Skoči na vsebino

Bathurst 12h (10. - 11.2.2018)


Recommended Posts

Fantje, men je blo super. Bilo je sicer kar nekaj težav, začelo se je že v prvem stintu, ko je @markop odneslo iz serverja. Volan sem prevzel jaz, pa se takoj pri prvem spustu z Gore zasukal (bojda bremze niso bile kalibrirane :roll:). Izgubil nekaj časa, ker je malo težavno tam obračat, sploh ko se vsake 3sek nekdo pripelje mimo, v nadaljevanju me je še enkrat zasukalo in me je nabasal en Mercedes. Saj se ne spomnim, a je že bilo to to, ali sem še enkrat potem usekal, v glavnem sem šel na popravilo, tam čakal kar nekaj minut, pa se odločil da nadaljujem še en stint. Sranja ni bilo dovolj, po nekaj solidnih krogih je Porh spustil dušo iz zadnjega ovinka pred dolgo ravnino. :o  Na srečo v leru prilezel do boksov, kjer je glavni mehanik povedal da imamo kakšno uro pavze :| 

Sotekmovalci so bili že "v štartu" razočarani, zato je padla odločitev da bomo šli še na drugi termin dirke, ker tega itak ne bomo zvozili, da vsaj tam naredimo kakšen soliden rezultat. Na koncu je naneslo, da smo odpeljali do konca prvo dirko (s kratkim zadnjim stintom jaz pripeljal v cilj), medtem ko je @edgeslo že štartal drugo dirko :D Ponoči sta se izmenjala Sašo in @Matjaž Murn, medtem ko je Tomaž prespal svoj prvi stint, tako da je Sašo na drugi dirki oddelal 4. stinte :D Kapo dol, brez spanca nažigat :) Jaz sem spet šlatal stene, volan je bil obrnjen za 90 stopinj, tako da smo spet stali več kot 20min v boksih in izgubili 3 mesta, ampak do konca dirke na srečo vse pridobili nazaj in končali kot 6. Porsche v prvem splitu :)

Se opravičujem za vse crashe in težave, upam da bo na naslednji dirki bolje - moralo bi bit, bo menda malo lažji avto in nekaj več placa okrog piste za piruete :DD

  • Upvote 4
  • Thanks 1
Link to post
Deli na drugih straneh
  • Odgovori 264
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Evo še en special event oziroma endurance je za nami. Kaj naj rečem. Spet je bilo top, tako kot je bilo top na Daytoni. Na to dirko smo šli z praktično novo ekipo ljudi, kar ni bila štartna ideja

Evo, na željo @skopusnik  , če pa še komu prav pride pa še toliko bolje    

Ko po uspešno zaključeni dirki v Daytoni delavci čistilnega servisa še pobirajo ostanke našega Ferrarija  se mi že zbiramo za naslednji iRacing special event. Naslednja endurance dirka se bo odvijala

Posted Images

Evo še en special event oziroma endurance je za nami. Kaj naj rečem. Spet je bilo top, tako kot je bilo top na Daytoni.

Na to dirko smo šli z praktično novo ekipo ljudi, kar ni bila štartna ideja a je vseeno izpadlo fantastično. Ni ves čar endurance dirke samo v sami dirki in rezultatu. Da ne bo pomote, za moja merila nam je uspel res velik met. 6. mesto v top splitu bi vsak od nas najbrž "podpisal" ob prvi dobljeni priliki. Škoda da nam to ni uspelo že na prvi dirki , a pač tako je bilo.

Bistvo je bilo druženje in zabavanje. V prvi dirki ko nam je šlo res slabo se je vedno našel nekdo da je odigral malo dvorske lude. Si lahko mislite da je Matjaž (to je tisti ki nima časa dirkat odkar ima doma malega dirkača) predlagal.... " pa ajde, pejmo še enkrat ob 2h zjutraj" in v par minutah smo se odločil da določene dirkače pošljemo na spavanje, oddelamo to dirko do konca tako kot se spodobi in sredi noči začnemo še z novo ? Podobne zgodbe so se dogajale tudi na Daytoni...

Zato...

SloRacing gre tudi na Sebring 12h čez slab mesec. A bi šel kdo z nami ? :D

 

 

 

  • Upvote 6
  • Thanks 1
Link to post
Deli na drugih straneh

Poleg dirkanja morem povedat, da sem se na discordu dobro nasmejal. Vzdušje je bilo vseskozi super, kjub temu, da smo imeli kar nekaj smole. Prvič sem se udeležil česa takšnega in če bo le prilika sem spet v ekipi.  Gora nas je malo popraskala in potolkla, vendar saj veste:

 

Link to post
Deli na drugih straneh
Pred eno uro, edgeslo je napisal:

Evo še en special event oziroma endurance je za nami. Kaj naj rečem. Spet je bilo top, tako kot je bilo top na Daytoni.

Na to dirko smo šli z praktično novo ekipo ljudi, kar ni bila štartna ideja a je vseeno izpadlo fantastično. Ni ves čar endurance dirke samo v sami dirki in rezultatu. Da ne bo pomote, za moja merila nam je uspel res velik met. 6. mesto v top splitu bi vsak od nas najbrž "podpisal" ob prvi dobljeni priliki. Škoda da nam to ni uspelo že na prvi dirki , a pač tako je bilo.

Bistvo je bilo druženje in zabavanje. V prvi dirki ko nam je šlo res slabo se je vedno našel nekdo da je odigral malo dvorske lude. Si lahko mislite da je Matjaž (to je tisti ki nima časa dirkat odkar ima doma malega dirkača) predlagal.... " pa ajde, pejmo še enkrat ob 2h zjutraj" in v par minutah smo se odločil da določene dirkače pošljemo na spavanje, oddelamo to dirko do konca tako kot se spodobi in sredi noči začnemo še z novo ? Podobne zgodbe so se dogajale tudi na Daytoni...

Zato...

SloRacing gre tudi na Sebring 12h čez slab mesec. A bi šel kdo z nami ? :D

 

 

 

Ferrari in Sunset band zavoj že čakata :D Treningi že potekajo ;) 

Link to post
Deli na drugih straneh

Meni je bilo tole tudi top. Sicer nekaj smole, nekaj nezbranosti, zato pa na drugi strani kljub vsem težavam obilo dobre volje in vzpodbujevanja, tako da je malce lažje prenašat tisto slabo vest, ko si kaj res po neumnosti zaje***. Saj večino so nam drugi pomagali, ampak kakšno smo si pa tut sami zakuhal :) Pa mislim, da skoraj brez izjeme. In s tako ekipo si upam kadarkoli še na kakšno višjo goro, kot je Mt. Panorama.

Močno upam, da se mi rata še kdaj udeležit - če ne drugače, vsaj en stint, tako kot ta vikend ;), če za več ne bo cajta. 

Pred 1 uro , edgeslo je napisal:

Si lahko mislite da je Matjaž (to je tisti ki nima časa dirkat odkar ima doma malega dirkača) predlagal.... " pa ajde, pejmo še enkrat ob 2h zjutraj"

Hja, kdaj pa misliš, da mam drugač cajt? :D Ponoč, ko vsi spijo. Zdej lahko, ko sem utišal rig, da ne škripa in cvili. Na paddle shifterje sem nalepil tiste mehke "nogice", ki so za na stole, da ne odrgneš tal - ublažijo zvok. Isto sem naredil na stopalkah - pedala za gas in bremzo sem v obeh končnih pozicijah na enak način utišal, tko da se zdej sliš samo glasen piš vetra, ko cel stint sopiham v mikrofon.

  • Upvote 2
  • Like 1
Link to post
Deli na drugih straneh

Prišel prvič na vrsto, čakal 45min, da so popravili Fabijanovo zapuščino :D Nato odpeljal skoraj pol stinta, ko me je en pri prehitevanju za krog poslal v steno, tako da sem tričetrt kroga šepal do boksov. Popravilo 38 minut :D in predaja štafete Matjažu. Svojega drugega stinta se v bistvu praktično ne spomnim, zato sklepam da je bil koliko toliko ok

Bathurst #2. Postavimo časovnico, jaz sem na vrsti ob 7am. Zvoni budilka, gledam uro = 7.45 WTF? Očitno sem bil tako crknjen da sem budilko nastavil 1h prepozno. Prevzamem od Sašota (ki je neumorno fural in to odlične čase), gladek stint, dokler ne porabim benza, grem v bokse in se zabijem v gume [Jaoo]  Ok, 4 minute popravil, ni konec sveta. Doma zlobiram še za en stint okoli 12:10. Pridem pred pc 12:02, vidim da ima Miha 97,5 litrov benza od 100. Silom prilike spet zamudil :D Potem sem prevzel in odvozil en polni stint in še kar je ostalo do konca. Dvakrat sem se na pol zasukal zaradi istega avta (enkrat bolj moja krivda), je pa šlo brez poškodb do cilja. Ni kaj, videt karirasto zastavo po 12h Bathursta je res nekaj posebnega.

Super sem se imel, zdaj mi je že žal, da nisem riskiral tudi Daytone. Hvala vsem za udeležbo, predvsem pa @edgeslo 
Ves vložen trud v organizacijo, testiranje, pomoč pri nastavitvah in vsi odvoženi kilometri... neprecenljivo [ok]

Next destination: Sebring [dance]

Link to post
Deli na drugih straneh

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...