Skoči na vsebino

Računalniki


gregor vodicar

Recommended Posts

Pa napiši kaj maš zdaj, da se vidi kaj se sploh splača

Jaz sem recimo porabil ca. 500€ za procesor (185) matično (80) in grafično (220 - ravno na poti iz Nemčije) pa je vse skupaj "samo zgornji srednji razred". Vseeno pa pričakujem da bo dve leti mir brez vsake debate :)

Link to post
  • Odgovori 630
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

...ja od 9-ih ventilatorjev v ohisju se ne utrne samo solza...dobis lahko tudi vnetje oci in uses

Ko berem ta naš forum, sem ponavadi kar konstantno v solzah.

NE naročujte več na hoh.de malo si preberite ostale slo forume. Do 16. novembra je bil hoh.de insolventen in je v stečajnem postopku. Ljudje so naročili po par 100 eur zadeve in jih niso dobili + den

Posted Images

Če se mene upraša se ne spalča. DDR3 je zunaj že skoraj (čene več) kot 4 leta. Kmalu bo DDR4.

Če bo kot jaz predvidevam lahko plato in procesor vržeš v smeti ker na to plato ne bojo pasala nova podnožja če boš hotu dodat nov procesor in tudi zaradi rama.

Moj predlog:

Kupi SSD 70€ in počakaj še pol leta. Z SSDjem ti bo delovalo vse 10x hitreje (razen iger) Samo mislim da nimaš 12 let da igraš igrice razen kake simulacije ki pa jih lahko rukneš tudi na Low grafiko za enkrat.

Link to post

Mitja Varianta 3 je skoraj še najboljša. Priporočam pa dokupiš 256 GB SSD disk, niso tako dragi sploh kakšen Samsung ki celo delajo kot je treba.

Jaz bi pa stavil med 1. in 2. varjanto, čeprav ima 1. boljšo grafično, 2. pa boljši procesor in več rama.

3. se mi zdi še "najslabša".

Prosil bi še za vaše mnenje. Mal sem že ven iz teh voda :oops:

Link to post

Prva varianta ti bo dala najboljši rezultat (največ FSP-jev). Stvar je pa taka, da je druga varianta bolj primerna za nadgradnjo. Če je 500 evrov nek maximum ki si ga pripravljen dat, pol nimaš neke izbire kot prvo. Če pa misliš, da bi lahko v bližnji prihodnosti še priložil kaj dinarjev in updejtal grafično, bi se pa jaz odločil za drugo varianto. Kar se pa tiče odločitev za nov računalnik(nove komponente), je pa jasno da bo 500 evrov krepko premalo. Žal so se zadnje čase vse komponente podražile. In če hočeš danes nek računalnik z novimi mid-range komponentami, boš dal tam od 700 evrov naprej, pa še takrat boš moral zelo gledat kaj kupiš.

Link to post

Izmed zgornjih varjant bi jaz vzel 2. varjanto.

Če pa novo pa nekaj takega

http://funtech.si/si/konfigurator/

Res da presega tvoj budget za 200€, če pa hočeš še original okna pa še 100€ zraven, ampak poganjat bi moglo to vse. Prišparat bi se še dalo malenkost na procesorju, mogoče tudi matični in na RAMih, ampak teh sem dal 8GB ker AC proporoča vsaj 6GB. Trdi disk je nekaj normalnega, če hočeš res hiter PC kupi SSD, ampak so še kar dragi, ohišje je nekaj normalnega, napajalnik je dobro, da je malo boljši, ker so tišji in zanesljivejši, sploh ob velikih naporih za grafično in procesor. Grafična pa spet ni poceni, je pa zelo dobra in verjamem, da bo poganjala vse igre na zelo visokih nastavitvah. Mogoče se uspeš dogovorit za kak popust, al pa če poznaš koga, ki ima firmo in kupiš prek njega, recimo pisarniški računalnik in lahko odbiješ DDV. Kar naenkrat je vse mnogo ceneje in si lahko mogoče še kaj več privoščiš.

Link to post

Prvi se mi zdi že rahlo star, drugi PC: grafična mi ne deluje dovolj dobra sam imam ATI HD7870 GHz Edition. Manj je bolj bogo počasi.

Tretji PC je najnovejši od vseh. Med i5 in i7 ne rabiš niti gledat ker imam sam i5 2500K in ne zmanjka ga nikjer, karkoli delam. SQL server pa 7 baz imam gor, pa dela vse gladko.

Link to post

Izmed zgornjih varjant bi jaz vzel 2. varjanto.

Če pa novo pa nekaj takega

http://funtech.si/si/konfigurator/

Meni kaže 0€. Pomoje ne morem pogledati, kaj si izbral. Ne, ni res da je moj budget 500€, lahko dam tudi 1000€, samo se mi zdi nekako brez veze tok dnara metat, če bo zadeva (AC) delala z 500, upam da me razumete. Raje dam tistih 500€ v 2 vožnje s kartom :) (hec).

Link to post

Jst bi na tvojem mestu vzel taprvo. Kompa tko al tko ne boš upgradal, ampak verjetno spet kupil novega. Grafično kartico boš vedno lahko nadgradil, če pa boš pa toliko časa čakal, da bo že DDR4 in novi proci za naslednji upgrade se ti pa itak ne bo druzga splačal kot nov komp ali pa takrat spet enga tazga rabljenga.

Link to post

Meni kaže 0€. Pomoje ne morem pogledati, kaj si izbral. Ne, ni res da je moj budget 500€, lahko dam tudi 1000€, samo se mi zdi nekako brez veze tok dnara metat, če bo zadeva (AC) delala z 500, upam da me razumete. Raje dam tistih 500€ v 2 vožnje s kartom :) (hec).

Možno, ampak meni kaže. Bom takole napisal:

Intel Core i5-4430 3,0 GHz (Haswell) 1150 - boxed

Matična plošča ASUS, LGA1150, IH87 (H87M-E)

Pomnilnik Corsair Vengeance Low Profile 8GB 1600MHz DDR3 CML8GX3M2A1600C9 BLUE

Trdi disk WD Green 1TB SATA6Gb/s 64MB (WD10EZRX)

SAPPHIRE RADEON HD 7850, 2048 MB DDR5, PCIe 3.0, DP, HDMI 11200-07-20G

Napajalnik Thermaltake Berlin - 630 W

Ohišje Cooler Master Elite 330U RC-330U-KKN1-BK Midi Tower - črno

Svetujem ti, da pogledaš še na hoh.de, ker lahko dobiš isti procesor tudi 30€ ceneje, je pa res, da tam ti računalnika ne sestavijo. Ni pa to ovira, če se na o spoznaš.

Link to post

Grafične pod gtx760 ali hd7870 nima nobenga smisla dajat noter. Vse tri varjante so stari proci in chipseti, sej si informatik, pa ja boš sestavu eno mašino :)

Hmm, bi ja, ni blema, samo za kok denarja!?

Tut sam bi kupi GeForce 7x0 ali ATI 78xx ali 79xx, samo so nove vse nad 220€.

Ampak ni panike, če dobim en dober komp, bi kupil tudi eno tako grafično ziher - ker le ta je pač BISTEVNA za next gen igre.

Tako, da če kupim 2. varjanto in s tem probam AC in v primeru če ne bo to to, bom bil primoran dodati še 250€ za grafično - to bo potem že skupaj 750€.

Se dobi kakšen komplet že za tako ceno, s takimi komponentmi?

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...