Skoči na vsebino

Volani in pedala


mAxL

Recommended Posts

 

Keč je en, grdo rečeno TH volan, če nisi  nežn, niti sam nisem, delam z njim na polno, grdo rečeno k z živino...., pa se volan v obdobju pol leta ali več, razšraufa, dobi luft, se premika mal notri mal ven, ampak stranka ponavadi misli da gre za okvaroo, (tudi ta kos, v katerem sta vijaka, če se  z volanom ne dela nežno, lahko ta plastika hitro poči, eni dajo večje imbuse notri in še dodatno zalimajo, pomoje tole dobr Zokid ve),gre pa za neko delno vzdrževanje, zastopim, da ne bo noben rade volje razdiral volana in pregledal reči, ampka to je na tem volanu nuja in zastopim da 12 letnik ne bo razmajal volana, en pa, oz jaz pa ga bom, sicer jaz sem dal dalje volan , naj se drugi z njim ubadajo, ampka mi je žal da folk niti ne pogleda kakšnega filam, mal prebere reči, ko je nekaj minimalnega narobe, s temd a volan je v centru, igram na ps4 ali na pc vse enako kto moj nov volan, je pa politika mal čudna, vseeno, bomov vidl akj bo.

 

Gvorim o temle

 

 

 

 

Kaj je zdej problem? Škripanje jermena ali razmajan obroč?

Link to post
  • Odgovori 1,3k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pride tudi kak video , ampak je prvo treba mount naredit. Ker ga ne moram zašraufat na pisalno mizo , dokler pa nisem v hiši nimam prostora za rig . Drugače pa sem sedaj še bolj prepričan kot pred nak

Na mizi pa zgleda zaenkrat tako

Dragi Božiček spreminjam svojo željo . Kupi mi karto za fitnes ,da bom lahko jaz obračal volan ne pa on mene

Posted Images

Vsaka nepravilnost na volanu je pod garancijo. In če nisi pooblaščeni servis, nimaš pravice do razdiranja volana, pa če gre samo za podmazovanje. Dokler je volan v garanciji je tako. In če nisi pooblaščen za servis, nemoreš presojati, če je z volanom vse ok ali ne. Kot prodajalec, moraš volan zapakirat, priložit opis morebitne okvare in poslat na pooblaščeni servis. Tam bodo določili, če je to "škripanje" normalno.

Link to post

Čaki jaz nimam pravice dati volanski obroč dol, pregledati reči, kaetre niso v garanciji, STRANKA pa ima, Daniel halo? a resno?...a ne smem dati obroča dol in F1 gor ali Ferrarijev..hm...daleč smo prišli...

 

Nism omneil nikjer, da bom razdiral do FFB-ja, do notranjosti, LE KAR LAHKO.Če oni rečejo da lahko,ne vem zakaj en bi smel jaz, stranka pa lahk, pa če bi stranka urejala te minimalne reči, bi bilo vse ok

 

in nimam pravice podati svoje mnenje, da sem imel v roki vsaj 50 rabljenih volanov in rečti kaj je narobe, hmmm....se pol sploh splača volane prodajat, bolj gruntam da ne, ker zadej je vsaj 80% čudnih strank, dogajalo se je enako z Fanatecom, sedaj pa še z TH...

 

 

in ja volan razmajat?

 

-th 500 če hočte vam nov volan razmajam v 10dneh, sem imel stranko ki ga je v 3h polomila, resno ne vem, sam ne pazim reči, ampak kaj eni delajo z volani je pa tole mal groza. 

 

Da bi bil jaz uradni serviser, bi take garancije zavrnil čisto takoj, da se reč tako razmaje, da ima notri ven, v levo v desno luft, je od čega? da je bil volan v škatli neigran, mal dvomim...., ,mene sm preseneča le eno, volanom sem imel zase vsaj 500kil, nikoli niti ene okvare, sam sem razmajal volan in sam to uredil, če pa bi igral naprej na takem volanu je pa 90% da notri hitr poči plastika...

 

 

Sej ne rečem stranka ima vse prav, vrjemte kaj vse potrpim, ampka pozor, so mi pa takeli posti hudo všeč, da vidim kako folk relano razmišlja, eni mislijo če je dal 400e da se je s tabo poročil, da mu boš ne vem 3x volan menjal, jaz vam tkole rečem, če pokasiram na enem volanu čistega 20 do 25e, mi je vseen al ga prodam ali ne, raje prodam 3x hdmi kabel, dam 13e, pokasiram 50e in imam več od tega, nobenega dela....

 

 

ko pa omenim stranki le to da je volan razmajan in zakaj, je pa hudič u strehi, nimaš servisa, nimaš to, nimaš ono....hehe, pač tko je, strnaka je car, jaz pa prodajal ne bom več, pa bomo vsi carji!

Link to post

Pol pa ena komedija, kolega k fura po 5h na dan, pa ni niti mal nežen, pa se reč razmaje en x na 14 dni in če se ga vzdržuje je volan čisto ok, kot nov, edino kar se sliši se jemen mal sliši, bolj glasen kot na novem.

Link to post

Play rahlo pretiravaš :) Poglej zadevo z drugega zornega kota, če kupim neko zadevo, ki se oglašuje kot top v svoji konkurenci in je top tudi po ceni (pustimo profi izvedbe volanov), potem pričakujem, da zadeva ob NORMALNI uporabi deluje BP. Kaj je zame normalna uporaba, ja to, za kar je volan namenjen, saj ga nimaš zato, da se prah gor nabira. Eni pač gonijo zadevo noč in dan, na vseh variantah iger, imajo force feedback navit do kraja in volan trpi. Samo, za ta denar mora to zdržati in pika. Če zadeva po nekaj dneh začne cviliti in se pojavi "luft" v njem, to zame potem ni top zadeva, ampak, bi zadevo enačil s kitajskimi igračkami za 50 eur. Problem ni tvoj in ga ne jemlji osebno, problem je v proizvajalcu, če pač tako šlamparijo za tak denar tržijo. Ko bodo dobili 500 volanov nazaj zaradi različnih okvar, se bodo pa počasi zamislili in mogoče odpravili napake. 

 

Predstavljaj si da kupiš top avto, ki si si ga res dolgo želel, recimo novo Hondo Type R :) Greš z njo na Raceland, jo goniš cel dan, potem pa drugi dan ugotoviš, da ima volan luft, da so bremze iz putra in da je spustil karter..... Sam veš, da temu ni in ne bi bilo tako. 

Link to post

Uf v piko si povedal, z zadnjim stavkom, gonim avto, imam recimo 5let garancije in ker pretiravam ga nekak sam uničim, ker reč ni primerna za to, na koncu pa hočem vse urediti pod garancijo? A se ti zdi logično?

Tiščim na racelandu uničim zadnji mortizer, mi spusti, naslednji dan grem pod garancijo reč uveljavit, hmm drži?

 

 

Praviš pustmo zaslužek, zakaj pa? zakaj sem sam splho siten, ker si delam sebi stroške, pošiljam kjer sen kupil dam za pošto od 15 do 35e, pol stranka ne pride do mene, hoče da pošljem nazaj sem ob 15e,..tle je pojnt vsega, da prodam poceni volan, če bo garancija v takem smislu, zgubim prec 50r čistega....ti bi bil vesel? + da ima na koncu vse prav stranka, noče niti rečt oz reče volan je bil ne vem po parih urah uničen...hehe...

 

Se pravi kar vas berem, več dam za volan več bo zdržal, recimo avto ki je 10k euro, zdrži 10x manj kot za 100k eur? ta za 100k bo 10x bolji, kaj šele avto za 500k, bo 50x bolji, hm....

 

Vrjemte da zastopim, mogoče bolj od vas kot vi od mene, da je 100e veliko dan danes, ampak to ne pomeni, da bo recimo th 500 zdržal 3x več kot g27., in da lahk 3x grše delam na th 500, kot na g27.

 

Vam garatiram 200%, da če normlano, vsaj normlano delaš z TH 500, reč dela in dela, a ni čudna politika eni uničijo ali se k uniči volan v 3 mesecih, eni pa igrajo non stop, po 20x več kot ta, in reč dela 3leta, grdo rečeno Prosen ne špara volana, igra nin stop, volan dela in dela, sam prizna da ima luft, in ve od kje ga ima, pač enim te reči ne grejo, enako grdo rečeno kupim avto ima 5let garancije, to pomeni da ga sam ne bom niti mal vzdrževal, gledal kaj delam, dal pravi dobr bencin, pregledoval gume, žarnice, vlsaih kaj zašraufal, pregledal....hmmm..., sej pravim zelo mi je kul, da dobim fidbek vaših mišljenj, na tak način se odločam ali reč prodajam ali ne, potegnem črto akj se splača, ali se RES splača, prodai 10 strankam volan, in da imaš zadej 3 stranke, ki jim je vseen za vse (vrjmete komur je vseen za vse, mu je vseen za 400, 500e, kdor si jih je mal težje zaslužil, ali čuva reč, ali vsaj spremlja kaj se dogaja-ampka glih na koncu s takim folkom ki ima vsega preveč, je največ težav!

Link to post

Oh pa kako še, dobim najboljši fedback, in ta je ta da kot kaže je 80-90% folka, če nekaj dražjega kupim, more delati toliko bolje, jst nočem nič slabega, le zanima me javno kako se obnašate do določenih izdelkov, in takoj vidim kaj je ok kaj ni, to pa meni ogromno pomeni oz keč je le en, da si ne delam minusa, dobr je vedeti kako si folk predstavlja zadeve in na tej podlagi si rečeš bom ali ne prodajal!

 

Pa Murn nism nikjer omneil priimka ime stranke, lahk da se tole lažem, da vas mal provociram, da dobim ralno sliko kako si različen folk predstavlja zadeve, to je pa tudi smisu foruma, smisel ali bi imel sploh človek tako trgovino, da prodajaš tak izdelek,  če so take stranke zadaj. Zamisli si da imaš trgovino in sm volane in take reči delaš, pa sej znoriš al te pa kap rukne, oz če imaš nsike cene delaš u minus, vesel da si prodal 10 volanov, nabašeš 3 stranke ki ti na tak način razlagajo vsega mogočega in na koncu si narediš velik minus. Tudi če oni uredijo garancijo, si sam delam minus, vsaj 2x, 3 x poštnina.Kaj šele da pošiljam v uk ali nemčijo, sem ob vsaj 50e+ na eni poštnini.

 

Je pa en keč, imaš nek uradni servis, poznam ogromno folka glede telefonov, mirne duše napiše listek zakaj se gre, kaj je narobe, reč bi šla pod garancijo in jo zavrnejo, pa niti pod razno niso take hibe kot na volanih, važn je le da stranka dobi nek papir in je na koncu zadovoljna.

 

Pr tem volanu je le en keč, če stranka dobi volan nov, vam garantiram da bo enako razmajan volan prišel nazaj za 3 mesece, pa se vrtimo v krogu

 

Niti en en študira, kaj tebe bremeni, koliko časa zgubiš, koliko denarja glede poštnin itd....

Link to post

Čaki jaz nimam pravice dati volanski obroč dol, pregledati reči, kaetre niso v garanciji, STRANKA pa ima, Daniel halo? a resno?...a ne smem dati obroča dol in F1 gor ali Ferrarijev..hm...daleč smo prišli...

 

Nism omneil nikjer, da bom razdiral do FFB-ja, do notranjosti, LE KAR LAHKO.Če oni rečejo da lahko,ne vem zakaj en bi smel jaz, stranka pa lahk, pa če bi stranka urejala te minimalne reči, bi bilo vse ok

 

in nimam pravice podati svoje mnenje, da sem imel v roki vsaj 50 rabljenih volanov in rečti kaj je narobe, hmmm....se pol sploh splača volane prodajat, bolj gruntam da ne, ker zadej je vsaj 80% čudnih strank, dogajalo se je enako z Fanatecom, sedaj pa še z TH...

 

 

in ja volan razmajat?

 

 

 

Damjan, nič osebnega, samo mnenje.

Govori se o izdelkih pod garancijo. Očitno nimaš razčiščenih pojmov, glede garancije. Jaz imam tudi t500. Po dveh tednih se mi je razmajal obroč.... Poklical sem prodajalca, mu poslal volan in on ga je poslal na uradni servis. Po 14ih dneh sem volan dobil nazaj z odpravljeno napako. Ni bilo nobenih komplikacij z reklamacijo. (isti problem kot povezava, katero si ti prilepil). BTW, na mojem volanu ni nobenega škripanja jermena in ga ribam od kar je t500 prišel na prodajne police.

Kot prodajalec si moraš vzeti ta riziko, da se artiklom v obdobju garancije, lahko kaj "pokvari" in da si odgovoren za odpravo napake, neglede na stroške, katere bi imel v zvezi.

Če boš vedno tako reagiral na reklamacije strank, prej ali slej se bo našel nekdo, ki te bo preganjal po pravnem postopku.

Dobro, nebom se spuščal v globoko debato. Samo mnenje sem podal in tu se konča. Upam, da bosta rešil po najboljši poti.

Uredil - Matjaž Murn
Link to post

Damjan, nič osebnega, samo mnenje.

Govori se o izdelkih pod garancijo. Očitno nimaš razčiščenih pojmov, glede garancije. Jaz imam tudi t500. Po dveh tednih se mi je razmajal obroč.... Poklical sem prodajalca, mu poslal volan in on ga je poslal na uradni servis. Po 14ih dneh sem volan dobil nazaj z odpravljeno napako. Ni bilo nobenih komplikacij z reklamacijo. (isti problem kot povezava, katero si ti prilepil). BTW, na mojem volanu ni nobenega škripanja jermena in ga ribam od kar je t500 prišel na prodajne police.

Kot prodajalec si moraš vzeti ta riziko, da se artiklom v obdobju garancije, lahko kaj "pokvari" in da si odgovoren za odpravo napake, neglede na stroške, katere bi imel v zvezi.

Če boš vedno tako reagiral na reklamacije strank, prej ali slej se bo našel nekdo, ki te bo preganjal po pravnem postopku.

Dobro, nebom se spuščal v globoko debato. Samo mnenje sem podal in tu se konča. Upam, da bosta rešila po najboljši poti.

Link to post

Damjan ti si mal narobe zastopu ka sm js hotu povedat. Ti si svetoval da naj bi za manjše napake na volanih oz. stvari ki so za tebe malenkosti kot je škripanje in luft v volanu sami šli gledat v volan kaj je narobe. Js sm glede takih detajlov zelo alergičen na izdelke in niti podrazno ne bi šel sam razdirat. Najprej kontaktiram prodajalca če pozna problem in pa kaj se da naredit. Js sm zlo nežen z volani zato tudi ne pričakujem takih poškodb zaradi prevelikega FFBja in grobega ravnanja, tako da sem prepričan da če se kaj zalomi se zaradi slabe izdelave. S tvojo trgovino do sedaj še nikakrnših težav pa sem že naročil kar nekaj stvari, ne volanov..so bile pa konzole in razni ostali dodatki za računalnik.

Pravim pa da ne moreš pričakovat od kupca da bo sam brenkal po volanu, ki je še v garanciji pa četudi je treba samo jermen podmazat da neha škripat.

Link to post

Volan je ostal isti. Na žalost se mi je ponovno razmajal, ko je bil že IZVEN garancije. Takrat sem posegel sam in odpravil hibo. Namreč, vijaki, kateri držijo vpet volanski nosilec v osovino volana, zaradi ffb in tresljajev popustijo.

Jaz sem rešil tako, da sem prevrtal luknje, vrezal nov večji navoj in dal močnejše vijake. Od takrat bp. Na mojemu se jermena ne sliši. Kar je glasno, je ventilator.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...