Skoči na vsebino

5. Salzburgring - 5.7.2015


Recommended Posts

r1: zanimivi boji in dobra dirka, žal mi je v 10. krogu ven vrglo črn zaslon in sem moral resetirat pc.

r2: ena mojih najboljših dirk, žal me v 6. krogu Alen Terzic porine v desnem ovinku za dolgo ravnino (6. prestava) in izgubim 2 mesti. boj za 6. mesto, dotik je bil čisto nepotreben. bil sem na zunanji liniji, porinil pa me je že v prvem 180° ovinku v istem krogu. nestrpnost ali kaj drugega... potem pa bežanje pred kurentom =D 1.29.xxx z default setupom haha

Uredil - 4matic
Link to post
  • Odgovori 56
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nisem vozil ac-ja od zadnje dirke, tako da nisem pričakoval preveč. qualy: razletel v zadnjem ovinku tako da štartal zadnji r1:dober štart, takoj pridobim nekaj mest in se prebijem na p8 tu nekje, n

Zaradi priprav za odhod na oddih, sem komaj ujel vse skupaj. Dobro, da je bilo pred tem nekaj treninga. Q: Odpeljal kar soliden krog, nekaj časa se mi je smejalo, ko sem bil na vrhu, samo sem

Kaj ni prevroče za na morje ? Gužva, da nimaš kam brisače dat. Kakšno morje. Klima in cuba libre.

Q: Krog odpeljan na "zihr" še vedno dovolj za pole.
R1: Dober štart, potegnem naprej, v dolgem desnem ovinku vidim svojega teammata kako prehiteva za 3je mesto ter kako se je odpeljal v pesek.
Potem je sledila bolj umerjena vožnja in zmaga.
R2: Nevem kdo je vodil leteči štart, vendar bi si lahko ogledal kakšen WEC ali pa restart f1. 
V prvem ovinku prehitim Pavška, nato je sledilo nekaj incidentov pred mano, kjer sem imel srečo da sem se izognil.
Omembe vredna je še situacija z Fabijanom, ki je tako kmalu zavrl, da sem ga skoraj nasadil. K sreči sem odvil v desno in iz tega je na koncu nastal prehitevalni manever.
Ter prehitevanje Selčana okoli tretjega ovinka, kar je omogočila njegova napaka prej v šikani.

 

Zelo zadovoljen ker mi je končno uspelo drugo dirko odpeljati brez dotikov, ter dvojna zmaga ER Racing Team-a   [dance]

Uredil - alkoro
Link to post

Nisem vozil ac-ja od zadnje dirke, tako da nisem pričakoval preveč.

qualy: razletel v zadnjem ovinku tako da štartal zadnji

r1:dober štart, takoj pridobim nekaj mest in se prebijem na p8 tu nekje, nato me zadane pranger v dolgem desnem ovinku kar me je vrgl na konec kolone, kjer sem potem umirjeno vozil do p9 z malo prehitevanja

r2:fabijan s svojim amaterskih vodenjem kolone naredil malo zmede, sem mislil da bo štartal v zadnjem ovinku, tako pa je to storil šele 200m pred štartom..ccc. No potem ko sem prehitel Fabijana sem sledil Eršteju nekaj časa, nato pa malo napak in me dohiti Rožič, ki me zaradi lastne napake v šikani prehiti. Nato pa dosti napak in dohiti me Eržen in tako je prišlo do epskega boja zadnje 3 kroge. Mi je kar polepšalo vikend.

Link to post

V Salzburg sem prišel s precej manj odpeljanimi krogi, kar pa se glede na moje uvrstitve ni poznalo toliko, kot sama vožnja. Že samo kombinacija ovinkov pred startnocilno ravnino mi je pohamsala 0,5 sec po krogu.

Q:   Glede na vse povedano okoli prve šikane sem jo rešpektiral do te mere, da sem tam pustil verjetno 1 sec. P7

R1: Soliden štart in nekaj prerivanja v prvi šikani z Erikom. Menim da je bila soudeležba obojestranska in tudi obojestransko nekritična. Na petem mestu sem vozil celo dirko, vendar je bil Erste na koncu čezdalje večji v vzratnem ogledalu. Da bi vi videli, kaj vse sem zganjal, ko sem vedel, kaj me čaka :lol: . Ne vem, kako je menjalnik zdržal. Vsaka čast organizatorjem, da so predvideli 14 krogov (no a vidite, da tudi organizatorje hvalim), ker če bi bil krog več, bi me Erste prehitel. P5 torej. 

R2: Kmalu po štartu se znajdem na P4. Za mano pa: Rožič, Eržen, Terzič, Pavšek. Fino a ne. No, takole gre to: Rožič me je v petem krogu (se še spomnim ne, kako je bilo), me pa veseli, da sem se Erženu in Pavšku vsaj malo upiral. Eržen me je v osmem krogu po moji napaki, ko sem prepozno zaviral pred prvo šikano in šel gledat, če je mivka kaj slana. V enajstem me je teammate Terzić, ki pa ga je po nekaj ovinkih teleportiralo verjetno za domačo mizo ob kakšno pivo (upam). V trinajstem me je še Pavšek, ki je imel kar nekaj za opravit z menoj. V znak spoštovanja sem po tem, ko me je prehitel, še v travo malo zapeljal, ker, kaj pa se to pravi :evil: , da se takole upiram. Na koncu P7.

 

Prvenstvo je za mene tako končano, ker bom zadnjo dirko na dopustu. To je bilo moje drugo prvenstvo tule in se že veselim naslednjega. Upam da tudi tisti, ki jim včasih kaj najedam [ok] .  

Link to post

A zdej je problem, ker sem naredil drugače kot ostali vedno, pa si moram pogledat start WEC :) lol. Sem koga zjebal s tem? Fino, to je bil namen.

Q: slabo, napaka v šikani in nisem končal kroga

R1: nekaj časa je šlo med točkami, nekaj dobil zaradi napak drugih, potem pa vrtenje in izguba nekaj mest. Apat je nekaj skakal vmes in mene obtoževal da skačem (np :) ), ampak ni bilo nobenega incidenta

R2: vodil kolono na štartu, imel svojo taktiko glede štarta, s katero sem vsaj nekaj krogov ostal spredaj. Počasi so me dohitevali in prehitevali najhitrejši, nekaj napak in vseskupaj je bilo dovolj za P5.

Link to post

Evo še moje, tako na hitro iz glave:

 

Q: Napaka v zadnjem ovinku pred hitrim krogom. Počasi prevozim ciljno ravnino kjer pustim ogromno časa. Drugo sem odpeljal solidno, zame pač. Štart nekje bolj zadaj.

 

R1: Kar nekaj izletov v neznano pred mano. V enem izmed teh, ko sem dal prioriteto varnosti mi Selčan pokaže kako se dela zadnjo serijo ovinkov. V naseldnji hkrogih ga dohitim in pri izhodu iz ovala sem bil nekoliko boljši tako, da mu pol na ravnini pridem vštric. Seveda me je še prej lepo zaprl.  Vedel sem, da nimam idealne linije .Bremzam prej, da me ja na bi odneslo, vendar premalo. Računal sem na boljše izhodišče za ovinek, ki sledi. Žal ga rahlo taknem in pristaneva nekej zadaj. Vozim naprej in pridem do P8 (neuradno :))

 

R2: Huh. Sem vedel, da bo počilo. Preveč nas je bilo na kupu. Najprej se Eržen vrine med mano in Ocvirkom. To je šlo za mm. Samo gledam in se čudim "virtualnemu" občutku prostora, ki ga ima. Nato me, mislim da Ocvirk, takne v hitrem ovinku. Nekako je zaprl linijo. Verjetno me ni videl. Na izletni coni pozdravim Apata, ki je glihkar končal z preverjanjem gripa peska. Posledice niti ne bi bile tako hude, saj sem se uspel hitro vrnit na stezo, a kaj, ko sem prehitro dodal plin in me je zavrtelo. Z Apatom pristaneva na zadnji poziciji. Neki se prehitevava. Študiram, če mu v eter povem, da ga ne bom oviral in da dajva raje šibat naprej. Si mislim, da utegnejo sodniki to kartelno dogovarjanje sankcionirat. Ostanem tiho. Ko me v seriji pred ciljno ravnino prehiti mu zbeži zadek in zaradi rotacije z nosom poči vame. Končam zunaj, vendar se poženem za njim. Počasi počasi sem zgrizel razdaljo med nama in ga tudi 1 ali 2 kroga pred koncem uspem lepo in čisto prehiteti. 11 mesto je vredno nekaj točk mogoče. Biti pred Apatom, priceless :)

 

LP, M.

Uredil - MarkoP
Link to post

@skopusnik

 

bolj je problem v tem, da smo navajeni, da se zadnji ovinek na štartno-ciljno črto odpelje s polnim gasom.
Tako pa je nastala cela zmeda in skoraj verižno trčenje.(zadaj smo se skoraj čisto ustavili :) )

Link to post

@skopusnik

 

bolj je problem v tem, da smo navajeni, da se zadnji ovinek na štartno-ciljno črto odpelje s polnim gasom.

Tako pa je nastala cela zmeda in skoraj verižno trčenje.(zadaj smo se skoraj čisto ustavili :) )

No, saj to je bil namen, narediti malo zmede pa napraviti kakšen meter prednosti :)

Link to post

Zaradi priprav za odhod na oddih, sem komaj ujel vse skupaj. Dobro, da je bilo pred tem nekaj treninga.

Q: Odpeljal kar soliden krog, nekaj časa se mi je smejalo, ko sem bil na vrhu, samo sem bil na koncu vseeno zadovoljen s P3.

R1: Štart nič posebnega, lepo skozi sikano, potem me je v pospeševanju v hrib dohitel Eršte in se postavil ob levi bok. Na vrhu klanca, je potem odpeljal levo v pesek in tako se je moje dirkanje v prvi dirki končalo. Do konca sem odšteval kroge in si dajal šamarje, da sem ostal skoncentriran, na koncu pa tulil kot žival, ko sem dosegel prvi podium v prvenstvu. Yeeeeaaa!!!

R2: ogrevalni krog je bil za nas tam zadaj katastrofa, tako sem v zadnji zanki zaribal motor, ko je naenkrat vse stalo pred mano. Tako me je že takoj na startu pihnil eden, se mi zdi da Rožič, malo naprej sva se udarila še Terzicem in končala v pesku. Sicer sva se hitro izkopala, z uporabo bojne tehnike, bosanska lopata in jo ucvrla naprej, kjer so odtali tudi izvajali piruete. No potem sem sledil Alenu, do Marjana. Vedel sem da bo težka. Takoj mi je na startu uspelo priti vštric, samo sem se zabremzal v šikani in Marjana spustil nazaj naprej:-) No čez krog sem poskusil v breg, prišel ob njegov desni bok, prostora je bilo ravno za kvaliteten masaker, zato sem odvil v desno v travo, Marjan pa v levo v pesek. Vseeno se Marjanu lahko zahvali Fabijan, ker mi je na koncu zmanjkal ravno en krog da bi ga lahko napadel. Končno peto mesto se mi zdi in dober izplen točk iz Avstrije.

PRVI PODIUM, MATER!

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...