Skoči na vsebino

Volani in pedala


mAxL

Recommended Posts

pred 17 minutami, play je napisal:

Brez sem ti na zs javil.....

 

Neki mi ni jasno, preden niti probal nisi T 500 RS stopallk v naprej veš da ne bodo dobre zate??

Problem je ker mi zaradi dolžine od stene do stopalke pridejo te preblizu in zaradi kratke mize (volan pride predaleč) ni vredu pozicija, a kot sem rekel, sem probal sedanje stopalke založiti od stene in se da voziti samo ni najboljša pozicija.

 

Link to post
  • Odgovori 1,3k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pride tudi kak video , ampak je prvo treba mount naredit. Ker ga ne moram zašraufat na pisalno mizo , dokler pa nisem v hiši nimam prostora za rig . Drugače pa sem sedaj še bolj prepričan kot pred nak

Na mizi pa zgleda zaenkrat tako

Dragi Božiček spreminjam svojo željo . Kupi mi karto za fitnes ,da bom lahko jaz obračal volan ne pa on mene

Posted Images

Poštemaj zid, al pa mizo podaljšej...., ti kr ne vrjamem mal te hecam,  ker igram na 12m2 velk plac, volan, miza, 2x lcdja, moja baba in še dva psa..., pa vsa ostala šara, pojstla itd, pa sedim in furam k da bi mercedesa vozu ....hehe...

 

 

Link to post
Pred 2 urama , branebrane je napisal:

@vajtos si prepričan da je razdalja 20cm? Ker sem ti dal sliko od T3PA

fanatec mere.jpg

Na tej sliki so fanatec pedala. Razdalja tukaj je cca 15-16cm. Na T3PA pedalih je razdalja 20cm. Imam in T3PA pedala in ta fanatec doma.

Link to post
  • 3 weeks later...

Ekola kupujemo 1kos a li 2kosa volanov, nujno nucam vas ki mal poznate reči!

 

Moj prijatelj oz stranka bi imel nekaj takega, kaj menite, kje začet gledat te volane, kaj nabavit, jaz bi en volan , ne vem kero firmo, stopalke pa kr Fanatec v3, mi lahk mal glede volana pomagate, kje bi začel gledat nabavljat in hvala vsem!

 

Njegov predlog je: VAŠE MNENJE PA JE?

linearni servomotorji in kontrolerji:
 
 
(ohišje lahko naredim sam - reverse engineering) cena za železne profile in barvo je minimalna - rabim delavnico ali pa nekoga ki ni "zlatar", pa je obdelovalec kovin.
 
volan:
 
 
stopalke:
 
 
 
Link to post

Tako od Tomota sem kupil samo motor in kablovje. To mi je zrihtal brez kakrsnih problemov. Ce kupis komplet verjetno dobis se kaksen suport. Jaz ga nisem dobil prav kaj dosti(se ne pritozujem)Ce vzames DD vzemi od njega.

Link to post

Fino hvala za vse info!

 

Če kupim posebaj, je kdo pripravljen (itak da ne zastonj) pomagat, prikopit reč, poštimat iR špil in par reči?? Vse tole bova delal z kolegom iz LJ, tko da enga nucamo za pofiniširat vse reči iz LJ, ali da ima čas pride pol en dan v LJ na dve gajbe??

Link to post
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Moj G27 je ob poznih urah preglasen za ostale v družini :angry:  Na kakšnih progah več, na druih manj. Prav tako je z robniki. No, ogledujem si T500RS kot kompromis med ceno in kakovostjo. Pred nakupom sem hotel preverit še na lstne oči in ušesa, če je "belt driven" tehnologija res tako tišja in boljša. Od kolega sem si tako izposodil Thrustmaster TX volan s T3PA pedali. Pedala imajo nek gumijasti mod.

Po prvih testih se je volan izkazal, ker je res tih in ne ropota. Glede same moči pa ne morem reči, da je to drugi planet v primerjavi z G27. Mojega G27 sem naštelal, da dela kot urca in je občutek povsem primerljiv s TX.

Pedala so pa naravnost katastrofa. Gas je premehek. Težko je dozirat in skozi se borim z oversteerom pri izhodu iz ovinka. Še najslabša je pa bremza. Gumijasti mod prime od neke točke naprej. Do te točke je brmeza premehka, ko pa zadane gumo na enkrat postane pretrda. Ni neke progresivnosti in občutka kje si. Še najbolj se to vidi pri P911, ki je brez ABS. Sploh ne morem agresivno v ovinek kot z mojimi G27 pedali z gteye modom. V bistvu so T3PA ista kot G27 pedal brez moda. Ko pa daš na G27 gor mod in pol vzmet od bremze uporabiš na gasu je to drugi planet.

Kaj naj rečem. Precej razočaran sem za enkrat. Nekako se mi potrjuje moja teza, da je naslednji simselen korak od G27 bistveno boljši (dražji) volan in pedala. Vse vmes pa je zguba denarja. Kot bistveno dražji mislim kakšen fanatec V2.5 s V3 pedali.

Preden vrnem TX volan... ...Delam kaj narobe ? Imaste kakšen nasvet za T3PA pedala ? Mogoče kakšen nasvet za TH profiler in iRacing ?

Hvala.

Uredil - markop
Link to post

Jaz sem šel z G27 na T500, ampak se nikoli nisem ubadal z nastavitvami, zato lahko komentiram "default" stanje.

Pedali me res niso fascinirali, ne bi pa mogel povedati, da so slabši kot na G27. Sam volan in način prenosa sile je pa občutno boljši. G27 ne pride blizu ne glede občutka prenosa teže avta sredi ovinka niti glede same odzivnosti in hitrosti.

Glede glasnosti je pa tako. Ko vklopiš T500, je kalibracija ene toliko glasna. Vse drugo je tiho. Ko greš čez robnik, čutiš sile motorja, ne pa ropotanje plastike. Pa miza mora biti solidna. Volan ne bo ropotal, vse drugo pa mogoče :P

Link to post

Stvar sem malo naštelal in je vsaj na volanu boljši občutek. Precej je pomagal tale force map (linearizacija in dead zone kompenzacija) pri IR.

Pedala sem tudi malo izboljšal. Mod sem nastavil tako, da bremza praktično takoj takne gumo. Zaradi tega sem izgubil nekaj hoda, vendar je nek občutek progresivnosti. Gas je še vedno zelo slab. Tam se ne da nič naredit. Bi potreboval nek mod, da gas naredi malo bolj trd.

T500 bi še vzel, pedala pa niso vredna za moje pojme. 

Uredil - markop
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...