Skoči na vsebino

Sezona 3 [2011]


Recommended Posts

Komaj čakam današnjo dirko še posebej renault team Resman,ki bo naskakoval prve točke upam po veliko treninga(0 krogov),ki jih je opravil zato se bojim da bo nekdo ob 18 mesto na današnji dirki. [it]

Uredil - mrhar
Link to post
  • Odgovori 3,6k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Z dirko v Braziliji se je zaključila letošnja sezona Formule 1. Na zadnjem dejanju sezone, ki je odločalo tudi o naslovu prvaka med posamezniki, je slavil Andrej Trošt pred Vedranom Kraljem in moštven

Novo dirkališče v Indiji je prvič v zgodovini lige SloRacing gostilo dirkače Formule 1. Gregor Vodičar je tokrat vknjižil suvereno zmago, Andrej Trošt ter Vedran Kralj pa sta izkoristila darilo Janka

Vozniki prvenstva Formule 1 so se podali v drugo in odločilno polovico sezone. Dirkalniki so zahrumeli že enajstič v sezoni, šestnajst dirkačev pa se je pomerilo na izvrstni nemški stezi Nurburgring.

Posted Images

Še eno opzorilo komisarjev dirke:

Prosim spuščajte če imate modro zastavo, ker je izjemno težko seldit dirkalniku spredaj (zato če se vam za ritjo znajde za krog naprej možak upoštevajte da vam ne more slediti v hitrih ovinkih, zato ga spustite naprej čimprej....).

Link to post

Po dirki v Avstraliji je dal Gregor na voljo novi patch v kateremu je močno predelan Williams. Če patcha nimate instalanega vidite ekipo Williams v obliki škatle. Prenesite in instalajte (kopirajte) popravek 1.2!

Link to post

Q: Slabo. Poizkusil sem v q2 iti na 2 hitra kroga, no na koncu sta mi sfalili 2 sekundi. Sam krog pa je bil dobre pol sekunde slabši od mojega optimalnega.

R: Štartal zelo dobro se prebil iz 7 na 5 mesto, nato pa osnovna napaka pri pospeševanju, ko sem skušal napasti Edvina za četrto mesto. Padem na začelje in zabava se lahko začne. Gužva pred menoj je bila gromozanska sem se pa postopoma prebijal naprej, vse dokler vnovič po Bahrajnu nisem naletel na Novaka s katerim sva si kot kaže usojena, haha. K sreči je dokaj kmalu on zapeljal v bokse in tako sem lovil še tiste pred sabo in jih ravno pred postanki tudi olovil. Za Balažicem sem npr. pred prvim postankom zaostajal le dobri 2 sekundi. Po postanku pa padem spet v gužvo, kjer sem se znova bojeval in branil ter napadal, uglavnem vsega je bilo, ja tudi Mirko je bil znova zraven. :D V zadnjem delu pa potem borba z Vodičarjem mlajšim, pa tudi Janovljakom, ki je bil verjetno na soft gumah. Slednji me je lepo prehitel v zadnjem ovinku in tako sem končal na švoh osmem placu. Nekako ne rata in ne rata prava dirka, vedno nekaj zamuštram.. Čestitke pa vsem, ki ste bili na dirki, pa predvsem Balažicu, ki je končno le uspel prikazati kar zna (če ne upoštevamo Q seveda). :D

Link to post

Q: Takoj peljal blizu svojega takratnega optimuma in samo čakal na končno pozicijo - P13

R: Zelo slab štart - testiranje med ogrevanjem očitno ni pomagalo. Nato vožnja v gužvi nekaj časa, celo sem pridobil nekaj mest, nato pa napaka in spet začelje. Vmes je bilo par dvobojev z Bašljem in še nekaj napak. Na koncu sem prišel do cilja [champ] in to v istem krogu kot zmagovalec - P14 [dance]

Link to post

Q1: mislim da sem končal na 5 mestu. Razlike izjemno majhne, tako da sem se proti koncu že kar malo ustrašil, ker nisem šel še na en poizkus..

Q2: Soliden krog, ki je bil na srečo dovolj za pole position. Jan bravo za 3 mesto :)

R: Štart kar uredu, vendar me je sredi kroga malo zaneslo iz idealne linije in naslednjih nekaj ovinkov sva z Mesaričem vozila praktično vzporedno. Nato se je razlika med nama zelo počasi a vztrajno povečevala, tako da sem imel po 15 krogih dobrih 5s prednosti. Nato sem opravil 3 postanke, vedno na soft gume.. Po prvem in drugem postanku sem prišel na 3. mesto, vendar zaradi svežih pnevmatik ni dolgo trajalo, da sem prišel nazaj v vodstvo. Očitno se kar splača opraviti kakšen postanek več, ker je lahko razlika v časih kar precejšnja (2-3s). Torej.. zanimiva dirka z mnogo različnimi taktikami, ki so pripeljale do veliko prehitevanj! Zares super dirka! Pa pohvale vsem, ker je bil štart in sama dirka zelo čista brez incidentov, pa tudi zelo izenačena! Mislim da je bilo še na polovici dirke med stopničkami in 10 mestom okoli 15s razlike..

Link to post

Q: Narudu moj najboljši čas kar je zadostovalo za 11 mesto. Imel sem občutek da bi šlo med 10 predvsem zato ker me je nekdo (nism še pogledu kdo) mal oviru na koncu kroga.

D: Štart kar dober. V prvem ovinku je bilo kar nekaj prerivanja in uspelu mi je priti na 8 mesto. Nato sem se kar nekaj krogov vozil v koloni in sem se počasi že videl med točkami :D saj sem imel v planu samo 1 postanek (vozu sm namreč s trdimi gumami). No potem pa so prišle težave ko me je enkrat zavrtel in sm se zaletel v ograjo ter rahlo razbil dirkalnik. Tam sem izgupil okol 30 s. Na srečo sem lahko nadaljeval s kar dobrim ritmom vendar nisem bil dovolj hiter da bi ostal v stiku s prvo deseterico. No na koncu sem le še privijugal do cilja kot 13 in celo v istem krogu kot zmagovalec [it] .

Link to post

Samo koliko različnih taktik. Sem kar šokiran. Niti približno nisem pričakoval, da bo šel keri bolj pri vrhu na 1 postanek, na koncu Mirko z enim setom gum odpeljal 34 krogov, če sem prav poračunal. Vsaka čast. Pa oba red bulla na 3 postanke. Taka pravila so dobra, ker je bilo res ogromno prehitevanja in zanimivo je tudi to, da vse do zadnjega nisem vedel kje bom končal, zaradi zelo poznih načrtovanih postankov nekaterih. :D

Link to post

Q1: Že med vožnjo v prvem poskusu sem vedel, da bo zadostovalo za Q2.

Q2: Imel sem občutek, da sem res slabo odpeljal. Že v prvem ovinku sem malo prehitro pospeševal, da mi je skoraj zadek odneslo vendar sem brez problema avto ujel. V nadaljevanju sem enostavno preveč pasivno odvozil in v nekaterih ovinkih sem imel občutek, da sem res prepočasi odvozil vendar kljub temu 1.32.1xx kar je bilo zame kar presenečenje glede na krog, ki sem ga odvozil. Na srečo je zadostovalo za prvo vrsto.

R: Soliden štart v prvem krogu sem poskušal mimo Vodičarja vendar ni šlo. V nadaljevanju sem samo vozil svojo dirko brez napak. Jaz sm vstrajno povečaval prednost pred Mrharjam, Vodičar pa je še bolj vztrajno povečoval prednost pred mano [krniki] . Po nekaj krogih je Trošt prehitel Mrharja in proti meni kakšne 2-3 desetinke na krog pridobival vendar me ni ujel saj je šel prej v bokse. Takrat sem začel razmišljati, če bi šel naslednji krog še jaz v bokse, ker sem vedel, da me bo Trošt po postankih najbrž prehitel, ker sem na obrabljenih gumah vozil še kake 3 kroge več. No po postankih me je Trošt res prehitel vendar sem ga kmalu potem dohitel in celo prehitel med tem ko je Trošt izgubljal čas za mislim, da za Silvotam. Če se ne motim je potem Trošt kmalu prehitel Silvota in skupaj sva dohitela Hekiča, ki sem ga po 2 krogih prehitel na svežih pnevmatikah seveda. Zanimiv je bil zaključek dirke saj je šel Trošt veliko prej v bokse na drugi postanek kot jaz in sem vedel, da me bo ponovno prehitel saj sem mel jaz namen odvozit še veliko več krogov in res po drugih postankih sem pristal za Troštam 10 krogov pred koncam okoli 7 sekund. Na svežih soft pnevmatikah sem vedel, da bom veliko hitrejši od Trošta na obrabljenih gumah zato sem pritiskal do konca in ga uspešno lovil. Ko sem imel še kakih 4 sekunde zaostanka pa je Trošt nepričakovano ponovno par krogov pred ciljam zapeljal v bokse in tako sem samo še križaril do cilja un uspešno prikrižaril do 2.mesta [champ]

Link to post
Guest
Odgovarjanje v tej temi je do nadaljnjega onemogočeno.
  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...