Skoči na vsebino

Template in skinpack


Recommended Posts

Skin mora biti narejen skladno s predlogo, na kateri so že pripravljeni sponzorji, številke ter podatki o vozniku (Priimek). V predlogi so sponzorji pripravljeni v beli ter črni barvi – uporabiti je potrebno tisto, ki je na podlagi (barvi vašega vozila) bolje vidna. Skin mora biti v formatu .DDS .

Prosimo, da so skini primerno veliki, da ne bodo prihajali po 100Mb in večji, kot so pri GT3 prvenstvu.

Skin naj se za vsakega voznika nahaja v svoji mapi. Mapa naj bo poimenovana po naslednjih pravilih:

·         ime-ekipe_iPriimek_### [primer: Skywalker-Racing_mBonca_22]

·         ime-ekipe: Naj vsebuje ime ekipe, velike začetnice nimajo pomena, presledke naj nadomestijo pomišljaji. Primer: Skywalker-Racing

·         iPriimek: prva črka imena z malo tiskano ter priimek. Primer: mBonca

·         ###: številka na dirkalniku. Primer: 22

·         brez šumnikov ali drugih posebnih znakov (razen - in _)

Če želite, da vam bo server dodelil pravilni skin, morate pravilno izpolniti tudi ui_skin.json datoteko. 

{    "skinname": "ImeSkina", [kopirajte ime mape]

    "drivername": "Ime Priimek", [brez šumnikov in posebnih znakov - enako ime morate imeti v Assetto Corsa profilu]

    "country": "Slovenia", [ali drugo ime države v angleščini]

    "team" : "Ime Ekipe",  [brez šumnikov in posebnih znakov]

    "number": XX  tevilka dirkalnika. Pozor - tu ni narekovajev]

}

Primer:

{

    "skinname": "Skywalker-Racing_mBonca_22",

    "drivername": "Mitja Bonca",

    "country": "Slovenia",

    "team" : "Skywaker Racing",

    "number": 22

}

Ekipe morajo skine poslati do 28.10.2015. Skine naj se posreduje preko emaila organizatorju na naslov prijava@slo-racing.com, da bomo pripravili skinpack.

Seveda pa je zelo dobrodošlo, da tudi vi sproti pokažete, kako nastaja vaš skin  [ok]

Uredil - skopusnik
Link to post
  • 3 weeks later...
  • Odgovori 142
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

EKIPA Akrapović se predstavi. Domen Grča # 77 Matej Dakskobler # 36 David Pipan # 17

Evo, ekipa ki rabi skin -> ZS

V ekipi RRT je varnost na prvem mestu, prav tako lansko sezono nismo bili najbolj zadovoljni z MP kolizijskimi točkami, zato smo vozilo najprej preoblekli in ga poslali na crash test. Kakšen bo prišel

Posted Images

Template za izdelavo skina je pripravljen. 

Navodila:

  • RDEČIH layerjev NE SPREMINJAŠ, lahko jih le skriješ in vklopiš drugega (črnega ali belega)
  • RUMENE layerje lahko le preklapljaš (torej eden ali drugi - črna ali bela)
  • MODRE layerje lahko spreminjaš le besedilo (torej Priimek ter številko), ostalo pustiš tako kot je nastavljeno - v primeru, da je vaš Priimek predolg, ustrezno zmanjšaj velikost pisave
  • Obvezno uporabi tiste barve sponzorja (črna ali bela), ki je na podlagi bolje viden (torej temen avto bel sponzor, svetel avto črn sponzor)
  • Če bo kdo imel probleme s pisavami;
  1. Priimek : pisava Collegerion Regular, velikost 34pt, smooth, črna barva (prenos pisave)
  2. Številke : pisava Collegerion Regular, velikost 48pt, črna barva 

Če so kakršna koli vprašanja, na dan z njimi :)

acShowroom-2015-10-07-15-17-54-14.jpg

Nastavitve za shranjevanje: 

 

screenshot-2015-04-08-10.png

 Template_v1.2.zip (26.10.2015)

UPDATE:
Prenesite Windows.rar in datoteki dodajte v mapo skina. Layer AmbientOcclusuion premaknite povsem na vrh ter mu Blending Mode nastavite na Multiply!

Windows_1.rar

Link to post

Ima kdo izkušnje oz. napotke kako se neko linijo prenaša iz recimo boka na zadnji odbijač. Stične točke niso niti tak problem. To se z wireframe lepo vidi. Bolj je problem najti pravo orientacijo v kolikor ta linija ni ravna. Včeri sem to na roke neki delal in je res pain. Kakšen namig mogoče ?

Link to post

No potem bom pa tud sam vesel, če bo Silicij razložu kako, da se nebom jebal s temi glupimi templati od AC.

Z 3D template ne delaš skina direkt na model. To so mokre sanje vsakega od nas. 3D template ti služi samo za predogled, da ne rabiš hodit v showroom in gledat,če se ti ena črta ujema,ampak samo 3D model osvežiš in že vidiš morebitno napako na skinu. To je ves point 3D templatov.

Link to post

Že kaj delate skine? Na koncu sezone bomo vse skine dali na glasovanje - najlepši dobi nagrado ;)

Ce prav razumem je skin pogoj za udelezbo na dirki? Sam bi ga z veseljem naredu, pa ce sem posten mi ni cist jasno kako se to naredi (ja sem prebral vse kar pise tukaj)...pa se nimam ravno odvec casa, da to nastudiram. Vam ki ste mojstri photoshopa je to verjetno enostavno, jaz ga pa se odprtga nisem imel nikol (a se to dela s kaksnim drugim orodjem) ...ne me zdej kregat samo tuki sem pa res cisto zgubljen kaj je treba narest, ne rabim komplicirat cist osnovno mi je dost samo da zadostim pogoje, ce lahko kdo prosim mal pomaga step-by-step for dummies.

Link to post

Jaz sicer Photoshop poznam iz fotografije, vendar so tam prijemi drugačni.

Izdelave skinov sem se naučil iz tutorialon na youtube. Tukaj imaš enega res začetniškega, ki ti opisuje vse od priprave photoshopa naprej. Tutorial je sicer za IR, vendar lahko isto apliciraš na "template" za tega BMWja. Spodaj so dve eipizodi. Ostale preglej sam. TI pa takoj povem, da gre za to ogromno časa in potrebuješ veliko potrpežljivosti.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...