Skoči na vsebino

Volani in pedala


mAxL

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Odgovori 1,3k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pride tudi kak video , ampak je prvo treba mount naredit. Ker ga ne moram zašraufat na pisalno mizo , dokler pa nisem v hiši nimam prostora za rig . Drugače pa sem sedaj še bolj prepričan kot pred nak

Na mizi pa zgleda zaenkrat tako

Dragi Božiček spreminjam svojo željo . Kupi mi karto za fitnes ,da bom lahko jaz obračal volan ne pa on mene

Posted Images

Že zadnjih par dirk, ki sem jih odpeljal online se mi je nekaj čudnega dogajalo, da so bili kar vsi naenkrat hitrejši za okoli 2 sekunde... Pa tuhtam, pa tuhtam, pa sem rekel, očitno majo neke kode :D No, včeraj na Core GT3 prvenstvu se podimo po Mugellu in gledam kako mi nikamor ne gre, vsi spet 3+ s spredaj. Malora, ok tolk pa nisem pozabil dirkat. Vprašam kolk je top speed Mkvarna, napišejo 271, haha, evo ga zajca, moj pa pri 245 sopiha.... 

Da skratim pričo, pedal za gas je očitno izgubil voljo do sodelovanja in ne pokaže več 100%. V AC sem si potem naštimal na 96%, da je pol gas, samo mi gre na živce, ker bo verjetno s časom šlo samo na slabše.

Pedala so Fanatec CSR, volan imam pa Fanatec Forza CSR. Katera pedala bi lahko priklopil gor, oziroma, kaj bi bil razlog da zadeva ne kaže več 100%? Prah, znucan potenciometer, slaba volja.... Pa če se to kje najde kak rezervni kos? 

Hvala in lep dopust. 

 

Link to post

Kaj pa zgolj kalibracija ne pomaga ? Bo 100% pri manjšem hodu, vendar bo vsaj 100%. Podoben hudič se je meni zgodil z bremzo. Na telemetriji sem opazil, da skozi malo bremzam. Po kalibraciji je bilo vse ok.

Link to post

Pri signal spike-ih sta običajno možni dve rešitvi. Menjava/popravilo/čiščenje potenciometrov ali pa mehansko popravilo pedalke, ki je slabo pritrjena oz ima kako drugo mehansko okvaro, zato pedalka fizično ne dosega 100% odklona. Kot svetuje Marko, včasih pomaga tudi kalibracija. Vendar je to v osnovi isto, kot bi si ročno nastavi min in max dead zone. Problem se potem običajno čez neko časovno obdobje ponovi.

Link to post

Jaz sem imel pri potenciometru eno smet, ki sem jo odstranil pa sedaj deluje BP. Tako da probaj odpret in poglej potenciometer. Za deadzone štimat, če se res ne da popraviti pa lahko uporabiš DXTweak2 (spodaj na strani) 

Link to post
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Pred 4 urami , markop je napisal:

Volan zgleda super, pedala so pa smeti. Ko bi dodali vsaj progresivno vzmet na bremzi, tršo vzmet na plinu in sklopki bi bila pedala za 0.1% višjo ceno takoj 10x boljša, kot so sedaj.

Sicer ker gre za PC verzijo, bo večina folka prodal TH stopalke in kupili od Fanateca, po moji oceni.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...