Skoči na vsebino

Prihajajoča prvenstva na slo-racing.com


B_U_R_I

Recommended Posts

  • Odgovori 389
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fural bomo, kar nam boste naštimali, jamral bomo pa v vsakem primeru.

Lahko povem par informacij, da se bo lažje potestiralo... Kdor se bo odločil za hitrejšo klaso naj testira: -Porsche 911 RSR 2017 (BOP kg in restrictor) -Chevrolet Corvette C7R (BOP kg in rest

Kakor sedaj zgleda, bo glavno prvenstvo z ENAKIMI avtomobili, dirke pa bodo spominjale na dobre stare čase WTCCja na slo-racing. Se strinjam tudi s FIXED setupom. Na tega se bo lahko prijavilo 24 dirk

Posted Images

Poletno prvenstvo na slo-racing.com je že v načrtovanju - uvedenih bo nekaj novosti in sprememb, ki bodo zelo dobrodošle predvsem za tiste, ki so med nami bolj sveži in neizkušeni. Seveda pa bo kot vsa druga prvenstva izjemno zanimivo in primerno tudi za najbolj izkušene mačke simracinga! Pričakujemo velik odziv in udeležbo, organizator pa se bo potrudil, da tudi novinci ne bodo le številke. 

Seveda so dobrodošli tudi vaši predlogi - organizator spremlja forum in pozna vaše dosedanje predloge ter ideje, zato bo najbolj vesel novih, svežih idej za popestritev prihajajočih prvenstev. Svoje ideje povejte tukaj ali pa preko ZS enemu od organizatorjev.

 

Toliko zaenkrat, več informacij pa sledi v prihodnjih tednih. 

Link to post

Za začetnike bi priporočal fiksen setup. Če že mora biti pa zgolj par osnovnih nastavitev.

 

Drugo, kar bi bilo fanj, da se ob napovedni dirke naredi posnetek kroga na tej progi. Idealno bi bilo, da je krog tudi komentiran. Vem, to zahteva nek vložek in obveznost. Vsi smo pa s časom na tesnem.

 

Po videnem imam občutek, da je spotter tudi skoraj obvezen. Tista puščica zna biti varljiva.

 

Za testiranje bi lahko bil server odprt cel teden. Je to mogoče ali so stroški s tem ?

Link to post

Marko, poizkusi tole namesto spotterja. Priključi se kakšni kjer izveš marsi kaj. Namesti in nabiraj izkušnje.

 

Fiksen setup: s tem ne napreduješ čisto nič. Res je nastavljanje zelo kompleksna zadeva, ki meni npr. ni čisto nič blizu, ampak po malem pe se že kaj naučiš.

Posnetek kroga: misliš idealna linija. Super ideja.

Več povdarka bi želel na tem, da dirka traja več kot en krog. Borbe za 3,5,13 mesto so ravno tako zanimive in tam se naučiš kaj. Sam sem na začetku naredil vse, da sem bil sam na stezi. Sedaj počasi grem v borbe. Pri tem seveda kaj ušpičim (na zadnji dirki sem pozno zaviral v Tomaža npr.), ampak je iz dirke v dirko bolje.

Tako da če moraš v bokse, še ni vsega konec. Opžam, da je nekj uporabnikov, ki če na zmaga v prvih treh krogih, zapustijo server :| . In nas štarta 20, konča pa 8. Poškodbeni model predlagam nazaj na 100%. Pač greš v bokse in si 13, ne? Ali pa odstopiš.

Link to post

Meni se zdi idealna linija, idealna točka zaviranje in zgodnje pospeševanje bistveno bolj pomemebno kot setup. Če bi že dovolil setup bi dovolil zgolj osnovne nastavitve. Pri nižjih klasah (kjer so, smo začetniki) se mi zdi pomembno, da je čim manj dejavnikov v igri. S tem je tudi manj izgovorov zakaj nisi hiter :)

 

V tem kontekstu naj bi bil tudi posnetek kroga pred dirko. Po možnosti še komentar, kje zavirat, kje pospeševat, kej menjat, kakšna linij v ovinek. Če dovolimo setup bi tle pasal še hiter komentar setupa. Kaj in kako. 

 

Tudi meni se zdi pomembno, da končaš dirko, pa tudi če dva kroga zadaj. Sploh pa nikoli ne veš. Napake se dogajajo tudi drugim in lahko s čisto povprečno vožnjo napreduješ.

 

Neke vrste "spotter" sistem se mi pa zdi obvezen tako, kot PitLenePenalty. Če imaš koga ob sebi, se moraš zavedat, da ne moreš odpeljat idealne linije. Zavedanje, da pa je nekdo ob tebi, pa je bistveno za preprečevanje kontaktov. Tako, da je moj predlog, da bi bilo to obvezno. Kateri točno pa veste drugi verjetno bolje.

Link to post

Marko, jaz imam kar nekaj izkušenj z dirkanjem in ti povem, da so nastavitve zelo pomembne. Ko smo v GT3 prvenstvu menjali iz BMW na SLS, sem skoraj znorel. Avto je bil za mene nevozen, ni bil predvidljiv in bil sem precej počasnejši. Z dobrim setupom pa je postal pravi užitek za vozit - tudi če je v srednje hitrih ovinkih nekonkurenčen. Tako da dober setup je osnova - razen, če se avto že po defaultu lepo pelje.

 

Problem pri idealnih linijah in učenju točk zaviranja je to, da je vsak ovinek vsake proge specifičen in to potem postane piflanje. Jaz bi raje zagovarjal učenja smernic in pravilnega pristopa k vožnji skozi ovinke in za zaviranje. Idealno linijo si potem ustvariš sam za vsak specifičen primer in za lastne sposobnosti. Žal ne moremo vsi biti Mitja Bonča in imamo nekje mejo (morda pa mu bo nekdo lahko konkuriral).

 

Glede posnetka... seveda pa se lahko odvozi perfekten krog, se ga shrani in doda komentar. Res pa močno dvomim, da bodo rezultati tako dobri kot se pričakuje. Jaz bi predlagal server, teamspeak in vožnjo z izkušenimi vozniki. Izogibal bi se tudi izjavam kot "tu moraš bremzat na tej točki", raje bi uporabljal "tu zaviraš prepozno, probaj malo prej, da boš imel boljši izhod iz ovinka" itd.

Tu je zelo pomembno dejstvo, da ni vse v hitrosti voznika, tudi komentiranje mora biti pedagoško usmerjeno :)

 

Glede čim manj nastavitev se čisto strinjam, ker sem jaz tudi bumbar za te stvari (beri ne da se mi porabit večino časa priprav na dirko za nastavljanje avta). Sicer pa nekateri avti nimajo dosti nastavitev in ima že osnovni setup dober občutek.

Končati dirko ali odstopiti je pa stvar posameznika in ne moreš nobenega naučiti tega. Recimo, da je stvar časti in volje, ki jo je posameznik pripravljen vložiti v situacijo  :)

 

Server... če bo vse po sreči, bo v roku par tednov na voljo server 24/7, da bomo vsi lahko trenirali online. V planu imam narediti tudi lasten teamspeak server (beri za sloracing), tako da bi moralo biti v kratkem to poštimano.

Link to post

Zelo se strinjam s to točko, ni vse da znaš peljat, moreš znat tut povedat tak da bo razumljivo..zato je tak težk najdit voznika da zna vodit odddajo (tak ko Harris naprimer ;)

 

 

Glede posnetka... seveda pa se lahko odvozi perfekten krog, se ga shrani in doda komentar. Res pa močno dvomim, da bodo rezultati tako dobri kot se pričakuje. Jaz bi predlagal server, teamspeak in vožnjo z izkušenimi vozniki. Izogibal bi se tudi izjavam kot "tu moraš bremzat na tej točki", raje bi uporabljal "tu zaviraš prepozno, probaj malo prej, da boš imel boljši izhod iz ovinka" itd.

Tu je zelo pomembno dejstvo, da ni vse v hitrosti voznika, tudi komentiranje mora biti pedagoško usmerjeno :)

 

Link to post

 

Zelo se strinjam s to točko, ni vse da znaš peljat, moreš znat tut povedat tak da bo razumljivo..zato je tak težk najdit voznika da zna vodit odddajo (tak ko Harris naprimer ;)

 

 

Glede posnetka... seveda pa se lahko odvozi perfekten krog, se ga shrani in doda komentar. Res pa močno dvomim, da bodo rezultati tako dobri kot se pričakuje. Jaz bi predlagal server, teamspeak in vožnjo z izkušenimi vozniki. Izogibal bi se tudi izjavam kot "tu moraš bremzat na tej točki", raje bi uporabljal "tu zaviraš prepozno, probaj malo prej, da boš imel boljši izhod iz ovinka" itd.

Tu je zelo pomembno dejstvo, da ni vse v hitrosti voznika, tudi komentiranje mora biti pedagoško usmerjeno :)

 

 

V planu niso videi, mogoče bojo prišli zraven, ampak bo pa zelo "pedagoško" usmerjeno prav za začetnike :)

Link to post

Marko, jaz imam kar nekaj izkušenj z dirkanjem in ti povem, da so nastavitve zelo pomembne. 

 

Offtopic... Tomaž, po tihem sem upal, da je to res. Na SPA z default nisem mogel pod 2.24, še je upanja zame :)

Link to post

 

Marko, jaz imam kar nekaj izkušenj z dirkanjem in ti povem, da so nastavitve zelo pomembne. 

 

Offtopic... Tomaž, po tihem sem upal, da je to res. Na SPA z default nisem mogel pod 2.24, še je upanja zame :)

 

z enim bogim setom boš lahko 3 sekunde hitrejši (znižan avto, popravljena krilca in ARB-ji), z dobrim setom tudi 5 in več :)

Link to post
  • B_U_R_I pinned in featured this tema
  • B_U_R_I unfeatured this tema

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...