Skoči na vsebino

Fanatec produkti


B_U_R_I

Recommended Posts

  • Odgovori 560
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kdor bo kupoval CSL Elite in ni vezan na XBOX naj v vsakem primeru vzame PS4 verzijo baze, ker ima izboljšano elektroniko in motor (enak kot je v CSW bazi). 

Trg simracing opreme ni več tako reven, kot je bil takrat, ko so oni s prvim CSW prišli ven. Tudi ostali proizvajalci so se malo zganili in malo dvomim, da bo njihov DD kaj zelo poseben. To so šli do

CSL Elite Racing Wheel - officially licensed for PS4™ EU   Date Added: 21/11/2018 Products: 1 Estimated shipping date: Actual shipping date: 22/11/2018 Total: 515.24€ Da se še jaz ma

Posted Images

Tudi jaz sem nabavil CSW v2 pred podražitvijo (drugi val invitov), pri današnjih cenah pa ne vem če bi ga:roll:.
Zadeva je TOP, vem da obstajajo še boljše rešitve, vendar mislim da tole čisto zadostuje za "hobi varjanto".
Za enkrat brez problemov, mogoče je malo prešibak motor za BMW rim, ampak itak vozim F1 volan tako, da je moči čez glavo :D

No pedalke so pa druga zgodba. Hall senzorji so zelo občutljivi na statiko. Na začetku sem imel velike probleme, tako kot @AndrejS da sta sklopka in throttle pedal izgubljala kalibracijo. Nato sem malo izoliral pcb ploščo od nosilca za noge, ter enakomerno privil hall senzor. No gas sedaj deluje bp, sklopka pa še vedno nagaja, vendar je itak ne uporabljam. Bom pa en dan poizkušal priti do dna tudi temu.

Rumble motorček na pedalki za bremzo ni ravno neka prednost. Že če voziš brez obutve ga komaj čutiš, poleg tega, deluje na % moči, ki ga sam nastaviš.
Dokler ne bo pobiral podatkov od simulacije se ne mislim ubadat s tem in ga imam kar na off, saj se mi zdi da bolje moduliram moč brez njega.


Glede load cell-a tudi nisem najbolj navdušen, res je da si lahko konstanten, vendar je zadevo zelo težko precizno dozirati.
Dejansko ob vsakem zaviranju deformiraš tisto ploščico in to prebere kot vrednost. Sem že probaval z lastnimi cevmi kot nadomestkom za tisto peno.ki je vmes, vendar se skoraj nič ne pozna na občutku. Zamenjal sem tudi olje z bolj gostim in zamašil eno luknjico v damperju vendar se mi zdi da ni neke razlike.
Edino kar se pozna je močnejša vzmet, ta malo pomaga pri moduliranju bremze nazaj.
Poleg tega sem skoraj prepričan da potenciometer ne deluje enako ob vsakem priklopu na računalnik.
Recimo da prižgem pedalke na vrednosti 5 in potem navijem na 10 rabim bistveno manj pritiska za polno vrednost, kot bi potreboval če prižgem na poziciji 10.

Glede same konstrukcije pedalk nimam pripomb, so masivne in delujejo zelo kvalitetno. Edino elektronika jih malo pokvari.

Bazo lahko definitivno priporočim, pedalke bi pa vzel druge. Morda G27 z perfect pedal modom. 
Ostale rešitve so takoj pri 1000 eur :/ 

Še slika mojega brake upgrade-a:
20151205210752.jpg

Uredil - alkoro
Link to post

Quote:

Za AC sem 100% da podpira,ker je en model naredil celo programsko opremo za te motorčke (upam,da si mislil to :D ) http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/shakeit-rumble-motors-ffb-for-seat-pedals-a-k-a-poor-mans-bass-shaker-v1-4-2015-10-09.26163/

 

Ja to sem mislil ja vendar sem si predstavljal da to deluje nekoliko boljše oz deluje tako da simulira vklop ABS ali da simulira da so kolesa zablokirala , iz podatkov iz igre . Ne pa da to šejka nekaj malo na random .

Je morda kak uporabnik v bližini štajerske in bi bil toliko dober da mi pusti da sprobam CSP in SCWB . To bi mi ogromno olajšalo odločitev pred nakupom . Ker trenutno se mi zdi da imam napačno predstavo kake spremembe bi prinesel prehod iz Logija na Fanatec .

Link to post
  • 2 weeks later...

Meni se je isto dogajalo na istih pedalkah. Do nekaj časa nazaj sem to reševal z dxtweak2 http://www.force-dynamics.com/dl na tej strani spodaj. S tem programom omejiš da je pri 90% v kontrolerju ze kot 100%, ampak ti vzame nekaj procentov hoda pedala.

Na koncu ko sem imel še večje spikese, pa sem zamenjal še potencjometre (iz sklopke na gas in obratno) in sedaj imam sklopko s tem programom omejeno. 

FANATEC pač

Uredil - PEK
Link to post
2 hours ago, alkoro said:

@AndrejS

Si že poštimal pedalke? Sedaj je tudi mene začelo zajebavat isto kot tebe.
Na začetku so 100%, potem pa vsakič manj. Na koncu iRacing dirke sem imel samo še 90 % gasa :evil:
 

Fanatec support hoče video (na YT jih je na to temo malo morje), kot da mu nisem vsega razložil. Na konc bo itak treba nov senzor (raje dva) kupit, dvomim, da bom lahko uveljavljal garancijo.

Ne, nisem uredil, ker nimam časa, bom pa pogledal tale DXTweak2, ko bom spet lahko držal volan. @PEK, a si zamenjal cel senzor ali kako, kabla namreč nista enako dolga?

Link to post
11 hours ago, AndrejS said:

Fanatec support hoče video (na YT jih je na to temo malo morje), kot da mu nisem vsega razložil. Na konc bo itak treba nov senzor (raje dva) kupit, dvomim, da bom lahko uveljavljal garancijo.

Pedala imajo v evropi 2 leti garancije. Če so še v garanciji, bi morali zamenjati senzorje brez tvojih stroškov.

To, da pa hočejo video je pa standarden postopek, saj jim to služi kot dokazilo o napaki. Lahko da ga rabijo za to, da ti ne bi bilo treba pošiljati pedal gor, da bi se oni sami prepričali o napaki. Vsaj pri meni je bilo tako z ventilatorji za CSWB V2. Sem posnel video in jim ga poslal, naslednji njihov odgovor je bil, da ni treba pošiljati volana gor in mi bodo kar poslali nove ventilatorje.

Link to post

Jaz sem imel s Fanatec supportom zelo pozitivne izkusnje, res da samo enkrat a takrat tako vecjega obsega. Ce je stvar v garanciji cimprej sprozi support ticket ne cakaj. Sicer so meni stvar uredili tudi izven garancije, ker je slo za malo bolj cuden primer okoli HUB-a/CSW, tukaj pa bi rekel da je stvar dokaj jasna in ti bojo poslali nadomestni del, tako da posiljanje stopalk v DE pomoje ne bo potrebno. Je pa morda je res smiselno imeti to "potrosno" robo na zalogi, ce ze posljejo, naj dva/tri kose...bos pa komu drugemu lahko pomagal zacasno prebrodit tezave.

Link to post

Problem sploh ni v garanciji, bom že dal 25 EUR za nova senzorja.
Problem je v tem, da imam stalno probleme. Enkrat zajebava sklopka, drugič gas.

Osebno mislim da je problem glede statike, ki razkalibrira vrednosti.

Link to post

Andrej, sem dal enmu sodelavcu za poštimat, k je dost v teh vodah, pa zdj res ne vem točno...

Ja, fajn bi bilo dobit na zalogo enih par teh potencijometrov za vse nas s temi pedali,... Fanatec ima očitno premajhno zivljensko dobo na te drobnarije za tiste malo bolj v simracingu. 

Link to post
  • 2 weeks later...
On 29. 12. 2015 at 10:43 PM, PEK said:

Meni se je isto dogajalo na istih pedalkah. Do nekaj časa nazaj sem to reševal z dxtweak2 http://www.force-dynamics.com/dl na tej strani spodaj. S tem programom omejiš da je pri 90% v kontrolerju ze kot 100%, ampak ti vzame nekaj procentov hoda pedala.

A je Tebi "Save opcija" delala, meni vrže ven napako in sesuje DXTweak2? Ok, saj ni problem vedno nastaviti min vrednost, samo če se da, bi bilo fino .... Sicer pa zadeva dela krasno, hvala.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...