Skoči na vsebino

5. Paul Ricard - 8.1.2017


Recommended Posts

@alkoro  pravilo o 75% prevožene razdalje se ne nanaša na ta primer konkretno. To pravilo je npr. zaradi tega:

Na dirki vozi samo 7 voznikov - ostali so iz neznanih razlogov odsotni. Prvih šest odpelje 100% dirke, 7 voznik pa samo en krog. V tem primeru ni odvozil 75% razdalje dirke in točk za uvrstitev na 7. mesto ne dobi.

Kot verjetno vsi veste, organizatorji nimamo takih sredstev kot jih ima FIA, da bi spisali tak bullet proof pravilnik, kot ga imajo oni. Tam je ta pravilnik sestavljalo neznano število ljudi pa še to so se učili na napakah iz ostalih serij in starejših sezon. Mi tega luksuza nimamo, zato sproti dodajamo nove zadeve notri v pravilnik, ker vedno nekdo išče kakšno luknjo ali pa pridemo do take situacije, kjer bi si jo vsak razlagal po svoje. Zato dodamo neko stvar v pravilnik, da smo kasneje lahko enotni.

Zato pa je iz sezone v sezono ta pravilnik daljši in bolj mučen za prebirat.

Kot rečeno, zaenkrat ta odločitev drži. Ko/če dobim kakšen odgovor oz. pojasnilo teh pravil in bo drugačno od trenutne interpretacije, bom sporočil in bomo popravili.

Link to post
  • Odgovori 181
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kaj naj rečem, najprej dosti čustev :), hvala vsem, vidim da se vam je kar dogajalo. Zgleda, da mi je blo tokrat dano, vse se mi je pokloplo in tudi avto je bil odličen za to progo. Seveda brez 1a set

Eko pa sem našel 5 min da dodam svoje občutke . Na jutranjih testiranjih smo z ekipo inženirjev končno dorekli setup .  Nato je sledil en dolgi stint z race setupom da stestiram še gume in porabo

Ni to 72minutna dirka, ki se zmaga v prvih 5 krogih ane Marjan

4 hours ago, mancSLO said:

Zmenjeni smo, da se TS med dirko ne uporablja, za chat pa ne. Če se tako dogovorimo, ga lahko ukinemo, ali pa ga verjetno lahko izklopiš kar sam. Smo pa že itak kot hiša strahov in po dirki se mi zdi, da pa lahko kaj napišemo...

 

Ja pa sej o tem govorim . Po dirki , se pravi ko zadnji prevozi karirasto zastavo . Pol pa tudi sam z največjim veseljem pokomentiram .  

Link to post
Pred 4 urami , mancSLO je napisal:

Zmenjeni smo, da se TS med dirko ne uporablja, za chat pa ne. Če se tako dogovorimo, ga lahko ukinemo, ali pa ga verjetno lahko izklopiš kar sam. Smo pa že itak kot hiša strahov in po dirki se mi zdi, da pa lahko kaj napišemo...

 

 

 

Citat

 

4.8 Pogovarjanje in TeamSpeak

Obvezna je uporaba aplikacije TeamSpeak. Aplikacijo si namestite in se povežite na strežnik tudi, če nimate mikrofona. Tako boste lahko še vedno slišali dodatne informacije, ki jih med dirko lahko sporoča organizator. Kako namestiti TeamSpeak, si preberite v vodiču tukaj.

Naslov strežnika: sloracing.ddns.net
Geslo: sloracingts

Med kvalifikacijami in dirko je govorjenje prepovedano. Vsa opravičila in podobno lahko počakajo na konec dirke.

 

 

Nikjer ne piše, da to prepovedano govorjenje velja LE za TeamSpeak.

Uredil - skopusnik
Link to post

@Matjaž Murn

Se strinjaš s tem da je Pavšek najhitreje prevozil 69 krogov izmed omenjenih treh?

Citiram prečiščen pravilnik FIA (LINK):
 

Quote

45) CLASSIFICATION
45.1 The car placed first will be the one having covered the scheduled distance in the shortest time, or, where
appropriate, passed the Line in the lead at the end of two hours (or more if the race is suspended, see
Article 5.3). All cars will be classified taking into account the number of complete laps they have covered,
and for those which have completed the same number of laps, the order in which they crossed the Line.

45.2 Cars having covered less than 90% of the number of laps covered by the winner (rounded down to the
nearest whole number of laps), will not be classified. 

Za primer lahko navedem Hakkinena, ki mu je 2001 v Španiji v zadnjem krogu, medtem ko je vodil, razgnalo motor.

Official classification:
classification.JPG?dl=0

Ste se zapičili v ta Le Mans 24h pravilnik, ki je itak čisto svoj. Poleg tega pa je to dirka na čas in ne na kroge. :roll:

Link to post

Alen, vozili smo endurance in ne dirke F1 prvenstva :)

Ločeno od tega še moje mnenje (ki je očitno v nasprotju s pravili v večini prvenstev). Zmaga tisti, ki prvi prevozi ciljno črto; to je lahko določeno število krogov oziroma prvi zaključeni krog po pretečenem času. Zmagovalec ima čast videti karirasto zastavo na koncu kot tudi vsi, ki pridejo v cilj za njim. In tu se moja logika zatakne in ne gre naprej. Če hočeš dirko zaključiti, moraš prevoziti ciljno črto kot zmagovalec oziroma za njim. Če ti to ne uspe, pač nisi končal dirke.

Tako sem razmišljal do danes, ko se je med večino in pekom vnela huda debata. Očitno pa v večini prvenstev obstaja tako pravilo - meni enostavno ni logično - se ga bom pa navadil, če velja tudi za endurance.

Podobno temo bi lahko navezali na govorjenje in pisanje "po" dirki. Zakaj bi moral imeti samo zmagovalec oziroma prvih pet (samo primer) ta privilegij, da dirko zaključijo brez motenj? Dirke je konec, ko grejo vsi čez cilj ali odstopijo. Potem pa debata na polno. Tako jaz gledam na stvar in zato sem tudi tiho, dokler dirke ni dejansko konec. Moti me pa ne, je dosti hujših motenj, recimo timski kanal tekom cele dirke :D 

Link to post

Za kaj pa imamo/te chat na namizju. Dajte ga stran in je. Oni, ki smo zaključili se pa ja menda lahko pogovarjamo v boksih. Saj na TS smo pa kar pridni. Pa še tu si lahko daste hot button mute.

Jaz bom še ptracker chat pogledal, če se da kaj restricted na samo moje dogotke.

Ps: ali se da kje izklopiti obvestila, če se kdo logira ipd. Me tako moti, eeeeeeee -:)

Uredil - mancSLO
Link to post

Tomaž mislim, da vam nagaja lanski lemans, ki je kot smo že omenili posebnost med dirkami.

Logika je čisto enostavna: Pavšek je enako dolžino (69 krogov) prevozil hitreje, kot ostala dva zato bi moral biti uvrščen pred obema.

Če se ne moremo zgledovati po F1 po čem naj pa se? :D

Link to post

Nič nam ne nagaja :P Jaz sem napisal samo kako sem gledal na celotno zadevo do danes. Še vedno mi je tako najbolj logično, ker je za mene tisti checkered flag zelo pomemben. Pravila so pa pravila - tu nimam nič za dodat in niti ne nameravam nobenega v nič prepričevat. Strinjam se pa ne :) 

O F1 pravilih pa ima na tem forumu več ljudi slabo mnenje kot dobro, tako da raje kako drugo prvenstvo izpostavi :D 

 

Link to post

Meni zdrava kmečka logika pravi takole.

Zmagovalec je prehitel dva za en krog. Mene ni. Jaz sem bil v istem krogu. Zmagovalec konča dirko in odpelje 70 krogov, za njim pripeljeta una dva, ki sta zadaj za en krog in ravno tako končata dirko, ker sta prepeljala karirasto zastavico. Jaz pa še vedno vozim 70 krog, pač ne pridem do konca, ker mi sfali bencina, AMPAK, prevozim pa več kot una dva s +1 krogom. Potem me pa razumi :D 

Link to post
  • B_U_R_I unfeatured in unpinned this tema

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...