Skoči na vsebino

Assetto Corsa


mAxL

Recommended Posts

  • Odgovori 7,1k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Okayama je zrihtana in je vam na voljo tukaj. Povejte svoje mnenje, da vidm kaj mi je uspelo narediti v 9 mesecih.

Lep pozdrav fantje. Imam nekaj novega za pokazat. Nova proga v izdelavi:  

Hehe...moral sem;  

Posted Images

Jaz bi za test probal še gpu in memory frekvenco znižat za 10%, lahko bi bil tudi proc, tak kot je reko zamex, če je smotana matična se zadeva greje komot čez 100c in se ne vgasne/piska, za teste rabiš prime95 (small ffts), coretemp (fajn da ni čez 85c), gpu-z, za downclockanje pa msi afterburner ali orodje od proizvajalca grafične. 

Link to post

W10 Creators update je prinesel privzeto vkljucen t.i "Game mode" in "game DVR", ki v nekaterih spilih in dolocenih HW comfigih delajo probleme. Jaz sem v Dirt 4 imel na ovinkih vsake toliko tako trzanje pa neglede al je bila kartica navita, odvita Vsync on FPS locked karkoli. Msi Afterburner je tudi kazal cisto normalno GPU utilizacijo in nobenih posebnosti. Pregrevalo se ni nic...vse pod 60 stopinj.

Naredil sem se enkrat update kar je bilo, cez namestil intel chipset driverje (pri meni je to vedno fora ker se MS-jeve knjiznice neki skregajo z disk kontrolerjem in imam brez tega par sekundni delay pri startanju programov. Neodvisno od tega sem nadgradil se nove driverje za onboard audio (relatek)

Sicer sem se tretjic na cisto z DDU cleanerjem pobrisal Nvidia driverje, pod Dirt4.exe properties vklucil opcijo "Run as Administrator" ter v Win "settings" -> "Gaming" izklucil vse kar se je dalo "Gamebar, GameDVR in GameMode".

Verjetno brez potrebe a vseeno sem v obupu odinstaliral se Malware Protecton z realtime checkingom v ozadju.

Po tem trzanja ni bilo vec. Smiselno je pogledat tudi kaj takrat delajo CPU jedra in ce ni vkljucen kaksen energy saving state, ki jedra spusca ali celo parkira. Izberite v power options profile "High performance" za test, ce se ni.

 

Od danes naprej se pricakuje spet vecji "upgrade" na W10 in sicer Fall Creators update, tako da iz tega naslova spet pricakujem kaksno zajebancijo, glih ko sem vse postimal :D

 

Link to post

Da ne bom spet vesolljske ladje popal. Torej @AliBuggy, uninstall gf. driverje z DDU in ponovni install. A za ponovni install na gf. site prej dolpotegnem zadnjo verzijo?

Mi AC tudi šteka. Morda procesor ni dorasel grafiki. Tudi v tej smeri razmišljam.

Uredil - mancSLO
Link to post

@mancSLO JA potegni pac zadnje in pa predzadnjo recimo, potem pa z DDU uninstal pa rebooot v safe mode (imas opcijo v DDU). Probaj ce to kaj pomaga. Jaz sem trikrat instaliral, ker mi je vmes install failal drugic pa grafe ni OK zdetektiral sistem. Kaj je pa pri meni pomagal pa nisem cist zihr.

Prej raje probaj izklopit vse tiste "gaming" stvari, kot sem zgoraj pisal.

Link to post
  • 4 weeks later...

Vcerajsni novi driverji od Nvidie 388.31 so pri meni popolnoma odpravili zatikanje...ampak res niti enga kolcanja vec v Dirt 4, kjer je bilo najbolj opaziti. Priporocam...pa afterburner si updejtatjte na zadnjo 4.4.0 release verzijo.

 

good luck!

Link to post

Na kartici v masini, kjer vozim nimam afterburnerja zaradi overclocka, temvec bolj zaradi monitoringa ter razlicnih profilov, ker kartica ko ni v gaming vlogi, pridno koplje crypto valute.

V bistvu imam na vseh profilih celo underclockano...in recimo pri spilanju porabi cca 60w manj za vec ali manj isti performance. Uporabljam namrec tudi fps lock v rivatunerju, da frejmi ne uhajajo v neke nepotrebne visave, z vsyncom pa vsi vemo kako nehvalezen  input lag lahko povzroca na volanu.

Link to post
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...