Skoči na vsebino

Moja kletna luknja - session room - Alibuggy


AliBuggy

Recommended Posts

Decki brez zamere ampak resnicno rabim vaso pomoc pri odlocitvi.

 

Predzgodba:

Kot veste me (nas) trenutni avto zaradi starosti in kilometrov vec ne pusca sigurnega. Ker imamo v familiji zgolj en avto, to pomeni da je zena zivcna ko/ce gre kaj narobe. Zame je to sicer se ena avantura, ampak ocitno z zeno drugace gledava na stvari :D

Avto ima 250Kkm in 10 let in zdej smo samirali vsaj ABS in ESP... konektor je bil pa fuc tudi na amotizer strani, kar pomeni novi flexride prilagodljivi amortizerji ki je 400€ ali rabljen 250€. Ok to si ni spet tolk grozn, sam kaj pa pol. Zdej bom zrihtal to potem bo slo spet nekaj drugega in pocas bodo popravila vredna pol cene avta.

 

Skratka postavila je ultimat. V roku pol leta zeli drug avto :S

Zdejle sediva v lukni ona rola muska mal gledava kar sem prebrskal in sfiltriral in dejansko tukaj ona dvigne roke. Zeli samo zamenjat, kaj bom izbral je pa moja stvar. S tem v mislih se obracam na vas in prosim za kaksen input.

 

Dejstva:

Ker smo doma v vukojebini je prva stvar da ima avto 4x4, druga stvar ki je bolj kot ne opcionalna a vseeno vredna pozornosti je da imam brata, ki dela na Opel servisu, kar pomeni, da sem lahko preprican o 110% opravljeni storitvi in cenam servisov, ki so realne (brez oderuskih marz)

 

Nenazadnje mi je Opel kot tak  (trenutno tretji - vsi do 250Kkm), do sedaj bil zelo hvalezen...se posebej, ker se ga na nasem trgu nekako zapostavljajia in ima zaradi tega tudi primerno nizko ceno.

Kupuje se rabljen avto...do max 20K in vozil se bo naslednjih 3-5let. Delam cca 35Kkm na leto.

Imamo zgolj in samo en avto. Z zeno se skupaj voziva na siht....cca 120km na dan

 

Izbira:

 

V rangu 18-19K bi prisle v izbor naslednje konfiguracije. Govorim o ceni nakupa+ predelave skupaj. Tekoci stroski (gorivo bi bilo pri obeh cca 10€ na 100km)

 

---*---Vedno zazeljen V6 turbo 2.8l Insignia OPC. 4 vraten:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14771858&display=Opel Insignia 4x4 2.8 V6 Turbo OPC Avt.

---minusi:

-zavorni diski so Brembo plavajoci, ki bi jih preko Avtodoca sicer dobil za 600€ par (na moji sedanji je to 160€..isto bi bilo na vsaki ki ni OPC), zavorne ploscice so reda 3x od navadnih, kar znese cca 300 na par.

-drazje osnovno zavarovanje...kasko je na ceno in je tam-tam

-predelava na plin lahko potencialno prinese dodatne tezave. Predelava je cca 2.5K€ pri Prinsu in 1.7K€ alternativa

-kufer je limuzinski in ce bi bilo kdaj treba kaj nalozit sem mrzel (se dogaja)

-avtomatski menjalnik, ki je sicer lahko sekvencni in ima pad shifterje, samo ker imam hribovite ovinkaste ceste ne vem kako se bi to obnasalo, saj vecino jaz zaviram z masino

-v kolonah sem ga najebal s porabo (Grosuplje FTW)

 

---plusi

-zvok

-zvok X2

-ne zgleda nic posebnega

-vcasih za duso bi jo rad stisnil samo da se malce potolazim :)

-pocas ne bo vec takih motorjev, jaz pa bi ga imel koncno moznosti vozit

-zaradi avtomatika v kolonah nestresno (Grosuplje FTW)

-raztegnjena veriga na V6 je lahko huge stosek pri 150Kkm..ni pa receno

 

---*--- Deluje v Cross Country obliki motornemu dizlu primerno...dzip like in ne kot dirkac :D

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14908232&display=Opel Insignia 4x4 2.0 CDTI BOSE Keyless ...

 

---minusi:

-zvok

-vedno izogibal dizla...nazadnje vozil kot student P Boxer kombi. Navajen bencinarja in obratov

-prevec opreme in elektronike - vec moznosti da spet kaj crkne

-panoramska streha zna zamakat - drago popravilo

-dvomim da bi nasel fun v voznji, ceprav pri ovinkasti voznji, ce ni trakcije ti ne pomaga nevem kaksna moc

 

---plusi

-rocni menjalnik

-50Kkm

-ni predelav razen cipanje na 210KM/450Nm..EDS IPF 500€

-kljuka (prakticno), meni vsecna in nostalgicna barva sploh ker je mal dvignjena in v "terenski" opremi - ne fejka

-mogoce nova izkusnja z dizlom

-prenovljen motor, ki naj bi bil bug-free

-ce oprema ki je notri dela ok - vsecno

-karavan mi je dost lepsi

 

 

Zakljucek:

Dejstvo je da bo pocas res treba menjat. V primeru da izberem traktorja, bi trenutna bencinarka 2.0T na plin ostala doma in bi jo dobil sin. Ce izberem OPC gre nasa bencinarka od bajte in se za cca 4K nabavi neko Corso za sina ki dela izpit.

Sem v razcepu. Racioanalnost in zdrav razum mi pravi pejt v dizla (sploh zdej ko delajo medijski pogrom - vedno sem delal kontra kot vsi) istocasno se pa oglasi tist nekontroliran hudicek v meni, ki pravi...V6 ne bos nikol mel preden crknes :D

Ce bi 2.0T ostala doma kot sekundarc, bi imel pokrito tisto ko se gres zapeljat z uzitkom, ne vem pa kaksen uzitek bi mi lahko nudil dizl, ker stvari ne poznam. Ce grem v OPC je mozno, da je nikoli sploh ne bom mogu lepo izkoristit zaradi cestnih pravil in kolon, pa se bom se bolj sekiral...jaz vec ne vem nic deci moji...Zdejle moja kle musko naziga pa sem se bolj zbegan ...od nje pa nic. Prosim za kaksen pogled na stvar se od vas, ki imate morda vec izkusenj glede takih oz. podobnih odlocitev.

 

TNX!!!

 

 

 

...pa ce me zeli kdo oklicat z neodlocnim pussyjem kar na plano, ker se tako trenutno tudi pocutim :D

Najbolj bi bil pa vsel se vasih mnenj kaj bi vi storili..lahko tudi zven mojih okvirov. Vsak dobronameren predlog zelo dobrodosel.

 

 

 

 

Uredil - AliBuggy
Link to post
  • Odgovori 266
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kolo dobil v sredo. Svaka cast postarjem in tudi trgovini. Kdor pravi, da v teh casih stvari ne funkcionirajo naj se se enkrat vprasa, kaj vse imamo okoli nas pa se sele sedaj zavedamo, da obstaja. Ni

Nerad delam reklamo za karkoli. Najprej zardi tega, ker imamo vsi svoje prioritete v teh letih ze poslihtane in se nam ze vsem kozla po komercializaciji. Ravno zato sem bil danes odkrito presenec

Vceraj prisel iz prelepga Ptuja, kamor smo ze 6-leto odsli s kolesi na strehi avta penzjonisticno namakat riti v nihove toplice in kolesarit po okolici. Se en teden prej smo obdelali Soco z okolico in

Posted Images

Jaz bi na tvojem mestu dizla vzel, kar je razlika do kar bi ti bencinar požrl si 4x na leto privščiš gokart (pa še ostane) in ni ga OPC-ja ki ti bo tolk široko narisal nasmeh na usta kot dober kart .:)

 

Link to post

OK, najprej res hvala za mnenja. Nebi spraseval, ce res nebi bil res na 50/50.

 

Se enkrat, ce mogoce nisem bil jasen. oba avta bi me prisla cca 18-19K. OPC predelan na plin, traktor pa cipan na 210KM..ista cena!

Oba bi po posegu imela 10€ na 100km, zgolj maintainace stroski so razlicni.

Diski, ki bi jih pri moji voznji moral menjat na dve leti so pri enem 600€ pri drugem 170€ s ploscicam vred cca 500€ razlike

registracija cca 400€ vec za OPC.

 

OPC ima 50Kkm vec pa gambling s plinom se grem.

 

@mancSLO SUV-a ne zelim, se manj pa ga rabim, ker so otroci ze veliki.

Moja je tud bolj za dizla...puscami pa odprte roke...to je najhujs :D

zdej ko vsi dizle stran meceje je pa mogoce res cas, da jaz not skocim...outfit :D

 

Uredil - AliBuggy
Link to post

Kaj pa unpopular opinion - obdržiš to kar maš. 

Zračunaj si koliko bi te morala prit popravila, da boš prišel na to ceno, ki jo boš moral doplačat. Pa na koncu boš mel praktično isti avto, samo malo mlajši. Pa veš kaj maš, ker ga ti šraufaš.

Če za tega zdej dobiš recimo 8k€, boš 11k€ doplačal. Za 11k€ boš pa precej poservisiral. Pa tudi za čas popravila si boš lahko plačal nadomestni avto, če nimaš tega že vključenega v asistenco pri zavarovanju.

Link to post

 ..odrzim kar imam je itaq moja opcija, ki jo bom probal furat do kolikor se bo dalo. Dejstvo pa je, da se bojo zacel problemi, kot ze nakazuje avto sam, da je cas za menjavo, ko govorimo o eksistenci v vukojebini. Za edini avto pri bajti je to no go. Sej avtu nic ne manjka...tud na trdih fedrih se vozis zame se boljs, ker so amrtizerji cist trdi je se vecji fun :D

Za mojega ne dobim tud 5K in bo bolj da ga fura sine, ki bo cez par mesecen varedil izipit. Kot si reku vem kaj je na avtu narejeno...za na faks al pa zur bo cist ok.

Mojega avta ne dam v racun pod nobenim pogojem, ker ga ne znajo ocenit zato ga rajs obdrzim...ne bo pa vec daily driver, zgolj tako ga bom degradiral.

Torej raje en daily traktorcek, pa doma ostane turbakinja...ja zakaj pa nebi ime dve karavanke na dvoriscu...za OPC se ni noben pofocku.

 

vzeto na znanje in tnx!

Link to post

sicer bom tole se mal prespal a deluje vse tako, da bom dobil nove izkusnje z 4x4 dizlom. OMFG..obcutki trenutno nekak tako...dolgo se nic ne dogaja, pod crto je pa na koncu vsebina?

 

edin kar je kul.... dober infotainment sistem ima.

Pa postal bom normalen slovenc :D

 

Link to post

Glede OPC gledam iz svojih čevljev. Ne vem koliko ti finance dopuščajo. Men se kar kocine po konci postavijo, ko pomislim na stroške, ki bi jih imel z vsakodnevno vožnjo 120km, tako da takih dirkalnikov ne gledam sploh. Je pa res, da skos pozabljam na plin :) 

Link to post

Stari kup normalen avto, zraven si pa vzemi nekaj odfukanega.. 

Pred n leti sem iskal pocket rocket, čim bolj prfuknjen avto in na koncu kupil MG-F Trophy.  1.8 ccm,180 konjev za avto ki je komaj kaj težji kot paket paloma robčkov, top shit... Mal denarja, velik užitkov, je pa res da sem mel srečo in sem dobrega ujagal :)

Potem sem pogruntal da na track day se mi ne da hodit, drugje brez skrbi ne moreš gonit in prišlo je spoznanje  da je tak avto brez veze in sem čez nekaj časa kupil terenca.. No zdaj sem spet zadovoljen :D Z ceste zaviješ kadar hočeš, škoda ga ni tako da še taka "jebovina" ni ovira, da nebi šel če drugega ne sej mal zemljo prematat :D

Glede na to da imam vedno zraven normalen avto bi lahko rekel da imam vedno na voljo vse... normalen in ekonomičen avto in nekaj prfuknjenega, s tem da slednje , ki mi daje največ užitkov vedno kupim za male pare... da lahko še mal šraufam :D

Ne vem če ti bo tole moje kaj pomagal sam mogoče ena nova smer razmišljanja.... ;)

 

 

Link to post

...ekola temu se rece odpirati obzorja :D

Hvala vsem, kot sem rekel si mislim kupit se nekaj casa. Vmes bom sel pa po principu signalov, ki mi jih bo posiljajo vesolje :P

Z glavo cez zid sem se ze naucil, da  ne gre...vcasih se pa vse tako lepo nastavi, da si ne mores misliti drugace, kot to je to!

Spremljam in javim, kaj se bo dogajalo.

 

@B_U_R_I Ma avto je dalec od kakega dirkalnik, ker je tezka krava. Stroski so pa res vecji a ne spet toliko da bi bil dealbraker ob predpostavki, da ne gre kaj ekstra v maloro.

@edgeslo normalen+ekonomicen+prfuknjen je ravno OPC -  vse v enem. Dejstvo pa je da bo pocas res treba imeti se en avto pri hisi in ne zgolj daily-ja...tko da je manevrski prostor tudi kle [ok]

 

 

 

Link to post
  • 3 months later...

Tokrat bo dejansko kletna lukna dobila novega prebivalca, ki bo poleg racunalnikov in centralne peci, cuzal strom :)

Zgleda me je zjebala kriza srednjih let ali je pa kaj s tem enomesecnim delom od doma, ki sem se ga BTW ze cist navleku in bo pomoje, ko pride cas tezko it v sluzbo. Ne resno! Rutino sem dodelal v nulo. Dejansko sem zdej bolj produktiven, bolj uzivam in to se vidi tudi na projektu tako da bom poleg vladnega dodatka (se oproscam vsem prizadetim, ki bomo morali to cez leta drago vracat) v znesku 118€, dobil pravo pohvalo od sefa in drug mesec bojda tud nagrado. Woohoo!

No nima zdej to veze, kar cem povedat. Gre za to, da se mi je danes malo odpelal in sem si nabavil elektricno gorsko kolo :P

Ker pussy, bo zdej folk reku. Pa pejt v nase vukojebine mal kolesart pa bos vidu kolk je enih krasnih koncev v klance in traktorskih vlak, ki sem jih v mladih letih z mopedom prevozil s takim uzitkom, da se mi milo stori, ko grem na sprehod in zrem na te potke z asfaltne ceste.

Vzel sem polnovzmeteno stvar z zadnji Gen4 BOSCH CX Performance motorjem, pa se jebeno promocijsko ceno sem dobil cca 20% manj od redne cene. Stvar je se zmer draga (vsaj men se je milo storilo ko sem predracun placal) sam glede na ostalo ponudbo takorekoc steal, ce gledas kaj dobis pri drugih za ta dnar.

 

Tko! Upam da se nisem zajebal (karma je na moji strani) in se zelo veselim dobave nekje drugi teden. Se bolj pa prve izkusnje in dodatne motivacije, da prezivim kaksno uro vec na svezem zraku in si zbistrim glavo, nadiham svezega zraka in se nauzijem lepote pomladanske narave, ki bo pocasi zadihala s ponimi pljuci. Jebes korono in slabe misli!

 

 

 

Link to post

Jest se pa ne morem načudit glede teh 118€. Sem mislil, da to dobijo oni, ki so se v danih razmerah v službo peljali in upali, da smrti ne bodo podali roko. Ne pa tudi oni, ki so "lahko" ostali doma, v varnem in toplem zavetju, izolirani od možnosti okužbe.

 

Link to post

tisti on-site so dobili pa se konkretno vec in to so eni prav nagravzno izkoriscali, ker v pisarnah nikjer ni bilo nobenga razen sefov, Vse razkuzeno oni so sli pa "on-site" in fasal ta tvoj omenjen dodatek za nevarnost, kar je pri dolocenih sluzbah v DU grozljivka, dela pa noben nic oz. nic bolje kot bi to lahko delal doma..sploh middle management.

Jaz sem v zasebnem sektorju in smo delali ravno zaradi korone tudi po 12 ur..10ur pa normalno. Nadur mi nihce ne placa, prevoz sem tudi izgubil, tako da teh 118€ si ne zasluzim iz tega naslova, da smo delali kot manijaki in lovili roke, ker ce je nekaj potrebno da je narejen se pac dela.

Hotu sem rect, da je tole talanje denarja trenutne vlade ena vecjih bedarij, ker bomo poleg ekonomske krize, ki se bo pokazala scasoma najebali se z vracili, ki so IMO napacno, prehitro in nepravicno  plasirana.

Lej, ne mene kregat...nisem se jaz to spomnu. Ko nas bodo spustil iz zapora gremo lahko na ulico...se dobiva na dizlu :D

 

Link to post

Kolo dobil v sredo. Svaka cast postarjem in tudi trgovini. Kdor pravi, da v teh casih stvari ne funkcionirajo naj se se enkrat vprasa, kaj vse imamo okoli nas pa se sele sedaj zavedamo, da obstaja. Ni pene sam recem..ker delajo povsod tako dramo kako je vse v kurcu. Jaz delam vec kot pred krizo in vidim, da nisem sam...sam pustmo to.

 

Z eno besedo? EPIC!

 

A ves, ko kupis nekaj pa nisi cist zihr a je res to al so te spet nategnili marketing materiali? Danes zgleda nategujejo vlado pa ne bojo takega idiota kot sem jaz si poreces. Hja! Eni naredimo raziskavo, se potrudimo in delamo v zavesti dobrega gospodarja, ker denar ne priteka od davkoplacevalcev ampak ga moras najprej zasluzit, potem dobit, prerazpodit, potem pa se vprasat a je nakup res smiseln.

 

Ja je bil! in se kako. Lej ne bom razlagal, ker gre za obcutke, ki jih spet dozivljam in sem mislil da jih nikoli vec ne bom. Gre za adrenalin pumpanje, gre za raziskovanje poti, ki jih drugace nikoli nebi. Gre za pozicijo in stalisce starih prdcev..."Tudi mi radi aktivno uzivamo zivljenje"

 

Ze tri dni uzivam in sem naredil ze 110km..zdej mi je pa ze pocasi obcine zmanjkalo. Pa sem sel se mal po hosti v sosednjo uzivat in  sem takoj dobil po picki, kar pa je zame se najboljs ker sem razfukal tole rutino.

 

Prvi dan sem se zgubil v hosti, na poti ki sem jo kot mulec poznal sedaj je pa zarascena. Drugi dan sem fuknil s kolesom kot sem dolg in sirok, ker sem sel cez pasnik in spregledal elektricnega pastirja (pohojenega), danes pa uzival na polno in predrl gumo.

 

Jaz sem po novem v stranki "Zivljenje je lepo, ce si takega naredis"

 

 

 

 

 

pa se nekaj slikic, ki sem jih ze enim epic rally deckom poslal iz danasnjega tripa po neznanem!

 

pA40L_-p5VERhd100ACQMjlfUzxjRgleuh4H1z1p

 

QV9QTJz5XYqCwqcNJxQ9GNYq9LVOMBZFnvNOcTtB

 

6ND4vLTqWxehHepI9N_oEufBolREdUD6jNxMzGRW

 

PgbvjIJ42ClkwOwM3H69nY0qHF1nU482W8nRLcfH

 

aja se epilog :D

 

Domov sem se danes po 35km privlekel na pol prazni gumi, zdej sem pa zalosten, ker ne bom mogu it spet uzivat :S

 

fFi7AilPtgS7rGBcCQ2PG7IMY2VVcjeAygOqfgMy

 

...ja dej dol plasc pa zaflikej...kurca palca...ne gre guma tubeless ready, kar tako dol  :S

Bom jutri ta izziv reseval..danes se v zanosu prihajajocih praznikov, kjer so se borili proti zatiranu popil oresenca vec.

 

Lepo praznujte in se spocijte, rabimo nafilat baterije, da grem ob casu jebene pokvarjene vojne dobickarje zjebat!..OPS my bad, sam tako trenutno mislim :P

 

Uredil - AliBuggy
  • Upvote 7
  • Haha 1
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...