Skoči na vsebino

Postavitev serverja


mancSLO

Recommended Posts

Prek Innboxa na Siolu je nemogoče postavit server. Gre samo z lastno PPPoE povezavo, ki pa prinaša ostale težave.

 

 

To ne drži. Za vse dirke GT3 prvenstva smo imeli tako postavljeno...

 

 

@Marko - sedaj sem se še nekaj spomnil - jaz sem vedno moral dodati acserver med izjeme Windows Firewalla - poskusi še to, če še nisi...

Uredil - Matjaž Murn
Link to post
  • Odgovori 108
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Za vse, ki boste postavljal serverje za race 2 dirke (reverse grid, ballast). Navodila za uporabo so priložena   http://www.racedepartment.com/downloads/ac-grid-manager.13917/

Vidim en problem z vsemi temi serverji na AC. Preveč practica in kvalifikacij. Jaz bi naredil 5min practica, 5min kvalifikacij in 10 krogov dirke. Saj konec koncev se gremo to zaradi dirkanja, ne zara

Takole stestirano in povezava preko LAN session na lastni server deluje, pod pogojem da v konfiguraciji serverja (server_cfg.ini) ali preko server launcherja settiras UDP in TCP port na isto vrednost

Prek Innboxa na Siolu je nemogoče postavit server. Gre samo z lastno PPPoE povezavo, ki pa prinaša ostale težave.

To ne drži. Za vse dirke GT3 prvenstva smo imeli tako postavljeno...

@Marko - sedaj sem se še nekaj spomnil - jaz sem vedno moral dodati acserver med izjeme Windows Firewalla - poskusi še to, če še nisi...

No, pri meni ni šlo. Tudi tehniki na Siolu pa tach friki na ostalih forumih ugotavljajo, da so določene težave z portforwardingom prek modema konfiguriranega kot ruter. Ker je pač tako, mi je edina rešitev lastna povezava ki pa deluje super. Treningi na Vallelungi so na mojem serverju skoraj vsak večer. Marko že ve, pa še kdo.
Link to post

Treningi na Vallelungi so na mojem serverju skoraj vsak večer. Marko že ve, pa še kdo.

 

PKG Racing ima zaprte treninge. Preizkušajo se namreč magične nastavitve in še nevidene linije. 

 

LOL

 

Šalo na stran, Marjan, okoli katere ure je server aktiven ?

Link to post

Čakaj, a sem te zamenjal. Saj debatirava na mojem BMW Sloracing serverju že nekaj dni. Sinoči, ko si moral spat, smo še fajn švical na progi. Res so hudi dvoboji...Server je od caa. 20h pa do konca raznih brotherjev pa barov, ko je doma mir, hehe... Vse je za nekaj dobro.

Link to post

Ne ne ta pravi sem :) Malo sarkazma zakaj hočem postavit moj lastni server je bilo to. V resnici rabim server, da bi lahko treniral, ko imam čas. Server pa zato, ker lahko tako simuliram pogoje dirke.

Link to post

Ma drugač greš hotlapat na green (ali pa še klik nazaj podlagi) proti duhcu, pa sproti vidiš, kje pridobivaš/zgubljaš. Jest server nastavim caa.tako kot Matjaž, edino kazni dam od igre, ker folk nima plp-ja. Crasherji so mal problem, ampak po pol noči je precej boljš.

Link to post

Sporočam, da se je na koncu uspešno izšlo. Zgleda da je bil trik v Win firewall nastavitvah. Jaz grem pol gor lokalno (LAN) drugi pa normalno z "join" server.

Za kaj pa še ti ne greš gor normalno, pa če poveš (lahko tudi na zs), keri trik je v firewallu. Ker meni lastna PPPoE povezava connecta brez trikov v firewallu, prek Siol modema pa ni šlo nikakor.

Link to post

Sploh ni skrivnosti:

 

1) V siol sem nastavil port forwarding:

a) TCP port 9554

b) UDP port 9554

c) TCP port 8099 (to je tisti HTTP port iz konfiguracije)

 

Te nastavitve se morajo odrazati v config fajlu od serverja (pozabil vceraj prilepit gor).

 

2) V windowsih v firewall nastavitvah je potrebno dodati izjemo v smislu katere aplikacije lahko dostopajo do mreze in sicer v obe smeri.

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/communicate-through-windows-firewall#1TC=windows-7

 

To je to.

Link to post

 

Sporočam, da se je na koncu uspešno izšlo. Zgleda da je bil trik v Win firewall nastavitvah. Jaz grem pol gor lokalno (LAN) drugi pa normalno z "join" server.

Za kaj pa še ti ne greš gor normalno, pa če poveš (lahko tudi na zs), keri trik je v firewallu. Ker meni lastna PPPoE povezava connecta brez trikov v firewallu, prek Siol modema pa ni šlo nikakor.

 

 

Ne moreš gor zaradi načina delovanaj AC serverja. Server se avtenticira z nekim centralnim Kunos strežnikom in se najprej vzpostavi povezava med tvojim strežnikom in strežnikom od Kunos. 

 

Ko uporabnik v igri pridobi seznam strežnikov, ga pridobi od tega centralnega strežnika. Centralni strežnik pa uporabniku posreduje potrebne informacije o tem, kako se povezati s tvojim strežnikom. Torej je pot povezave: uporabnik -> centralni strežnik -> tvoj strežnik

 

V primeru, da se sam hočeš povezat na svojem strežniku, nekateri usmerjevalniki zaradi varnosti in zmanjšanja porabe sredstev onemogočajo zunanje povezave na local loopback naslove (nesmiselno je to, da se hočeš ti na svoj strežnik povezat na ta način, da se najprej vzpostavi povezava ven iz tvojega lokalnega omrežja in se potem preko interneta nazaj v svoje lokalno omrežje povezuješ). Zaradi tega se ti ne moreš "normalno" povezat na svoj strežnik.

 

Zato imaš omogočeno LAN sessions - ker je tvoj strežnik v LAN omrežju in se povežeš preko LAN omrežja...

 

Upam, da sem zadovoljivo razložil princip (ne)delovanja...

Link to post

Evo. Deluje prek Siol modem/ruterja. Le jaz se moram conectat preko LAN-a.

Deluje mi vse edino Grobnik ne, pa imam zadnjo verzijo. Pa se mi zdi da Ginneta tud ne dela. Kot da neoriginali ne delujejo al kaj. Ampak ni panike. Generalno deluje. En  [dance] za Matjaža. Ne vem če sme per pit...

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...