Skoči na vsebino

Računalniki


gregor vodicar

Recommended Posts

Hehe seveda lahko kupiš, jaz sem pač dal čim cenejšo(powercolor je pa res najmanj spoštovana firma, čeprav moj prijatelj ma eno strejšo in dela popolnoma brez problema). Še boljša od teh dveh ki si jih omenil je pa gtx670 čeprav ne veliko pa tudi vprašanje kaj se bo z driverji dogajalo ker je kartica že malenkost v letih. Tudi dobavljivost in cena sta vprašljiva.

P.s.: 7950 je pa med najboljšimi izbirami glede na vsa dejstva, nič ne boš zgrešil če jo kupiš. Res pa je da rF2 na AMD malo slabše laufa :twisted: .

Link to post
  • Odgovori 630
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

...ja od 9-ih ventilatorjev v ohisju se ne utrne samo solza...dobis lahko tudi vnetje oci in uses

Ko berem ta naš forum, sem ponavadi kar konstantno v solzah.

NE naročujte več na hoh.de malo si preberite ostale slo forume. Do 16. novembra je bil hoh.de insolventen in je v stečajnem postopku. Ljudje so naročili po par 100 eur zadeve in jih niso dobili + den

Posted Images

550 v nobenem primeru ne bi smelo biti premalo, sploh če je to dejanskih 550 wattov. Seveda velja to za sistem z eno grafično kartico in trenutno takšni sistemi z eno najnovejšo in najboljšo kartico(kot je 780ti ali r9 290x) žrejo okrog 400 wattov pri maximalni obremenitvi. Torej če imaš pravih 550 wattov boš z tvojo kartico imel še vedno kar nekaj rezerve. Seveda pa je dobro, da napajalnik na delujevenomer na 80-90% in je bolje imeti, nekaj rezerve.

Link to post

Jaz mam LC 6550 in je več kot dovolj. Prej sem imel tudi sapphire radeon 4870 1gb, ki ima tdp skoraj identičen gtx 760 (okoli 220w), tako da se čisto nič ne sekiram. Realno gledamo žre 760 okoli 160-170w pri polni obremenitvi, torej 10w več od moje trenutne 6870

Link to post

Jaz imam čisto istega! Potem je 550W zadost!

No, bom videl.

ps: in kaj se zgodi (dogaja) če je premalo moči, se računalnik kar ugasne, ali kaj?

Čeprav sem štromar, o tem ne vem nič.

--

To bo to. Bo ok? Grafične ni gor (GTX 760 of MSI-ja). Bi jo kar pri nas nabavu.

30pgpqRFc92e7444807f433cc95b05712e7b066a-pc_cene.jpg

ps: + 16€ poštnine, se pravi 365€.

Link to post

Lahko ti skuri vse komponente. Jaz se preveč ne bi igral s tem. Saj imaš na netu dosti kalkulatorjev - vpišeš notri komponente in ti izračuna koliko naj bi porabile v idle ali pod polno obremenitvijo .... Pa si dej zraven ene 100W rezerve :)

Link to post

Čisto odvisno. Če bi bila obremenitev naenkrat zelo velika in bi se od napajalnika zahtevalo zelo veliko toka, potem bi računalnik ugasnil če ga napajalnik ne bi mogel zagotovit. Ponavadi pa je tako(če že pride do preobremenitve), da je preobremenitev majhna in da recimo napajalnk deluje kljub temu, da je 5-10% čez tisto mejo. Ampak ko je enkrat napajalnik tako obremenjen pomeni da bo napetost slejkoprej enkrat zanihala. To v praksi pomeni, da se lahko računalnik ugasne, ker kritične komponente ne dobijo dovolj soka, lahko recimo napetost zaniha samo za miliekundo , rami bodo nekaj mleli in nek podatek se bo zaradi trenutnega padca napetosti zgubil in seveda se bo takoj pojavil modri zaslon in restart. Lahko se to tako hitro dogaja da modrega zaslona niti ne vidimo. Lahko tudi druge komponente pri mletju podatkov izgubijo določeno informacijo, lahko driver preneha delovat in spet se bo pojavil modri zaslon ali restart.

Link to post

Kaj se zgodi v praksi... meni se je 420w začel ful gret, to je bil glavni simptom, pol je pa pač crknil (takrat se nisem ubadal zakaj je tako vroče lol). Ker sem nujno rabil drugega, sem šel v big bang (edina odprta zadeva) in preplačal edino izbiro - LC6550, ki še zdaj dela.

Mitja, v začetku naslednjega tedna ti bom lahko v praksi povedal kako se obnese, ker bova imela identičen procesor, grafično, količino rama. Imam tudi 3 diske in 2 ventilatorja, upam da bo končno prišel not tudi Freezer Xtreme. Če se bo grelo ali bo kaj narobe, bom napisal :)

p.s. če jemlješ matično Z serije, se ti mogoče splača vzet 4670K z odklenjenim množilnikom...

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...