Skoči na vsebino

2. Road America - 15.10.2017


Recommended Posts

  • Odgovori 58
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Eko pa še moj report . Na dirko sem se res dobro pripravil . Od peljal sem veliko krogov in tudi 2 celotni dirki proti Ai. Kolko sem samozavesten se je videlo na na practice ko sem na SS postavil

Server je online. Stracker tudi.  

Najprej čestitke za P5, bravo Miha   Q: Sem šele na koncu spravil pravi krog skupaj, kar je bilo dovolj za P7.  R: Štart malo zamudim, samo potem do konca prvega kroga pridem nazaj na P7, s

Najprej čestitke za P5, bravo Miha :)  

Q: Sem šele na koncu spravil pravi krog skupaj, kar je bilo dovolj za P7. 

R: Štart malo zamudim, samo potem do konca prvega kroga pridem nazaj na P7, samo hudiča da se M gume niso hotle ogret in sem potem izpod mosta v unem desnem odletel v travo in v zid. Volan postrani, ne bo šlo, grem v bokse, me popravijo, pridem nazaj nekje okoli Alena. Sem vaju videl, ko te je odvrtelo, samo jaz te nisem taknil. Potem je bilo pa zabavno dirkati z Đinetami :D Moj cilj je bil Heinz, da ga namažem na kruh, kar mi je 3 kroge pred koncem uspelo. Aja, vmes sem šel še enkrat v bokse po soft gumo in odpeljal zadnjih 8 krogov na njej. Veliko boljše. 

Bravo Marjan za P13, če se ne motim.

Link to post
Deli na drugih straneh

Tako slabega serverja kot pa je bil včeraj pa še nisem doživel na CORU.

V prvem ovinku mi je prestavilo Santinija, tako da sem na hitro odmotal ven iz proge.

V četrtem krogu sledi Heinz ki me je razmazal po progi. [Joj]

 

 

When in doubt flat out.... in to the wall.

Dopušam možnost, da je tudi njemu zalagalo in da ni dobil puščice da sem že ob njegovi zadnji gumi.

 

Link to post
Deli na drugih straneh

Ja se mi je zdelo da si mel kakšne cudne tezave, ko te kr naekrat ni blo na broadcast. 

Sam se žal nisem mogel udeležiti dirke, sem pa gledal broadcast. V Q je imel kar probleme, ko je še par strvari po računalniku vrjetno šaril in je vse štekalo... Na dirki je bil broadcast dokaj normalen z izjemo ene 2-3h "postankov" po par sekund.

Zelo zanimiva borba je bila za 6. mesto... Med 2 vettami, 2 ferrarijem, poršom.... zelo izenačeno vse, zal je takratko potegnil ravno naš Gašper in končal v pesku. 

Avtomobili se mi zdijo dokaj izenačeni, morda je bil Ferrari mal hitrejši na tej progi z veliko ravninami. 

Link to post
Deli na drugih straneh

Dejmo rečt bobu - bob.. stream je bil katastrofalen. Sploh ni zgledal kot AC, prej kot rF1. Kvaliteta slike pod nivojem, non-stop zatikanje. Režiser je skakal od situacije do situacije - totalno prehitro. Včasih je prehitevanju sledilo ponovno prehitevanje, a kader je bil že drugje, namesto, da bi pogledali bo do konca. Grebenc in Miha sta imela super boje [ok]

Link to post
Deli na drugih straneh

Kaj naj rečem, zanimiva dirka in sem tudi večinoma užival. Do prvega postanka sem Mihata lovil sicer neuspešno ampak sem nekako držal tisto razdaljo. Po postanku sem bil direkt za njim in takrat je blo nekej borb katere so bile glede na agresivnost naju obeh (napadi po zunanji in notranji) neverjetno clean odpeljane. No po moji napaki je šel Miha malce naprej, odvzadaj pa so pritiskali Korofci. Madona da je blo vsaj pol poskusov vožnje vštric in prehitevanja ziher z dotiki. Mešanja pozicij je bilo kar nekaj, ko sem si priboril to 6 mesto in mi Matteoo ni dihal čisto na odbijač pa je nažalost na bremzanju v en ovinek in kolker zgleda ni bil napad na pozicijo,  zablokiral kolo in verjetno ni mogel preprečiti trka v mene. Me je počakal in potem spustil naprej. Js sm bil še zmeraj pod vplivom frustracij in sem naredil eno napako zato je bil v istem krogu spet pred mano. V najhitrejšem desnem ovinku pa je naredil usodno napako in se ornik razletel (Karma?) Sem potem nadoknadil v zadnjih 4 ih krogi  6 sekund zaostanka za Roeterdinkom ampak sem se mu za morebiten uspešen napad približal dovolj šele na ciljni ravnini zadnjega kroga.

 

Sem pogledal celoten stream in zgleda res kot da ima preslab računalnik. Slika slaba, zatikanje dosti prevečkrat, da bi se lahko to spregledalo. Komentiranje pa je za moje pojme glede na to da je eden in ne more spremljati vsega vredu izpeljano.

Link to post
Deli na drugih straneh

Q: odpeljal soliden krog na Soft, potem pa še dva poskusa na Supersoft. Počasen ogrevalni krog da ne segrejem gum, drugače bi popustile pred koncem kroga :D Prvi poskus prekinila Ginetta, ki sem jo ujel na nepravem mestu, drugi poskus nekoliko pokvaril sam, a je bil dovolj za P8 mislim da. Rezerve je bilo, da bi prišel pred oba Tomaža. Na štartu premalo gasa, avto umrl, hitro po sklopki in naprej, na srečo ostali niso bili nič boljši, razen za mano Corvette, ki ni imel prostora priti mimo :) Par avtov pred mano odpadlo, jaz cel stint lovil Palma in pazil na gume. Pred postankom prišel pred njega, po postanku spet za njim. Tokrat je bil prehiter, a mislim da bi moral dobiti pribitek ker ni upošteval kazni. Dobre borbe z Grebencom (že v Porsche Cup? :D),  spet več ovinkov vštric, vmes je še kak Corovec prišel blizu in prehitevanje Ginett. Končno je ratalo malo lufta, spredaj predaleč, zadaj na nekaj sekundah, varno držal razdaljo do cilja. Vmes v celi dirki ena napaka, povozil travo na zaviranju in nekaj lovil po izletni coni, to je pa tudi vse. Tudi sekanja nobenga cel vikend,  niti ne vem kje so jih ostali nabirali :D Pohvale prvim, škoda za slabo predstavo ekipe :)

Link to post
Deli na drugih straneh

Odpeljal soliden krog v quali, pričakoval sem slabši rezultat od P5. Nekako mi soft gum ni uspelo usposobit in spravit na potencial.

Odločil sem se, da bom riskiral z manj downforca, kar me je v prvem stintu stalo ogromno časa, saj z manj gripa avto ni ubogal Drugi stint je bil boljši, sem pa vseeno vozil vsaj pol sekunde počasneje kot na treningu med tednom.
V primerjavi s prvo dirko se ni kaj dosti dogajalo okoli mene, po spletu okoliščin sem prilezel do P2 in tam tudi ostal, zaradi številnih napak me je proti koncu ogrožal Matjaž. 

Je pa SRT zaenkrat na poti do osvojitve konstruktorskega naslova 8)

Link to post
Deli na drugih straneh

Sam sebe presenetil na kvalifikacijah, saj sem v zadnjih sekundah postavil krog. Kljub vsem je bilo še nekaj rezerve, ampak kaj višje ne bi priplezal.

Dirka je bila tudi zanimiva. Na začetku je najprej Tomaž dihal za ovratnik, potem se je malo oddaljil, jaz pa sem pridobival na spredaj vozečim, ki je bil na soft gumah in so počasi začele popuščati. Prišel na P2 in nato kmalu v bokse. Ko so vsi opravili s svojimi postanki, sem bil na P1 s cca. 4 sekundami prednosti pred Kurversom. Žal je bil na soft gumah zelo hiter in je po dveh ali treh krogih že zasedal celotno vzvratno ogledalo. Malo nepazljivosti in že sem se vrtel po travi na izhodu iz ovinka št. 7. Nato pa nadaljeval lepo umirjeno na P3 s cca 10 sekundnim zaostankom za Tomažem. Proti koncu se je še on odvrtel v istem ovinku in prišel sem mu za rit, vendar so bile moje gume že preveč obrabljene, ker sem šel na postanek kar nekaj krogov pred njim. Na koncu zelo zadovoljen s P3. Če se ne bi odvrtel, bi mi verjetno uspelo zadržat Tomaža za sabo, Kurvers pa je bil tokrat res klasa zase.

Link to post
Deli na drugih straneh

Eko pa še moj report .

Na dirko sem se res dobro pripravil . Od peljal sem veliko krogov in tudi 2 celotni dirki proti Ai. Kolko sem samozavesten se je videlo na na practice ko sem na SS postavil zame zelo soliden čas. 

Q .  Malce pohlepno sem se odpravil iskat svoje mesto kar na SS . Prvi poizkus sem uničil sam ke rmi je odneslo zadek . Drugega dem prekinil ker mi je ginetta prekrižala pot na neprimernem delu in v tretjem sem hotel preveč ter na izhodu zapeljal z 2 kolesoma na travo .  P15 je bilo kar realno za to kar sem prikazal.

R: Nori start ! Mislim da sem pridobil 3 mesta , pol pa ne vem najverjetneje je bila krivda na moji strani počasi prečkam cesto na levo  ker je bilo ogromno prostega prostora , da bi lahko lepo zaviral v t1 , pa me zadek počasi prehiti . Čutiti ni bilo nobenega dotika , fizika pa je kazala kot ,da me je nekdo ozadaj malce potisnil oz ,da sem se nekomu z zadnjim delom naslonil na odbijač .

Moram pogledati replay . Ustavila me je stena in večina avta je bila živo rdeča . Ampak predali se ne bomo . Gasa pa lovit kar se ulovit še da. Kaka 2 kroga sem potreboval , da sem se prebil skozi Ginette . Pa v lov za Marjanom . Ampak škoda na avtu ni dopuščala , da priključim . Kličem v boxe da  creew cheef skalkulira kako hitro lahko obiščem boxe in da bom imel še vseeno dovolj goriva da zaključim dirko z enim postankom . Pubeci so naračunali da bi to lahko bilo izvedljivo šele v 13 krogu . Do takrat se je šlo samo za minimaliranje škode . Po daljšem postanku na katerem so zamenjali celoten aeropaket , pa gasa . Precej je bilo prometa , eni so zelo lepo pustili naprej z nekaterimi smo malce zgubljali čas ampak po 22 krogu je blio očitno , da brez večje napake konkuretov "Marjana" ne bo šlo priključit .  Popuščanja seveda ni bilo peddal to the metal do zadnjega kroga  . 

Zelo mi je žal , da sva imela z Žanom kontakt v T1 ko sem ga prehiteval ker je zaradi tega izgubil pozicijo . Ginette so zavirale zelo pozno in prav zaradi tega sva po moje prišla en ob drugem v T1 . Zelo je težko precenit kako bodo ostali reagirali , včasih bi jih z veseljem sledil še kak ovinek in nato prehitel , pa  te spuščajo za vsako silo , spet drugič pa misliš , da se je umaknil pol pa se bori za ovinek kot da je zlato na drugi strani . Tak je bilo na koncu z  Itamar Yativ .  Z Darenom sta bila čisto skupaj , Daren me je spustil naprej brez problema Itamar pa je ostal na gasu pune tam po neskončnem desnem ovinku  in sva bila drug ob drugem skoraj do zadnje kombinacije . Vse čisto tak da vsaka čast , pravim samo , da je težko predvidevat  kako bo nekdo reagiral . 

Ampak gledano kot celota je bila dirka izjemna in sem noro užival . Vsa umikanja počasnejših so bila korektna , lepo napredujemo .

Tudi PLP ni bil prestrog in ni nerazumno kaznoval .

Še več takih vikendov !

   
Link to post
Deli na drugih straneh

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...