Skoči na vsebino

Splošna debata


Recommended Posts

Super, komentirajte koliko vas je volja. Povejte, kaj vas moti. Pomembno je, kaj se zgodi potem:

a) dobim odgovor in ga spoštujem, če mi je všeč ali ne

b) dobim odgovor, ki mi ni všeč in moram svoje mnenje napisat še vsaj 100x, da bo moj ego zadovoljen

 

Glede sekanja... ko gre za par centimetrov in le parkrat na dirko (noben nič ne pridobi), se ni nobenega kaznovalo (tudi take prijave so bile, pa so bile zavrnjene). Šikane ima skoraj vsaka proga, na marsikateri lahko riskiraš in skušaš pridobiti.

 

Pa še dilema glede Salzburgringa. Kakšne napake ima? Je nevozna? Boksi ne delajo kot bi morali? Je kje v asfaltu kaka luknja? Je grafično preveč požrešna? Pa ne da vam samo ni všeč??? Jaz bi dal to, jaz bi dal ono, jaz bi dal daljše kvalifikacije, krajše dirke, reverse grid in še in še.

 

Dajte najprej nekaj ur svojega časa na teden v organizacijo, poiščite server za vsak teden, poštimajte teamspeak, zrihtajte sponzorja za 500€ itd.

 

Še enkrat... predlogi so dobrodošli, dokler so to predlogi in ne otročje vztrajanje pri "jaz imam najbolj prav".

 

Blaž, tudi zate velja... ne jemlji tega tako osebno pa ti bo dosti lažje. Če kaj vem, smo tudi kak tvoj predlog sprejeli. In noben te ni spodil, izginil si.

Link to post
  • Odgovori 482
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Danes dobil vikend vožnjo z BMW 118d xDrive (M Sport), na žalost sem omejen s 500km :/ ( od tega jih bo samo 160 do doma in nazaj v salon). Avto je praktično nov (3500 km ob prevzemu). Moram reči da m

Heh, kaj pa če bi sodniki pred kaznovanjem povprašali udeležence kako in kaj? Js sploh nism vedu, da me je Eršte prijavil. Kazen je itak nerelevantna (ni pa ravno fer), ker nisem nič na zgubi, ni pa o

Rabim, ker je polno nejevernih Tomažev na stezi, ki mi probleme delajo brez helicorse!  

Posted Images

Fantje skup stopil. Super.

Apat, ne vem če sem kje napisal, da je bilo to narobe, da si prijavljal. Napisal sem, da bi bilo morda manj tega.

Tako je Selčan: dva tedna smo opozarjali in iskali rešitve. Nekdo je celo omenil, da se za kakšno izletno cono da zmenit v pravilniku. Težko, a ne. 

Link to post

Marjan, skup smo stopili fantje. Itak da smo! Zakaj? Zato, ker smo o zadevi predebatirali skupaj in jo izbrali na podlagi tega. Mi se med sabo ne kregamo in tudi z vami se nočemo.

 

Jaz imam zelo preprost pristop. Če mi je prvenstvo všeč, ga odpeljem. Če mi ni, ga pač ne odpeljem. Predlogi so lahko prek ZS, smetenje v javnosti in iskanje potrditve za lasten ego se mi ne zdi primerno.

Ampak to je samo moj pristop, vsak lahko komentira kot hoče. Bo pa verjetno našel tudi konflikte, tudi z mano :)

 

Konkretni in argumentirani predlogi so seveda zaželeni. Ampak nikjer ne piše, da bodo tudi upoštevani / sprejeti. Mogoče v naslednjem prvenstvu, mogoče sploh ne. To lahko spoštujete, lahko pa vzamete osebno in potem pride do problemov.

 

 

Link to post

Ego: Mi pa vi, preprost pristop vs konfliktni predlogi, konkretni in argumentirani predlogi vs smetenje, IQ trave...

 

Začelo se je pa samo z tem, da je nekdo preko videa opozoril na šikano...

Link to post

Zame je konstruktiven predlog nek argumentiran predlog. Konstruktiven odgovor je pa valutacija predloga. V kolikor to zadeva širšo publiko, kot je recimo urnik se mi zdi konstruktiven pristop k temu anketa. Če je predlog, da se tik pred zdajci popravi progo, se mi edini konstruktiven odgovor zdi "ok, dejmo pogledat kaj se da naredit". Konstruktiven odgovr je tudi: "...fantje nimam časa zdaj o temu, ker sem v službi. Prosim vas za razumevanje in naj ostane tako. Zdi se mi smiselno, vendar res nimam časa...". Nihče ne bi nič pripomnil na tak odgovor.

 

Problem se pojavi ko nimaš egota ampak ima ego tebe. Pol je problem ja. Vidim pa, da sem narobe razumel celotno zadevo tukaj. Sem mislil, da je "community driven" pa vidim, da je zadeva bolj "commitee driven".  Se bom prilagodil... ...tale članarina za 49$ pri IR je vedno bolj mikavna... Sploh, ko je Apat rekel, da je grid že dovolj poln...

Link to post

No, če smo že pri Mitji...

 

...jaz čakam testno dirko na RedBull, da mu lahko doniram. Brez dirke ni donacije. "Show me the boobs" pristop. Tudi za Grobnik sem okleval, dokler me ni Marjan opomnil, da je testna dirka že bila :)

Link to post

 

Pisal sem Matjažu, ki me je preusmeril na Selčana in na Tomaža. Odgovora na predlog, kako rešiti problem z neudeležbo nisem dobil (vsaj ne spomenm se, če pa se motim se v naprej oproščam). Predlog za katerim stojim pa je tale (prepisano iz sporočila Selčanu):

 

"Po moje bi morali po eni od nedeljskih dirk na hitro, recimo 10 krogov, stestirat RedBull od Mitje. Človek se je fanj potrudil in bi bilo dobro stezo vključit v kakšno prvenstvo, če ne v tale bmw cup."

 

Marko

Uredil - MarkoP
Link to post

Testna dirka je bila predvidena, pa ni bilo prijav. Potemtakem je ne bom vključil v prvenstvo, ker ni zanimanja niti za to, da se jo stestira. Po nedeljski dirki bi pa ostalo 6 voznikov, ker saj veš, nekaterim je že ob devetih prepozno dirka.

 

Bo pa pista nedvomno v ožjem izboru za koledar za prihodnje prvenstvo.

Link to post

izginu sm? zato sem v skupen chat pisu jst zadnji ja... Vsaj lagat ne :) In, ne jemljem osebno, ampak ko mi napišeš da če se folk ne bo po dirki kregu bo ratu forum ghost town, ob enem pa si želite ne kregat na forumu te ne morem več jemat resno...

Link to post

Vsem, ki imate predloge in jih morate pisati tu, ker ZS organizatorjem in ustrezna oblika (beri noben ne vidi mojih predlogov):

 

- povejte predlog

- navedite razlog za spremembo / dodajanje

- navedite, kaj bodo po vaše vsi udeleženi pridobili iz tega (in ne samo 2-3 posamezniki)

- pomislite na organizacijski vidik spremembe; je to možno / vredno spreminjati v danem trenutku?

- bo po uvedeni spremembi večina prijavljenih zadovoljna ali bodo nekateri spet nezadovoljni?

- dajem predlog na podlagi lastne želje ali sem objektivno razmislil o vsem zgoraj napisanem in bo dejansko prvenstvo na podlagi tega boljše?

 

Če poljuben predlog lahko večina argumentira in to dobro, potem lahko razmišljamo o spremembah prvenstva. Na podlagi enega komentarja spreminjat nekaj, s čimer so se strinjali vsi prijavljeni v prvenstvo, bi bila malo prehuda :)

 

Marko, kaj je bil tvoj argument za dodajanje Red Bull Ringa in podaljšanje prvenstva še za eno dirko? Ne spomnim se, da bi podrobneje opisal razlog in me res zanima...

Zanima me tudi, kako ti iracing pomaga pri pojmu "community-driven", če te sloracing ne izpopolnjuje zadosti. Pri tem sem se skoraj nasmejal.

Link to post

@Blaž - predlagam, da v bodoče v tako komunikacijo vključite tudi mene. Na začetku si mi pisal pa sem rekel, da se med sabo kaj dogovorite, potem pa sem dobival feedback samo od Mihata in Tomaža. Sem sklepal, da si se umaknil.

 

@Vsi ostali - Stališče nekaterih uporabnikov/organizatorjev/moderatorjev ne izraža mnenja vodstva portala. Nekako je prišlo do tega, da vas nekaj članov vleče v svojo smer, "organizatorji/stari mački" pa zagovarjajo stališča SloRacinga - ki niso niti nujno stališča vodstva.

 

Dejstvo je, da forum brez članov v trenutku propade. Prav tako forum propade brez organizatorjev, ki skrbijo da se nekaj na tej slovenski sim sceni še kaj dogaja. To si je z obeh strani potrebno priznati in se s tem sprijazniti. V zadnjih nekaj prvenstvih je bilo sprejetih kar nekaj vaših predlogov, ki so bili v okviru zmožnosti organizacije in so bili smiselni za izboljšanje celotne izkušnje v prvenstvu. Nekateri predlogi so padli, a ne zato, ker bi naleteli na gluha ušesa, ampak zato, ker smo predloge pretehtali in se na koncu tako odločili iz več različnih razlogov.

 

Za prihodnja prvenstva imam pripravljenih nekaj konkretnih sprememb, ki bodo poskrbele za večjo stabilnost in transparentnost. Upam, da bo to izboljšalo tudi izkušnjo "končnih uporabnikov", saj je končni cilj, da smo zadovoljni vsi...

 

Glede gum bom pisal Mitji, pravila sekanja pa smo že dodobra predebatirali in tukaj ne bi smelo biti več dilem. 

Link to post

Sem napisal zakaj sem tle. Zaradi foruma in prvenstva. Če tega ne bi bilo bi bil izključno na IR. IR niti pod razno ni community driven oz. je rezerviran za peščico, ki imajo nekaj besede. Pri IR ne pričakujem, da bi soustvarajl program, ker nimam kej dodati. Vsak nekaj zase najde (žal, če ima dovolj denarja).

 

Je bila pa na začetku odprta neka tema "predlogi in pripombe", če se ne motim.

 

Razlog za podlajšanje prvenstva se mi je zdel samoumeven in ga nisem posebaj izpostavljal. Pravtako nisem 17x odpisal, ko mi je bilo povedano, da ne bo šlo. No, se mi je zdelo fanj podaljšat prvenstvo, ker vidim, da je zanimivo, da je grid skoraj poln. In dokler si na valu se ga splača jahat. "Stane" kar stane. Posledice so blagodejne dolgoročno, ker pritegneš ljudi. In ne pozabit, da je to bistvo, ker če ni ljudi ni prvenstva. Zgolj izkušnja iz življenja.

 

In naj ponovim. Prvenstvo je super. Uživam. Nič ni hudo narobe oz. nič ni tako zgrešeno, da je treba nujno popravit. Vsi predlogi so bili dodatki na super podlago. Iz kje vam ta občutek, da kritiziramo ? Res, ne jemat vsega kot osebni napad, ker to ni.

 

Bodi dovolj. Pa samo dirkat sem hotel....

Link to post

Samo to še,

Sploh, ko je Apat rekel, da je grid že dovolj poln...

Marko, tega nisem nikoli rekel, prosim ne obračaj besed.

 

Vsak je dobrodošel med nami, in še vedno sem mnenja, več nas je bolje bo. 

Tako za konkurenčnost, smisel organizacije kot tudi veselja dirkanja & vsekakor nba pikniku/srečanju ob koncu!

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...