Skoči na vsebino

Moja kletna luknja - session room - Alibuggy


AliBuggy

Recommended Posts

upam da se moje petkove ispade ze malo bolj tolerira, nebi rad kaj bil prevec siten, samo to je moj dan in se mi dogaja. Celo moj 20 letni prijatelj je danes prisel nazaj v SLO...tko da

 

 

 

Link to post
  • Odgovori 266
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kolo dobil v sredo. Svaka cast postarjem in tudi trgovini. Kdor pravi, da v teh casih stvari ne funkcionirajo naj se se enkrat vprasa, kaj vse imamo okoli nas pa se sele sedaj zavedamo, da obstaja. Ni

Nerad delam reklamo za karkoli. Najprej zardi tega, ker imamo vsi svoje prioritete v teh letih ze poslihtane in se nam ze vsem kozla po komercializaciji. Ravno zato sem bil danes odkrito presenec

Vceraj prisel iz prelepga Ptuja, kamor smo ze 6-leto odsli s kolesi na strehi avta penzjonisticno namakat riti v nihove toplice in kolesarit po okolici. Se en teden prej smo obdelali Soco z okolico in

Posted Images

Vectra je bila pred dvema urama prodana v Lendavo. Bojda bo delala druzbo edinemu Nisan Skylake-u v SLO in Alfi 166 v6 2.0 turbo.

 

Tip ima delavnico in je iskal ravno tak avto...decembra gre z njim bojda v Anglijo na ribicijo :S

 

No vesel sem, da je dobila ustrezen dom, malo manj ker bom pogresal voznjo z njo...a tako je zivljenje, gre naprej jaz pa ostajam z naso belo 4x4 turbo lukno ;)

 

P.S: Vectra je imela low pressure turbino (max 0.8 bar) Insignia ima 1.4bara (by default). Nacin voznje in karakter avta je cisto drugacen. Se moram se privadit dobr.

 

do takrat pa ena za slovo:

 

 

 

 

 

 

Link to post

@Matjaž Murn Zgleda da je ja, ker sem si zapomnil GOdzilla tablico na posnetku, ki mi ga je kazal. Sicer naj bi bil to bratov, ce sem prav razumel, so pa zgleda s tastom vred, ki je bil zraven pri nakupu vsi v druzini podvrzeni bencinskim hlapom v dobrem pomenu seveda ;)

Sem pa vceraj spet narocil eno igracko za (zdaj edini) avto. Ker sem pizdil nad lagom, ki je bil naprav Vectri dosti opazen, sem prisel na idejo, da morda to ni fora turbine ampak gas pedala oz teh novih drive-by-wire ECO-shit sistemov, ki imajo svojo logiko in se celo ucijo kaksen nacin voznje imas.

Nabavil sem si "tuning" pedalke za gas LOL :D

stvar se imenuje pedalbox,

...ni pa to nic drugega kot fejker pulsov na pedalki za gas. To pomeni da imas cca 20 nastavitev, kako se bo pedalka obnasala in predvsem to, da ne deluje linerno ampak progresivno. Porocajo dosti boljso voznisko izkusnjo in celo pri teh novejsih avtih odstranitev delay-a oz laga, ki so ga pred tem cutili. Ta stvar namrec tudi pri odvzemanju gas (recimo pri saltanju) ne spusti toliko dol obratov kot jih stock nastavitev. Hec je v tem, da ce vklopim v avtu "Sport" knof se pri meni tudi spremeni odziv pedalke za gas (normal je 70%, sport je 100% ampak linernih) in je stvar dosti boljsa na cesti. Slaba stran je, da moram ta knof vedno ko se vsedem vklopiti pri tem gizmotu pa je nastavitev dosti vec, graf ni linearen, pri menjanju obrati ne padejo toliko pa se vedno ostane v nastavitvi, ki si jo nazadnje dolocil tudi ko ugasnes avto.

No skratka, sprobat ni greh...ce bo kaj drugace porocam.

Naslednje kar bo na vrsti, ce se bo to obneslo je pa shortshifter [iz]

 

A danes boste kaksen FUN race vozil v AC...sem videl da je red pack tudi znizan za 20% tko da mogoce si ga celo omislim. Ajmo...dopustov je konec, poletja sicer se nekaj je petek pa vseeno lahko kaksno zapelemo ;) Zadnjic sem bil na enem tujem serverju (ker SLO jih ni nic vec za najdt) srecal @57X in je bilo prav lepo spet koga na pisti vidt.

 

 

Link to post

hja, pr nas (RRT) se počas prebujamo :) Bom jutr zvečer mal server zalaufal, dons moram še mal Automobilsto stestirat.. včeraj je uradno izšla v verziji 1.0. Prvi občutki so fantastični [dance]

Link to post
  • 4 weeks later...

hehe, danes sem vesel z razlogom. Na posti je namrec cakalo priporoceno pismo. Nic takega si mislis, problem je ker noben ni nic narocal, nobene kartice ne pretecejo in vse je kazalo da bo ...RADAR :(

Bemti se tega se je treba zdej...ker pa ima nasa vaska posta politiko, da prvi dan posilke niso na izpostavi temvec v maticni poslovalnici, sem od vceraj do danes cakal v pricakovanju. No naposled je le prisel cas razodetja. Na posti presenecen ugotovim da je nekaj drugega, kot pa pozdrav redarstva, saj je bila malo vecja vrednostna kuverta.

WOOOHOOO-jnem v mislih...zena pa se naenkrat spomni, da je na nekem forumu zadela nagradno igro, ter da je to ta nagrada... Murn brez nagrad prosim ;)

Sem pa pri sebi mislil ze najhujse in seveda pricakoval zaradi septemberske obilice radarjev kazen, saj smo pri testiranju "porodne" tezave na LPG-ju z avtom kdaj "malo" tudi presegli omejitve :)

Ker sem se psihicno pripravil ze na denarni odliv, sem se odlocil, da bom delez zneska, ki bi sel drzavi nakazal v neko novo platformo, ki se ukvarja s kriptovalutami in je plod slovenskega znanja in idej - ICONOMI. Se celo delnicar bom postal...kaj ces lepsga :)

Z volanom imam se vedno tezave od tistega nesrecnega srecanja smreke par metrov stran od hise z strelo. Smreka je na tleh, pocrkali so pa tudi modemi, routerji, mrezne...zal je bil takrat vklopljen tudi volan in se mi dozdeva da mu je mal skisal mozgane.

Zadnje case sem sprobal ze vse. Razdrl komplet bazo ze dvakrat, pritegoval kontakte na quick releasu, cistil vecje, prerazporejal zicke odprt tudi HUB, namescal driverje, cistil register, konfiguriral ingame nastavitve in profile na volanu. Vzorca se ne najdem, dogaja se random..zgleda pa kot da nekje zgubi kontakt, saj se LED display zacne nekako utrujeno in zmedeno obnasati.

Sem se na lovu za gremlinom in upam da ga do prvenstva v DR tudi najdem in odpravim [it]

Tudi na avtu je bilo novo presenecenje. Sla mi je namrec gibljiva cev na izpuhu. Kar naenkrat je avto postal glasen in nikamor ni vec slo. Menjava gibljive cevi je bila dokaj hiter postopek, bolj me skrbi, ker je notranj fi gibljive bil cca 1cm vecji kot preostanek izpuha. To namrec pomeni, da je sedaj v cevi nek rob in se plini tam vrtincijo/odbijajo. Mojster me je sicer prepriceval, da je to tako normalno in da nima nobenih posledic na performance motorja...jaz pa nisem cisto preprican v to :(

Dejstvo pa je da sedaj avto iz nizjih obratov dosti bolje potegne. Vsesan zrak cez rezo je namrec zmedel lambdo in je ta vedno bolj bogatila mesanico, kar je rezultiralo v neoptimalnem delovanju. Potem sem se skalibriral pedalko za plin, tako da je sedaj avto spet uzitek vozit. Hec je v tem, da se mora racunalnik nauciti novega hoda. Naredis pa stvar cist simpl. Prizges kontakt brez da je motor prizgan. Pocakas da se vse lucke pogasnejo, potem pa vsaj 5x zapored relativno pocasi pritisnes pedalko do konca in pocasi nazaj. Ugasnes kontak in pocakas 10s. Tako dobi racunalnik nove informacije o voltazah in se nanovo nauci doziranja.

Zdej, ce je to placebo ne vem, samo po teh posegih se avto dosti lepse (odzivnejse) pelje. Sicer pa vsako tele ima svoje vesele :D

 

pa na zdravje vsem forumasem...

 

 

 

Link to post

ena dobra in ena slaba novica...kero prej?

naj bo dobra ker je glih petek:

 

Volan po nekem neverjetnem cudezu (zaenkrat) dela. Ne me vprasat, zakaj in kako ker ne vem, sem dejansko skoraj vse narazen dal parkrat, zategoval in skupaj sestavil. Naj tako ostane. Speljal sem dirt rally sezono in dirt3 mucenje...pred tem pa se AC par dirk. WoooHOOO!

Malo bolj slaba pa je da mi je v RL sla na avtu sklopka. Sem se na enem klancu mal zastrikal z nasprotnim prometom. Se odmikal v cudne predele v hrib, da bom ja dal prostor, ker nisem opazil da bo tisti, ki mu je lazje zmanevrirat kaj naredu. Sklopka trpela, jaz se bolj, ko sem videl kako se ne znamo organizirat sem bil pa tako besen, da sem v hud klanec pol potegnu na polno in vmes saltal se v drugo...nekaj ni slo po nacrtu in ko sem se par minut kasneje ustavil, sem ze vohal klasicno "przganko"...sklopka smell FTW!

Drugi dan pa podobno. Na glavno cesto sem se zjutraj moral na hitro priklucit in sem seveda potegnil na polno. Ko je iz 3K na 6K obratov skocilo skonkovito sem vedel da nekaj ni OK. Po kasnejsem testu se v tretji na polno isto st(r)anje. Pol je bilo par dni nezne voznje, da ne bo sel se vztrajnik in danes sem spet prtegniu in je bilo vse ok.

 

Nima veze...nov komplet (potisna, lamela in lezaj) so naroceni, kolebam le med tem ali bi dal lamelo karbonizirat k Sinterju kot sem jo dal na prejsnjem avtu ali ne. Nenazadnje je ista sklopka v mojem avtu kot v najmocnejsem OPC modelu.

 

nima veze...zivljenje je zanimivo, sploh ce lahko probleme delis s prijatelji :D

 

 

 

 

Uredil - AliBuggy
Link to post
  • 2 months later...

Ali je Oculusa prvleku v session room in se poigrava z VR.

Kaj je razlika med ambiciozostjo v RL in tekmovalnostjo v gamih. Vse prevec napeto in stremenja po tem, da isce sibke tocke drugih, ki jih lahko izkotisti sebi v prid.

 

Ac delije res noto z DK...ce se probam prepricat da me ne motijo piksi igra globina proge nekaj. Nisem nek driver, sem pa za stos se primerjat case na IC in default incare camera....na OC boljsi na hotlapu. Res ima proga cisto drugacen moment. Po enem letu cakanaja mi ni ni zal te izkusnje v AC.

Spoznal sem da sem prestar za te hece, ne zaradi tega ker si ne zelim, bolj zato ker ne zelim biti motec element drugim. Pejt nekam, tu ucke me zacnejo bolet, bo se trajal da bo to mainstream...pa ovinke navklub PP1.7 ni glih lepo predvidit...sploh za takega lamerja kot sem jaz.

Granulacija jebe na OC dk2

Z veseljem se vracam v D3 (ja smejte se) kjer so se vedno ljudje, ki pridejo po konc sihta (petek) na ventilacijo. Ni hude ure ce kdo koga zajebe na najboljsem cajtu...rally je cista improvizacija...pejt v rit, vsak vikend spoznavam starejse od mene in so fucking izziv! Pa se mislil d aem svojim 42 ze debil v gamih...danes sem kvaril povprecje, 50 and up :S

tko da vi Sim racerji brez skrbi, ce vam vasa tecnri..smo se malo bolj na pussy variant usekani :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uredil - AliBuggy
Link to post

ajoj, sele sedaj vidim kaksne nepovezane umotvore mi je ratal v petek cez volan v druzbi Henieknckov spisat [Jel2]

WTF!!! Bom kar pustil tako kot je tudi prevoda ne bo, da bo v opomin za prihodnje dni, ker se je ravno veseli december pofockal ;)

@mancSLO: tnx, al si jih dobr splasil al so se me pa ustrasil, sam nobenega jelencka ni bilo na sreco v blizino...je blo pa zlo blizu ja...damn, tole bo treba mal vajeti zategnt :P

 

 

 

Uredil - AliBuggy
Link to post
  • 2 months later...

da ne bom offtopic spamal po namenskih temah...najprej mal podlage:

 

 

Moja mi pravi da prav uzivam, ce so problemi in da jih zanalasc iscem, ko sem ji danes rekel, da bom cisto lepo delujoc driving setup malo osvezil z driverji.

Nadgradil driverje za wolan in za grafo. Tezave z kasnejso optimizacijo refresha nad predpisano na  monitorju a reseno z revertom na stare driverje.

kupil se enega kitajca. Poleg volana imam zdej se kitajsko misko za 6€, slusalke za 15€ in telefon Xiaomi Note4X za 180€.

Moras met rad te kitajcke :)

Da je absurd se vecji dobim lahko iz kitajske celo dele za moj avto...GM je pac globaln :D

 

 

 

 

Link to post

Moj moto kar se telefonije tice je bil zmeri itaq, da to kar rabim jaz je 150€ v zepu ze cist prevec dnarja. Ce dela navigacija in torque aplikacija pa SMS je kul.

Tokrat sem si privoscu in sem svojo prvotno Motorolo Moto G 1st gen pocas zamenju. Tko da, ce gre v potok telefon za 150€ al pa za 1000€ igra konkretno vlogo....se ne sekiras tolk ce se nesreca zgodi al pa kej ;)

 

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...