Skoči na vsebino

Formula 1


bremzy

Recommended Posts

2 hours ago, 57X said:

to pa ni res. letos so zanimive dirke :) bile bi še bolj, če bi bil kak Rosberg manj, pa kak Ferštapen več :roll:

Ma ja, sej do Kanade so ble super dirke, sploh Barca in Monako. Potem sem pa začel GP2 spremljat, mogoče je tole krivo :D 

Link to post
  • Odgovori 2,5k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Williams Martini Racing uradno    

Posted Images

Zanimive sem mislil v primerjavi z zadnjo dekado. Non stop akcije pa mislim, da je bilo zelo malo v F1. Mogoče v poznih 70-ih. Če pa primerjaš z GP2, pa je seveda dolgočasno :)

Link to post

kubikaža ostane ista,edino dovoljeno količino goriva bodo povočeli nekoliko,mislim da sem slišal številko 110kg na dirko.Spremenjen difuzor in krilca za več podtlaka in pa valarji za boljši oprijem,žal pa so časi V12 in V10 simfonij verjetno za vedno odšli :(

Link to post
Pred 8 urami , Lojzze je napisal:

kubikaža ostane ista,edino dovoljeno količino goriva bodo povočeli nekoliko,mislim da sem slišal številko 110kg na dirko.Spremenjen difuzor in krilca za več podtlaka in pa valarji za boljši oprijem,žal pa so časi V12 in V10 simfonij verjetno za vedno odšli :(

Vedno sem govoril,to leto pa greva gledati F1 v živo. Vedno je nekaj prišlo vmes (služba,zdravje,...) in tako sem zamudil eno izmed najboljših časov F1,ko so vozili z V10 in V12 motorji. Morda pa se bo kaj spremenilo,ko bo stari belina zapustil F1 srenjo in ga morda Lauda zamenja,potem bomo morda še kdaj slišali pravi glas F1.

Link to post

Jean Todt je "the One" kateremu se meša s temi hibridi. Model je čist upalen na štrom,drgač pa sočustvujem s Silicijem,tudi sam sem podobno razmišljal pretekla leta,zdaj mi pa tud na pamet ne pade da bi šel na dirko.Moto GP je pa povsem druga zgodba.

Link to post

Ker si ravno omenil štrom in hibrid bom malo offtopic. Ta štrom je ena velika flaskula in za 1x ni neke poante v tem,da bi z avtom na štrom kaj prišparal ali pa doprinesel k čistoči okolja. Samo pomisli,koliko te pride avto na priključni sistem + mesečni najem baterije,da pa tovarne naredijo tak avto spustijo dosti več toplogrednih plinov v okolje kot pa en avto na fosilna goriva. No,Tesla se nekaj trudi z sončnimi celicami (samostojna elektrarna na strehi,ki napaj celotno podjetje). 

No,ker imamo v slo dokaj velik DMV (davek na motorna vozila) je nakup nekega dobrega vozila na priklopni sistem zelo drag podvig. Nekako zadevo omilijo z subvencijo,ki je cca 3.000€ ampak,ko vse seštej se ti ne splača. Sem bil tik pred nakupom ampak sem si premislil,ker bi bil skupni znesek v 5.letih uporabe takšnega avta previsok (amortizacija,najem baterije,morebitna popravila avta,....). 

Torej,ja lepo je videti kako se elektronika oz tehnologija seli iz dirkalnikov v osebne avtomobile ampak ti hibridi in avtomobili na elektriko so malo mimo. Vsaj za 1x,dokler ne bodo "porihtali" vse to kar sem zgoraj naštel in tudi konec koncev domet,ki ga zmore takšen avto na priklopni sistem. Obljubljajo recimo,da bom z Teslinim avtom opravil 100 ali pa 150 km v realnosti pa jih bom samo 80 v najboljših pogojih. Pa komu pri hudiču je všeč zvok avta,ki se sliši tako: SSSSSSSSSSSSS ,če pa je dosti bolje WRUUUUUUUM :D 

Upam,da se čimprej konča ta čudna,zmotna era hibridnih dirkalnikov. Samo to še čakam,da dajo to čudo v GT3 dirkalnike in sem zaključil z gledanjem avto športa ;) 

Link to post
  • 4 weeks later...

Streami za danes:
 

Sky Sports F1 HD 720p, 50fps

Ace: 4da70e101ca2caa44f4c1f66b14a1bc5443e6f8a (6000kbps)
Ace: 03d66d530f96ec6a8356acb010668c12db4cd81e (3000kbps)
Ace: 0c881a7cfb6cb4e63c0bb103fcea5da870183b1f (1200kbps)

Link to post

Na netu ima folk dost različna mnenja glede Maxove poteze v prvem ovinku na Spaju. Po moje glede na videno ni naredu nič narobe. Vettel je preveč zaprl, zato je Kimi butnu vanj(ali obratno) in posledica tega je bla, da sta počla Kimi in Max. Mislim, da je Max šel s pravo hitrostjo v ovinek, da bi ga vsi tri čist normalno odpeljali, če nebi Ferrarija med sabo zadela.

Pa me zanima vaše mnenje, oz. glede na to, da mamo tudi profi sodnike tu, da daste svoje mnenje?

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...