Skoči na vsebino

5. Mugello - 21.2.2016


Recommended Posts

Q super in 2. mesto

R1 brez večjih napak, prehitim Jana in 1. mesto z best lapom.

R2 "#"#$"$$! naklel enih kletvic v roku 10ih krogov...
V 1. krogu zapeljal v zavrtenega Matjaza in razbil avto. Na ravnini 208 kmh najvišja hitrost. V 9 krogu sem opazil da v točke ne morem, zato sem šel v box popravit avto, da bi vzel vsaj najhitrejši krog na dirki in s tem točko. Naredil 2:10.2 z naskokom best lap,... Tako sem upal dobil vsaj točko za best lap, ampak glede na pace bi jih moral krepko cez 10... Škoda za take druge dirke, kjer izgubljam točke zaradi zbitega avta... ampak kaj čmo, takšno je dirkanje.
Čestitke R2 podium

Uredil - PEK
Link to post
  • Odgovori 47
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Eh, polno felerjev še, nekaj je pa le:  

Prvič da sem bil konkurenčen za top 10 . Q p3 noro ;-)   R1 Dober start se pravi da nisem nič zgubo . Brez lastne večje napake prvih par krogov . Nato sem podlegel pritiskom kurenta ki je potrpežljivo

Posted Images

Čestitke najboljšim in vsem, ki so končali dirko.

Q:  Tisočinka za Terzićem. P 2 ali pa P3. Pogledam na razpredelnico in se najdem na P12

R1: Po pripetijah v prvih dveh krogih sem skoraj celo dirko nekako 2 sec. za trojko užival v spremljanju borbe za P10. Na koncu  z Zupanom uprizoriva nekaj za Fabjana, ko bo posnetke delal. P11

R2 : Pred mano karambol in se znam znajti na P7- P8 si mislim. Eh. P11 je ratalo iz vsesplošnega vrtenja pred mano, saj me je negdo (ti, ti, lump :twisted:) še ravno malo zapel in poslal na pašnike. Prehitim eno razbitino od Jankota (beri :twisted:) in na koncu P9.

Ps.: mal na easy sem vzel tole danes, saj razumete :P.

Uredil - mancSLO
Link to post

Q: Nikakor mi ni uspelo znižati časa s večjim gripom.. P4

R1: Kmalu prehitim Tuša, večino dirke vozim na P3, z večjim gripom je tudi avto bil bolj konkurenčen.
V zadnjem krogu izkoristim napako Aleksandrova in prevzamem P2.

R2: Soliden štart, sledim Kurentu,ki se je lepo prebijal naprej. Vidim da je Murna prisilil da gre po zunanji strani v ovinek št.3, odlična priložnost za pridobitev pozicije.
Na žalost ni opazil da sem bil na notranji strani, sledil je prvi dotik ki ga je zarotiral proti meni, v drugem kontaktu pa ga je zelo močno dobilo ( ITA fizika pač :roll:).
Nato vozil večinoma sam s poškodovanim avtom, pridobil dve mesti zaradi napak tekmovalcev spredaj, zaključil na P7.

Replaya:

RACE1
RACE2

@PEK
Čestitke za R1. Imaš pa hitre mehanike da ti tako hitro popravijo totalko :lol:

Link to post

Prvič da sem bil konkurenčen za top 10 . Q p3 noro ;-)   R1 Dober start se pravi da nisem nič zgubo . Brez lastne večje napake prvih par krogov . Nato sem podlegel pritiskom kurenta ki je potrpežljivo pripravljal napad in prišel  mimo . Za sabo sem nato zadrževal murna , ki ga nisem hotel na lahko spustiti mimo , ampak zaračenega kruha se poje največ in napaka na zaviranju v T1 , postim placa za celi šleper ne samo za avto in murn je na najlažji možni način pridobil mesto . Do konca sem ga še lovil vendar brez pravega napada čeprav sem bil blizu   . Končno 6 mesto .NORO .  R2 Start iz 4 mesta . Vse ok celo dirko sem lahko držal tempo , nekaj časa sem celo domnu dihal za ovratnik za 3 mesto . V goreči želji po boljšem rezultatu se delal majhne napakice ki so me poslale čez robnike in nikakor nisem sestavil celega hitrega kroga vedno je kak sektor bil rdeč druga 2 pa super . Na koncu odlično 4 mesto .

Full sem zadovoljen in srečen  končno se enkrat nisem šlepal v odzadju in občutek je mega !

Uredil - ingange
Mankajo mi črke na tipkovnici
Link to post

Do 20h sem bil na šihtu, tako da sem malo prej zaključil, da sem sploh kvalifikacije lahko ujel.

Q: Janko mi je tik pred začetkom poslal setup. Izboljšal svoj PB za cca. 3 sekunde (malo tudi na račun višjega gripa). Par minut pred koncem sem bil še na P5, vendar je bilo še nekaj rezerve. Žal mi je za še en hiter krog zmanjkalo časa, tako da sem nemočno čakal v boksih in gledal kako me počasi prehitevajo hitrejši - zaključil na P8

R1: Uspel mi je kar dober start in po zunanji strani sem uspel pridobiti eno mesto ali celo dva. Od zadaj se mi je hitro približal Terzić, zato ga nisem preveč zadrževal. Smuknil je mimo a potem še v istem krogu ustavil ob progi in disconnectal. Nekaj časa sem potem vozil na P6 za Kurentom in Tušom. Bila sta kar hitra in sem komaj sledil. Malo sta se borila in zato izgubljala na času. Nato je Kurent uspel priti mimo, kakšen krog kasneje pa je Tuš naredil napako na zaviranju v T1 in tudi meni je uspelo priti mimo. Potem sem malo poskušal še Kurenta zmesti, vendar se ni pustil in tako sem zaključil dirko na zame odličnem P5 - predvsem zato, ker sem odpeljal 5 trening krogov in po teh petih krogih ni kazalo ravno najboljše.

R2: Super start, Pavšku sem se nalepil na rit do T1. Nisem hotel forsirat, saj sem imel občutek, da sem kar hiter in da bom že prišel mimo. Nato še vse OK skozi T2, nato pa sem šel malo bolj po zunanji strani, ker je bil na notranji Kurent. Ko sem zavijal proti ovinku na notranji strani ni bilo nikogar, še vseeno pa sem pustil malo prostora - just in case. Kljub temu je Rožič porinil nos naprej in zadel moj zadek. Obrnilo me je, potem sem dobil pa še fajn šus od Jankota. Volan je bil postrani, max. speed je bil 204. P13.

Link to post

No, če je kdo zamudil udarno novico. Danes je Ferrari skenslal Kimija in najel Glavača, ker po včerajšnji prvi dirki jim je snelo čeljust in so nagnali lenega Finca, ter pripeljali Jankota, ki bo edini znal Ferrari popeljati na pota stare slave. Ne zna vsak voziti karjole, ki ima dodatnih 80 kil balasta, pa sploh ne ve zato :) 

 

Q: Po obetavnih testiranjih, ko je bil avto hiter, se je na kvolijih pojavil škrat Bolfenk, ki mi je ponagajal z uro, tako da sem zgrešil grande finale in verjetno tretje mesto za slabih 200 metrov. Pfej in škrate. Tako sem copnil na 9. mesto in že videl kako bom švical, da pridem kam višje.

 

R1: Spet Bolfenk na delu, prse mamino mi je namazalo gume z drekom in ob zeleni luči so se veselo vrtele na mestu. Vklopim špero in vržem laso,  s katero ujamem Murna spredaj, da me potegne iz dreka in gremo proti prvemu zavoju. Na levi se od nekje znajde Terzič, ki je skočil mimo, kot da se mu mudi v šoping. Potem sem se čudil samemu sebi, da nikakor nisem uspel ujeti ritma, avto prvih 5 krogov ni bil za nikamor in dobro da sem bil sam na stezi, ker me je bilo vsepovsod polno. Pa mal po trav, pa mal po pesku so včasih peli Avseniki. Vseeno sem nekako odplesal valček mimo Fujsa, je bil verjetno frapiran ob pogledu na moje trojne axle in lupinge. Nekje ob progi potem opazim prazen Terzičev avto, tip je šibal na WC, tako da pridobim ENO mesto! Wau, manever leta. Pred mano se nato udarita Murn in Tuš, zato dajem vse od sebe, da bi se približal, vendar gume niso bile istega mnenja in nikakor nisem sestavil čistih krogov. Kar nekako razočaran končam na P7. V boksih napizdim vse po vrsti, da banda salutira, ko grem ven in jim dam jasno vedeti, da za dugo dirko ni zajebancije z Italijanskimi Monikami! Čestitke prvim trem. Glavačev avto pa še vedno pregledujejo skrutinerji in se čudijo, kje je tistih 80 kil :)

 

R2: Štartam spet po dreku, ker se je Murn dobesedno parkiral v moj gepek po prvih 500 metrih. Nato previdno skozi prve kombinacije. Izkoristim napako Fujsa, ki me je verjetno preklel po dolgem in počez in skočim mimo. Nekaj časa za seboj vidim Tuša, samo pizdenje v boksih je očitno doseglo svoj namen in avto se po 3 krogih začne obnašati kot avto in ne kot poblaznela samokolnica. Tiščim na polno, po ravnini celih 230!!, veter v laseh, Gantar spredaj. Počasi mu pulim desetinke in ga v 4 krog ujamem. Skozi hrib mi uspe razliko še malo zmanjšati, potem pa na zadnjem hairpinu porinem nos mimo in nato trikrat globoko vdihnem, da ja nebi kaj zajebal, čeprav skoraj sem, ampak mi rata ostati pred njim do konca ciljne ravnine. Nato je sledil lov za Erženom. Videl sem, da bi šlo, če bi delal res čiste popolne kroge, zato poskusim. Nekaj časa gre, pridem na slabo sekundo, se mi že smeji, samo na kaj manj mi ni uspelo priti, potem so sledile dve ali tri napake in zadnji krog je bil tu. Upal sem na najhitrejši krog, pa so me še tle uničli naši veterani in Ferrarijeva zvezda, tako da sem v zadnjem krogu naredil en donut za gledalce v pesku in skoraj zajebal celo dirko. Vseeno sem super vesel za doseženo 2 mesto. Tudi ekipno sva z Janom iz Mugella odpeljala kar nekaj pik.  Bravo Eržen, dal sem vse od sebe, ni šlo :)

 

Se vidimo v Nemčiji.

Link to post
pred 49 minutami, Rokovnjac je napisal:

No, če je kdo zamudil udarno novico. Danes je Ferrari skenslal Kimija in najel Glavača, ker po včerajšnji prvi dirki jim je snelo čeljust in so nagnali lenega Finca, ter pripeljali Jankota, ki bo edini znal Ferrari popeljati na pota stare slave. Ne zna vsak voziti karjole, ki ima dodatnih 80 kil balasta, pa sploh ne ve zato :)

So rekli "Pijeta oba, vozit zna pa samo Janko."

Link to post

Q: Prišel z malo zamude, treninga ni bilo praktično nič, zato tudi štart iz ozadja - P13

R1: Soliden štart, okoli mene vse čisto, potem pa odličen boj za P10 z Zupanom, kar mi je na koncu tudi uspelo. Z mene je lilo kot v potoku.

R2: Štartam na P1, a občutki niso bili pravi. Avto me v R1 ni ubogal kot bi hotel in tudi časi so bili precej slabši od vseh za mano. Bolj na pamet kot kaj drugo naredim par klikov na setupu in upam na najboljše. Štartam dobro, po prvih ovinkih naberem nekaj prednosti in prvič pomislim "mogoče bo pa šlo". Tudi časi so bili kar naenkrat konkurenčni s top5. Zahvaljujoč ptrackerju pa sem hitro videl, da ima Pavšek drugačne načrte. Čase sva imela izjemno podobne (2 stotinki razlike pri najhitrejšem času na dirki). Celo dirko sem dirkal sam, a tako moker nisem bil že dolgo. Razen dveh majhnih napakic je koncentracija zdržala do konca, Tomaž je na koncu popustil in zadnji krog sem mirno pripeljal do druge zmage v prvenstvu [champ]

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...