Skoči na vsebino

Formula 1


bremzy

Recommended Posts

Še moj komentar na današnjo dirko..

No najprej bi rad odgovoril na nekatere kritike, da naj bi rbr namerno zaustavljal Webbra.. No to pomoje ne bo ravno držalo, ker če pogledamo kroge se kmalu vidi, da je bil webber v drugi polovici dirke hitrejši. Žal je ogromno izgubil na štartu.. Prehitevnje dirkalnikov, ki imajo kers, ti pa si brez njega pa je zelo težko. Da mu nebi delal DRS nisem opazil.. vem da mu je delal, ko se je boril z ferrariji v drugi tretjini dirke..

No dirka.. Slab štart webbra, ter odličen štart obeh renojev, kar je šlo zelo na roko Vettlu, ki si je ustvaril lepo prednost. Kar se tiče hamiltona, so pomoje pri mclarnu hoteli tvegati s samo 2 postanki, vendar jim je kmalu postalo jasno, da to ne bo zneslo.. Tega so se pomoje ustrašili tudi pri Red Bullu, ker je kar naenkrat začel vettel voziti 1s hitreje od hamiltona (vettel je pospešil, ne hamilton popustil!). No še nekaj zanimivih nesreč, kjer zmaga ruski pilot :)

Znimiva dirka.. Z rezultatom kolikor toliko zadovoljen, razen mercedesa, ki je kot kaže še slabši kot je bil lansko leto.. [wall]

Link to post
  • Odgovori 2,5k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Williams Martini Racing uradno    

Posted Images

Guest Anže Nose

"Napačno branjenje in povzročitev trčenja Lewis Hamilton in Fernando Alonso sta po dirki v Maleziji od komisarjev dobila "nagrado" pribitka 20-ih sekund. Hamilton je s tem izgubil eno mesto.Besedilo: Bojan Vrbnjak Foto: PressPo dirki je bil Lewis Hamilton zelo nezadovoljen s svojim sedmim mestom, toda sledilo je še večje presenečenje. Ker se v dvoboju kršil pravila in večkrat zamenjal smer vožnje, da bi ubranil svoj položaj, je Britanec dobil kazen 20-ih sekund. S tem je izgubil eno mesto in dirko v Maleziji zapušča kot osmi. Enaka usoda je doletela tudi Fernanda Alonsa, vendar pa Španec zaradi pribitka časa ni izgubil mesta, tako da ostaja na šestem mestu. Alonso je kazen prejel zaradi povzročitve trčenja, ko je hotel neučakano prehiteti Hamiltona in si pri tem poškodoval še prednje krilce.Lewis je imel razlog več za razočaranje na danajšnji dirki"

kaj je tle fora? vijuganje? to bi lahko rekli za lani, pa mislim, da ni nobene kazni dobil... vsaj jaz vijuganja na dirki nisem opazil. Glede Alonsa, naredil je napako, ki je še najbolj oškodovala njega in je že s tem problemom izgubil cca. 30 sec... kakšne bedarije se grejo!

Link to post

No 1ič gledal na rtv slo na hd resoluciji in moram rečt slika je bila super samo Ališič je pa katastrofa ker pol dirke sploh ni vedel kdo koga prehiteva kdo je kdo in njegov ulalala 5 sec prepozno mi je omogočilo da sem prestavil raje na rtl.

Dirka je bla spet v znamenju Vettla šumi je razočaral sem pa mislil da bo reno na koncu popušo ampak sreča da sta se alonzo ni hemi malo zaletela da sta omogočla nicku stopničke.

Link to post

Men se zdi, da Redbull tko dela, da ma svoje dva dirkača (itak se ve kdo je 1. in kdo 2., tukej se ni treba slepit) nalašč oddaljena enega od druzga. Enmu nekaj "crkne", da se ne more z drugim borit. :) Vse te stvari, ki se jih da postimat z boxa, ubijajo čar nekega tekmovanja. Sm ziher, da mu lahko z boxa nastimajo da ma 50hp manj. :)

Drugače pa kar super dirka tale Malezija, škoda samo da je ni še malo dež začinil. Sm pa upal da bo Hamilton tam na sredini ujel Vettla, ker zmer navijam za underdoge. :P

Link to post

Kar nekaj... če je Hamilton vijugal, so vijugal skor vsi tako da penatly vsem, po drugi strani pa, kar se mene tiče je bila to čist navadna dirkaška nesreča...

Če lahko do neke mere zastopim kazen za Hamiltona mi je pa čist skregano z vsako logiko zakaj jo je za isti incident dobil tud Alonso ? In če sta bila oba kriva zakaj niso pač pustili tako kot je....

Vse skup mi liči kao treba Vetlu naredit dost prednosti preden začne zgubljat....

Link to post

Jaz res nevem kako lahko recete Šumi razocaral!, ja kdo pa nebi razocaral ce majo pa taka drva od formule da je se sauber hitrejsi :S. Ce neb mel take zasedbe bi bil mercedes pomojem 15 - 16 :S . Lahko enostavno recemo polom od Mercedesa ki je 1 leto izdeloval dirkalnik pa nc od njih :S

Link to post

@PEK.. Komunikacija je dovoljena zgolj v eno smer, in sicer iz strani dirkalnika proti inžinirjem. Vse kar lahko se lahko spremeni na dirkalniku lahko naredi zgolj voznik s sovjimi gumbi na volanu!

Drugače pa kazen totalno mim! Šalabajzarji! Ne vem kaj to dajejo.. Čeprav obeh ne maram, se mi zdi, da si tega nista zaslužila! Najbolš d se vsi v sprevodu peljejo.. [wall] [wall] [wall]

Link to post

Hehe ampak res... po eni strani nabijajo že par let da ni prehitevanj po drugi strani ponesrečene poizkuse kaznujejo. [Jel2] Očitno kreteni mislijo da bi moral gledat Holywoodska prehitevanja, ker pač samo prestaviš enkrat navzdol , pohodiš in evo ti...si mimo [wall]

Link to post

Šele zdaj opazu da sta dobila kazni Hamilton in Alonso. Spet velika neumnost FIE, ki dejansko ne ve kaj dela. Nesposobni ljudje ki plače vlečejo za brezveze. Delo za FIO bi moral biti štart Vettla, ki ni bil ravno po pravilih glede menjavanja linije (4x), si lahko še tak zagret navijač njegov, pa morš to priznat...

Zdj nevem, glede teh komunikacij enosmernih... al je Webber res tako nesposoben voznik... alpa ma ze v startu slabši avto. :)

Link to post

Ne vem no.........................

Sem pristaš moštva Mclaren in takoj,ko sem opazil to vijuganje Hamiltona sem se ustrašil,da bodo zakomplicirali.

Evo ga.....................nisem se zmotil!

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...