Skoči na vsebino

Sezona 3 [2011]


Recommended Posts

  • Odgovori 3,6k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Z dirko v Braziliji se je zaključila letošnja sezona Formule 1. Na zadnjem dejanju sezone, ki je odločalo tudi o naslovu prvaka med posamezniki, je slavil Andrej Trošt pred Vedranom Kraljem in moštven

Novo dirkališče v Indiji je prvič v zgodovini lige SloRacing gostilo dirkače Formule 1. Gregor Vodičar je tokrat vknjižil suvereno zmago, Andrej Trošt ter Vedran Kralj pa sta izkoristila darilo Janka

Vozniki prvenstva Formule 1 so se podali v drugo in odločilno polovico sezone. Dirkalniki so zahrumeli že enajstič v sezoni, šestnajst dirkačev pa se je pomerilo na izvrstni nemški stezi Nurburgring.

Posted Images

Poleti definitivno v poznejši uri, torej ob 21.00, potem v jeseni bi pa jaz raje videl, da so dirke ob 20.00. Seveda to je samo moje mnenje, tudi če bo ob 21.00 ves čas nebo zame neka katastrofa :)

Link to post

domzek, preberi malo temo da bos videl kako bojo potekale prijave oziroma kaksen bo sistem dodelovanja avta.

Kar se termina tice bo zzaenkrat ostal tak kot je bil do sedaj, ce bi pa ze hotli nek kompromis predlagam da se cas doloca glede na to v katerem casovnem obdobju smo. Ce je poletni cas ob 21h ce je zimski pa ob 20h???

Link to post

Pa dajte prvo vse prebrat no, preden karkoli pišete. Kolikor vem, je bilo za prijavo trenutno potrjenih prvih 10 dirkačev iz lanske sezone. Ker sta 2 odpovedala se iz 10 potrjenih zmanjša na 8 in je to to, dokler ne mine prvih pet dirk prvenstva Formule Armaroli. Torej zaenkrat je tako:

1. Gregor Vodičar - RedBull (Vettel)

2. Andrej Trošt - RedBull (Webber)

3. Mirko Novak - Mercedes (Rosberg)

4. Jani Šoster - Mercedes (Schumacher)

5. Andrej Mesarič - Ferrari (Massa)

6. Rok Prosen - Ferrari (Alonso)

7. Grega Bračič - BMW Sauber (Kobajaši)

8. Matic Metelko - (Še nima statusa donator)

...............................................................................

Link to post

Sistem kot ga je napisal Balažic je načeloma dober, vendar je problem, da nikoli ne bo vseh na tej "preizkušnji". Zaenkrat naj se vpiše prvih 10 iz lanske sezone. To se pravi da se jih 8 lahko vpiše, ker Tim je odpovedal svoj nastop, Matic Metelko trenutno ni donator in se še ne more prijaviti. Ko si bojo vsi izbrali svoje dirkalnike se boste prijavili ostali. Točno po kakšnem sistemu še ne vem, ampak glede na to da praktično vsi vozijo tudi formulo armaroli, se bo verjetno vrstni red povezoval z uspešnostjo v tisti seriji. Naj povdarim, da ne bo šlo samo za pike, ampak bomo pike interno izračunali po formuli, kjer bo vštet tudi obisk na dirkah formule armaroli (vsak obisk +10 točk). Ker se bo Formula armaroli zaključila dokaj pozno, se bo vzelo rezultate in udeležbo na prvih petih dirkah, da bo potem še nekaj časa za usklajevanje. Torej, najprej naj se vpiše prvih 10 dirkačev iz lanske f1 sezone, ostali se boste lahko vpisali v začetku februarja 2011, glede na dosežke in predvsem udeležbo na formula armaroli dirkah. Naj mi pa vsi zainteresirani napišejo ZS, da bi radi vozili v 2011 sezoni, da se naredi nek spisek in da se sproti sešteva pike.

1. Gregor Vodičar - RedBull (Vettel)

2. Andrej Trošt - RedBull (Webber)

3. Mirko Novak

4. Jani Šoster - Mercedes (Schumacher)?

5. Andrej Mesarič - Ferrari (Massa)?

6. Rok Prosen - Ferrari (Alonso) ?

7. Grega Bračič

8. Matic Metelko - (Še nima statusa donator)

9. Boštjan Dolinar

Če ima kdo kakšen predlog glede kakšnih pravil, naj ga pove.

LP!

Glede tega predloga ni slaba ideja, vendar če pomislim nase potem nebi bil med vozniki, sem pa zelo zainteresiran za f1 :D

Nebom rekel, da mi predlog zaradi sebe ni všeč (ker sem 2x na F. Armaroli manjkal), vendar če pomislim sem Fourmulo Armaroli izpustil 2x zaradi ''brezveznih'' stvari : 1. zaradi popravila kompa , 2. pa zaradi šole :(

Mi je pa od Balažica sistem všeč :wink:

Link to post

Meni se nasploh zdi blesavo tle spraševat kaj bi kdo mel in kako.Vsak bi mel nekaj po svoje. Organizatorji mejte jajca in povejte kako bo in to je to...

Če nam bo všeč in bomo izpolnjevali vaše kriterije bomo vozili, če ne potem pač vozimo kje drugje...

Link to post

Hja pol bodo pa novi dirkalniki za sezono 2011 ven prišli in jih bo polovica spet hotela zamenjat![krniki]

Težko je to pošlihta.............vem!:oops:

Konc koncev pa sploh nima veze,ker so vsi dirkalniki isti za igranje prek neta.

Ko voziš tako ali tako ne gledaš kakšne barve ali pa kakšne nalepke imaš gor ampak samo gledaš na stezo.

Še najbolj enastaven bi bil žreb,ki bi ga naredil nekdo,ki ne sodeluje v sezoni!

Dirkalnike enostavno pomešaš med številke od 1 do 24 (al kolk jih pač bo) in potem se lepo po vrsti žreba!

Prvi v pretekli sezoni začne (napiše številko,ki si jo je izbral) in pol tako naprej do zadnjega prijavljenega.

Z tem se izogneš tudi grupiranju boljših voznikov v isti ekipi!

Tisti,ki žreb vodi pač objavlja samo številke,ki so še na voljo za preostale prijavljene.

Na koncu se pa pokažejo rezultati![smoke]

Link to post

Yelo smo imeli takšen sistem v eni ligi nekoč. Res, da je vse skupaj enostavno itd., ampak tisti hardcore fani moštev ali pa dirkačev so se nonstop pritoževali (jaz bi tam vozil, jaz pa tam..) in to je never ending story. Pa kljub temu, da je bil sistem izbiranja nastavljen na random, sta se v dveh moštvih najdla po dva dirkača, ki sta bila top in je bilo med konstruktorji isto nezabavno... Tako, da nevem, če je to ravno najbolje, je pa vedno možnost, da bo tukaj morda vse skupaj drugače, v kar pa milo rečeno dvomim.

Kar se pa tiče Domen tvojega komentarja, mislim, da se v 3 dirkah da še vse nadoknadit, samo boš moral uskladit si šolo & ligo pa bo. :)

Link to post

Rad bi sam tud nekaj dodal. V sezoni 2 F1 sem se prvič pridružil. Sezona je bila odlično izpeljana. Pravila so bila napisana zelo jasno in sodniki so delali tudi tako. Moje mnenje je, če se organizatorji odločijo, da se bodo dirke začele tako kot lanska sezona, potem bo tako, če se ne bo tankalo med dirko, potem se ne bo. Kateri dirkalnik bo kdo imel? Najboljših 10 je tako že izbralo, ostale pa naj organizatorji določijo, katere bo kdo vozil. Vodičar in Trošt uložita veliko energije v organizacijo neke sezone, zakaj se nekdo najde, in bi on nekaj po svoje. Če se organizatorji odločijo, da bodo organizirali sezono z točno določenimi pravilami, potem naj bo tako. Na koncu se pa izkaže, da najbolj glasni potem nastopijo na nekaj malega dirkah. Prejšnjo sezono nas je bilo v pvprečju na dirkah nekje od 10-15 in nič več. Pri armaroliju je spet enako, na začetku se pa je kregalo, kdo bo imel prostor v prvenstvu.eč.

Nisem ne vem kakšen voznik, ampak, če se že prijaviš v neko sezono dirkanja, potem se pač obnašaj tako in točno je določeno, kdaj je kašna dirka, ker izgovorov je mnogo preveč. Ne rečem, da ne moreš na kakšno dirko, amapak da manjkaš na 70% dirk, je pa mnogo preveč.

  • Upvote 2
Link to post

Sistem dodelovanja dirkalnikov bo tak kot sem ga napisal par dni nazaj, in sicer glede na udeležbo in rezultate v F. Armaroli prvenstvu. Če kdo tam ne nastopa to zanj še ne pomeni, da ne bo mogel nastopiti v F1 prvenstvu, bo pač imel le slabše možnosti pri izbiranju ekipe, ki konec koncev itak ne naredi nobene razlike napram drugim. Ta sistem je bil izbran zato, ker je večina dirkačev tudi prijavljena v to sezono, in zaradi enega ali dveh se ne bo delalo izjem in da bi organizirali uradne treninge itd, ker na koncu sem prepričan da tudi če bi imeli 3 take vikende bi še vedno nekdo manjkal in se pritoževal, da ni pravično.

Torej! Prvih 8 dirkalnikv je podeljenih! Ostali pridete na vrsto v začetku februarja, ko bo mimo 5 dirk FA. Kdor bo vozil F1 naj mi pošlje zs, da si naredil tabelo dirkačev in sproti preračunavam točke iz FA za prijavo v F1 sezono.

LP!

Link to post

Predlogi :

- Da bi se cim bolje priblizali pravilom resnicne F1 ,me zanima ce se bi dalo na server nastimati da bi imeli samo Trde in Mehke gume, in da bi na dirki mogli voziti s obojimi razlicicami. Ce se razumemo tako kot to poteka v resnici.

- Lahko bi naredili Ventilo ali TS kanal Slo Racing F1 da kdaj tudi kasno lahko recemo =) ali pa enostavno damo vsak svoj skype da se po bolje spoznamo ali da se dirkaci ki ste v mostvu skupaj kdaj kaj pomenite v taktikah itd, da bi bilo tudi malo timskega duha =).

- Zanima me tudi to ali bi se dalo z modom ki ga uporabljamo, voziti celo sezono! oz lahko je tudi popravek za rfactor 1 potem, ker mislim ce bi sredi sezone prestavili na rfactor 2 to veliko povlece za seboj! mislim ker oblubljajo nevem kasno hudo grafiko to pomeni da bi prblizno 10 dirkacev sredi sezone moralo kupiti nove racunalniske masine ? ali enostavno nebi mogli vec voziti, oprostite ce se motim par takih vem da poznam hehe.

- Bol za šalo kuker za res hehe ali se bi dalo nastimati sistem Kers hehehe =)

- Potem zasledil sem da se lahko naredi tudi to da ce se zgodi velika nesreca pride na stezo varnostni avto ? to pomeni ko se nekdo zatekane na kasnem robniku in je zelo nevarno pride na stezo varnostni avto ? to bi bilo zelo zanimivo za potek dirke ? hehe je pa res da je to zelo tezko izvedljivo hehe =)

- Lahko bi naredili tudi pravilo da lahko mankas samo doloceno stevilo dirk! ker nakateri se res prijavijo potem pa vozijo vsako 3 dirko, potem pa nekdo pride ki je resen in se nemore prijaviti, ker je vse zasedeno, milism da se je nekaj takega dogajalo na koncu sezone ? Ker enostavno vsi hodimo v sluzbe, faxe nakateri imajo punce, žene celo otroke =) in vsak pri sebi ve ali ima čas se za F1 ali ne! Ne pa da se prijavi potem ga pa ni :S

To je zaenkrat vse, oprostite ce je kašen predlog cuden hehe, ce pa rabite kasno koli pomoč pri čemer koli sem vedno na voljo!

Link to post
Guest
Odgovarjanje v tej temi je do nadaljnjega onemogočeno.
  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...