Skoči na vsebino

6. Nurburgring Sprint - 13.3.2016


Recommended Posts

  • Odgovori 48
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Evo, sem se komaj zdaj sestavil, da nekaj napišem. Včeraj je bil kar nor dan, od 05.30 naprej na polno, tako da sem bil po koncu dirk gotoff   Q: Glede na čase iz treningov sem vedel, da bo

Kaj potrebujete prijava v prvenstvo original simulacija Assetto Corsa in plačljiv dodatek Dream Pack 1

phoa.. grem takoj unga Marjana pihnt

Evo, sem se komaj zdaj sestavil, da nekaj napišem. Včeraj je bil kar nor dan, od 05.30 naprej na polno, tako da sem bil po koncu dirk gotoff :)

 

Q: Glede na čase iz treningov sem vedel, da bo čas dober, samo potem sem se pa kar naenkrat znašel v bitki za prva tri mesta. Opala, to pa ni kar tako, če se grizeš z najboljšimi :) Na koncu sem odpeljal soliden krog, nekih večjih napak ni bilo, pridem čez cilj kot drugi, samo sta bila oba favorita še za menoj, tako da sem vedel, da bo težka. No ko je Janko s svojo Metko prihrumel čez ciljno črto me je kap, ker dec res vozi, kot da nima 90 kil po havbo. Nič slabši ni bil Alen in sam sem se znašel na P3, vseeno super rezultat.

 

R1: Nič, svinčnik med zobe, grizem, zelena luč, hajde gremo miško! Prvi ovinek previdno, drugi in tretji ravno tako. Gume cele mastne, mene polna steza, verjetno je Božo za menoj mislil, da ga tako dobro zapiram, vendar sem dobesedno avto komaj lovil, da sem ostal spredaj. Vedel sem, da če zdržim prvih 5 krogov bo potem lažje. O marija, kako sem falil! Po petih krogih je šele postalo zabavno, ko je Božo postajal čedalje večji in bližji, njegovi žarometi pa so verjetno občasno svetili že na moji zadnji klopi! Se mi zdi, da nekje od 8 kroga naprej sva se dajala za vsak meter proge, včasih vštric, včasih počez, zabavno do konca. Švical kot Bernardinc v Savudriji, samo se nisem dal. Ker sva se midva tako silovito tepla, je kaj kmalu svoj lonček pristavil še Kurent. V 14. krogu je bilo mojega upiranja konec, očitno so mi namestili Tigar gume, saj je bilo veselja konec in Božo je izginil, kot Bruce Lee. Itak me je takoj pohopsal še Kurent, kateremu sem bil dolžan še za Grobnik in sem se mu prijazno umaknil :D. Pred začetkom sezone bi bil super zadovoljen s 5 mestom, samo včeraj nisem bil tako židane volje. Pavza med dirko je koristila, šel sem pod mrzel tuš, pod veke postavil zobotrebce in hajd na štart.

 

R2: Matervola, tole so bili pa prvi krogi za na posnetke. Saj ne vem točno kje in kaj se je vse dogajalo, samo se je pa ogromno. Štartal sem penzično, v prvi kombinaciji zavojem drsel v pogubo. Po prvem krogu že šesti. No potem se je pa začelo. Nekj je plesal Tuš na Dunajski valček, se mu izognem. Potem napako na izhodu na ravnino naredi Murn, pridem mimo, Murn se ne da, v šikani gre mimo, potem pa v zadnjem zavoju nekoga sestreli in sam gledam le to, kje bo luknja, da cel pridem skozi. Nekako iz oblaka dima pridem s celim avtom na ciljno ravnino in hajd za Marjanom. Čez čas ga ujamem, se dajeva, steze premalo za vroče glave, tako da v zadnjem ovinku pride do kontakta, letim levo v pesek, mimo mene pa spremljevalna kolona, v kateri so bili Marjan, Goran, Glavač in Alen. Fino si rečem, kje do ku... jih bom sedaj še lahko prehitel. Vseeno, Tuš že ob koncu istega kroga izvede okopavanje ob štartni ravnini in sajenje gladjol. Istočasno se verjetno zaradi vse zemlje na stezi zmede tudi Marjan in prepozno zavira, tako, da se spet znajdem direktno za Glavačem in Alenom. Avto je deloval Ok, gume so tokrat grabile na polno in bil sem celo nevaren in lahko napadal. Kako se mi je zdelo :) Poskusil sem takoj, dokler je bilo še kaj vetra v gumah in napadel Jankota, ki je verjetno mislil, da sem poblaznel in je samo čudno pogledal, ko sem že skakal po odbijaču Alena. No ni šlo, pa čez čas so tudi gume začele popuščati in Janko je imel malo dela, da si je vrnil pozicijo, nato pa sta se le še odpeljala naprej. Sam sem do konca kruzal na 4. mestu in razmišljal, kje tiči zajec, da mi gume tako padejo po polovici dirke. Mogoče preoster setup?  Ališič na vezi? Janko trenira Voodoo? Vse to in še več, že na naslednji dirki v Barbagallu.

 

Fajn je bilo, lepe borbe, škoda za malo udeležbo, pa vseeno pohvale organizatorju za trud in izpeljavo vsega BP.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...