Skoči na vsebino

Sezona 3 [2011]


Recommended Posts

  • Odgovori 3,6k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Z dirko v Braziliji se je zaključila letošnja sezona Formule 1. Na zadnjem dejanju sezone, ki je odločalo tudi o naslovu prvaka med posamezniki, je slavil Andrej Trošt pred Vedranom Kraljem in moštven

Novo dirkališče v Indiji je prvič v zgodovini lige SloRacing gostilo dirkače Formule 1. Gregor Vodičar je tokrat vknjižil suvereno zmago, Andrej Trošt ter Vedran Kralj pa sta izkoristila darilo Janka

Vozniki prvenstva Formule 1 so se podali v drugo in odločilno polovico sezone. Dirkalniki so zahrumeli že enajstič v sezoni, šestnajst dirkačev pa se je pomerilo na izvrstni nemški stezi Nurburgring.

Posted Images

Yelo, se opravičujem, ampak pustil si mi malo prostora in sem šel. Pač škoda, prav dosti si nisi poškodoval (malo sem si tudi jaz), ampak sem vedu da ni blo glih čisto, zato sem te spustu naprej. Mislim da je blo tako pravici zadoščeno, pač dirka. Ja včasih se zgodi da je kdo na tvojem boksu, škoda.......mi je zelo žal, ampak kaj dosti tud ne mormo nardit.

Opravičilo tudi Kunčiču, kjer je prišlo do čudne situacije, ko sem bil na notranji in sem ga malo taknil, da je šel v pesek. Tudi počakal in sam izgubil 15sec, ampak kaj hočemo....oprosti Silvo.

Uredil - sennas
Link to post

Ja čist dost je blo,da sem stal 14 sec. v boksu! To je pa že lep čas!

Zaj je kaj je! Samo drugič pa malo več pazljivosti prosim,ker na silo lahko pol vozi vsak.

Ne vem zakaj pol opozarjate,da se dirka ne rešuje v prvih krogih.

Link to post

Sej Trošt, si me spustil naprej, ampak jaz sem lovil Adriana in bil sem že zelo blizu. Potem si se od vzadaj toliko zaletel, da sem potem še od Markota Geiserja izgubil mesto. Pustil si pa me tako naprej v tistem ovinku pred ravnino, da sploh nisem mogel razvit polne hitrosti. Praktično sem izgubil 3 mesta. Ta manever si pa izvedel tam, kjer sploh ni bilo prostora za prehitevanje.

Link to post
Guest Anže Nose

Q: jebemtiš :D sem "malo" zamudil zaradi obveznosti, in naredil en krog, pa še to s polni(ups...)-->najslabši čas

R: štart je bil povprečen, zelo sem pazil v prvem ovinku, mogoče celo preveč, tako da sem odšel iz njega kot zadnji oz. predzadnji. V naslednjih ovinkih nisem reskiral preveč, saj je bilo brezveze, ker se enostavno ni splačalo siliti oz. pritiskati na tistega pred tabo, čakal sem kakšno napako. No v teh začetnih krogih sem peljal za obema Force Indiama, na 10. mestu. Praktično smo peljali identične čase, za mano je peljal nekdo iz ekipe Ferrari, katerega sem zadrževal precej krogov, dokler ni sledil moj postanek katerega sem popolnoma za..bal... prehitra odločitev za v bokse, pozabil izklopit, da naj ne popravljajo poškodb na drikalniku, zapeljal preveč postani, tako se je tam izgubilo 10-15 sekund. Potem sem samo še nadaljeval dirko in imel nekaj dvobojev, zaradi prezgodnjega prvega postanka, pa sem zadnjih 7, 8 krogov peljal z rezervo, hotel sem le cel pripeljati do cilja.

se vidimo v Monaku

Link to post

Kar rečem za kvalifikacije, nisem bil ravno hiter, ampak Yelo vidi priložnost da izkoristi zavetrje in meni uniči krog z negativnim zavetrjem v ovinkah. Nisem nadaljeval kroga. Ampak da mi pa rečeš kreten, ker sem te zapiral (bil sem v hitrem krogu in tam nobenemu ne bom puščal, še posebej ko so samo 5 minutne kvalifikacije) je pa res višek(!). V 1. krogu pa Jani Sošter očitno ni znal dobro ocenit, koliko prostora mi pušča oziroma razdaljo dirkalnika in sva trčila.

Link to post

Nisem sigurn če si bil to ti! Se je pa to zgodilo na startno ciljni ravnini.

Bil sem hitrejši in ko hočem prehitevat zavijem desno in glej ga zlomka dirkalnik pred mano isto! Kaj naj temu rečem?

Zakaj pol dirkalnik pred mano ni ostal na svoji liniji?

Bil si pa lahko samo ti ali pa tvoj ekipni kolega.

Pa še to bi rad povedal.

Kdo je na drugih kvalifikacija močno zaviral takoj po izhodu iz boksov? Ni dost manjkalo pa bi spokalo še pred prvim kvalifikacijskim krogom v Q2!

Link to post

Q1: solidno, varno naprej...

Q2: odpeljal sem 2 kroga, in če bi iz obeh vzel čase sektorjev, bi bil verjetno tam okol 3 mesta, ampak v obeh poskusih nisem uspel odpeljat hitrega kroga...Sicer razočaran, o,4 zaostal za PB, kar bi me uvrstilo nekaj višje...Po drugi strani, 2 najboljši štartni položaj odkar sem tukaj...Tako, da nekaj pozitivnega...

R: Štart mi je dobro uspel, uspel sem napasti, vendar sem bil iz vseh strani zaprt, tako, da sem raje malo popustil, da nebi kje kaj spokalo, v tistem me pa en od zadi pune nabaše...Nevem kam se rine v tej gužvi s polnim gasom do konca..Ko da je za prvim ovinkom že cilj...Poškodovalo se mi je zadnje krilce in desne obese, kar se mi je zelo poznalo na vožnji...Vmes še me je en lotos malo focno na travo... 2x mi je še malo zaštekalo(kjer so me potem prehiteli 3je dirkalniki) in štala je bila tukaj... Odpeljal sem solidno brez napak, razen ene. Taktika s hard gumami je bila vrhunska, verjetno brez pizdarij v prvem ovinku bi bil v boju za zmago, zagotvo...Tako, da to 6. mesto je... [guns]

Edino pozitivno je to, da sem nekako ugotovil, kako setup sestavit k mojem stilu vožnje...Tako, da sem zadnji 2dirki uspel ujeti priljučk najboljšim in upam, da se forma stopnjuje tudi v monaku, kjer upam, da se mi tudi na dirki, ko šteje, vse poklopi!

Link to post

Q1.. Ne najboljši čas ampak ok.. mislim da 4. mesto

Q2.. PB in glih za glih je bilo za pole :)

R.. Dober štart in dobra vožnja v prvem stintu, razen majhne napakice v zadnjem ovinku, kjer me je ravno toliko zasukalo, da me je Hekič ujel v zavetrju in pršu mim.. No pol pa boksi kjer sm čakal za hekičem velik časa (baje 14s) in sm pršu vn na 9 mesto. Obstanem za mesaričem in se odločim da spremenim taktiko. Podaljšal sem zadnji stint in izbral hard gume. Začel sem nizati hitre kroge in ko so na postanke odšli še ostali sem presenečen ugotovil, da sem 2s za 1. mestom :) Ampak zadaj sta prihajala še Nejc in Andrej na čisto novih S gumah. No obema je uspelo priti mimo mene, mimo roka pa ne :)

Res super izenačena dirka s katero sem zelo zadovoljen kljub tistemu bugu v boksih, sam kaj čmo.. Enkrat enemu drugič pa drugemu tehnika zataji.. Recmo, da mi je v španiji crknu KERS :D

drugače pa po 49 krogih med top5 razlika zgolj 3s.. Noro [it] Čimveč takih dirk [it]

Aja pa čestitke Roku za prvo zmago v F1 na SloRacingu! Bravo! Sigurno ni zadnja letos :wink:

Link to post

Q1: Ne najboljše, dovolj za vstop v Q2.

Q: Še kar zadovoljen dosegel najboljši čas v celotnem vikendu, čeprav vem, da mi nikoli ni uspelo odvoziti tako kot sem hotel. Vseeno P4 na qualy je bil dober izhodišče za dirko. Še opravičil bi se Hekiču, ker sem mu verjetno pokvaril hitri krog s tem ko sem se pred njemu zavrtel.

R: Štartal sem dobro boljše kot Hekič in Trošt in ko sem videl med njima veliko luknjo sem hotel vmes naprej vendar sva se s Troštam rahlo dotaknila tako, da sem izgubil del hitrosti. Po prvem krogu sem končal eno mesto nižje kot na štartu. Na začetku sem nekako lovil ritem potem pa sem nizal čase podobnim na treningu tako, da hitreje ni šlo. Po prvih postankih sem uspel priti pred Vodičarja zaradi težav v boksih in to je bil verjetno najbolj razburljiv del moje dirke saj sem ga cel stint zadrževal. Nekajkrat je šel celo že mimo mene ampak se nisem dal in vedno pridobil mesto nazaj [dance] . Vodičar se je zato odločil iti en krog prej v bokse zato sem takoj naslednji krog potanek opravil še jaz saj nisem želel preveč časa izgubljati na obrabljenih pnevmatikah. Čudilo me je, da sem na soft pnevmatikah lahko zgolj sledil Vodičarju, ki je bil na hard. Naslednji razburljiv del dirke je bil po 3 postanku, ko sem šel na lov za Adrijanom in ga zadnji krog prehitel (se opravičujem) :twisted: . Zadnji del dirke sem šel na polno boost 1, gas do konca, bremzal sem res pozno.

Link to post
Guest
Odgovarjanje v tej temi je do nadaljnjega onemogočeno.
  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...