Skoči na vsebino

Računalniki


gregor vodicar

Recommended Posts

Ohišje je pa tole http://www.thermaltakeusa.com/Chassis/Mid_Tower_/V_Series/C_00001178/V9/design.htm , brez zgornjega 23cm venta, saj se mi je le ta po dveh letih razletel na prafaktorje (poceni in tanka plastika).

93767.jpg

Sama kakovost ohišja ni ravno najboljša, ampak to opaziš samo pri sestavi pc-ja:P.

Če bi sedaj kupoval ohišje bi verjetno vzel http://www.mlacom.si/ohisja/corsair-carbide-400r ter noctua/thermaltake ventilatorje 8)

 

Sprednji ventilatorji so učinkoviti le v primeru, ko pred njimi ni diskov / ohišja za diske, v nasprotnem primeru se celoten potisk ventilatorja izgubi

Uredil - alkoro
edit
Link to post
  • Odgovori 630
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

...ja od 9-ih ventilatorjev v ohisju se ne utrne samo solza...dobis lahko tudi vnetje oci in uses

Ko berem ta naš forum, sem ponavadi kar konstantno v solzah.

NE naročujte več na hoh.de malo si preberite ostale slo forume. Do 16. novembra je bil hoh.de insolventen in je v stečajnem postopku. Ljudje so naročili po par 100 eur zadeve in jih niso dobili + den

Posted Images

Za PSU ne vem, ker nima senzorja, pa itak nima veze ker zrak zajema in oddaja izven ohišja.

CPU venta imam nadzorovana s programom SpeedFan in sta nastavljena na fixne obrate.
GPU vente imam nadzorovane s pomočjo MSI afterburnerja in se vrtijo konstantno na 60% (Pri tem procentu jih ne slišim pa sovražim da so avtomatsko venti na 0% vklopijo se pa samo po potrebi).

Ostali ventilatoji pa so nadzorovani s scythe krmilnikom obratov na katerega je tudi vezan ta stranski ventilator. 

 

Če povzamem noben ventilator v ohišju ni nastavljen na temperaturno vodenje obratov ( razen mogoče PSU :P) ampak so vsi na fixnem speedu.

Uredil - alkoro
Link to post

No to me je zanimalo. Če ne bi bili, bi lahko tam, kjer si imel ti ta stranski intake nastavljen na 0RPM, ostali ventilatorji kompenzirali in pač ne bi opazil razlike. Če so fiksni pa je ta test toliko bolj legit :)

Link to post
  • 1 month later...

Bi znal kdo pomagat, zakaj mi občasno RAM zabija na polno? Komp začne ekstra počasi delat, če je kakšna muska vklopljena začne nekaj hreščat (oz. bi rekel da zmrzne), v Task Managerju kaže pomnilnik na 99%. 

Imam Win10, računalnik pa i7 4770, 16GB 1866Mhz RAM, SSD Samsung 850EVO + Kingston 120GB, matična plošča MSI B85-G43, grafična pa GTX760.

Ubistvu se je začelo dogajat, odkar se je formatiralo in vstavilo dodaten SSD disk, na katerem so sedaj Windowsi. Ne bi pa rad še enkrat formatiral :) Poskusil sem že z IOLO System Mechanic, ki je našel nekaj težav in naj bi jih odpravil, ampak ni nič boljše.

Hvala za pomoč :)

Link to post

Ubistvu mi v Task Managerju ne kaže, da bi kakšen program porabljal ogromno pomnilnika. Sedaj sem probal nekaj izvozit v Photoshopu (Lightroom), pa porablja tam do 2GB, skupaj vsi programi okrog 33%. Nazadnje, ko je zatrokiral, sta bila odprta mislim da Photoshop in Lightroom, ampak za nobenega ni kazalo da bi porabljal več kot 500MB. Chrome mi porablja okrog 400Mb (vsi zavihki skupaj).

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...