Skoči na vsebino

Direct Drive volani


markop

Recommended Posts

@Ale: Če sva že pri tem 1300€ najbrž ni dovolj, ker ti manjka še volanski obroč in stopalke. Ne boš valda imel volan za 1300€ in stopalke za 100€ :) Eni imajo in nič ni narobe s tem. 

Je pa rekel Tomo, da se obetajo pocenitve v prihodnjih mesecih zaradi poenostavitev v servo elektroniki. Sumim, da je to v povezavi z mojim linkom zgoraj za SIMUCUBE.

Link to post
  • Odgovori 51
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zdravo fantje, je bil že čas da se končno oglasim tukaj. Najprej malce opravičila, ker bi se moral že prej, vendar so bili zadnji meseci kar precej adrenalinski in prelomni, tako da bom zdaj probal ma

Hvala fantje Ha moj rig ni vizuelno še tam da bi ga kej posebej predstavljal, imam pa namen nekaj lepega (alu) skupaj spraviti čez poletje. Zaenkrat imam 3 monitorje, OSW + Fanatec F1 volan in HE

Posted Images

Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal ker ste v tej temi ljudje ki boste najverjetneje imeli odgovor  . Je morda kdo zasledil da se kje prodaja vezje in kablovje z potenciometri za gas in sklopko ter load cell za bremzo ?

Tak kot nek DIY kit . Kot da bi vzel vezje z senzorji in sam naredil stopalke .

Link to post
  • 1 month later...

Dobrodošel na forumu Tomo! Če boš imel kaj časa, nam predstavi tvoj simrig. 

Kapo dol za WCS - ni to kar tako! Bomo še bolj spremljali v bodoče :) Bravo! Sem bil že na zadnji dirki čist nahype-an, ko si prišel v Top10 (škoda potem, da se je tako končalo, kot se je).

Daj še kaj več povej o teh kompletih, ki jih imaš na spletni strani. Če prav razumem, je motor pri vseh istih, različni so driverji? Prvi komplet, ki ima objavljeno ceno je pa samo motor, brez driverja?

 

Link to post

Tomo, to zgorja zgleda v nulo narejeno.

Čisto iz uoprabniškega stališča me nekaj zanima: 

1) Na IR forumu (David Tucker) pravi, da IR dobesedno zaživi s takim volanom. A je res takšna razlika ?

2) Koliko je tak volan glasen glede tresenja,....

Hvala, Marko

Link to post

Hvala fantje :)

Ha moj rig ni vizuelno še tam da bi ga kej posebej predstavljal, imam pa namen nekaj lepega (alu) skupaj spraviti čez poletje. Zaenkrat imam 3 monitorje, OSW + Fanatec F1 volan in HE pedala.

Ok nekaj osnov glede komponent pri OSW bom najprej napisal, tako da bo bolj lažje razumet za naprej.

V veliki večini recimo cca 80-90% se uporabljajo Mige servo motorji predvsem zaradi zelo nizke cene ter zelo dobrega sprejema pri uporabnikih. Primerljivi Kollmorgen motor je prek 1000e dražji (1500e je motor s kabli) tako da je kar prevelika cenovna razlika za tistih par procentov razlike v občutku na bolj, če sploh. Kolega Jason ki sestavlja komplete v ZDA (prek Joe Sullivana) je primerjal oba motorja in se je na koncu odločil da je pri Migeju boljši občutek :)

Nasploh so vsi ti servo motorji zasnovani za industrijsko okolje, kjer naj bi delali pod precej večjimi in daljšimi obremenitvami. Pri samih simulatorjih jih v bistvu ne obremenjujemo kaj dosti, tako znajo kar dolgo živet. Po moji oceni glede vseh ponudnikov OSW (UK, ZDA, AUS, GER) je trenutno v uporabi nekej med 700-900 Mige motorjov, zaenkrat ni še nobenega posta kje, da bi kakšnemu šel rakom žvižgat. Nekdo na forumih je celo izračunal predvideno življensko dobo, glede na čas obrabe, obrate - in dobil da je okvara možna čez malo več čez 70let - pod pogojem da voziš ne vem koliko na teden :)

Kar se same elektronike tiče, je v osnovi tako, da potrebuješ servo drive (Ioni ali Argon) ter močan napajalnik za poganjanje servo motorja. Argon ga že ima precej kvalitetnega vgrajenega v sebi, tako da je sestava OSW z uporabo Argona precej bolj enostavna. Je še posebej pri nemcih zelo popularen tudi zaradi tega, ker je to tudi že v bistvu industrijska enota v ohišju in naj bi uporabljal zelo kvalitetno končno stopnjo za krmiljenje servo motorja (HV bus)

Pri drugi varianti, sestavi z  Ioni servo driverjem, je potrebno dodati še njegovo matično ploščo (IoniCUBE ali SimuCUBE) ter napajalnik. Velika prednost te variante je FW za Ioni, ki ga fantje vedno bolj razvijajo in prilagajajo našim potrebam. Zato je pri vseh OSW kompletih servo driver (najboljši model je IoniHC) najbolj pomembna komponenta sistema. Matična plošča (IoniCUBE ali SimuCUBE) služi v bistvu samo za konektiranje vseh kablov in priključkov vendar ne doda nobene dodatne funkcije ali učinka samemu sistemu.

Po drugi strani, SimuCUBE matična plošča ki izide junija, prinaša nekaj novosti, predvsem bistveno lažja sestava OSW kompleta in možnost priključitve pedal, button boxov ipd. Zraven tega se bodo tudi prodajali že pripravljeni SimuCUBE kompleti (simucube+ioniHC+napajalnik+ohišje) direktno iz Granite devices in predvsem nas njihovih distributerjev. To pomeni, da bo vsak kupec tega kompleta potem potreboval samo še motor in par malenkosti zraven. Tu odgovarjam Marko na tvoje vprašanje. Mige OSW komplet je v bistvo vse tisto kar bo še manjkalo:

http://www.simracingbay.com/product/mige-osw-kit/

http://openservodrive.com/the-first-simucube/

 

Cena za SimuCUBE paket, ki se začne prodajati nekje proti koncu junija, še ni določena. Po mojem mnenju bo nekje med 650-800e, odvisno od izbranega napajalnika ki bo v samem paketu na izbiro. Slabost te variante je malce v temu ohišju, ki nima konektorjev zaščitenih pred možnimi poškodbami, (če naprimer stopiš na kabel) ter pred prahom, ker je ta odprtina. Tako da, če mi bodo Finci dovolili, bom poleg tega vsega, še vedno ponujal vse opcije OSW - v istem CM 110 ohišju, kjer je vse malo bolj na varnem in podprto z namenskimi konektorji.

 

.

Link to post

Marko, res je, razlika je ogromna.  Zraven so potem še FFB nastavitve na katerih lahko določiš moč, ter glajenje da prideš do nekega optimalnega občutka, ki ti najbolj ustreza. Kar se tiče zvoka, volan je popolnoma neslišen, tudi pri največji jakosti. Edino kar zaropota je vse okoli, npr moji monitorji ob kakšnem udarcu, ko se kdo zaleti vame :) Tako je bilo recimo na zadnji dirki, ko je Davy priletel vame - direktno v gume. Nisem ga videl da prihaja izven steze proti meni, tako me je popolnoma presenetilo in skoraj poškodovalo levo zapestje, ker sem ravno začel levo zavijat. Lahko delim replay incidenta pod iracing temo, če bo koga zanimal.

 

Link to post
  • 2 years later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...