Skoči na vsebino

Formula 1


bremzy

Recommended Posts

Kvalafikacije kažejo na to, da ni bistvenih sprememb glede na lansko leto :| . Ne verjamem niti, da bodo Pirelli gume stvari spremenile, ker v končni fazi vsi bojo imeli iste težave vsi bodo mogli večkrat v bokse. Upam na čimboljšo dirko! :roll: . Kar se schumija tiče... [wall][wall][wall]. Pa ne govorim o tem, da je predčasno izpadu, ampak o tem, da je Rosberg ponovno pred njemu. [Jaoo]

Link to post
  • Odgovori 2,5k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Williams Martini Racing uradno    

Posted Images

Ja z mizco Gregor, zgleda ne bo nič :P Sekero pa razbit :D Rosberg bo prvak

Zanimiv razplet, mogoče še najzanimivejše da sta oba v prvi vrsti postavila čas brez kersa?!?! :|[Joj]

Ferrari pa zgleda še lepš k lani... namesto 2 desetink zdej 1,5s... odlično [ok] Massi pa zgleda tud gume ne bodo pomagale, kaj bo letos izgovor?

Link to post

Prosen Šumi je šparal gume za jutri hahahahaha :D , drgace pa isto, kot lansko leto , samo da je red bull se hitrejsi =) pa torro rosso je mal presenetel :P. Bomo vidli jutri racunam da Šumi pride na 1 mesto hahahaha :D

Link to post

Ja ne vem... sem iskal pa nikjer ne najdem komentarja na to zadevo, pri RBR-ju pa so bli seveda pridno tihi. Mogoče bi lahko novinarji mal bolš svoj posel opravlal pa mal dreznli v zadevo.

Jaz bi rekel da so ga mel onboard, samo ga niso uporabil, zato so meli veliko bolj stabilen bolid na zaviranju... Če so pa povsem brez in bodo celo sezono večinoma brez, potem pa je ta KERS spet samo en velik nateg.... seveda moja špekulacija.

EDIT 1: http://www.totalf1.c...ly_KERS_system/

Link to post

No ja ne najboljsa dirka [buzara] . Redbull razred zase :| . Mclaren, Ferrari, Renault so pomojem skupaj. Mercedes lahko zacne razvijat avto za naslednje leto al pa kar za 2 leti naprej mogoce jim potem koncno uspe [wall][Jaoo] .

Link to post

Kako se Mateju zdaj smeji. Verjetno kot malemu otroku ko dobi sladkarijo. :lol:

Jaz pa zaspal glih eno minuto, dovolj, da sem zamudil štart. [wall]

Drgač pa dobra povprečno zanimiva dirka. Kar se Rubensa tiče se je tudi meni on zdel kar hiter, tako, da mrbit pa Grega še prideš na svoj račun, če ga Kalimerota nebosta srala. [Jel2]

Link to post

Še moj pogled na kar odlično dirko za moje pojme s kar nekaj dogajanja. Sicer sem se malo razpisal pa vseeno, če se vam da brati.

-Red Bull je spet pokazal, da na dirki dominacija zgine.(O taktiki s KERSom niti ne bi razglabljal) Hamilton ga je že pošteno dohitel, na kar je imel Vettel srečo s hitrim prehitevanjem Buttna in nesrečo Hamiltona, s čimer je slednji poškodoval splitter bolida. Obema pohvale.

-Petrov je odpeljal odlično dirko, s tem da je treba poudarit da tudi ni imel pretiranega dela. Zato z moje strani vseeno visoka, a ne najvišja ocena.

-Alonso je za moje pojme pokazal kako se odpelje celoten vikend, glede na bolid in štart, ki mu ga je spet zagrenil Button, s čimer je možnost za visoka mesta zginila že takoj na začetku. Prikazal je zelo dobro dirko z lepimi prehitevanji, brez napak in odličnim konstantnim tempom. Mislim da je pokazal največ na dirki, mogoče malo pristransko in sem koga spustil pa vseeno ne vem če je kdo pokazal več. (kakšno stintanje 34 krogov na S gumah od Pereza tudi ni za pozabit, sploh glede na debi dirkača; škoda za kasnejšo diskvalifikacijo)

-Webber več kot očitno nekaj zamuja. Kaj ne vem, vem pa da Vettel ni hitrejši za 1 sekundo na krog. Temu primerno končno mesto.

-Button je spet pokazal kako se ne prehiteva (da o sami časovni dolžini kolobocije ne govorim). Je vredu dečko, tudi hiter povečini, a žal za moje pojme ni pravi dirkač ob nedeljah. Končno šesto mesto je verjetno vseeno kar visoko glede na penalty.

-Ravno tako ne bi zgubljal besed o Massi. Branil se je tokrat še kar odlično glede na veliko premoč Buttna, vseeno pa ne sestavi celotnega vikenda kot bi se spodobilo, začenjši s kvalifikacijami naprej. Glede na to, da je na štartu prišel na odlično 5. pozicijo, je njegovo končno ("realno") 9. mesto zelo dober odsev slabe dirke. Še toliko slabše, če na drugi strani pogledamo kam je prišel Alonso z istim materialom ravno z 9. mesta na začetku dirke. (Massa sicer kasneje P7 zaradi diskvalifikacij Sauberjev).

- Za pohvalit je oba Sauberja, čeprav ne vem kako je lahko Perez 34 krogov zdržal na soft gumah. Škoda za kasnejšo diskvalifikacijo, sploh ker zgleda da gre za banalno napako.

-Nesrečni Rosberg je ponovno srečal svojega krvnika. Kaj točno je delal Barichello ne vem, je pa bil manever skrajno čuden, čeprav se je kasneje opravičil z izjavo da je branil pozicijo zaradi napada s hrbta ob tem pa mu niso pravilno delovale pnevmatike.

-Ostale tekmovalce sem žal spremljal bežno, tudi pokritost prenosa iz ozadja je kot vedno slaba, tako da teško sodim o vsakem posamezniku.

Link to post
Guest Anže Nose

Boljše se ne bi mogel strinjat s tabo... tukaj se vse vidi, kdo je boljši, seveda ob enakem materialu. Vettel je pravi talent, Hamilton tudi, čeprav mi ni dober dečko; Alonso tudi vedno prekaša Masso. tako, da to je to, je pra res, da sta bila Webber in Alonso edina v peterici, ki sta imela 3 postanke...to je bila nekako prisiljena strategija za Alonsa, kajti moral je za sabo zadržati Webbra, ni se mu dobro posrečilo, pričakoval je stopničke... zgleda, da nima sreče z Webbrom in Petrovom, kar je že dokazal v Abu Dhabiju... malce vraževerja :D

Drugače glede Webbra pa se mi zdi zelo čudno, da je ob istem materialu dosegel skoraj sekundo slabši čas v Q, pa tudi na R ni bil preveč uspešen...

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...