Skoči na vsebino

Pomoč pri učenju za začetnike (in ostale)


Recommended Posts

Ker želimo na pisti zagotoviti čimveč dobrih, enakovrednih in poštenih bojev, bomo po svojih močeh pomagali tistim, ki niso najbolj vešči izdelave setupa ter vožnje nasploh, kot tudi v gneči. 

Kdor je mnenja, da bi potreboval "učitelja" vožnje in izdelave setupa naj se javi, da mu bo kdo od izkušenih lahko pomagal. Predlagam, da se dogovori za termin, server bo postavljen 24/7, ter se dobi skupaj na serverju in potrenira. Prav bo prišel tudi TeamSpeak, da lahko inštruktor vajencu pove, kje dela napake, kako naj vozi itd. 

 

Na serverju bo nastavljena proga, katera bo sledeča na koledarju.

Link to post
  • Odgovori 109
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Prilagam vse moje race setup-e, ki sem jih uporabljal v prvenstvu. Priznam da v tem segmentu moje znanje še dosti šepa, a še vseeno so bili dovolj dobri za najvišja mesta. RACE SETUPS   Forcefeedb

Car setup na kratko za začetnike (glej RWD)

Samo še to pa končamo off topic.    Ker ti pusti, da prepozno bremzaš Tako kot ABS.

Kar se tiče setupa bi bil zelo vesel, če bi kater naredil opis, kaj dejansko spremeniš na avtomobilu z določenimi nastavitvami oz. da bi lažje našel najbolj optimalne nastavitve za določen avto na določeni progi. Kar se tiče pa samega serverja jaz takoj za =).

 

Lp Anže

Link to post

Tle notri je par napak.

Entry:

-Car is understeering -> -brake bias

-Car is understeering -> -coast

Apex:

-Če je vožnja teoretično pravilna, naj bi se gas začel dodajati točno na apexu. To pomeni, da je bolj logično, da zmanjšaš coast, kot povečaš power locking (avto rabi nekaj časa da reagira...).

Exit:

-Če zmanjšaš zadnji toe in, bo avto manj understeer-ov, ampak bo zadnji del bolj občutljiv na sunke (mi temu rečemo, da je ''snappy''), zato glede na to, da je vodič za začetnike predlagam obratno.

General:

-Softer springs and ARB make for increasing grip in slower turns and increasing tire wear and temperature

 

....vice versa

 

Vse kar sem napisal velja za RWD, ker se na FWD ne spoznam. 

 

PS: Sej drgač nebi piclajzeru tle, ampak me je zmotilo to glede diffa, zavor in vzmetenja. To so res ključne stvari...

Link to post

Me bo kdo popravil, sklepam pa, da je med vsemi temi nastavitvami nekaj osnovnih, ki se jih nato izpili z bolj finimi nastavitvami. Predpostavljam tudi, da obstaja nek vrstni red kako se zadeve lotit.

 

Fanj bi bilo če bi kdo v par točkah opisal kako se zadeve lotiti ob predpostavki, da obstaja nek sistematični pristop temu.

Link to post

Samo kot ideja. Mogoče sicer malo prepozno.

 

Kaj ko bi bil setup napol odprt. To pomeni, da bi pred začetkom prvenstva naredili 3~5 setupov, ki bi si jih nato glede na stezo vsak posebaj izbral kot mu paše.

 

Kaj pravite ?

Link to post

Mislim, da se na serverju ne da forsirat vsem enakega setupa, tako da vsi ti predlogi žal odpadejo... 

 

Predlagam, da delite svoje setupe na forumu ali pa poveste kaj vas v setupu muči in vam bolj izkušeni svetujejo kaj popravit ali vam celo oni popravijo ter pošljejo popravljen setup nazaj.

 

Jaz bom pred vsako dirko delil svoj setup, vendar predvidevam, da kakšnih hudih sprememb ne bo ...

Link to post

Hvala Pek, tega si bom pa shranil.

 

Probal sem ene 20 krogov in vse kar sem probal spremenit, je avto nardil počasnejši  [Jel2] 

Vtisi; S trdimi/nizkimi vzmetmi zgubiš preveč na zaviranju, z nizkimi tlaki pa na ravninah... Bo treba še testirat. Mi lahko kdo svetuje, kateri app za temperaturo gum je najboljši?

 

Za začetnike jst nisem še zasledil boljšega guida, kot je ta. Sm ga že objavu, pa ga bom še tukaj.

 

https://www.dropbox.com/s/br4znfzalq5j4m9/Quick%20and%20dirty%20setup%20chart.pdf?dl=0

 

Zdi se mi, da je napaka pri tlakih (prva dva stolpca, spodnja tabela)...obratno je po mojem.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...