Skoči na vsebino

Splošna debata


Recommended Posts

Btw... ...glavni problem se mi še vedno zdi ta "wreck fest" v prvem ovinku. Torej, vzamem si čas, treniram 2 tedna, na dan oz .večer dirke zorganiziram celo družino, da lahko v miru odpeljem in me pol nekdo lahkomiselno v T1 vrže ven, ker sploh ne pozna proge bom upravičeno jezen. Sej se zgodi, razumem. Vendar ne vsakič. Na tem je treba delat, da bodo dirke bolj kakovostne.

 

Jaz na to opozarjam že celo GT3 prvenstvo. To se venomer dogaja, vendar nimamo nekega racionalnega načina kako to odpravit.

 

Najbolj dosledno bi bilo z neko sodniško komisijo, ki bi preverila vse incidente na dirki in vse incidente ustrezno sankcionirala. Problem je v tem, da je to čisto preveč časovno potratno, ker moraš od vsakega udeleženca pogeldat vse kroge in potem še vse incidente razsodit.

 

Drugi način je prijavljanje incidentov. Torej, če te nekdo oškoduje - prijaviš incident in sodniška komisija razsodi kdo je krivec in kakšne so sankcije.

 

Z obema načinoma lahko narediš naslednje:

- pripraviš tiste, ki stalno delajo pi***, da malo razmislijo kaj delajo in se bolje pripravijo na dirko

- če se niso pripravljeni potrudit, jih lahko v primeru večkratne ponovitve, ustrezno sankcioniraš - prepoveš udeležbo na naslednji dirki/izključiš iz prvenstva in s tem dvigneš kvaliteto na račun kvantitete - kar popolnoma zagovarjam.

 

 

Žal se na tem portalu uporablja tretji način - oškodovani po incidentu pride na forum in se pritožuje kako je vse nefer, incidenta pa ne prijavi odgovornim. Žal s tem tudi sami znižujete kvaliteto prvenstva za vse udeležence pa če vam je to jasno ali ne...

 

 

EDIT: Jaz ne vem kako bi drugače to izboljšali, sem pa odprt za kakšen tehten predlog.

Uredil - Matjaž Murn
Link to post
  • Odgovori 482
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Danes dobil vikend vožnjo z BMW 118d xDrive (M Sport), na žalost sem omejen s 500km :/ ( od tega jih bo samo 160 do doma in nazaj v salon). Avto je praktično nov (3500 km ob prevzemu). Moram reči da m

Heh, kaj pa če bi sodniki pred kaznovanjem povprašali udeležence kako in kaj? Js sploh nism vedu, da me je Eršte prijavil. Kazen je itak nerelevantna (ni pa ravno fer), ker nisem nič na zgubi, ni pa o

Rabim, ker je polno nejevernih Tomažev na stezi, ki mi probleme delajo brez helicorse!  

Posted Images

Sam mislim, da se nesreče v T1 dogajajo skoraj ekskluzivno zarad pomanjkanja spoštovanja do soudeležencev. To ne more spremenit noben sistem kaznovanja. Dejte spustit tist gas čist malo prej in pogledat kaj se dogaja okoli vas, vam garantiram, da s tem ne boste izgubili nič, ker boste v ovinek prišli bolj pripravljeni... Izhod iz T1 je veliko bolj pomemben kot vhod!

 

Glede kvalifikacij pa... Za vse je isto, pa pokažite kaj znate  [ok] Meni osebno je to bolj zanimivo, ker od dirkača zahteva več kot le hitro vožnjo. Konec koncev pa, če že zaj*** v kvalifikacijah boste že prišli naprej v dirki, če ste tako dobri.... slabo štartno pozicijo pa vzemite kot penalty za preveliko požrešnost  [iz]

Link to post

Sam mislim, da se nesreče v T1 dogajajo skoraj ekskluzivno zarad pomankanja spoštovanja do soudeležencev. To ne more spremenit noben sistem kaznovanja. Dejte spustit tist gas čist malo prej in pogledat kaj se dogaja okoli vas, vam garantiram, da s tem ne boste izgubili nič, ker boste v ovinek prišli bolj pripravljeni... Izhod iz T1 je veliko bolj pomemben kot vhod!

 

S strani organizatorja je to zelo težko forsirat. Lahko se pa forsira izključitve in prepovedi v primeru incidentov. In ko bo enkrat par ljudi izključenih, bodo ostali tudi malo bolj pazili na okolico.

Link to post

Sporočilo je bilo namenjeno vsem, ne organizatorjem, ker le te ne morajo glede tega storiti veliko. Če hočeš primer tega, kaj se zgodi, ko se s tem pretirava, pa glej F1 in kaj je nastalo iz nje.

 

Seveda so za hude clusterfucke potrebne sankcije, zato predlagam res hude kazni za neumne nesreče, kjer je očitno, da se je nesreča zgodila samo zaradi prevelikega ega voznika in pa gledanje skozi prste manjšim kršiteljem.

 

Drugače je pa po mojih izkušnjah najboljše zdravilo za to, obsojanje takih svinjarij iz strani cele skupnosti, torej na forumu. (ja, vem da se to ne da lih ''umetno'' narest.. [Jel2])

Link to post

Če podaljšamo kvalifikacije za toliko, da boste vozili 5 krogov, je isto kot če so dolge 60 min. Itak hiter krog uspe v zadnjih treh poskusih. 

V temi spremljajte, kdo je še brez ekipe in katere številke so zasedene.

Link to post

O kvalifikacijah smo že kaj rekli? Nekaj me moti pri vsemu skupaj pa se ne spomnim kaj točno... [Jel2]

 

Mogoče bi pa morali naredit en testni vikend. Itak bomo imeli reverse grid in bo na vsaki drugi dirki prišlo do situacije, kjer bodo hitri vozniki za počasnejšimi. Potem komaj pride do situacije, kjer moraš pazit sebe, onega spredaj in še tri, ki te napadajo :)

Link to post

Jaz bi rad opozoril vse, ki ste se prijavili v prvenstvo in tiste, ki se boste še/ponovno prijavili. Preberite pravilnik! Nekateri še PRVEGA! člena niste prebrali dobro. Al ga pa ne razumete, ne vem. 

 

Tudi na ta način kažete resnost...

Link to post

Matjaž, jaz imam malo težav z členom 1.3 :) Res težko napovem za 24ur naprej. Sej se potrudim, da na dan dirke zadeve uredim, vendar ne gre vedno vse po planu. Sploh so določene stvari pri moji starosti izven kontrole (pa ne prostata :)) Sankcija se mi zdi malo prehuda, celo hujša če pokosim vse pred seboj v T1 :) 

Link to post

Marko, ni problema. Pač sporočiš čimprej, ko lahko. Fora je v tem, da s prijavo zasedeš eno izmed prostih mest. Če je strežnik polno zaseden, se nekateri ne morejo prijavit. In če ti sporočiš 5 min pred dirko, da ne moreš, težko najdemo zamenjavo...

Link to post

Kako naj si nastavim nastavitve v offline practice, da bi simuliral pogoej na serverju.

 

Če prav razume, dam ABS in traction control na "Factory settings". Kaj je tle pravzaprav razlika z "ON".

 

Kaj pa glede gripa ? V serverju je izraženo v %, v nastavitvah od sima pa je neka opisna zadeva iz katere ne znam sklepati na %, ki bodo na serverju.

 

M.

Link to post

Pomoje bo najlažje, če si postaviš svoj server. S tistimi opisnimi vrednostmi si tudi jaz ne znam nič pomagat.

 

Primer konfiguracije serverja:

[SERVER]
NAME=ImeServerja
CARS=ks_bmw_m235i_racing
TRACK=vallelunga
SUN_ANGLE=-80
MAX_CLIENTS=24
RACE_OVER_TIME=180
UDP_PORT=9551
TCP_PORT=9551
HTTP_PORT=8099
REGISTER_TO_LOBBY=1
PICKUP_MODE_ENABLED=0
SLEEP_TIME=1
VOTING_QUORUM=30
VOTE_DURATION=30
BLACKLIST_MODE=0
CLIENT_SEND_INTERVAL_HZ=30
TC_ALLOWED=1
ABS_ALLOWED=1
STABILITY_ALLOWED=0
AUTOCLUTCH_ALLOWED=1
LOOP_MODE=1
PASSWORD=tvojegeslo
ALLOWED_TYRES_OUT=4
DAMAGE_MULTIPLIER=50
FUEL_RATE=100
TYRE_WEAR_RATE=100
TYRE_BLANKETS_ALLOWED=0
ADMIN_PASSWORD=tvojegeslo

[PRACTICE]
NAME=Free Practice
TIME=90
WAIT_TIME=0

[QUALIFY]
NAME=Qualify
TIME=10
WAIT_TIME=30

[RACE]
NAME=Race
LAPS=20
WAIT_TIME=300

[DYNAMIC_TRACK]
SESSION_START=90
RANDOMNESS=3
LAP_GAIN=30
SESSION_TRANSFER=33
Link to post

Nevem kje naj odprem temo za druge mode(dirke)ali sezono kakor hočete.

Men se tele jajčke glih ne da vozit,ali bo še kaj drugega za sezono ali bo BMW  2,blabla,edina za ta čas. :oops:

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...