Skoči na vsebino

Splošna debata


Recommended Posts

  • Odgovori 254
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fantje. A ne razumete? Ni debate. Sprijaznite se. Ni to demokracija. Komur paše vozit, naj vozi. Kdor ne pa pač ne.    S svojim odnosom lepo izražate stanje slovenske (sim)racing skupnosti, kjer nikom

Še ena pomembna informacija  Ekipi RRT se je tik pred zdajci pridružil tretji član, Gašper Zupan, večina ga pozna pod nadimkom "Zupan Skačeš"  Seveda bo letos vse drugače, saj je svoji internetni pove

Eluir Racing je imel danes zasebna testiranja na Zandvoortu.

20 minutes ago, Matjaž Murn said:

Nekako se ne strinjam z vama. Poglejta si kakšno BTCC dirko, kjer imajo obtežitve. Dirke so za gledalce spektakularne. Tisti taboljši so še vedno v ospredju, tako kot v našem BMW prvenstvu. Samo malo bolj se morajo pomatrat. Če pa kdaj kakšno zmago malo slabši odnese pa tut ni nič narobe - je pa malo več motivacije za tiste, ki so ponavadi bolj zadaj.

 

Vem da imajo obtežitve, samo tam vozijo različne avtomobile. Poleg tega so tovarniške in neodvisne ekipe, ballast je pa tam zato da lahko kdaj odmeven rezultat dosežejo tudi manj financirane ekipe.

 

Idealno bi bilo, če bi imel možnost uporabe overboost opcije 5x na dirko, ki bi jo lahko uporabil za prehitevanje ali branjenje :D 

Link to post

To se hecaš glede overboost ane :) To je pol kot bi mario kart igral. :P

Drugače pa se mi zdi balast sistem najboljša možna izenačitev dirkalnikov in dirkačev... Jaz bi ga še v F1 uvedel. :)  Brez dodatnih kilogramov ti vrjetno ne bi bilo treba skoraj nikoli branit pozicije, kar je vsaj tako zanimiv del dirke (če ne bolj) kot prehitevanje. 

Link to post

@PEK

Ne jaz to čisto resno. Mogoče se sliši smešno vendar pa je zadeva lahko zelo strateška, saj sam določiš kdaj in kako ga boš uporabil - Kot nekakšen KERS samo omejeno.
Enkrat sem gledal A1 GP ko so imeli to opcijo pa si mi je zdelo fino, sploh ko je defenzivni avto uporabil vse booste napadalnemu pa sta ostala še 2 in se je tako samo odpeljal mimo :) 

Link to post

Mja, to je zame ze malo preveč strategije. :) Doda eno dodatno stvar dirkanju, ampak za nas ko smo bolj old school, je ta KERS, alpa DRS, sam še ena dodatna stvar, katero lah pozabmo med dirkanjam vklopit, ko bi jo blo treba. :P 

Uredil - PEK
Link to post

Jaz Alena zastopim v tem delu, da je na nekaterih progah prehitevanje s kilami praktično nemogoče, pa če odpelješ top krog, če tisti spredaj brez kil na ravnini samo pocentrira avto in se odpelje naprej. Sem že sam bentil nad tem, samo po drugi strani mi je pa kul, ker pa iščeš morebitne napake kje drugje in je cel čas žur in švicanje na polno, ko se trudiš priti mimo. Pa ko, če ti končno uspe, je filing vrhunski.

Štekam tudi ostale, ker sem na začetku bil tudi sam med ta počasnimi in se učil, pa ni bilo neke zabave, ker so se tele vesoljci zlahka odpeljali naprej, potem sem pa večinoma sam kruzal okoli in se niti nisem imel kaj naučiti, saj ni bilo časa študirati linije hitrejših. Ravno tako ni bilo veliko borb in učenja napadanja in branjenja pozicij. Tako, da meni je sistem povsem kul, saj se potem v drugi dirki vse zgliha, čeprav se mi zdi, da se da tole drugo dirko manipulirati in tisti P10 v prvi dirki ogromno prinese, če se tam znajde kak vesoljc.

Me je pa zadnji updejt popolnoma povozil, kljub treningu, se je na dirki vse zalomilo. Ne vem kaj se je točno zgodilo, samo feedbacka na volanu ni bilo nikakršnega, potem sem ga resetiral in je bilo drugo dirko bolje, samo žal prepozno :( 

Skratka sistem je dober, nikoli ne bo popoln za vse, lahko bi pa, če bo še kako prvenstvo spet vključili bokse (če je sistem že kaj boljši) in obvezno menjavo gum.

 

Link to post

Saj obtežitev ni mišljena zaradi tega, da bi vsi kdaj zmagal. Ampak je zarad tega, da hitrejše voznike malo upočasniš in jih izenačiš s počasnejšimi - s tem ustvariš več možnosti za borbe. Če ne bi bilo kil, bi se najboljši odpeljali še bolj v daljavo - in s kom bi se potem borbal? Sam s sabo in s pomanjkanjem motivacije. Vem kako je, ko se 20 krogov furaš sam pa ni spredaj 10s nobenga in zadaj 10s nobenga... 

Tistega z overboost pa sploh ne bom veliko komentiral. Se mi želodec obrača že pri F1...

Link to post

Sedaj, ko nas je ? na štartu ja. Ko pa nas je bilo še nad 20, so bile pa zanimive borbe tudi zadaj. Iz vidika rookie prepoznavnosti imam raje prigarano kako piko, kot pa top 5 na račun ballasta. Pa še ena slaba stran je. V borbi za prvaka sta se prva dva verjetno v prvenstvu borila 5 krogov.

Sedaj na koncu lahko pokomentiramo malo, ne. Saj smo bili vsi za ballast. Sploh v vzporednem DTM prvenstvu se je izkazal kot ?.  Sem se marsikaj naučil, ko sem lahek kot perešček sledil tabolšim. Official slo-racing prvenstvo pa mora biti malo bol hoh, kot se reče. No ja, če je to namen. Ker za druženje so pa trening serverji, kjer se pa ve, koliko nas je gor...

Link to post

Mogoče bi pa samo zmanjšali stopnje obtežitve malo nižje. Recimo 5kg, namesto 8kg / pozicijo. Sistem sprint in daljše dirke z obveznim postankom in obvezno uporabo dveh zmesi gume - sliši se perfektno.

Osebno vidim problem prvenstva v neudeležbi oz premalo nas je. Se mi zdi, da večja kot je gužva, počasnejši je tempo na dirki in posledično je tud več možnosti za duele. Predvsem bi morali analizirat oz ugotovit, zakaj tak osip udeležbe, proti koncu prvenstva. Že to, da so nekateri vidni predstavniki portala povsem odpovedali v zadnjih eventih, je zaskrbljujoče. Morali bi vlečt voz naprej in ne obratno. Razumem službene obveznosti, tu ni pardona, se ve kaj je prioriteta. Ampak dvomim, da vas toliko dela ob nedeljah zvečer. Koledar dirk je pa znan že od pamtiveka - se je dalo vse splanirat. Ščepec resnosti ne bi škodil, pa mal ego potlačt, pa bo prec bolš :)

Link to post

Večja kot je gužva, več bojev bo in to zato, ker bo fizično 5 avtov v razponu 2h sekund, ne pa 2. Jaz sem na pobudo najbolj izobraženih in eminentnih članov portala kupu AC samo, in samo za to prvenstvo. Kljub temu, da nism imel želje. Pa en cajt mi je bila volja, ampak igre ne prebavim, plus raznorazne obveznosti, in se mi neda pol ob 9h zvečer švicat.

Na RD u GSCE prvenstvu sm biu srečn če je šlo pod p20, pa sm vseeno odfurau večino prvenstva. Pa nism biu skoz v bojih.

Link to post

Jaz mislim da je največji problem v tem, da je se AC  konstatno razvija, pravila pa so bila postavljena par mesecov nazaj.
Do updata 1.5 mislim, da so kile lepo delovale, nikoli nisem imel občutka, da z dobro vožnjo ni mogoče zmagati ali se saj boriti za njo.
No potem je prišel 1.5 in prvi trening, kjer me je timski kolega prehiteval kot za šalo. Ko sem mu poslal moj set je bilo še huje :lol:.
Že takrat sem slutil da nimam nobenih šans, kar se je pokazalo v Q in R1.

Mogoče bi bilo dobro, da bi se pravila spreminjala skupaj s simulacijo.

Link to post

Osip vsako sezono je razumljiv. Vedno je na začetku ena evforija, ki pa kmalu mine, pri nekaterih če niso vedno prvi, pri drugih bolj razumljivo, če imajo probleme z računalnikom, itd.... 

Mi to vozimo za zabavo, ne kot šiht. Tudi polovica F1 voznikov ne bi vozilo na koncu sezone, ko je že vse odločeno, ali pa če bi se samo vozili krog zadaj, ampak to je za njih šiht in pogodb se je treba držat, drugače ne boš v nobeni drugi seriji več sodeloval. Nekaj bi se jih sigurno bolj udeleževalo prvenstva v primeru hujše kazni za odpoved od prvenstva, ampak tukaj je težko najti tisto pravo pot, da ne pride do kakšne diktature Murna slučajno! :P

Pač, če se na nekaj prijaviš, probaš odpeljati večino dirk, saj te ni nihče prisilil v vpis. Večina odpovedi je pač neresnost, sploh glede na dan in uro dogodka, ko ima od teh prijavljenih 30ih v prvenstvo sigurno vsaj 20 ljudi čas. 

Glede balasta pa mislim da je bilo do sedaj tudi z 80kg dokaj uredu furat tudi proti tistim z 0kg, le zadnjo tekmo se je pokazal za malo hujšo "kazen", pa ne vem ali zaradi patcha ali proge. 

Link to post

Ja, kar se tiče udeležbe, bi si eni zaslužili konkretno brco v rit. Sprva vse nahajpano in oh in sploh, bomo se žgali in bomo delali šale pa kape. Potem se pa dve dirki pred koncem na štartu pojavi 11 dirkačev, pa daleč od tega da bi bilo vse že odločeno... Sam tudi delam petke in svetke, podnevi in ponoči, pa lahko samo rečem velika hvala organizatorjem, da so izdali koledar dirk že pred začetkom prvenstva. Takrat, če se kdo še spomni sem bentil nad odpovedjo dirke v Silverstonu, ravno iz razloga, ker si res težko zagotovim, da se udeležim vseh dirk. Pa mi je do sedaj vseeno nekako uspelo. Kot je že Marjan povedal, nekako gre, če je le volja in želja. In te je pri meni veliko, sicer me na ostale dirke bolj kot ne ni, vendar pa komaj čakam, da pride tista nedelja, ko se zapodim z vami okoli po stezah sveta in si pomerimo kdo ima daljšega :) Ni ga boljšega občutka, kot to, da se merim z vami, pa naj bosta to Janko in Alen (bolj malo krat:) ali Marjan, Domen, Božo in ostali. Vsakega posebej spoštujem kot dirkača, tiste ki pa vztrajate do konca pa še toliko bolj.

 

Vem, da je pred časom prišlo do neumnosti na forumu in da so se eni odpovedali prvenstvu in se skoraj ne pojavijo več tu gor. Sankcije so bile izdane, bilo je kar je bilo. Ampak, glede nato, da se edino tu gor dobimo Slovenci in se zmenimo za prvenstvo, se mi zdi, da bi bilo fino iti preko tega in zagristi v tisti del tradicije, ki je dober in graditi na njem. Poglejmo koliko hitrih fantov smo/ste pridobili s tem prvenstvom. Res je da so spredaj še vedno štirje, ki so zame nerešljiva uganka :D, samo potem se pa lahko useka tudi po 10 dirkačev za preostala mesta, kar je super dobro za nadaljevanje. Sam si želim še nadaljnjih prvenstev in bojev z vami.

 

PS: Ali je Donington zadnja dirka, ali bomo Silverstone ponovili?

 

 

Link to post
Pred 8 urami , alkoro je napisal:


No potem je prišel 1.5 in prvi trening, kjer me je timski kolega prehiteval kot za šalo.

Mate, za to progo se nič ne sekiraj, če je bilo tako :twisted:.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...