Skoči na vsebino

Formula 1


bremzy

Recommended Posts

A ni osnovno pravilo da zapiraš preden imaš bolid v štric... torej če bi ga že hotel zapreti bi ga moral prej vsaj po moje. Sicer pa kar se mene tiče so ti sodniki in FIA full of shit.

Kao vijuganje je prepovedano...naj si mal pogledajo kaj Vettel pa tud še kdo počne na štartu. Mal mi je tud čudno tisto z SC... a ni pravilo da ne smejo zaostajat več kot 5 dolžin avta ....

kaj je bilo pa v Monaku ? 5 železniških kompozicij je bilo vmes ne 5 dolžin avtomobilov...

Ehh naj vržejo Hamiltona iz prvenstva pa mi ne bo treba več gledat teh vlakcev, ker 3/4 prehitevanj ki se zgodijo (razen DRS) jih naredi prav on in kar se mene tiče spektakel dela samo on... no ja pa Alešič z njegovim brezveznim vpitjem... hehehe

Link to post
  • Odgovori 2,5k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Williams Martini Racing uradno    

Posted Images

Ja saj jaz tud tako pravim dirka je dirka in nekaj jajc more voznik tudi imet drugače ni rezultata samo na silo je pa vedno tako BO ali NEBO šlo skoz in to je odvisno od obeh voznikov ne samo od napadalca. :oops:

Link to post

Kao vijuganje je prepovedano...naj si mal pogledajo kaj Vettel pa tud še kdo počne na štartu. Mal mi je tud čudno tisto z SC... a ni pravilo da ne smejo zaostajat več kot 5 dolžin avta ....

kaj je bilo pa v Monaku ? 5 železniških kompozicij je bilo vmes ne 5 dolžin avtomobilov...

Ehh naj vržejo Hamiltona iz prvenstva pa mi ne bo treba več gledat teh vlakcev, ker 3/4 prehitevanj ki se zgodijo (razen DRS) jih naredi prav on in kar se mene tiče spektakel dela samo on... no ja pa Alešič z njegovim brezveznim vpitjem... hehehe

Vprašanje kaj oni štejejo kot dolžina avtomobila.. Pomoje je ta razdalja mišljena malo več, ker če pogledamo da je F1 dolga cca 4 metre je to okoli 20m za varnostnim avtomobilom, to je pa pri hitrostih 250kmh+ malo premalo za moje pojme.. Ne vem točno kako to gledajo, samo pomoje je ta razdalja malo daljša kot zgolj dolžina avtomobila..

Kaj je pa delal na štartu??

Link to post

To pravilo 5ih avtomobilov za varnostnim je itak sam zato, da ne bojo ga za pol kroga naprej pustil... v resnic je vsakič vsaj 50m razlike, če ne več...

Link to post

Vprašanje kaj oni štejejo kot dolžina avtomobila.. Pomoje je ta razdalja mišljena malo več, ker če pogledamo da je F1 dolga cca 4 metre je to okoli 20m za varnostnim avtomobilom, to je pa pri hitrostih 250kmh+ malo premalo za moje pojme.. Ne vem točno kako to gledajo, samo pomoje je ta razdalja malo daljša kot zgolj dolžina avtomobila..

Kaj je pa delal na štartu??

Na tej dirki nič posebnega, poglej vse ostale štarte letos... [iz]

Link to post

Ja sem pogledal malo posnetke letošnjih štartov. Avstralija je malenkost spremenil. V Maleziji je res nekajkrat zapeljal levo-desno, samo to so bile le majhne spremembe poti ne tako kot lani na isti stezi petrov-hamilton, ko sta cik cakala čez celo širino steze. Verjetno imajo tudi tukaj nek pogoj, koliko točno še pomeni nevarno oviranje.. V španiji je vozil cik-cak, samo tam je bil za dirkačem (webbrom) in naj bi bilo to načeloma dovoljeno, čeprav je res, da so bili zadaj tudi ostali.. verjetno je tukaj kakšna luknja v pravilih. Dočim Turčija in Monako sta čista štarta..

Link to post

Ja sem pogledal malo posnetke letošnjih štartov. Avstralija je malenkost spremenil. V Maleziji je res nekajkrat zapeljal levo-desno, samo to so bile le majhne spremembe poti ne tako kot lani na isti stezi petrov-hamilton, ko sta cik cakala čez celo širino steze. Verjetno imajo tudi tukaj nek pogoj, koliko točno še pomeni nevarno oviranje.. V španiji je vozil cik-cak, samo tam je bil za dirkačem (webbrom) in naj bi bilo to načeloma dovoljeno, čeprav je res, da so bili zadaj tudi ostali.. verjetno je tukaj kakšna luknja v pravilih. Dočim Turčija in Monako sta čista štarta..

In prav te luknje v pravilih mi grejo na jetra, da ne uporabim kakšno hujšo besedo..

Sicer pa kot si sam pogruntal vijugal pa le je :P

Link to post

V Monacu se sigurno ni velikrat pelal 250 :) Vem pa da avto je sposoben dost več od tega. Sam dvomim, da ga tok tera. Sej point SC je da mal umiri tempo, ne pa da ga komi dohajajo.

Link to post

Ja kolikor je meni znano, ga SC tera kolikor more. Razlog zakaj ga toliko tera naj bi bil ta, da se drugače gume na dirkalnikih kritično uhladijo in bi bilo v prvih krogih lahko veliko nesreč. Recimo jaz sem ga videl v Monzi koliko je peljal in na oko je letu glih tako hitro kot pokalni porscheji (Porsche Cup). Je pa res, da skozi same ovinke verjetno počasnej pelje kot tej porši pa tudi od wtccja.

Moreš pa enkrat it F1 gledat v živo, ker šele tam vidiš kako to leti. Recimo formula BMW so pravi polži v primerjavi z F1 (F BMW naj bi bila primerljiva z formulo masters katero ste baje videli v Brnu 2 leti nazaj). Prav tako velikooooo tišji (mesariča upraš kolk časa je zdržu lan v monzi brez ušesnikov [iz]:P ), pa si mislim, da glih ti Murn reku, da so bile formule masters ful glasne.. Uglavnem.. F1 nič ne poseka.. Res užitek za poslušat in gledat. Žal mi je edino to ker nisem nikoli videl formule 1 z V10 mašino, ker tisto se je baje pa še precej bolj drlo kot zdej.

Link to post

Ah Formula BMW je jajc. F Masters in F2 ki smo jih vidli v Brnu grejo kar dost hitrej se mi zdi.. :P

No, saj so oboji v RACE ON, gremo probat. :P Če se ne motim celo enkrat smo na r2p mel mixed s temi dvojimi, pa je bla razlika taka, da je blo kar zlo nevarno. :)

Link to post

Recimo, da paše tole sem samo še bolj bi pa pot traparije:

Lepo nadaljevanje nedeljsko dopoldna popoldneva iz Monaka vam želim in nasvidenje iz Kanade. [Joj][champ] Ka je zdej iz Monaka al Kanade? [Jel2]:lol:
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...