Skoči na vsebino

4. Silverstone - 18.12.2016


Recommended Posts

Čestitke podiumu, čestitke Eriku za super uvrstitev [owje]

Q: spet porazno. P12

R: startam dobr, mal tipam grip. 3 wide.. okolica agresivna, za prvi krog kr malenkost preveč. Ujamem ritem in vidim, da sem hitrejši od družbe pred mano. Prisilim Marjana v pozicijo branjenja in ga peljem na hot-dog, v okrepčevalnico pr' Glavač. Ura je pozna, Marjan sprejme prigrizek in mi v zameno podari 2 mesti. Juhej.. Tiger zaprede v nov krog in že gledam Matjaža kako išče linijo skoz Becketts in Chapel. "Slabšo linijo je imela le še Oprah pred leti..", si mislim in se sprehodim mimo hangarjev v Stowe, kjer so spet stale stojnice s hot dogi. Podarim Murnu kupon za brezplačno jufko in gas za Alešem. Za rep me je vseskozi grizel Goran, kar je situacijo malo zapletlo, ker sem imel občutek, da je na določenih delih proge hitrejši in sem moral resno računat tud na napade. In kar naenkrat.. "Sranje, spet bubba v ogledalu". Nimam kaj, treba bo mimo Kurenta, sicer mi bo Koderman čilijia v hot-doga natresu. Hitro opazim, da Alešu ni mar za večerno hranjenje, saj nekajkrat rutinirano zavrne dokaj povprečen, kebab. Tud on je imel skoz Becketts in Chapel težave, tako da sem pustil pol sekunde luknje skozi Copse in potem na polno v Maggotts in Becketts, da sem bil v začetku ravnine že vzporedno. Aleš me fair-play spusti v Stowe. Pred mano Erik v boju s Pangerjem naredi napako in se vrne na stezo ravno pravi čas, da nisem mogel smuknit mimo :D. V Copse je šel potem zelo široko in takoj sva bila vzporedno pred smrtonosnim trojčkom. Erik mi kolegialno prepusti linijo in oba z minimalno izgubo časa nadaljujeva. Pangerja potem nisem uspel lovit, zato sem se skoncentriral na vožnjo brez napak, ker zadaj ni bilo miru :) še krog in potem v bokse. No, potem sem pa fasal PLP kazen vožnjo skozi bokse. Zmanjšal sem dovolj pred prvo črto, pod 80 km/h, pa vseen dobil kazen in jo tudi odslužil. To je pa tudi vse. Potem sem še Marjana lovil za p9, a sem bil preveč nervozen, da bi ga uspel prehitet.

V prihodnosti bom vse PLP kazni med dirko ignoriral. Že v Brands Hatchu sem neupravičeno dobil kazen za sekanje, ki to sploh ni bilo. Bomo že po dirki ocenjevali kaj in kako, ker tole je res slaba aplikacija.

Link to post
  • Odgovori 71
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Evo mal akcije Pa ne poslušat te videje z zvočniki od telefoninčkov,k se zgubi vs čar

Q: Natreniran kot Švarci uletim v bokse, vržem nase čelado, skočim v Mkvarna, šaltam v prvo...šaltam v prvo....ajde, kje je zdaj ta prva?? Iščem pod havbo, iščem v boksih, iščem pri Fabijanu, ni je...

Sem jo že zbrisal. Sedaj se me šele pazite . Nekaj mojih cvetk:  

Posted Images

Pred eno uro, PEK je napisal:

 Vrjetno smo bili v T2 3wide, da je Pavšek tako lezel vame in me skoraj poslal na travo, moral izvajat neke čudne manevre da sem ostal na stezi in zgubil ene par mest.

Ni bil Pavšek, ampak jaz. 

Matjaž pred mano je slabše štartal, jaz pa namesto po levi (bila sva oba na levi strani geida) grem rinit po desni. Seveda pride do triwide in kombinacija linije ter demm helicorse me spravi v položaj, da bol, ko sem se umikal desno, da nebi koga ruknil, bolj sem v bistvu tebe Janko rinil s steze:(. Na helicorsi gledal napačni kvadratek očitno.

Tako sem iz T1 in T2 namesto kot 4-5 prišel kot 11.

Edino kar mi je uspelo na tej dirki je to, da sem zadnje 4 kroge ubranil P9 pred eno Katarino Parryjevo?.

Uredil - mancSLO
Link to post
pred 3 minutami, PEK je napisal:

A spet ti?! haha :D 

Ja, tle si se vsaj odmaknil. Če bi se še tam, kjer sem poizkušal Mclarnovo kasnejše zaviranje unovčit, bi pa jaz že mislil, da se danes kar usi umikajo :o.

Link to post

PLP je imel linijo za bokse premakjnejo nekaj metrov pred začrtano linijo na progi. Dobro, da sem potreniral pred dirko. Glede helicorse se mi spotter zdi boljši. Oči imam zasedene, roke in noge tudi. Ušesa so tako prosta za kakšno informacijo.

 

Link to post
pred 30 minutami, 57X je napisal:

V prihodnosti bom vse PLP kazni med dirko ignoriral. Že v Brands Hatchu sem neupravičeno dobil kazen za sekanje, ki to sploh ni bilo. Bomo že po dirki ocenjevali kaj in kako, ker tole je res slaba aplikacija.

PLP nima nikjer označene linije. PLP dobi podatke od izdelovalca piste, kjer se začne tista avtomatska omejitev hitrosti. In to se je na Silverstone začelo kar nekaj metrov pred belo črto. Zahvali se Kunosu in ne PLP aplikaciji ... Tako kot se jaz zahvaljujem za poškodbeni model, ko me je Erik nabasal v rit. On je imel še vedno isti top speed, jaz pa zaradi razbitega zadnjega odbijača 15 kmh slabš...

Naslednjič pa malo potrenirat postanke pred dirko pa bo.

Naslednjo sezono vozimo Race07, kjer takih neumnosti ni ... Majkemi.

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to post
19 minutes ago, Matjaž Murn said:

PLP nima nikjer označene linije. PLP dobi podatke od izdelovalca piste, kjer se začne tista avtomatska omejitev hitrosti. In to se je na Silverstone začelo kar nekaj metrov pred belo črto. Zahvali se Kunosu in ne PLP aplikaciji ... Tako kot se jaz zahvaljujem za poškodbeni model, ko me je Erik nabasal v rit. On je imel še vedno isti top speed, jaz pa zaradi razbitega zadnjega odbijača 15 kmh slabš...

Naslednjič pa malo potrenirat postanke pred dirko pa bo.

Naslednjo sezono vozimo Race07, kjer takih neumnosti ni ... Majkemi.

Back to oldschool :D js sm cist nov v assetto corsi pa me je par stvari kar hitro zmotilo. Tole s to črto je res ena šlamparija od kunosa, o poškodbenem modelu pa sloh ne bi govoril. Se vid da so italijani. Izgleda zlo dobr, kvaliteta pa delovanje pa peša :P

Link to post

Js sm že potreniral postanke, brez skrbi. Očitno preveč previdno, da nisem opazil, kje dejansko meri hitrost.

Naslednjo sezono predlagam rF2. Tam se nekaj premika zadnje čase. Bi predlagal AMS in Caterham 360 prvenstvo, pa ste preveč razvajeni s to filmsko grafiko :D @bofu se pa mora zdej odkupit za včerajšni greh in bo za pokoro en AMS server postavil za čez praznike. Ha :lol:

Link to post
Pred 1 uro , markop je napisal:

Glede helicorse se mi spotter zdi boljši. Oči imam zasedene, roke in noge tudi. Ušesa so tako prosta za kakšno informacijo.

 

@markop a je kak soliden spotter za AC. Jaz helicorso brišem nepreklicno.

Pa nehajte s temi rF2, pa race07. A se bom mogu spet vse gumbe na novo učit?

 

Uredil - mancSLO
Link to post
Pred 3 urami , Matjaž Murn je napisal:

PLP nima nikjer označene linije. PLP dobi podatke od izdelovalca piste, kjer se začne tista avtomatska omejitev hitrosti. In to se je na Silverstone začelo kar nekaj metrov pred belo črto. Zahvali se Kunosu in ne PLP aplikaciji ... Tako kot se jaz zahvaljujem za poškodbeni model, ko me je Erik nabasal v rit. On je imel še vedno isti top speed, jaz pa zaradi razbitega zadnjega odbijača 15 kmh slabš...

Naslednjič pa malo potrenirat postanke pred dirko pa bo.

Naslednjo sezono vozimo Race07, kjer takih neumnosti ni ... Majkemi.

Sorry Matjaž, samo tukaj pa nimaš prav! Poškodbeni model je tak kot je, začetki pitlane-ov pa drugje niso narobe označeni.

Tam je narisana črta, po kateri naj bi se orientiral...Res je, da to ni problem PLP-ja, sam to ne more biti izgovor. Tut jaz sem kar nekaj krogov za trening naredil in tut pitstop poreniral, pa dokler nisem kazni na dirki dobil nisem vedel, da začetek pitlane-a ni pravilno označen. Očitno sem imel na treningu srečo (ali pa tudi ne)

Je bilo pa na dirki (prav tako kot poškodbeni model) za vse enako, zato se jaz nisem pritoževal. Odslužil sem kazen in zadeva je zaključena. 

Link to post

 

pred 4 minutami, Ale je napisal:

Sorry Matjaž, samo tukaj pa nimaš prav! Poškodbeni model je tak kot je, začetki pitlane-ov pa drugje niso narobe označeni.

Tam je narisana črta, po kateri naj bi se orientiral...Res je, da to ni problem PLP-ja, sam to ne more biti izgovor.

Izgovor za? PLP prebere podatke iz 3D modela proge in tam izdelovalec označi tudi določene checkpointe npr. za AI, kje se bodo vozili, kje so npr. start grid pozicije in tudi kje se začne pit lane. Tista črta je samo tekstura katere PLP ne zna, niti ne more prebrati. Če so pri Kunosu tako nedosledni in so to točko začetka boksov označili par metrov prej ni krivda PLP aplikacije.

In tako kot je poškodbeni model narejen malomarno ter je enak za vse, je tudi začetek boksov za vse enak. 

Link to post
  • B_U_R_I unpinned in unfeatured this tema

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...