Skoči na vsebino

Računalniki


gregor vodicar

Recommended Posts

SLI je za nvidio, Crossfire za radeon......povezava 2 grafičnih.

Plate od 80-100 evrov so zelo solidne, 100-130 pa majo kak bonbonček več (SLI, wifi in podobno). AsRock sam ne bi vzel, nimam izkušenj, mogoče je v redu, pozitivno lahko ocenim Gigabyte, Asus sem imel veliko problemov (mogoče naključje, ker razen plat mi vse njihovo dela zelo dobro). Sam bi vzel dobrega Gigabyta za 100tko :)

Link to post
  • Odgovori 630
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

...ja od 9-ih ventilatorjev v ohisju se ne utrne samo solza...dobis lahko tudi vnetje oci in uses

Ko berem ta naš forum, sem ponavadi kar konstantno v solzah.

NE naročujte več na hoh.de malo si preberite ostale slo forume. Do 16. novembra je bil hoh.de insolventen in je v stečajnem postopku. Ljudje so naročili po par 100 eur zadeve in jih niso dobili + den

Posted Images

Jaz sem do zdaj mel gigabyte, asus, asrock, msi. Najhujši problemi so bili z asusovo, ena gigabytova je med garancijo crknila, ostali dve pa brez vsakih težav. Asrock je mel včasih status kot powercolor - poceni varianta, zadnja leta pa so kar dobre matične :)

Link to post

Hehe jaz mam z platami drugačne izkušnje. Prvič kupil Asus delalo 15 let :), pa še sedaj bi. NAto kupil Gigabyte eno vrhunsko, milim da je bla q6 model, po enem letu sami problemi. Zgleda da ni imela zastonj dual recovery biosa :). Računalnik ugašal, zgubljal živce, menjal rame, menjal grafično, probaval druge napajalnike, menjaval vse kar je blo možno, nič ni šlo. Napake enostavno nisem odkril. Kupil drugo Gigabaytko en čas vredu, nakar se je samo skadilo. Tretjič osel pač ne bo šel na led zato sem pač znova vzel Asus in od takrat naprej znova ljubi mir. Kar se tiče ostalih firm nimam izkušenj. Sicer pa kolikor sem prečesaval forume se Gigabyt na veliko hvali, verjetno sem imel samo jaz tako smolo. Za Asrock je bilo sprva mnenje da so low budget plate, kar so na začetku tudi bile. Ampak časi se očitno spreminjajo. KOlikor sem uspel prebrati imajo prodajalci z Asrockom zadnje čase kar dobre izkušnje, so precej zanesljive plate in je zelo malo reklamacij. Tudi sestavljalci računalnikov jih pogosto vgrajujejo. Tako da jaz osebno ne verjamem več v nobeno kvaliteto in opredeljevanje glede na firmo, saj so čipi iz istih tovarn, kondenzatorji iz istih tovarn. Ponavadi je celo da so te cenejše plošče, čeprav imajo manj funkcij, prav zaradi tega bolj zanesljive in se manj kvarijo. Enostavno pa lahko imaš z vsako firmo zelo dobro ali pa zelo slabo izkušnjo.

Link to post

Kva pa vem, pa rečmo, da enkrat zihr bi.

To, pa plate za oboje.

A so te ASRock uredu, ker še nisem slišal za njih prej.

@sennas, katero pa ti potem predlagaš? Da ma oboje in je za navijati- od GigaByte.

Glej če maš kake pomisleke saj ni problema, tudi jaz ne vem katera plata je dejansko dobra. Zbrali bomo tisto ob kateri se boš najbolje počutil :). Je pa dejstvo da med proizvajalci plat Asrock funkcijsko največ ponuja. Drugi so 5-20% dražji. Če ma pa kdo drug kakšno dobro ali slabo izkušnjo z kakšno plato pa na plano :) Saj ni treba danes kupit ali ?

Link to post

Glede na tvoj odziv sem jaz skoraj prepričan da boš navijal pa tudi mene boš takrat manj sovražil :), zato ti predlagam k verzijo procesorja, cena pa tudi ni drastično večja: http://www.hoh.de/de...sCategory/32870. Da ne pozabimo, da zraven tega bo potreba tudi po novem hladilcu, ampak ta nakup lahko odložiš do takrat ko bo dejanska potreba po navijanju.

Link to post

Res je, z analizo kaj rabiš in kaj ne lahko prideš kar daleč. Npr:

- atx format

- 4x slot za rame

- nameravaš navijat

- koliko slotov za grafične

- hočeš kdaj met 2 grafični v sistemu

- število in tip priključkov na zadnji strani (tale je bil pri meni ključen, tudi če se sliši butasto)

- se hočeš izognit kateri firmi

- ...

Pol pa pogledaš izbor, malo prebereš komentarje po netu (newegg ima ogromno feedbacka) in se odločiš za eno. Jaz sem pred mesecem dni vzel Gigabyte H87-HD3. Zdaj bi verjetno pogledal bolj proti MSI, ampak ta tudi dela brezhibno.

Link to post

Dejte mi mal pomagat :) Mam takle komp kot je napisano spodaj. Bi blo smiselno dat notr 64Gb SSD disk? Bi igrce kej bolš laufale oz. sploh kej pomaga pri tem? Kaj bi še moral nadgradit za recimo AC? rF2 itak vem da je No Go :D

  • Radeon HD 5400 Series
  • 3Gb RAM
  • i3 540@ 3.07GHz
  • Win7 32bit

Več RAMa mislm da Win7 32bit ne podpira, formatiral in dal 64bit pa ravno ne bi :D

Link to post

Ne, igre ne bojo boljše laufale, ssd pohitri nalaganje in dostop.....

Windows 32bit so za v kanto, tudi s 3gb rama dela mašina lepše s 64bit.......

Grafična je kako bi rekli, krš, z menjavo te na nekaj solidnega bi že dosti pridobil. Rf2 laufa z dobro grafično za recimo 200€ na taki konfiguraciji brez nekih problemov, ostalo pa tudi.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...