Skoči na vsebino

4. Mugello - 1.2.2015


Recommended Posts

Kaj pa, če se nastavi poraba goriva na 2x? Zadnjič sem na eni dirki 2h Spa-ja moral iti s Corvetto DP že po 14 krogih v pit od 54.

Tako bi vsi vozniki morali opraviti vsaj en pit stop, brez krajšanja dirke.

Link to post
Deli na drugih straneh
  • Odgovori 169
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vsak je imel čas potestirat vse dirkalnike in se na podlagi tega odločil kaj bo vozil. Noben ni nobenega silil da naj zbere kaj ni po njegovem okusu. Naša ekipa je tudi zadnji trenutek spremenila avto

hehehhe eni ste pa pravi mandeljci, moti vas vse na koncu, ze to da si drugi naredimo boljši set  . Seti so tajni, za zacetek dirkanja, je potrebno sestavit set ki odgovarja tvojemu nacinu voznje.Če

Glede na RSR čase, je McLaren skoraj 2 sekundi hitrejši od Mercedesa in BMWja. V 40ih krogih je to skoraj za dva postanka časa... S tem, da morajo ostali s polnim tankom že od začetka furat, McLaren l

OK Matej. Vsi smo prej stestirali vse opcije in se na podlagi tega odločili za ekipo [it] .( če hočeš verjet).

 

 

Ps.: preberi še enkrat post pred tvojim: testno je SLS zmagal z lahkoto. 

Povej potem še, kdo je pa vozil Mclarna in kje se ta nahaja v skupnem seštevku? Ni na mestu taka primerjava, če niso vozniki izenačeni. Sam sem vozil skor 10 krogov v ospredju s 110 litri goriva in hard gumami, tko da ni bla neka jaka konkurenca na kateri bi lohk sodil o hitrosti avtov.

 

Ne bom več o tem kaj bi blo treba spreminjat in kaj ne.. ker mi je konec koncev ravno. Važno da so dobre dirke z vozniki na nivoju in dobrimi borbami :)

Link to post
Deli na drugih straneh

mancSLO, nagradno vprašanje za tebe: kdo je prvi dve dirki zmagal. Pa ne da mclaren slučajno?!?!?! Aja, pa še v bokse je šel v imoli?!?!?!? Ja kako je pa to možno z mclarnom?!?!?!?

 

Sicer sem naredil glih 5 krogov do zdaj v Mugellu, ampak sklepam da bo glede na zahtevne ovinke za vse dosti bolj pameten postanek kot pa drsanje zadnjo tretjino dirke po znucanih gumah.

 

Mclaren ima svoje prednosti in svoje slabosti - kot druga dva avta. Problem je da se obnašaš kot da ti je kdo zmago s tem odnesel ali pa da noben drug nikoli ne gre v bokse...

Link to post
Deli na drugih straneh

Ah ne Tomaž. Itak sem 2 do 3 sec za vami, tako da sem nekonkurenčen v vsakem primeru. 

Samo predlagal sem, da bi bilo za vse isto.

 

Ps.: zdej razlagat kako je v Mugellu, je pa čista bedarija. V Monzi se SLS-ovci niso nič pridušali, ko je mercedes v osnovi 2 sec hitrejši na krog. Tudi mene ni to nikoli motilo. Pač je avto na ravninah hitrejši.

Fotograf na tem forumu sicer poizkuša vztrajno potvarjati moje izjave, češ, da govorim (celo jokam), da me moti, ker so preformansi avtov različni.  

Še enkrat: Samo vprašal sem, če bi lahko naredili pogoje za vse enake? Če ne, seveda tudi v redu. Stvar organizatorja pač.

Link to post
Deli na drugih straneh

Še enkrat. 2/3 dirk letos je zmagal McLaren. Torej je avto dovolj hiter, da lahko premaga ostale. S tem, ko greš v McLarnom v boks, imaš v prvi polovici dirke lažji dirkalnik, po postanku pa še nove gume (katere so lahko dvakrat medium, ostali večinoma vozijo na hard, saj cele dirke medium ne bi zdržale). 
Pogoji so za vse enaki, kot je napisal zamex23. Vsi isto progo, isto krogov. Ti imaš poleg tega še nove gume in lažji dirkalnik, kar lahko "pokrije" izgubo ob postanku. To je Bonča že dokazal. 

 

Organizator je že napisal, da bo o tvoji ideji (na prejšnji strani) razmislil. Pozabili niso, počakaj na uraden odgovor. In nehaj še naprej spraševat, če bi pa mogoče lahko izenačili pogoje (kar v bistvu so, ampak ti tega ne razumeš). In ja, kaj drugega kot to, da te motijo različni preformansi avtov, pišeš? Ker pogoji na progi so za VSE isti. Torej je lahko problem samo v avtih. Mislm, al sam seb kontra govoriš.

Link to post
Deli na drugih straneh

 Mislm, al sam seb kontra govoriš.

V sosednji temi, kjer sem poizkušal skupaj Blancpain sestavit, si ti začel, tako da je ratalo kar je:

skopusnik, on 26 Jan 2015 - 19:58, said:snapback.png

 

A že pri uradnih avtih jokaš da niso izenačeni, 

 

Meni samo tole ni šlo skupaj: Z Mclarnom narediš 38 krogov, z Mercedesom pa 57 krogov, nastavitev za dirko pa je 42 krogov. Ko prebiram tole vse skupaj, pa počasi dojemam, za kaj je tako. 

 

Lepo se imejte

 

Link to post
Deli na drugih straneh

Neki časa že to spremljam in zdej mi je spet dopizdlo. Prvo, ne nism več v prvenstvu, mi gre pa na ku*** (hehe cenzura... najs :D) odnos za vse so pogoji na progi enaki in mclaren je 1s hitrejši na krog. Kaj ti tista sekunda pomaga, če si na koncu ravnine 10km/h bolj počasen? Kje boš prehitel? V hitrih ovinkih s samo eno linijo?

 

Poglejte si malo končne rezultate dirk in rečt da je mclaren zadosti hiter, zato ker je zmagu je bedarija. Vozu ga je Bonča... Tip bi z fičotom cel field prehitu. Problem je, ker se končne hitrosti ne poklapajo... niti približno. Na žalost ne dirkamo na čas, ampak med sabo, kjer zgubiš čas za drugimi, tko da o boju in enakovrednosti ni govora... (Lep primer je bil imola, kjer mi je Mercedez smetal drugo polovico dirke, ampak nimaš kaj, enostavno moreš čakat na napako, al pa rataš agresivn in ga butneš vn, pa ne namenoma :) ) samo moje mnenje.

 

To, da daš ti različno število pitstopov med avte je neenakovredno (enostavno je, ker vsak mclaren dobi 30-50s kazni že takoj na začetku dirke, po ravnini pa ne moreš prehitet tudi iz zavetrja). Nevem, kaj maste eni tolko proti... se bojiste, da vas bo marjan prehitu al kaj? Al da se bo še kdo drug kot marcedezi pa bmw-ji uvrstili v top 10? S tem zmanjšujete udeležbo, pol se pa čudite, kako na koncu sezone samo še 5 ljudi dirka.

 

http://i3.kym-cdn.com/photos/images/facebook/000/731/143/3e3.jpg

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to post
Deli na drugih straneh

Ma ste dosadni ej.. če vam niso všeč pravila, si vzemite čas in organizirajte prvenstvo s takšnimi, kot vam najbolj ustrezajo! Jest se bom prdružu 100%, če bom le lahko, in se ne bom pritoževal vsakih 5 minut ko bom imel čas. Če ne zarad drugega, iz spoštovanja do organizatorja, ker vlaga trud v to, in nikoli ne bo za vse ok. Dejte se prvo sami sebe vprašat, zakaj sploh vozite? Za užitek al za zmago?

Kot je Bonča dokazu, se da zmagat z Mclarnom ja. Še nekej je, glede na večji grip v ovinkih, se da reskirat aerodinamični oprijem za več hitrosti. V Mugellu ima Bonča top speed 265km/h, Murn pa 267km/h, tko da tut tle je luft, ampak je treba trenirat in probat potegnit iz avtov/pravil/prog kar se da, ne pa jamrat.

In ja, izbira avta pred prvenstvom je vedno, vsaj zame, bila velika dilema. Zato sem si vzel dost cajta da sem ga stestiral. Če nekako razumem, da niste/nismo vedl da ima Mclarn manjši rezervoar, pa ne morem razumet da jokate okoli top speeda.. Kot da bi sred sezone ugotovil, da je vaš avto v bistvu tricikl?

Link to post
Deli na drugih straneh

sarabwt

1. dobro si napisal, ne furaš več. maš svoje razloge, torej lahko greš komentirat na 24ur, če nimaš kaj pametnega za povedat

2. zakaj pa ne napišeš, da smo mi v mugellu avtomatsko kaznovani z 1s na krog s počasnejšim avtom? naj bodo na gridu spredaj vsi mclarni na štartu in potem v top5 ne boš videl enega mercedesa, ker bo garant pobegnil skozi ovinke dovolj da ga lahko samo sanjaš

3. tudi z manjšim top speedom se da prehitevat, žal nimam več posnetka da bi ti dokazal. če pa ti ne znaš prehitet brez crasha in rineš v druge, je spet čisto druga zgodba

4. noben ni dal različno število pitstopov. 100x napisano, pred začetkom sezone je vsak mel možnost izbire. če se vam ni dalo testirat ampak ste jezik ven iz ust stegnili zaradi svojega najljubšega avta to res ni organizatorjev problem. jaz grem na vsaki dirki v bokse. mogoče celo kaj zgubim zaradi situacije na progi, mi je pa dosti bolj všeč grip v zadnjem delu dirke in pritiskanje do konca.

5. dirke so nastavljene na 75 minut, postanki niso omenjeni. nobenemu ni nič dano, zato dvomim da je tu kaka korelacija

 

Za ta tvoj komentar za zmanjševanje udeležbe bi ti jaz dal ban (pa nisem admin strani niti med organizatorji prvenstva), mogoče pogruntaš zakaj :)

 

Pa še enkrat mi naj nekdo razloži kaj je tu po vaše problem. Avto? Organizacija? Trajanje dirke/krogi? Postanek? Jaz nikjer ne vidim problema, razen pri človeškem faktorju. V prvenstvo ste se prijavili sami, pravila so bila napisana, takrat se noben ni kregal pa je bilo vse isto kot ta teden. Zdaj se je pa treba prilagoditi situaciji ne pa jokat cel cajt.

 

mancSLO še enkrat... to tvoje da mclaren naredi 3 kroge, sls pa 120... mogoče je res, ampak mclaren gre HITREJE na tej progi, kar več kot nadoknadi postanek. To te nič ne moti?

 

Pa če bi si en vzel cajt in probal taktiko s postankom bi hitro videl da se že časovno splača, poleg tega pa bi v zadnjih krogih lahko za hec prehitevali tiste, ki ne grejo na postanek.

Link to post
Deli na drugih straneh

1. A to kar sm povedu ni melo smisla?

2. Monza

3. Prehitevanje v ovinkih, razen če nisi bok ob boku al pa eno razdaljo avta nazaj je dive bomb, sej se da, ampak ni način, ki bi bil všečen. S tem povečuješ tveganje za kontakt, sploh kadar Mercedezi kar zavijejo v ovinek, tudi če je rizik crasha (rabiš še poimensko samo iz mojih izkušenj?) Sej na koncu si ti kriv po pravilniku, pa še vsi se pizdijo nate...

4. Ne nobeden ni dal različega števila pistopov, ampak posledica količine goriva pa to naredi.

 

Sej jst bi si tud dau ban brez razloga. (http://www.quickmeme.com/img/2b/2bb4b0a3a5c5286af881efed5100b77413bbf1464777132acfe4c78f0f46368f.jpg) A za žaljenje pa ne bi dau banna?

Prijavu in odjavu sem se sam, da pa nekoga, ki želi neki v prvenstvu doseč in se ga udeleževat, jebeš u mozak se mi pa ne zdi vredu.

 

Če vam je tolko za užitek do dirkanja, razen Bonče, k bi šu naprej, bi samo blo boljše dirkanje. To, da hočeš dat več ljudi na enak čas pripelje do boljšega dirkanja.

 

Tuki gor je neka elita top 5 al 6, ki hočejo zmagat oz. se dobro uvrščat. Noben noče pomagat tistim, ki imajo slabše čase oz. vsaj priredit pravilnik tako, da bi bili malo bolj konkurenčni. Samo "več trenirajte" včasih ni zadosti :)

Link to post
Deli na drugih straneh

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...