Skoči na vsebino

Fanatec produkti


B_U_R_I

Recommended Posts

Fanatec CS pedali v2 izgubljajo moč na gas pedalu. Začasno pomaga izklop in ponovno priklop USBja, ampak po parih minutah spet zgubijo 20 do 50% moči. Na netu pravijo "disasemble" in sem to naredil (nisem ven potegnil magneta, ostalo pa), do konca privil spodnji vijak na pedalu, pa nič. Ne bi ravno čez praznike v Nemčijo pošiljal, pa me zanima, če ima kdo idejo, kaj še naredit (razen ven potegnit magnet)? Play, poznaš kakšnega majstra da to uredi, če bom šel sam to šraufat, bo samo še več narobe?

Link to post
  • Odgovori 560
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kdor bo kupoval CSL Elite in ni vezan na XBOX naj v vsakem primeru vzame PS4 verzijo baze, ker ima izboljšano elektroniko in motor (enak kot je v CSW bazi). 

Trg simracing opreme ni več tako reven, kot je bil takrat, ko so oni s prvim CSW prišli ven. Tudi ostali proizvajalci so se malo zganili in malo dvomim, da bo njihov DD kaj zelo poseben. To so šli do

CSL Elite Racing Wheel - officially licensed for PS4™ EU   Date Added: 21/11/2018 Products: 1 Estimated shipping date: Actual shipping date: 22/11/2018 Total: 515.24€ Da se še jaz ma

Posted Images

Sem se že zajebaval s tem, pri meni je očitno nek grounding problem saj sklopko po določenem času čisto razkalibrira.

1. Zraven magneta imaš senzor s tremi vijaki, te vijaki morajo biti približno isto oddaljeni od magneta, res da imaš zraven spacerje, samo tisto se zlahka stisne.
Zato najprej poglej če se niso odšraufali, nekateri so že take dobili iz tovarne. Spotoma še spihaj senzor :)

2. Če to ne pomaga lahko zamenjaš senzor iz sklopke na gas, preko fanateca nato kupi nov senzor.
Link do fanatec strani: http://www.fanatec.com/eu-en/pedals-accessories/clubsportpedal-a-c-sensors-eu.html 

Slika senzorja:
senzor.jpg?dl=0


Načeloma je zadeva zelo preprosta za šraufat.

Tukaj imaš en video kako se cele razstavi, kot boš videl ima PCB plošča 4 porte, malo problema boš imel edino če so ti zalili kontakte, potem moraš počasi odstraniti to lepilo.

 

 

Uredil - alkoro
Link to post

Hvala, bom probal. Sem pa včeraj, ko sem dajal narazen, ponovno zavil tudi te tri vijake in bi morali biti ok, spacerji so kar močni. Če bo treba res samo naročit nov senzor, bo super. Samo, da ne bo treba poslat v Nemčijo...

Link to post

Če boš naročal senzor, si vzemi še nov load cell. Enkrat bo zagotovo šel. 

Ko si premikal ta pin z magnetom, si z vijakom zadel luknjo ki je v tem pinu?
Ta ga namreč drži v poziciji zato, da se ne vrti okoli svoje osi, kar tudi lahko povzroči da se kalibracija izgubi.

Uredil - alkoro
Link to post

Pozdravljeni

Imam Fanatec CSR volan,ki sem ga podaril bratu. Sedaj pa imam probleme z win 10 in firmware,katerega ne morem naloziti ponovno. Na tujih forumih sva prebrala ze vse vendar napake ne moreva odpraviti. Nalozil je tudi win 7 nazaj in sedaj ne dela niti na njemu.. Pravi.da sedaj ne zazna niti volana tako,kot na zacetku.  Pri nalaganju firmware ne gre do konca in zmrzne. Ali  lahko mogoce kdo pomaga z nasvetom. LP Ales

Link to post

Probala  sva s prvim in tudi zadnjim,prosil pa sem tudi Playa za podatke o nakupu,ker sem ga kupil pred leti pri njemu. Ali mogoce lahko na Fanatec pises direktno ali moras posredovati vse podatke o nakupu in stevilkah. Hvala za odgovor

Link to post
19 hours ago, alkoro said:

Če boš naročal senzor, si vzemi še nov load cell. Enkrat bo zagotovo šel. 

Ko si premikal ta pin z magnetom, si z vijakom zadel luknjo ki je v tem pinu?
Ta ga namreč drži v poziciji zato, da se ne vrti okoli svoje osi, kar tudi lahko povzroči da se kalibracija izgubi.

Hja, sem v (diss)asembly videih opazil, da moraš zadet luknjo, a mi ni jasno kako vrtet magnet, bom moral bolj pazljivo pogledat te videe. Včeraj je sicer že malo bolje delovalo, v pol ure mi je moč padla samo za 20%, a bom moral urediti 100%, sicer je brez zveze.

A load cel je različen za bremzo in gas? Imam še enega za bremzo, ampak je itak poceni in je bolje imet enega preveč kot enega premalo.

EDIT : Load cell je seveda samo za bremzo.

Uredil - AndrejS
Link to post
3 hours ago, maxxim said:

Probala  sva s prvim in tudi zadnjim,prosil pa sem tudi Playa za podatke o nakupu,ker sem ga kupil pred leti pri njemu. Ali mogoce lahko na Fanatec pises direktno ali moras posredovati vse podatke o nakupu in stevilkah. Hvala za odgovor

Za direktno podporo moraš biti stvari kupiti preko njihove trgovine. Tam not te imajo zabeleženega kot kupca in označeno serijsko številko.
Lahko probaš tudi na kakšen bolj splošen mail, pa povej da si kupil preko posrednika.

Sta naredila po temle videu:
https://www.youtube.com/watch?v=45xl-Eit7qw

Kakor jaz vidim moraš volan 2x spraviti v bootloader mode (pred in med flashom) in 1x restart.

 

@AndrejS

V bistvu ni nobena znanost.
T kos, ki je s pinom vpet v pedalko ima na eni strani luknjo v katero pride M2,5 vijak.(jaz imam to luknjo spodaj). 
Pin ima samo eno luknjo na sredini. Ko sestavljaš nazaj moraš poskrbeti da jo vidiš skozi T kos. 
Boš pa videl, če boš zgrešil saj se vijak ne bo podal tako globoko noter.

Jaz bi najprej poskrbel za ta pin, potem bi pa se pa še igral se z razmakom senzorja. Najprej jih zategni toliko, da vijak pritisne na spacer in da je cel senzor pri miru.
Če to ne pomaga pa poizkušaj z enim obratom vseh treh vijakov in ponoven test. Jaz moj senzor kar dobro privijem, ker sem imel enkrat iste težave kot ti.

Če si jih pa že toliko razstavil jih pa še namaži s kakšno mastjo da ne bo škripalo :D

Link to post

Nastavil pin, da lepo sede v luknjo, ga dobro zategnil, še enkrat zategnil tudi vse tri vijake za senzor, jih malo popustil, da je razmak do magneta kolikor toliko enak, a še vedno nič. Ostane samo še malo bolj približat magnet senzorju, ampak magnet sedi v cevi kot pribit. [Jaoo]

3 hours ago, alkoro said:

> Če si jih pa že toliko razstavil jih pa še namaži s kakšno mastjo da ne bo škripalo :D

Škripa pa itak samo vzmet, jo malo zavrtim, in je spet vse tiho. No ok, včasih kakšno krepko :evil:[opa][Jaoo]:x povem čez tale pedal za gas, sicer je pa res tiho.

Uredil - AndrejS
Link to post

Kako pogosti so ti problemi z fanatec produkti . Tu berem o stopalkah na uradnem forumu majo probleme z whellbase , tisti ki so naročli za BF . Jaz sem čisto zapaljen in že šparam da bi drugo leto kaj nabavo , zaj pa berem o samih problemih . Po drugi strani pa moj G27 dela brez problema že 3 leta in to vsak dan kako urco .

Link to post
1 hour ago, ingange said:

Kako pogosti so ti problemi z fanatec produkti . Tu berem o stopalkah na uradnem forumu majo probleme z whellbase , tisti ki so naročli za BF . Jaz sem čisto zapaljen in že šparam da bi drugo leto kaj nabavo , zaj pa berem o samih problemih . Po drugi strani pa moj G27 dela brez problema že 3 leta in to vsak dan kako urco .

Jaz imam malo več kot eno leto CSWB V2, CSP V2, CSS SQ V1.5 in je edini problem, ki sem ga imel, da so ventilatorji na CSW nehali delati. Bazo sem poslal nazaj v nemčijo v roku enega tedna sem jo dobil popravljeno nazaj (mislim, da so bili celo neki prazniki vmes), stroške pošiljanja pa so mi povrnili. Od takrat dela vse brez problema. Uporabljam pa jih kar precej - verjetno vsaj 10 ur na teden.

Z nakupom sem zelo zadovoljen in mi ni blo nikoli žal. Je pa res, da sem vse kupil pred podražitvijo. Če bi šel danes kupovati, bi bil komplet za kakšnih 20 do 30% dražji, kar je pa že kar močna cifra za takšen "hobi".

Mogoče edina opazka, ki jo imam je ravno nad pedali. Po enem letu konkretne uporabe se pozna uporaba tako, da imajo pedala malenkost več "lufta". Pomojem so samo medeninaste puše že malo obrabljene. Ampak niti slučajno do te mere, da bi performance kaj trpel, ali da bi to opazil med dirko. To je opazno samo če se res lotiš iskati napake in če pozorno poslušaš se sliši nek "klik", ki pri novih pedalih ni bil tako izrazit. Load cell imam še vedno originalen.

Sem pa tudi jaz pred nakupom bral te "horror" zgodbice o Fanatecovi nezanesljivosti in slabem customer service-u, ampak mislim, da veliko tega izhaja izpred nekaj let nazaj. Glede zanesljivosti sem tako opisal zgoraj, glede customer service-a pa moram pohvaliti, da je zelo dober in nimaš kaj skrbeti. Sicer pa če si se odločil za ta cenovno/kvalitetni razred, na žalost tako ni alternative Fanatecu. :( Kolikor je meni znano, so edini, ki nudijo nekaj med plastičnimi in "profi" zadevami.

In še tako na splošno če razmišljam - volan in menjalnik je za moje potrebe super in nikoli ne razmišljam, da bi kupil kaj drugega, ker se oboje obnese SUPER! Edino kar včasih sanjam je, da bi imela pedala še malo bolj realistično bremzo. Ne me narobe razumet - je neskončno boljša od Logitech in Thrustmasterjeve, ki sem jih poskusil, ampak vseeno ni ravno takšna, kot je v pravih dirkalnikih. :) Ampak za kaj takega, moraš iti verjetno že na hidravlične, to pa niti slučajno ni več niti blizu tega cenovnega ranga. Najbližja alternativa, ki jo poznam je verjetno "perfect pedal" kit, ki je upgrade Logitech-a, ampak tudi ta stane nekje okoli 400€ (z Bodnar kablom, dostavo in carino), s tem da potem spet pristaneš na Logitech gasu in sklopki.

OMG kakšen dolg esej. Kdo bo to bral!

Link to post

No to pa je odgovor , ki si ga lahko želi vsak ki postavi uprašanje . Hvala . Sej glede bremze sedaj še ponujajo nek zračni blažilec ki simulira hidravlični feeling . Pa na testiranje so dali neke nove materijale za boljši občutek pri zaviranju . Čez par mesecev zna bit to porihtano .

Mam pa še eno uprašanje . Tisti rumble motorček na zavori , kak je to občutek ko voziš ? Pripomore kaj k natančnosti v smislu da veš kaj se dogaja z zavoro ? In ali sploh AC in pC podpirata  to funkcijo ?

Link to post
38 minutes ago, ingange said:

No to pa je odgovor , ki si ga lahko želi vsak ki postavi uprašanje . Hvala . Sej glede bremze sedaj še ponujajo nek zračni blažilec ki simulira hidravlični feeling . Pa na testiranje so dali neke nove materijale za boljši občutek pri zaviranju . Čez par mesecev zna bit to porihtano .

Me veseli, če lahko pomagam.

Sem videl, da imajo V3 ta nov blažilec, ampak v resnici imajo tudi V2 nek hidravlični blažilec. Ampak ta blažilec ti simulira občutek "potovanja" pedala, se pravi kako občutiš ob pritisku in spustu pedala, ne vpliva pa bistveno na prilagajanje med bremzanjem - se pravi ko loviš tisto mejo, kjer kolesa zablokirajo. Tu igra vlogo verjeto v 90% samo load-cell, saj skoraj ni premikanja pedala - kvecemu za mm ali dva. Res je, da je load-cell povsem drugačen na V3, zato me tudi tukaj ne držati za besedo, ker ga na žalost še nisem imel priložnosti preizkusiti. Sigurno so naredili kakšen napredek, ampak glede na to, da gre še vedno za load-cell tehnologijo, ne pričakujem ravno drastične razlike.

38 minutes ago, ingange said:

Mam pa še eno uprašanje . Tisti rumble motorček na zavori , kak je to občutek ko voziš ? Pripomore kaj k natančnosti v smislu da veš kaj se dogaja z zavoro ? In ali sploh AC in pC podpirata  to funkcijo ?

Ta je precej šibek in jaz vibracije bolj čutim preko volana (ki ima tudi vibrator), kot preko pedala. Glede podpore za AC in pC žal ne vem, ker vozim večinoma iRacing. Lahko pa si ne glede na podporo v igrici nastaviš, da začne vibrirati, ko pritisneš bremzo do določenega %. Ni direktno povezano z dogajanjem avtomobila, ampak ti vseeno da nek dodaten občutek, koliko si na bremzi. Je OK, da je ta motorček, ampak je bolj "meh..." - ne imej previsokih pričakovanj glede tega. Dvomim, da ti bo kaj skrajšal čase krogov. Govori pa tudi Matthew v svojem review-ju nekaj o tem motorčku.

Link to post

Za AC sem 100% da podpira,ker je en model naredil celo programsko opremo za te motorčke (upam,da si mislil to :D ) http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/shakeit-rumble-motors-ffb-for-seat-pedals-a-k-a-poor-mans-bass-shaker-v1-4-2015-10-09.26163/

 

 

Uredil - silicijeva dolina
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...