Skoči na vsebino

6. Donington National - 19.7.2015


Recommended Posts

  • Odgovori 48
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

super prvenstvo, fajn dirke tudi zadnje 2.    cestitke Alenu, Selčanu pa zanalaš ne

No pa gremo:)   Q: Malo sanjal in gledal ostale, kako vozijo, da sem malo ocenil koliko je gripa in nato skoraj zamudil časovno omejitev. Vseeno tak podpovprečen krog, preveč napak in na koncu 5. me

Wuuuhuuu champ  [champ]  Pa tudi moštveno lovoriko sva pobrala s Miho  [champ] 
Škoda ker se mu ni izšlo za drugo mesto v prvenstvu.

 

Q: Na "zihr", dovolj za drugo mesto.

 

R1: Premalo pritisnil tipko za upshift in takoj padec na 5 mesto. Potem so sledile dobre borbe. Prilezem na tretje mesto, nakar naredim prvo napako v prvenstvu in naredim 360 v travo. Nazaj pridem okoli 7-8 mesta. Na koncu sem imel borbo z Pavškom. Kjer sva šla side by side v zadnjo šikano. To je izkoristil Apat, ki me je s pomočjo Pavškovega drafta na cilni črti prehitel za nekaj tisočink  [krniki] .

 

R2: Štartam sedmi, po zaslugi borb spredaj se mi je uspelo prebiti pred Gantar-ja, ki me je nato kar lepo sledil :)
Potem začnem loviti Selčana po 7-8 desetink na krog. Ko ga ujamem si uzamem dva kroga za ogled njegovih linij, kjer sem takoj videl da ima slabši izhod na ovinku Old Hairpin. Pripravim napad po zunanji strani Mcleans, ki se je zavlekel še v ovinek Coppice.
Naredim slabši izhod iz zadnje šikane in Selčan je zopet ob meni. K sreči sem imel notranjo linijo, tako da sem brez težav odbil njegov napad. Potem sem se mu hotel odpeljat vendar me je tudi dobro sledil. Še vseeno premalo da bi mi preprečil prvo zmago v RACE2  [champ] 

Vem da sem vas veliko izpustil, vse borbe so bile zelo korektne, tako da sem na današnji dirki še najbolj užival od vseh.

Kmalu naložim še oba replay-a.

Link to post

P: Pravzaprav prvi krogi. Precej zadaj.

Q: Uspe mi se kar uravnotezen krog. Mislim da P9 takoj za Selcanom.

R1: Takoj v T1 se pred mano Selcan in mislim da Gantar zavozlata in brez moznosti, da bi karkoli naredil (guzva) zadanem v Gantarja ki je bil pocez sredi ovinka. Stotinke pred tem pa Selcan pocez cez progo. Avto poškodovan in ne uspem ponoviti casov iz P.

R2: Startam drugi za Selcanom, ki takoj potegne. Druga liga si mislim in vozim naprej. Dohitia me se Gantar in Rozic in kmalu tudi prehitita v zame precej ponizujocem slogu (glej zgoraj sliko) - nekako replika Schumi vs. Hakkinen SPA 2000. V krogih, ki sledijo sem se ucim od njiju. Nizam dokaj dobre case 1:14:xx celo, kar je zame precej vredu. Precej zadaj mi sledi Ales Kurent, ki se pocasi priblizuje. Vseeno se P4/P5 zdi na dosegu. Nasmeh na obrazu. Ko v glavi racunam koliko krogov bo potreboval Kurent, da me dohiti naredim napako in pristanem zadaj. Sledi se dokaj dive bombing napad od Igorja in ponovno sem v travi (ce se vse skupaj prav spomnem, sicer se oproščam). Nato samo se odpeljem do konca.

Proga mi je vsec. Se posebej ta spust navzdol in nato hiter ovinek v desno. Na sploh se mi dopadejo proge z nekaj visinske razlike.

Splosni vtis ob zakljucku prvenstva:
Malcek razocaran nezadovoljen nad uvrstitvami. Vseeno sem upal na manj napak, ki pa so bile kar konstanta. Zal. Ta segment bom moral spilit. Hvala Marjanu za server kjer sva marsikdaj pozno v noc trenirala skupaj. Sicer pa ze komaj cakam kaksno fun dirko in seveda naslednje prvenstvo. Ta cas pa trening trening trening. Nivo ostalih je zelo zelo visok. Kapo dol.

Uredil - MarkoP
Link to post

No pa gremo:)

 

Q: Malo sanjal in gledal ostale, kako vozijo, da sem malo ocenil koliko je gripa in nato skoraj zamudil časovno omejitev. Vseeno tak podpovprečen krog, preveč napak in na koncu 5. mesto. 

 

R1: Na štartu je tiste spredaj očitno uspaval nežen Selčanov glas, zato sem izvedel eno Tino Maze in smuknil na 2. mesto. Ob tem so za menoj peno čez havbe metali Murn, Rožič, Glavač in Kurent. Vsi bi radi nekako mimo, pa sem raztegnil BMW-ja kolikor je šlo, da sem nekako branil linijo. S tem se mi je Eršte odpeljal naprej (drugače bi mu verjetno z lahkoto sledil  :P ). No v 6. krogu je Murn le porinil nos ob bok moje zelene strele in na knap z rahlim dotikom odpeljal mimo. Kot popoln teleban sem izgubil koncentracijo, zapeljal na travo in pustil mimo še preostale srboriteže, ki so brusili nože za mojim odbijačem, ter nadaljeval za Apatom. Pomagal je en kmečki šamar, da sem se zbrihtal in nato sledil Apatu, ki je bil počasnejši v prvem delu kroga, vendar hitrejši v drugem, tako da nekako ni šlo mimo. V 11. krogu sva dohitela rožice nabirajočega Alena, kar sem izkoristil in se zbasal mimo obeh na 5. mesto. No potem se je zabava šele dobro začela, saj se je na moj zadnji odbijač priklopil Alen, kot bi bil zastonj avtovleka, vse skupaj pa je z željo po višjem mestu spremljal Apat. Švic je tekel v potokih, vseeno sem nekako do zadnjega kroga uspel oba držati za seboj, nato pa sem slabo odpeljal spodnjo kombinacijo in Alen je bil ob boku. Nadel sem si Eye of the tiger pogled, pokazal zobe in zaviral v zadnj šikano pozno kot še nikoli, samo se Alen ni vdal. Skozi sva šla vštric, zaradi česar je bil izstop počasen, kar je izkoristil Apat in se prikopil na mojo avtovleko, s čimer je 2 centimetra pred ciljem prehitel Alena. Sam bom račune za avotvleko potalal na pikniku, lahko pa rečem, da je bila to najbolj razburljiva dirka letos [it] .  Hvala obema, za fer in korektno dirkanje, ki bi se lahko končalo tudi v travi, tako pa je bilo adrenalina za izvoz, no vsaj pri meni  [krniki]

 

R2: Na začetku smo bili spet deležni uvodnega govora Selčana, ki je poskrbel zato, da se ni vedelo a je server gor, ni, so ga ukradli vesoljci.... Po ogrevalnem krogu, ki je bil tokrat izveden odlično, smo si hitro izmenjali mesta z Apatom Fabijanom in Murnom. Gužva nepopisna in posledično sta Murn in Fabijan izvedla Angleški valček, izvedla popolno pirueto, ob tem pa ju je od navdušenja objel še nekdo. Sam nisem bil tako navdušen nad zaključkom in sem se objemanju raje izognil, ter začel loviti Roškarja in nato še Pangerja. Lep boj je bil s Pangerjem, k pa sem bil mimo sem poskušal ujeti še tiste pred menoj - Gantarja in vodilne, samo smo bili več ali manj isto hitri, tako da sem par krogov pred koncem obupal in se sprijaznil z vseeno odličnim 4. mestom.  [dance]

 

Še enkrat hvala organizatorjem in vsem ostalim za podeljene nasvete in predvsem udeležbo na dirkah, ker brez vas ne bi bilo tako zanimivo. Tole je bilo moje najboljše prvenstvo, ki sem ga zaključil na 6. mestu, bil enkrat na štengah in na sploh užival, ker sem dejansko dirkal z najboljšimi v Sloveniji  [champ]

Link to post

Tudi zame je bila tole ena najbolj razburljivih dirk!

 

Q: Še sedaj ne vem kako mi je ratal Pole

 

R1: Zamudil štart. Prehitro pritisnil upshift, še preden so luči ugasnile. Ko sem popravil pa je samo v prazno vrtelo. Tako sem takoj izgubil nekaj mest. Ker imam slab spomin, ne vem s kom in kdaj, ampak vem, da sem se pol dirke vozil z nekom vzporedno. Nato naredil napako in izgubil nekaj mest. Jih poskušal dobiti nazaj, tako da sem se spet pol dirke vozil z nekom vštric. Na koncu P4. Za P3 mi je zmanjkalo 0.11s 

 

Švic je tekel v potokih.

 

R2: Štartal iz devetega ali desetega mesta. Kaj hitro sem jih nekaj prehitel. Ko sem prišel do Roškarja sva zapela in naredila pirueto. Nisem šel replaya pogledat in ne vem ali sem jaz preveč silil zraven ali je Roškar preveč zaprl. Dirko nadaljeval iz zadnjega mesta. Ujel PEKa s katerim sva imela precej epskih situacij - vožnja bumper-to-bumper, door-to-door, criss-cross izmenjave. Vse je bilo! Zakon. Nato se je Eršte spredaj z nekom nekaj zapletal in se čisto počasi vozil po cestišču. Janko je švignil po desni, Eršte pa me očitno ni videl, saj se je umikal čedalje bolj na levo, dokler ni zmanjkalo prostora in mi ni preostalo drugega kot vožnja po travi. Koncentracija ni popustila, nanizal sem nekaj hitrih krogov in zopet ujel pred mano vozeče. Z Roškarjem sva izmenjala nekaj barve, na koncu pa sem si privozil P7.

 

Rezultatsko ne ravno najboljši vikend, je bil pa glede na dirkanje sigurno daleč najboljši. Donington je res super dirkališče!

 

S tem je prvenstvo zaključeno. Računal sem sicer na TOP5 uvrstitev, vendar sem zaradi prenove stanovanja moral dve dirki izpustit, saj je bil racing cockpit offline. 

 

Hvala vsem za udeležbo! Jeseni se znova vidimo na virtualnem asfaltu!

Link to post

Ja, tale BMW se mi zdi kar dobra zadeva. Glih prav zakomplicirana s stalisca setupa in dovolj mocna za kaksen spin iz ovinka. Za zacetnike super. Razumem pa Mitjo, da je to zanj igračka.

 

V IR se res odlično pelje RUF. Poslastica, ko enkrat dobro obvladas throttle blip pri nizanju brzin. Ste ze peljali kaksno fun dirko z RUF-i v AC ? Nisem zasledil, Marjan je nekaj organiziral, samo ne vem kaksna je bila udelezba.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...