Skoči na vsebino

Nastavitve volana


mAxL

Recommended Posts

  • Odgovori 137
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

ti imaš g27 tako kot jaz ti bom zraven napisal še svoje nastavitve   1a- splošna moč volana in efektov (60) 1b- koliko tresljajev bo volan izpustil da ne bo preveč ropotanja (0) 1c- koliko boš čut

Sem komplet na novo nastavil volan (kdo bi si mislil, centering spring ni v redu, sploh ne na 100% .....kot da ne bi mel ffbja, zdaj je čisto drugače).   S temi nastavitvami sem kar zadovoljen sedaj

To je rezanje FFB efektov.   Predstavljal si, da ima tvoj FFB motorček moč 100 enot. Če si nastaviš moč previsoko, motorček porabi v ovinku 85 enot, ko ti zavijaš po gladkem asfaltu v ovinek. Če pov

Bom jaz skušal.

Torej neka aplikacija pove driverju naj aplicira X moči na volan. Nekateri volani lahko ne reagirajo pod določenim X. V aplikaciji lahko torej nastaviš minimalni X pri katerem tvoj volan reagira. Nato aplikacija prilagodi svoje zahteve to driverja tako, da občutiš tudi tiste minimalne premike oz. zahteve do driverja.

Obstaja orodje, Wheel Check od Davida Tuckerja (programer pri IR):

http://www.racedepartment.com/threads/ffb-wheel-analysis-using-wheelcheck-from-david-tucker.66087/

Mogoče še bolje:

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/calibrating-your-force-feedback-wheel-using-wheelcheck-and-ffbclip.14319/

S tem orodjem lahko izmeriš min force za tvoj volan. Pri mojem G27 je 18%.

Upam, da sem zadel z mojo interpretacijo.

Uredil - MarkoP
Link to post

super razlaga, kaj se pa zgodi če ti pri tvojem nastaviš višji alpa nižžji min force kot 18? s tem mislm vpliv na vožnjo. Osebno ne opazim bistvene razlike med 5% in 15% na g27

Uredil - 123
Link to post

Bom začel z lažjim.

Če nastaviš premajhen min foce tvoj volan ne bo reagiral, ko boš povozil kakšno grbino ali recimo (teoretično) v kakšnem izjemno dolgmem ovinku, saj bi zgledalo kot bi šel naravnost, kjer ni aplicirane sile na volan. Z drugimi besedami aplikacija zahteva majhne premike, ki jih driver/volan ignorira.

Če nastaviš prevelik min force pa zgubljaš resolucijo. Če si predstavljaš ima aplikacija možnost od driverja zahtevat (recimo) 256 možnih korakov v eni osi. Tvoj volan pa reagira samo na korake od 40 do 255. Tiste pod 40 ignorira. Če torej nastaviš min force previsoko, recimo na 200, boš imel na voljo samo še 256 - 200 = 56 možnih korakov. Torej, premiki na tvojem volanu bodo bolj grobi. Razlike, če povoziš majhno ali veliko grbino praktično ne bo. V tehničnem smislu si naredil kompresijo resolucije volana.

Upam, da sem prav povedal. Naj še kdo drugi mogoče pojasni.

 

Link to post

Osebno ne opazim bistvene razlike med 5% in 15% na g27

 

Moja izkušnja je, da na "začetku kariere :)" nisem razumel, kaj mi hoče volan povedat. Po nekaj mesecih je razlika očitna in čutim spremembo v nastavitvah, kot tudi v FFB. Recimo z zadnjim AC updejtom sem takoj začutil, da mi nekaj ne štima, saj so posredno spreminjali stvari okoli min force in se počasi prilagajam nazaj.

Za občutit razliko v nastavitvi min force je odvisno tudi od proge ter avta, ki ga voziš.

Še to. Z formulo Renault mod-om se priporoča nastavitve min force 0%, kar mi sploh ni jasno zakaj. Min force razumem kakor lastnost volana. Če bom nastavil na 0% in upoštevajoč, da ima moj volan efektivni izmejreni min force 18% pomeni, da bom zgubljal informacijo. Prej bi rekel, da bi bilo potrebno gain znižat, ne pa min force. Vendar "oni" že vejo.

Uredil - MarkoP
Link to post
  • 3 months later...

G27 ima dokaj velik t.i dead zone. Zato so uvedli min.force nastavitev. Min force se da izmerit z orodjem, ki se ga dobi v IR. Za G27 je to med 13% in 18%. Tvoj je bistveno prenizko nastavljen za bit G27.

IR pa nima nič s tem. Mogoče si se le navadil nanj. Razen, če si kej v Logitech Profilerju tikal.

Link to post

Min. force je minimalna moč, ki jo aplikacija zahteva driverju, da se volan premakne. To nima veze z aplikacijo ampak je fizična omejitev (lastnost) volana in je merljiva. WheelCheck tool meri to in še kopico drugih parametrov med katerimi boste spoznali da je vaš in moj G27 volan vreden 20€. :)

 

Uredil - MarkoP
Link to post
10 minutes ago, zamex23 said:

Če mi nardiš g27 za 20€ kupim 1000 komadov takoj.

Veš, Logitech ga dela za okoli 34€. Tolk da veš. Zaradi tega eni bogatijo eni pa stradajo na drugi strani sveta.

9 minutes ago, Matjaž Murn said:

Arne bi reku, da ni vredn kurba neč - kaj šele 20€...

To pa ne. Če bi ga delali Italijani bi to rekel :)

 

Uredil - MarkoP
Link to post

Ah, kar z rokami naredijo, z ritjo podrejo. Mater vola, od novega updejta naprej mi je že 2x med dirjanjem po stezi volan izklopilo!!! Jebemomast, a se tele zajebavajo? Čist tko iz nič, bam ostane v prestavi, pa na polne nabija gas, pa nič več ne dela, ne gor, ne dol, ništa. Lahko ga samo izklopim in ponovno vklopim, pa molim da dela (samo v tem primeru ni več FF...)

 

 

PODN.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...