Skoči na vsebino

Sezona 1 [2014]


Recommended Posts

  • Odgovori 536
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

GT prvenstvo Prvo prvenstvo v simulaciji Assetto Corsa bo potekalo z dirkalniki GT razreda. V prvenstvu bo izpeljanih 6 dirk, ki bodo potekale ob nedeljah zvečer in sicer s pričetkom uradnega trenin

Ja, na število odjav (skoraj 50%) in današnje F1 dirke je to verjetno res naboljša rešitev!   Dirka je prestavljena, koledar je zamaknjen za en teden!

Start iz ozadja: https://www.youtube.com/watch?v=nquhMKio6x0&feature=youtu.be

Posted Images

Eh, crknil mi je Force feedback, medtem ko sem čakal da se joinam... Potem je bilo pa, kot bi imel v rokah špaget, drek. Štartal kot zadnji, čakal da ste se odpeljali naprej, vmes zaradi trkov pred seboj prišel na 7 mesto, pa potem spet padal nazaj, ker ni bilo nobenega občutka. Vesel, da nisem nikogar nabasal, pa upam, da bo naslednjo dirko FF nazaj :oops:

Link to post
Deli na drugih straneh

Q: 1. Mesto - Juhej!

R: Štart razmeroma dober samo me Mitja in Vedran prehitita, v 2. krogu butnem Vedrana - oprosti 100% moja napaka. Me vrže na začelje, nakar ulovim

skupino od katerih eden silovito zabremza v zelo hiter desni ovinek ko se spuščaš s hriba - se mu zabijem v rit in s tem povzročim nesrečo.

Še enkrat začnem lov in z dobrimi krogi prehitim Selčana in dohitim Fabijana. V ovinkih sem povsod zelo hitrejši zato poskušam ostati čim bližje.

Nakar Miha rahlo zdrsne v drugi šikani, ker pa sem mu preblizu se mu naslonim na avto in ga obrne.

Ujamem Aleša vendar zmanjka krogov

Link to post
Deli na drugih straneh

Štart. Kar nekaj spretnosti, da pridem mimo vseh, tako da ne vem, o kateri štali govori MirO:

https://www.youtube.com/watch?v=rfjQ0DEC1u4&feature=youtu.be

 

Drugi krog. Domen v akciji:

https://www.youtube.com/watch?v=RZTbnxKtLec&feature=youtu.be

 

Zadnji krog. Mislim, da sem držal smer, ali kako??? Kaj praviš Theo?

https://www.youtube.com/watch?v=mHqV1nMzm_A&feature=youtu.be

Link to post
Deli na drugih straneh

Adijo pamet,saj niste resni ta eni(Ćolak,Koderman itd)kot da bi vas iz štale spustu ali pa da ste ravno NFS vozl,eh škoda besed.

 

Malce neumesni kometarji Miro :|

manjkajo virtualni špegli

 

Tipka F10 al F11.

Link to post
Deli na drugih straneh

Ja, ker je AC še v alfa verziji, je toliko težje voziti "prave" dirke. Edino kar nam preostane, je da se čim bolj ampak res čim bolj skušamo izogibati eden drugemu. Če pride šansa se prehiti, drugače ne (če sta dva enakih hitrosti, je prehitevanje praktično nemogoče). Ja sej vem, tudi sam težko čakam za kom in zadeva postane nestrpna.

Ah kaj čmo, saj bo bolje. No, jst kar dirkam zadnje čase bolj na RaceDepatement.com so full lepe dirke, folk spoštuje kar sem napisal in se da zelo dobro dirkati - ampak res, treba je biti strpen in nič na silo - saj tako je tudi v real life namreč - ko je napaka - je konec vsega.

No glede dirke, na kvalifikacijah sem bil kar presenečen kako hitri so tili P4/5 avti, ko sem šel gledat rekorde, mi je bilo takoj jasno. No, dirka je bila čisto nekaj drugega. Dobro sem štartal, prehitel Marina na štartu in v prvi ovinek še Gašperja po zunanji strani. Dal sem mu dosti placa, tako da ni prišlo do nobenega trka. Potem pa samo še štepanje krogov in cilj. Za mene malce brezvezna dirka, sem resno upal da bo bila boj zanimiva. Škoda ker je prišlo do verižne reakcije v 1. ovinku.

No gremo naprej - fanjte ne obupat, sploh Miha, jutri je nov dan in boš že boljše volje. Jst sem bil v tvoji situaciji nevem kolikokrat pa še vedno vozim - zapomni si, kar te ne ubije, te krepi!

Glede ogledal, uporabljajte pogled nazaj - s tipko na volanu in stranki pogledi. Če bi vsi to uporabljali bi bilo 2/3 manj nesreč. Jst sem naprimer uporabljal desni pogled skozi prvi ovinek, ko sem bil ob boku Gašperja (samo za desetinko, dve, toliko da sem ga videl), pa se je lepo pošlo.

Link to post
Deli na drugih straneh

No no Marjan vidim,da si vprvem krogu imel kr nekaj "sreče",med tem ko smo nekateri letel kot odbiti keglji,saj če bi bil v moji situaciji bi ti bilo pa vse jasno.

Ja imam F11 

Link to post
Deli na drugih straneh

Pardon MancSLO malo sem šel preveč agresivno, sem te imel v planu prehiteti vendar še ne v tem ovinku ampak zelo hitro zaviraš zato sem ostal na notranji strani čist pri robniku in sem držal to linijo čist zraven robnika, v bistvu s tvojega posnetka vidim da si jo ti tudi vendar se mi je zdelo da si šel ali bil malenkost bol notri in sma se dotaknila z vrati...upam da še bo kakšni drugi posnetek iz zraka. čudno mi je bilo da te je zavrtelo ker jaz nisem izgubil veliko hitrosti ker je bil res rahel dotik pa še to nekako vrata na vrata... 

Link to post
Deli na drugih straneh

No no Marjan vidim,da si vprvem krogu imel kr nekaj "sreče",med tem ko smo nekateri letel kot odbiti keglji,saj če bi bil v moji situaciji bi ti bilo pa vse jasno.

 

 

Moraš bit pa res v težki situaciji, ja. Poglej moj posnetek "štart" in malo opiši, kaj si mislil pri 1:09?

 

Racing4life: Saj ni panike. Že kake tri kroge sem vaju z Matejem imel v špeglu in se mi je kar nekako zdelo, da bo težko priti do točk danes. Odneslo me je kar močno, ja. Sem pa sam kriv, da te v zadnjem krogu takole spustim po notranji strani.

Link to post
Deli na drugih straneh

Glede na 1. posnetek (1. krog), ki ga je prilepil Marjan se bo treba še mnogo naučiti. Nobena simulacija ne bo pomagala, da ne bo spektakularnih nesreč, razen nfs mogoče, kot je eden že omenu. Pa ne se venomer zgovarjati na slabo kodo AC. Za majhne dotike sploh ni problema, sem sam že večkar okusil "poljube" pa tudi z Abarth formulcami - pa ni bilo nobene panike, če pa priletiš v drugega na polno, pa ne pričakovati čudežev.

 

Pa še nekaj: 100 sem že povedal, DRŽITE SE SVOJE LINIJE PROSIM pred, skozi in po zavoju, sploh v prvih parih ovinkih, ko je gužva, ne spreminjati smeri vožnje (sploh 2. posnetek Marjana lepo prikazuje kaj se zgodi, ampak ta primer kaže slabo oceno prehitevanja). Pa ne bo nobene panike. Zamislite si, da ste v resnici tam in da vso škodo krijete vi! Malce joke, ampak če bi se tega držali, bi se dalo prav lepo dirkati.

Ker nekaj je očitno, napredek na slovenski sim racing sceni se je delal skozi leta in je TUDI narejen, če se spomnim leta nazaj, smo sedaj že skoraj na svetovni ravni. Konkurenca je huda, pa še stopnjuje se, samo še na varnosti in previdnosti je treba malce delati.

Imejte ta pregovor skoz v glavi: "If you wanna finish 1st, 1st you have to finish".

Link to post
Deli na drugih straneh

Končno, da se strinjam z nečim, kar je Bonča napisal :D

 

Eni tako jokate zarad te slabe kode - ne vem kaj pričakujete, ko priletite na polno nekomu v rit ali bok. Da je narejen pene in da bo absorbiral trk? Če bi bla koda popolna in damage model vključen, bi bilo na parih mestih takoj konec dirke za par udeležencev. Katastrofa. Pa ste se nekateri nad multiplayerjem pritoževali - tam je več šans, da te nihče ne zbije. HA!

 

Takoj, da se mi vsi naučite, kako se vključi virtualno ogledalo in si nastavite tipke za pogled levo/desno/nazaj. 

Link to post
Deli na drugih straneh

Tut meni ni jasno zakakaj se tolk pritožujete nad net kodo...Sem mel tut sam že par dotokov, pa tut trkov, pa nikoli nisem "odletel" s proge. So pa tut v resnici teli avti kar občutljuvi na dotike in se hitro zgodi, da enega ali pa kar oba obrne.

 

Q: Dosegel PB, kar je zadostovalo za P5

R: Po slabem štartu, kjer sem izgubil nekaj mest, sem še v istem krogu, zaradi napak drugih, prišel na P2, nato pa sem tut sam kmalu začel delati napake. Nikakor nisem uspel ujeti ritma z treninga in kvalifikacij...Po večji napaki, kjer sem se moral izkopat iz peska, sem izgubil par mest, po tem pa sem se le mal bolj skoncentriral in po nekaj dobrih in konstantnih krogih prišel do P4. Do konca je bilo še 7-8 krogov in videl sem, da je P3 dosegljivo. Vozil sem na polno, kar pa je s seboj prineslo tut nekaj drobnih napak. Tako mi je Beno na P3, ki je sicer vozil nekoliko počasneje od mene vendar bolj konstantno, spet pobegnil in še sreča je bila, da je bilo dirke konec, saj me je ravno na koncu dirke ujel veliko hitrejši Gašper, ki pa me ni prehitel. Končal na P4

Link to post
Deli na drugih straneh

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...