Skoči na vsebino

1. Silverstone National - 10.5.2015


Recommended Posts

Q: porazno, ne vem kdaj se nazadnje tako zadaj štartal :) Mislim da 21. mesto

R1: nič posebnega, ne spomnim se da bi imel kakšen večji karambol, nekaj napak naredil sam. Glede na to, da sem bil bolj zadaj, sem računal na boljšo pozicijo za R2, a kaj, ko je 15. mesto vseeno pomenilo le 9. mesto na štartu R2 :)
R2: Dokaj dober štart, pazil okrog sebe, kakšnega spustil, kakšnega prehitel. Dvakrat pred mano karambol, tako da sem pridobil nekaj mest, na koncu pa fajtal za stopničke, a ni šlo :) Hvala Pavšku, ki gleda v ogledala, če ne bi reagiral ob moji napaki na zaviranju bi oba poslal na v pesek. Na koncu P4.

 

21.jpg

 

61.jpg

 

41.jpg

 

111.jpg

 

11.jpg

 

7.jpg

Link to post
  • Odgovori 109
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

A to, da ne prijavljaš nobenega, pa lah tukaj napišeš? Js bom samo štel 1 pir za vsak dotik, na koncu na pikniku/srečanju pa "poračunamo".    Aja, pa prevoz dam bom rabu pol.

Kako lažje je vozit, če vse dela BP, ne pa na stari škatli, ko je vse štekalo     Q: Naletel na prazno stezo, odpeljal tak soliden krog in pristal na 6 mestu.    R1: Štart ok, kljub gužvi je vse m

Q: porazno, ne vem kdaj se nazadnje tako zadaj štartal Mislim da 21. mesto R1: nič posebnega, ne spomnim se da bi imel kakšen večji karambol, nekaj napak naredil sam. Glede na to, da sem bil bolj za

Na hitro, kar mi je ostalo v spominu od včeraj:

Q: Zaj**em prvi ovinek in me zasuka, tko da najslabši čas.

R1: Še kar dobro, konstantno in ker se mi je ratalo umaknit vsem incidentom, prilezem do P12.

R2: V tretjem(?) krogu sem fasal od zadaj(nisem pogledal replaya še), zna bit da sem čudno zaprl, in padem skor na konc vrste, tko da sm vedu da točk ne bo, sem mel pa lep trening za naslednjo dirko, ker sem vsega skup z M235i prevozil žal zelo malo.

 

Ne vem, a nisem še dobil pametnih nastavitev za avto, al pa se potrjuje še enkrat, da mi tko mehki avti res ne ležijo. Do naslednje dirke bo treba par ur treninga in iskanja nastavitev, da vidim kaj se da nardit.

 

Čestitke vsem za dobro dirkanje! Se vidmo na Grobniku!

Link to post

Sedaj ko so končni rezultati še moj komentar dirke:

 

Q: Odlično, pole position, minimalno pred Mitjo :)

 

R1: Super štart in ohranitev vodstva. Potem pa se je začelo stalno branjenje pozicije in gledanje v ogledalo kje se nahaja Mitja.

Zadeva je bila zelo moteča saj je njegov avto stalno skakal (LAG) v mojem vzvratnem ogledalu, zato nikoli nisem natančno vedel kje je njegov avto.

Zato je tudi prišlo do incidenta, saj je v tistem trenutku očitno njegova povezava bila zelo slaba. Prvi ovinek nisem natančno vedel kje se nahaja videl sem le da ga ni več v vzvratnem ogledalu. Sledila je korekcija ovinka, saj nisem bil 100% da ni na mojem zadnjem bumperju, zato me je odneslo iz steze in sledila je side by side dirka.

Ali saj tako sem mislil saj je v nekem trenutku avto bil ob meni potem pa je skočil naprej za skoraj celo dolžino avtomobila, prišlo je do nesreče v kateri sva jo oba kar dobro odnesla.

 

Mitji že v naprej povem, da če bo v sledečih dirkah spet imel slabo povezavo, bom izklopil moje virtualno vzvratno ogledalo, saj tvoj avto nima realne pozicije mene pa moti pri osredotočanju na vožnjo.

 

R2: Katastrofa. Štartam kot predzadnji, v tretjem krogu se je pred menoj zgodila nesreča, eden izmed udeležencev zadane mojega team-mata kar ga je zelo upočasnilo, posledično je izgubil veliko hitrosti, nakar sledi še minimalni bump od mene. To mi je vzelo hitrost, kar je pomenilo da sem bil ravno side by side s tekmovalcem, ki se je vračal na stezo. V tistem trenutku se mimo naju skušal prebiti Mitja, ki ga je zadel tekmovalec k se je vračal na stezo, Mitjin avto pa je odneslo v mojega in mi je naredil zelo lep PIT manever  [Joj] . Izgubim cca 10 sek, in po tretjem krogu zaostajam že skoraj 25 sekund za prvim. Sledila je zelo osamljena in ne zanimiva dirka do prehitevanja Karasa, ko me je po mojem uspešnem prehitevanju dive bombal na ovinku brooklands. Izgubil še dodatne 2 sekunde in upanja za točke je bilo konec  [buzara]

Link to post

Bonča je že pred prvenstvom dobil opozorilo glede laga. Žal med dirko nisem bil pozoren nanj, nihče pa ni opozoril preko TeamSpeaka, da skače po progi. Za nekatere ostale smo slišali opozorilo - npr. Zupan, ki je tudi skakal in se je po opozorilu zelo korektno odmaknil vsem ostalim. Ko je bilo še eno opozorilo za nekoga drugega (žal ne vem za koga se je v tej situaciji šlo), se je v slušalkah slišalo samo:"Nimam kej naredit". Jah, narediš tako kot Gašper. Umakneš se.

 

 

Upam, da boste tisti, ki na naslednji dirki ne boste imeli dobre povezave, ravnali korektno, ko dobite opozorilo - ali pa raje že prej.

Link to post

Še mojih pet centov. Generalno zadovoljen, z malenkostno pripombo. Moj ping je problem, ker imamo dirko ravno ob najbolj obremenjenem delu tedna. Predvsem je nestabilen. Zadnjic mi je na dirki skocil za par momentov celo nad 200. Verjamem, da je v guzvi to motece, zato sem se tudi umaknil tistim, ki so bil zelo blizu. Ker stremim k nabiranju izkusenj, mi rezultat ni v prvem planu, tako, da mi to ne predstavlja nekega problema. Me je pa zelo zmotilo pritozevanje med dirko "Zupan, skaces.." ipd. Ze visok ping in pozornost na druge sta dovolj zakomplicirala mojo dirko, takih reakcij torej ne potrebujem. Moramo doreci bolj konkreten nacin resitve problema, predvsem, da mi ni treba tri kroge razmisljat, ali naj se odstranim ali pac vozim dalje. Ker vsakic, ko bo avto malo poskocil, se pa res ne mislim vsakemu umaknit. Tud js se rad borim na stezi btw, a hkrati zelo nerad komu unicim razpolozenje, zato kar s predlogi ma dan.

Link to post

Gašper, si morda pomislil, da si vsakemu, ki te je opozoril, ogrozil dirko. Ja če ti pa enkrat 20 ljudi reče, da so težave, je pa res treba nekaj narest. (pa ne mislim umikat se). 

Link to post

Marjan seveda sem pomislil, zato pa sem napisal kar sem - da zadevo dorečemo v občo korist ;) Verjetno te je zmotilo, ko sem napisal, da se vsakemu ne bom umikal kar takoj, ko bo avto malo zatrzal. Na žalost vas še ne poznam po glasovih, da bi vedel kdo je bil, ampak parkrat je blo pretirano, ker sploh nismo bli skupaj, pa je blo že pritoževanje. Zdrava pamet mi nekako narekuje, če vidim, da me nekdo konstantno lovi in imam probleme s pingom, ga bom ob primernem momentu spustil naprej. To bi ga tako ali tako, ker je fino vozit za hitrejšimi, da ujamš, kak detajl linije za naslednje kroge. Če pa nekdo vozi 10 krogov sekundo za mano in se mi ne more približat, potem pa men za pol minute skoči ping, pa mislim, da ni razloga za slabo počutje. Moj namen je bil predvsem, da ostali poveste, kako vi vidite stvari. Ker nikjer ni konkretno pisalo, kdaj je potrebno zapustiti server in sem bil v ključnih momentih dirke primoran razmišljati o vsem, le o dirkanju ne. V prihodnje bom sam ravnal tako, kot sem sedaj, pač se bom ob opozorilu umaknil tistim za menoj. Opozarjajte, ni problem, sam ne zlorabljat tega ;)

 

p.s. Bom pa verjetno že ta teden kontaktiral telekom, če je situacija v naši vasi že kaj boljša, kar se ponudbe interneta tiče. Štiri leta nazaj mi je stric tehnik iz telekoma nameril signal, ki bi omogočal en mega internet in eno TV. Fino bi blo, če bi jih lahko nahecal, da mi dajo internet storitev za dva tedna preizkusno, da sprobam pinge in se odločim :D

Link to post

Selčan, tvoj predlog je tud ok, ampak če se voznik ob opozorilu primerno umakne, potem se opozorilo ne šteje. Bi to šlo?

 

Moram pa še dodat eno pripombo, ki sem jo prej pozabil. In sicer glede kvalifikacij. A ni v pravilniku napisano STFU?? Js sem na obeh dirkah (tud na testni) odvozil kvalifikacije ob sproščenem klepetu sotekmovalcev.. ful dobr, kot bi imel avtoradio v dirkalniku hehe ;)

Link to post

Fantje problem ni samo v ping.
Ko pridete na server vam spodaj levo izpiše ping in pa kvaliteto povezave.
Kvaliteta povezave pomeni koliko paketov server izgubi in zato ne ve vaše trenutne pozicije. 
Zato tudi skačete po celi progi (99 je odlično, 0 povezave s serverjem ni)

 

qualityconnection.JPG?dl=0
 

2 splošna nasveta:

1.Vedno uporabljajte žični internet (LAN)

2.Izklopite torent aplikacije in ostale zadeve ki ohranjajo odprte povezave.

 

PS

 

Kakšno hitrost povezave ima server na katerem vozimo uradne evente?

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...