Skoči na vsebino

Racerig Igralni plac - m0LN4r


m0LN4r

Recommended Posts

Pozdravljeni,

ne tak dolgo nazaj sva z ingange bila pri silicijevi dolini sprobat Oculus DK2 pa smo rekli, da se tu prijavimo da bo malo več slovencov na kupu :)

Jaz nisem baš neki hud simracer, ker sem praktično vse dirkačine igral najprej na tipkovnico, pozneje na Logitech Wingman (tisti rumen s fedro) pol je sledila ena doba, ko več nič nisem špilal, ker sem bil preveč zaposlen z Quake3 pa UT2k4..... no pozneje, 2 leti nazaj pa sem si privoščil enga DFGTja, da občasno z mojo kakšno oddirkava oz. bolj jaz kot ona

Online sem začel z Simraceway, saj so imeli odlično organizirane dirke in sistem, ki je dobesedno deloval in prefiltriral kretene, da si potem lahko dirkal s sebi primernimi in odvozil eno zanimivo in napeto dirko vsak vikend....

Moj plac je v dnevni, ker mam računalnik še za vse druge stvari, pa je težko met vse na enem kupu.... pa kabli pa vsega

img20150111195544.jpg To je prvotni plac, je bil ful udoben, mogoče preveč :)

Pedali so zaenkrat taki kot so.... Za fanatec je treba našparat :)

pedali.jpg

Pa da nebo kdo rekel, da ženske ne vozijo ane:

 

Jaz si TV prestavim na mizo ponavadi, zato pa še kolebam med naslednjo nadgradnjo, ki bo ali VR ali pa kak 4K ukrivljen TV.
Kak je pa bilo v časih SRW, pa si lahko ogledate tukaj:
https://www.youtube.com/watch?v=jjhbPezSlkE

Pogrešam te čase...
Zdaj mi je preostalo samo AC in DR, Project cars pa čakam na kako Vikend akcijo na steamu. Samo sem malo skeptičen glede PC, ker bi naj bil napovedan že PC2 tak da bomo vidli.

Lepo po vrsti en za drugim.

V AC je občasno slovenski server z imenom "slo-tech" če koga zanima, postavlja ga pa silicijevadolina oz. dottor

Lep pozdrav

Link to post
  • Odgovori 78
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jaz sem se dosti pogovarjal s takimi zelo hitrimi vozniki preko chata in so rekli tako: - sem se izboljšal, ampak sem potem na starem monitorju/volanu/pcju lahko bil isto dober.... tako da komu z

Plus to, da so že novi VR prototipi, ki bodo meli dva ekrana za globinsko ostrino očesa.... Damn, vedno bolj me mika, da bi še počakal leto ali dve, ampak to je vedno tak Kar se pa placa tiče, re

Pozdravljeni, ne tak dolgo nazaj sva z ingange bila pri silicijevi dolini sprobat Oculus DK2 pa smo rekli, da se tu prijavimo da bo malo več slovencov na kupu Jaz nisem baš neki hud simracer, ker sem

Posted Images

pozdrav na tem portalu tudi z moje strani m0LN4r. Domiselne resitve imas izpeljane za voznjo, moram priznat (gurtnce imas zato da ti hitreje pedalo vrne?)...tvoj muc ima pa isti "racing skin" kot moja debeluharca ;)

Uredil - AliBuggy
Link to post

Mnjah, tiste gumice so zato, ker drugače sploh nevem kje je bremza. Mačka sta pa dva :P

8Oy8r6k.jpg?1

Domiselna rešitev bi bla še, da si zdaj v kratkem napravim tako polico, da si lahko TV bližje potegnem. Nekak  kot so mele tiste klasične pisalne mize nekoč.

pisalna.JPG

Aja ma kdo viška kako tako staro pisalno mizo, s tako polico za venpotegnit ?? Tam ene 20-30cm da bi šla ven bi blo wawawiwa

Uredil - m0LN4r
vprasanje
Link to post

Če nameravaš tle gor zmontirat volan - ti močno odsvetujem. Sem tudi jaz že probal tako pa je zadeva zelo nestabilna. Ti nosilci so zelo švoh, volan se potem čisto preveč premika. Bolje, da si narediš en "podstavek" za TV, ki je višji in širši od volana pa TV potem na ta podstavek postaviš...

Link to post

Aja, ne narobe smo se razumeli, jaz bi na to polico dal TV, da ko špilam si ga lahko k sebi potegnem.

Če nameravaš tle gor zmontirat volan - ti močno odsvetujem. Sem tudi jaz že probal tako pa je zadeva zelo nestabilna. Ti nosilci so zelo švoh, volan se potem čisto preveč premika. Bolje, da si narediš en "podstavek" za TV, ki je višji in širši od volana pa TV potem na ta podstavek postaviš...

Niti ni tak slaba ideja... Bo še treba malo prilagajat zadevo.

Torej mizo bi razrezal pa zmontiral v omaro, naredo v zgornji plošči eno zarezo za TV, da bi se lahko vozil naprej nazaj.

Link to post
  • 2 months later...

Zadnje čase je prišlo do veliko sprememb, med katerimi sem menjal tudi stanovanje.

KER je bivši najemnik pustil za sabo eno starejšo televizijo pa sem še jaz svojo prinesel in ker sta zadevi dejansko iste velikosti,

se nisem mogel upret, da bi probal Dual-Monitor setup.

Za lažjo predstavo, zadeva laufa na 3840x1080p - širina slabih 180cm - diagonala slabih 2 metra

IMG_20151206_143111.thumb.jpg.1e17fd5883

Prvi občutki so mešani.
Malo je preveč zajebancije in tisto dodatno orodje pa preklaplanje zna bit tečno. Pa še za vsak avto posebej sedež in podobno nastavljat je utrudljivo.
Sama vožja je kul in zgleda ful dobro.

Probal sem TVjema uskladit svetlobo in barve, samo boljše kot to ne gre, ker desna je plasma, leva pa lcd.

Sosed pa ima 55" 4K TV pa sem zdaj spet razdvojen med tem, kaj je boljša investija v prihodne.

- 3 x FullHD setup
- 65" ukrivljen 4K TV
- ali Oculus

Cenovno bodo verjetno vsi "podobno" tam-tam.
Youtube video še pride, samo iščem pravi kot snemanja, da zajamem efekt vožnje čimboljše.

Uredil - m0LN4r
Link to post

Also aus Deutschland :D Ja super,da si si porihtal zadevo. Sploh pa zgleda to z dvema televizorjema super ;) Če bi jaz imel plac bi vzel OR in 3x monitor :D Od viška ne boli glava. Sam pa veš,da novi OR ne bo imel 4K (niti 2K) resolucije. Glede ostalih pa je vprašljivo kakšno bodo imeli podporo glede AC in ostalih simulacij,ki jih igramo. Najbolje,da se počaka in se vidi razne recenzije glede VR setov.

Link to post

Plus to, da so že novi VR prototipi, ki bodo meli dva ekrana za globinsko ostrino očesa....
Damn, vedno bolj me mika, da bi še počakal leto ali dve, ampak to je vedno tak

Kar se pa placa tiče, res ogromno zasede. Zato pa sem na jedilni mizi XD

Uredil - m0LN4r
Link to post
Pred 11 urami , silicijeva dolina je napisal:

Sam pa veš,da novi OR ne bo imel 4K (niti 2K) resolucije.

OR ima že sedaj več kot 2K (Full HD) resolucijo preko obeh oči. Sedaj ima Full HD, naslednja verzija pa naj bi imela 1080x1200 na oko. To pri kar ima DK2 sedaj ni dovolj. Sem ga v soboto malo sprobal na Comptech sejmu pa se kar preveč vidijo pixli. Ni bla sicer dirkaška simulacija, ampak vseeno.

55" ukrivljen TV je pomoje najdražja in hkrati najslabša investicija. TVji imajo zaradi svojih post-processing zadev večje odzivne čase, kar za dirkanje ni najbolj dobrodošlo. 

Jaz bi svetoval triple monitor setup zaenkrat. OR zaenkrat še niti ne vemo kakšna bo kvaliteta, niti se še ne ve v katerih simulacijah bo podprt...

 

Link to post
Pred 14 urami , zamex23 je napisal:

@m0LN4r malo si zmanjšaj FOV če maš takle 2 monitorja...ka to maš kak tutorial kok se nardi ker bi js tut :D

Uporabiš Nvidia surround ali amd eyefinity, da združiš ekrana v enga.
Pol greš v audio.ini video.ini od igre pa nastaviš ločljivost za 3 monitorje (seštevek)
Pa potegneš si SRWE (simple, runtime, windows, editor) pa zalaulaš eno dirko, potem pa ALT+Tab v SRWE in preklapljaš left, right, center.

Glede FOV, je včasih problem, ker je slika pač distorzana pa na desni monitor vpliva zelo malo in je odvisna od sedeža pa se pogosto zgodi da se pol vidi čelada, stranice zica. Prevelik, premajhen FOV ti al preveč raztegne desno stran ali pa preveč stisne in pol se ne ujema z razmerjem sredinskega, kar je pa pol ful grdo, ko je ogledalo na desni 3x širše od levega.

No edino za formule ni uporabno, ker je volan itak na sredini xD

Monitorji so ok, ampak med 20" in 55" je razlika že v užitku, zaradi merila slike.

- kar hočem rečt je, da je užitek ob 2 metra široki armaturi 10x večji, kot pri 40-50cm.

Novejši TVji pa imajo z "gamemode" načinom že vsi zelo dober input lag.
-> TVji imajo zaradi svojih post-processing zadev večje odzivne čase,
to se lahko izklopi že na 5 let starih TVjih, ni take hude razlike oz. stavim se, da 90% ljudi sploh nebi opravilo slepega testa.

Uredil - m0LN4r
video.ini ne audio
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...