Skoči na vsebino

Splošna debata - GT3 prvenstvo [16/17]


Recommended Posts

Obvezen postanek na sprint dirkah je super zadeva saj omogoča več taktičnih rešitev. :D 
Medium gume so hitrejše na začetku, vendar na koncu popustijo, tako da je tam tam z hard opcijo.

Kar bi spremenil je:
1. Večji timer za race 2, saj nekaterim ni uspelo pravočasno priti na server in nastaviti vse stvari.

2. Začeti z več procenti oprijema in zmanjšati grip gain per lap. 
S polno posodo goriva in hard gumami, sem v tretjem ovinku skoraj šel naravnost pri čisto majhni hitrosti. 

PS
V čem se PLP 1.15SR razlikuje od navadne 1.15?

Link to post
  • Odgovori 202
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mene skrbi, kje je folk? Lani smo takle čas že razdirali debate, zakaj to in zakaj ono, letos pa kar vse tiho je bilo.... A je AC že izpeta? Se še vsi valjajo po dopustih? Se je dvignila rodnost v Slo

MarkoP, sem te zadnje dirke pogrešal    (kako narediš tole afno spredaj, da se v modro pobarvaš )  Jaz v celem prvenstvu nisem dobil ene PLP kazni, oziroma vožnje skozi bokse, tako da če se prej

PLP  Helicorsa  Pit Config  Obnovil pravilnik  Taktika določena  Rezerviral časnovni termin  Onemogočil vse dirkašno nepomembne porte na routerju med dirko  Domače o

  • Default ima nastavljeno, da dobiš časovni pribitek na koncu dirke, 1.15SR ima nastavljeno, da te pošlje v bokse, če prevečkrat sekaš.
  • Default nima omogočenega preverjanja hitrosti uvoza v bokse, 1.15SR ima. Če pripelješ prehitro v bokse, dobiš kazen.
  • Default ima nastavljeno, da ti na startu pokaže semafor z lučmi, 1.15SR ima to onemogočeno

Timer za R2 bo naslednjič 300 sekund (tokrat je bil 240). To bi moralo zadostovati. Glede gripa smo se ravno pogovarjali in debatirali kako bi bilo najboljše, ker to na 90% je katastrofa. Načeloma bi prišli na dirki na 94%, če bi na practice in Q odvozili  dovolj krogov, da bi bilo 100% gripa (20% pridobljenega gripa se prenese v next session). Trenutno je na serverju s Tor Poznan nastavljeno na 94% in bo verjetno ostalo za naslednjo testno dirko. Bomo videli kako se obnese.

Link to post

* Matjaž, ali nam zaupaš, katero številko si vpisal tam za "prehiter vstop v pit penalty"?

* kako to misliš, da na startu ne bo semaforja z lučmi. A bo kejšna mahala?

Uredil - mancSLO
Link to post

Ne bo semaforja od aplikacije PitLanePenalty. Semafor z lučmi je od Assetto Corsa. Tista številka je po defaultu 82, mi imamo 85. Sicer si pa lahko vse nastavitve pogledate v .ini fajlu ;) Niso nobena skrivnost.

Link to post

Pa kakšen drug semafor. PitLanePenalty aplikacija je imela svoj semafor - ta je bil zaradi Kunosove nesposobnosti, da naredijo proper standing start.

Narejen je bil tako, da so se luči začele prižigati cca. 5 sekund po uradnem startu na serverju. To je pomenilo, da si lahko izvedel pravilen standing start - torej, da si lahko prešaltal v prvo še preden so rdeče luči ugasnile. Sedaj je Kunos to zrihtal s prejšnjim updatom in lahko prešaltaš v prvo in tudi false start lahko narediš. Tako da potrebe po dodatnem semaforju od PitLanePenalty aplikacije ni več in je v naši verziji onemogočen.

Link to post
2 hours ago, Matjaž Murn said:
  • Default ima nastavljeno, da dobiš časovni pribitek na koncu dirke, 1.15SR ima nastavljeno, da te pošlje v bokse, če prevečkrat sekaš.
  • Default nima omogočenega preverjanja hitrosti uvoza v bokse, 1.15SR ima. Če pripelješ prehitro v bokse, dobiš kazen.
  • Default ima nastavljeno, da ti na startu pokaže semafor z lučmi, 1.15SR ima to onemogočeno

Timer za R2 bo naslednjič 300 sekund (tokrat je bil 240). To bi moralo zadostovati. Glede gripa smo se ravno pogovarjali in debatirali kako bi bilo najboljše, ker to na 90% je katastrofa. Načeloma bi prišli na dirki na 94%, če bi na practice in Q odvozili  dovolj krogov, da bi bilo 100% gripa (20% pridobljenega gripa se prenese v next session). Trenutno je na serverju s Tor Poznan nastavljeno na 94% in bo verjetno ostalo za naslednjo testno dirko. Bomo videli kako se obnese.

90% ne bi bil problem, če bi imeli grelce, tako pa imaš oboje skupaj pa dobiš drsalnico :) 

Aja kaj sem še pozabil, ali je možno kvalifikacije nastaviti, da se končajo po 1 lap+10 sek času?
Včeraj sem namreč zadnji krog začel 10 sek pred iztekom časa, pa sem ga ujel za manj kot 1 sek.

Link to post

A ni to, to?
QUALIFY_MAX_WAIT_PERC=120
"Define the available time to finish a lap if qualify has ended. Percentage of fastest lap of session."

Še vprašanje, zakaj grelci niso omogočeni?

Uredil - bofu
Link to post

Glede grelcev smo že debatirali. Malo pobrskaj nazaj.

pred 33 minutami, bofu je napisal:

QUALIFY_MAX_WAIT_PERC=120
"Define the available time to finish a lap if qualify has ended. Percentage of fastest lap of session."

Tole smo imeli nastavljeno na 200 kar pomeni, da bi kvalifikacije morale biti podaljšane za dvakratnik najhitrejšega kroga. Pa očitno niso bile. Tako da ne vem, če ta funkcija deluje.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...