Skoči na vsebino

Volani in pedala


mAxL

Recommended Posts

  • Odgovori 1,3k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pride tudi kak video , ampak je prvo treba mount naredit. Ker ga ne moram zašraufat na pisalno mizo , dokler pa nisem v hiši nimam prostora za rig . Drugače pa sem sedaj še bolj prepričan kot pred nak

Na mizi pa zgleda zaenkrat tako

Dragi Božiček spreminjam svojo željo . Kupi mi karto za fitnes ,da bom lahko jaz obračal volan ne pa on mene

Posted Images

Ja ga imam že skor leto dni in je vse kot pravi mAxL.

Ker nisem imel g25 nevem za primerjavo me pa motijo teli knofi,sem bil navajen na mojem prejšnem Thrusmaster f1 force,da so bli bolj narazen,tko da so teli vsaj za mene preskupaj in tudi tole kalibriranje me precej moti saj za vsak restart tolče ko zmešan v levo in desno žvižga pa čist en mal glih tolk da se čuje in menjalnik je sicer natančen ampak glasen kot "Metalica"pri prestavljanju.

Ja led lučke pa kr prav pridejo,ker ko vse zažari na rdeče šaltaš in to je to.

FFB je itak premočn na 100% tko da ga v vseh igrah spustim,seveda je odvisno od igre same kako je podprta z ffb,samo primer v RACE 07 je FFB veliko boljše narejen kakor v rFactor.

Nakup ni zgrešena investicija,ker kadar v kakšni trgovini vidim tiste cenene volančke(60-70 €) mi gre kr en mal na smeh,saj so videti prave igračke proti G27.

Link to post

modov za g25 in g27 je nešteto- nism pa še zasledil da bi kdorkoli delal na temu da bi se volan "utišal".

škoda, mene pri ponočevanju z rbrjem stvar zelo moti- da ne omenjam tistih v sosednjih sobah (če pa zmanjšam ff, je stvar totalno mrtva).

Link to post

Heh,nevem zakaj bi volane "utišal",saj ko vozim z slušalkami jaz tk nč ne slišim razen zvoka v slušalkah,če pa z zvočniki pa spet nč tko da volan samo vidim, res pa je ,da nimam nekih sosedov v sobi ko vozim,mogoče je to ena prednost pa tudi ustvarjalci volana niso mislili na neke študentske sobe ko so metal volan na risalno desko.

Link to post

heh, sej tut mene osebno čisto nič ne moti- s slušalkami na glavi se ne sliši, zvočnike mam pa ponavad tok naglas da tudi ne. še vseen pa so v praktično vsakem reviewu g25-ki in g27-ki pod minus štel glasnost ff motorjev.

ne vem, v rbrju se sliši dost "škrtanja"? -to se pred vrati sobe sliši. je pa tut res da vrata niso lih 1a ;) če nimam logi profilerja na 120% pa v igri tako al tako ni nič :(

je pa g25 delč najlepši [wub]

Link to post
  • 2 weeks later...

Pa sem ga le dočakal mojga drving forca, po dolgih mukah iskanja in naročanja. Volan je veliko boljši od prejšnjega, edino kar me moti je to, da ima f1 prestave premajhne in preveč skrite.

EDIT: Se opravičujem za double post, neki mi je internet zašteko, pa sm večkrat klikno :oops:

EDIT2: Zej sm volan instaliro, pa ne vem če je to običajno, ker volan ni čisto na sredini, je zamaknjen na desno

Takle to zgleda. Tam gor kaže da je volan zamaknjen, v resnici pa je čisto na sredini. help

untitled.jpg

Link to post

Skalibrirej ga še enkrat. Ponavadi je v kalibraciji tako, da ga najprej zavrtiš čisto v levo in desno ter na koncu ga postaviš še v center pozicijo. Verjetno si kakšno zadevo preskoču pri kalibraciji. Pojdi počasi po postopku, in upoštevaj navodila ker te čarovnik lepo vodi skozi postopek :wink:

Link to post
  • 1 month later...

Živjo!

Ker mi je trenutni volan totalno crknu, sem se odločil za nakup novega. Odločam se predvsem med Logitech driving force GT in Trustaster RGT FFB Clutch. Cena je pri obeh omenjenih volanih precej podobna (debelih 100eur). Zanima me če ima kdo trustmasterja? Kaj priporočate? Kolikor sem gledal teste ima logitehc boljši volan, trustmaster pa boljše pedale. Hvala za vse odgovore.

Link to post

Jaz imam logitech driving force GT in sem zelo zadovoljen. Uporabljam ga pa že več kot eno leto. Res je da pedala niso vrhunska so pa še vedno veliko boljša kot volani res nizkih cenovnih razredov. Jaz ti takole povem, če bi lahko naredil kombinacijo G25 in driving force GT bi vzel volan od driving force GT in pa pedala G25. Zakaj? zato, ker ima G25 samo, če se ne motim 4 tipke kar je vsaj zame absolutno premalo medtem, ko trenutno na driving force GT uporabljam kar 12 tipke pa še bi si kakšno več želel. Volanski obroč je sam po sebi zelo kvaliteven prav tako FFB saj imam občutek, da je po več kot enem letu še vedno kot nov. Tudi pedala še vedno dobro delujejo tako kot pred enim letom. Aja še to volan je v resnici namenjen za PS3 in zaradi tega tista okrogla stikala ne delujejo. Jaz mu dam oceno 4/5 predvsem na račun pedal, volanski obroč je pa vrhunski za moje pojme nič slabši, če ne celo boljši zaradi več tipk od G25.

Link to post

Jaz mam tudi df gt zdaj že nekaj časa. Sicer ni smiselno primerjat z G25 (količina tipk ne definira kvalitete - so pa zelo priročne :D), ker je glede na moje izkušnje "big brother " vsaj za razred boljši.

Vmes sem imel enega od thrustmasterjev, ki je delal spodobno, je pa cela plastika po njemu pokala samo če sem se ga dotaknil.

Moj nasvet je tudi df gt - dobiš 900°, zelo dober ff in ogromno tipk na volanu :)

p.s. meni delajo čisto vse tipke na volanu, res pa je da ne v čisto vsaki igri :)

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...