Skoči na vsebino

BES serija - call for drivers


markop

Recommended Posts

2 hours ago, edgeslo said:

Jep,veliko več si na robnikih kot jaz, oziroma, če bi jaz takole probal bi letel v spin :D

Očitno je tukaj ta sec, ki mi še manjka :oops:

 

Ja. Če na hitro pogledam vajin setup imata damperje skoraj na najtrši nastavitvi, zato avto ne pobere dobro robnikov in izgubi ravnotežje.
Na tej progi rabiš bolj mehko nastavitev da lahko voziš po robnikih. Glede oversteer bi rekel da je mogoče malo preveč, pač odvisno od vremena.
Je pa res da obeh setupov ne moreš isto peljati. Vidva imata trd avto z max winga zadaj, kar lahko pomeni da ob isti vožnji na mojem setu lahko pregreješ zadnje gume in zato ne bo držal tako kakor mora.

Glede na to da imata še čas, poizkusita wing b ali c na mojem setupu, to bo rešilo vse probleme v turn 3.

43 minutes ago, MarkoP said:

@edgeslo: praviš, da ima @alkoro boljši turn in. Ravno TOE zelo vpliva na turn in. Bolj ko je negative, boljši turn in ima avto. To še ne pomeni, da ne understeera. To pomeni, da se hitreje odzove na input med drugim.

@alkoro: Damperje omenjaš v zvezi z robniki. A misliš na hi speed damperje ? Low speed ne igrajo tu vloge. Vsaj ne bi smeli.

Negativni camber pomeni boljši začetni odziv v ovinek, vendar pa pomeni tudi manjši grip na sredini ovinka.
S toe-in spredaj si bolj stabilen na zaviranju. No če bi bila opcija bi ga peljal na 0, tako pa izberem kar je najbližje v +

Seveda na turn in vplivajo še druge nastavitve ;) 

Da, HISpeed damperji za robnike, low speed za prenos teže med zaviranjem in pospeševanjem.

Link to post
  • Odgovori 83
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

A vozi kdo tole ? Je mogoče šel na dirko ob 11h ?  Jaz in Danijel sva se nekako zmenila in bova vozila BES do konca sezone in najbrž tudi naslednjo sezono.Danes greva ob 21h po dooolgem času spet

Upam,da mi @Matjaž Murn oprosti in pogleda skozi prste tale double post,ker drugače bo moj povzetek dirke zgledal preklemano dolg,če ga združim z zgornjim postom   Torej z @MarkoP sva uspešno pre

Evo sem probal tvoj setup na brzake. Zgleda da je tvoj hitrejši samo je potreben drugačen stil vožnje kot z mojim. Predvsem turn in je veliko boljši s tvojim (najbrž zaradi ride height) je pa tud

Posted Images

Čist smo že zlorabil temo :D

Evo, sem šel probat še enkrat setup od @alkoro ... ma da ga je... , je hitrejši in to oreng .Sam sem stolkel sec od svojega PB, je pa res, da sem bolj malo vozil Q setupi . :) 

Sam moraš bit "zelo nežen" z avtom drugače postane čisto nervozen. Midva z Danijelom sva se očitno preveč navadila, da pripališ kot blesav v ovinek (če ne piska,škripa in poka to ni to) in potem res težko šaltava na tak setup.

 

 

Link to post

Kako je Danijelu uspelo čez ta amagedon cel pridet mi ni čist jasno :)

Če te kaj potolaži, očitno bo dober tudi za naslednjo dirko. Sem naredil par krogov in je kar cool :)

Link to post

In verjetno je makaronar odpeljal naprej, ti imaš pa kar imaš. Ne vem, če je tale iracing sistem ravno za nobelovo. No ja. Je pa za nobelovo, kako nam keš čupkajo. To pa je...

Link to post

Za top split sem zadovoljen. Trenirala sva tudi malo, tako da je bil prvi pravi trening prav prva dirka. :) SEJ NEMOREM VERJET, kamor so makaronarji, tam so pizdar..e. Katastrofa! Alen, Domen, žal mi je za vajino dirko. Za dlako bi tudi jaz kasiral prav zaradi tega pripetljaja, katerega je makaronar  zakuhal. Lepo je bilo, ko sva za trenutek bila celo v top5 :),je pa trajalo samo par krogov :) 

Glede na to, da smo vsi na Audiju in kolikor toliko smo si s časi blizu, bi lahko ustvarili ekipo za kako prihajajočo 12h/24h dirko.... :) Malo setupe prilagodit in gasa :)

Sašo, hvala še enkrat za dirko, super je bilo. [ok]

Link to post

@alkoro: Obvezno ga prijavi. Za to bo dobil kazen sigurno. Pa zbrskaj ven kdo je bil, ker me prav zanima.

Če detaljno gledeam mogoče, mogoče makaronar ni kriv, temveč lag. Je mogoče ?

EDIT: Če sem prav pogledal, te je zbil Massimo Era. Čudno. Vrhunski in zelo fer voznik. IR 5000+, SR 4.99. Bežno ga poznam iz RUF cup in iz časov Caddilaca. Kar se je zgodilo je bolj slučaj kot pravilo pri njemu. V Monzi prejšnji teden je tudi zmagal in če se prav spomenm je večkratni top3 overall v nekaj serijah. Ne da bi ga branil, vendar mi tisti lag malo smrdi

Uredil - MarkoP
Link to post

Nobenga laga ni blo. Na posnetku se slabo vidi, ampak on je prišel kar z velike razdalje zadaj (2-3 avta, hitrost veeeeliko čez pace limit!) ala "zajebal qualy, morem čim več pozicij dobit na štartu, če je treba bom po sredini prehiteval"...

WCS šofer gor dol, Italijan je še zmeraj.

Link to post

Ti WSC vozniki so včasih prav p**de. Misli če ima ima visok IR se mu moraš kar umaknit. Tipa sicer ne poznam, tako da možno, da je res samo nesrečni slučaj, sam vseeno bi se jima lahko vsaj opravičil... Kar pa predvidevam da Lah ni naredil :)

Link to post
34 minutes ago, Domc said:

Nobenga laga ni blo. Na posnetku se slabo vidi, ampak on je prišel kar z velike razdalje zadaj (2-3 avta, hitrost veeeeliko čez pace limit!) ala "zajebal qualy, morem čim več pozicij dobit na štartu, če je treba bom po sredini prehiteval"...

WCS šofer gor dol, Italijan je še zmeraj.

Jap. Nekateri imajo kdaj pri letečih startih čudne ambicije. Kot bi pričakovali, da se bo folk umaknil. 

EDIT: @Domc: Iz posnetka ni videt, da bi bil precej hitrejši od vas. Če bi bil bi od dotiku pustil posledice na vašem avtu, pa jih ni videt. Niti na njegovem. Še kar mislim, da je šlo za ghost dotik. Zadevo pa vsekakor prijavita.

Uredil - MarkoP
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...