Skoči na vsebino

Iščem enega gejmerja iz avstralije?


play

Recommended Posts

Zdravo

 

Če kdo koga pozna, da ima stike, ali je slovenec tam doli, ali avstralc, rabim en kontakt nekoga ki rad igra igre, da ga par reči povprašam, hvala lp Damjan

 

Potrebujem pa tudi nekoga ki ima dol firmo, pa vprašanj imam, tako da če kdo ve, fino hvala

Link to post
  • 4 weeks later...
  • Odgovori 38
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tako jaz vidim Slovenijo: če si v neki firmi fizikalec in delaš za 600€ ali manj,nimaš nobenega kredita za hišo,stanovanje (ker so ti dali starši pisati),potem ni panike,sploh,če si navajen z malo den

Kupna moč je 10x večja kot pri nas, samo je s tem tudi večja konkurenca.    Jaz v tujino ne bi šel. Službo tu imam, lajf mi je zaenkrat kul, z državo se ne obremenjujem. Seveda vsak sanjari o tem ka

Pazi, ni vse zlato kar se sveti  Pa srečno!

Zakaj pa živiš v sloveniji in VSE plačuješ, zato da politik ali bedaki delajo kakrkoli, plačakjo nas k dajemo plačujemo ddv, jebejo k, koke kuk češ...tko da ne, rabmo it na kubo, imamo v slo 10x kubo...vrjemi! In enim je to prek glave in grejo lepo iz dražave, nas je že 6 ksoov k gremo v enem letu, če se kdo pridruži, komot, imamo kup idej...

Link to post

Zakaj pa živiš v sloveniji in VSE plačuješ, zato da politik ali bedaki delajo kakrkoli, plačakjo nas k dajemo plačujemo ddv, jebejo k, koke kuk češ...tko da ne, rabmo it na kubo, imamo v slo 10x kubo...vrjemi! In enim je to prek glave in grejo lepo iz dražave, nas je že 6 ksoov k gremo v enem letu, če se kdo pridruži, komot, imamo kup idej...

:offtopic: Sem takoj za to!! Se že dalj časa pogovarjava z mojo,da bi se selili v tujino.

Uredil - silicijeva dolina
Link to post

Kaj je bol pomebno igrat špile v slo in v roku 5let bankrotirat, biti k eno tele u tej državi, al it nekam delat in enkak uživat in igrat špile hehe , bo treba novo temo odpret... [dance]

 

Jst kumaj čakam, da grem iz te svinarije vuuunnn!!

Link to post

 

Jst kumaj čakam, da grem iz te svinarije vuuunnn!!

 

 

pol je pa res skrajni cas, da nekaj naredis na to temo. Meni je prav lepo v tej nasi lepi dezelci...edino doloceni ljudje so na trenutke mal gnili ;)

 

 

Kaj je bol pomebno igrat špile v slo in v roku 5let bankrotirat, biti k eno tele u tej državi, al it nekam delat in enkak uživat in igrat špile hehe , bo treba novo temo odpret... [dance]

 

Sej spile igras za zabavo in da se po sihtu malo vzames iz vajeti...al kako si to ti mislu? Ce samo sedis doma in spilas spile je pa res nekaj narobe ja...to se pa strinjam, samo ne mislit da te bodo uzuni pa ker iz bajte wlekl, da ti bodo siht in dnar uturili...eni si tujino mal prevec naiwno predstavljate IMHO.

Uredil - AliBuggy
Link to post

Alii kaj pa je tko dobrga, dej mi povej bom še sam rade volje pohvalil, spremenil mišljenje?

 

Hehe, ne igre igraš da se sprostiš, da nisi v realnosti, žal pa ko se zjutraj zbudiš si spet v relanosti, rečeno grdo, živiš nekje ker je kul delo, normalne plače, odličen folk, vzdušje normalno, ++ po vrhu igraš igre, se sprostiš, in si spet v dobri realnosti...

 

Lejte škoda teme, eno sm že ofnal, ker iščem folk iz au, pa lahk tam dalje nabijamo, marsikaj imam za povedat, kako je danes drugače, kako je bilo sm cca 7 do 10let nazaj vse drugače, kakšen jed anes folk, kakšna ejd anes država, koliko je vse dražje, kako se v tej državi goljufa, bla...., bla..., pa en mi naj za enga pove, ki ima dokaj normlano plačo, da je priden, da si lahk anredi neko hišo iz nule v roku 5tih let, ne pa pri nas šparaš 15 let za bajto, pol pa še 35 let kredita vzameš, ne rečm, ni za vse enako, eni imajo neko podlago, ali neke dobre firme, bla, ....v naši deželi kar je zelo lepo, je narava, normlane folk je zelo ok, pol se pa pri meni počasi neha, ne vem kaj naj pohvalim, državo, politike, bančnike, razne firme, a še mal o davčni blagajni povem hehe...niam smisla čas zgublat, dokler nsii prestar,  dokler imaš ideje, ven in čim prej neki nardit...

Link to post

Lahko povem, da ne pozabt obnovit vozniškega. Po novmu zakonu ti avto zasežejo. Računam tam do 1500e stroškov s kaznijo, sodnikom, avtovleko in deponijo. :) Bom mogu spet šparat za karto na Novo Zelandijo. :P

Drugače pa velik nimam za komentirat čez naš sistem in državo ker se ne splača zgublat besed. Rajš delam na svojih idejah, da se bom lahko nekega dne smejal na druvem koncu zemlje. :)

Link to post

Ja jaz lahk goorim le za australijo, se mi zdi  aimaš časa 30dni, in da si bil ok šofer vse tkoj urediš, niti ne vem kaj bi pisal, trenutno nas je 6 folka k gremo dol, delamo na tem da gremo, in upam da nam rata v roku manj kot leta dni, aja moja firma pač ostaja v slo, bo delal enako dalje...en mali plus kar se mene tiče, sm več dela bom imel, pa vseen...

Link to post

Ne bom ker firma mi bo enka renta v slo, pač model bo delal lepo na izi dalje, dol pa dobim tkoj šiht, pa ktoj v roku 2 mesecev odprem nove 4 spletne trgovine+eno pasajo za rezervo, ...

sm banalen primer menid ržava vzame od 17 do 20% zasluška, dol le 10%, vse reči prek neta urejaš glede firme, pri nas sicer lahk, ampka je vseen jajcanja da te kap, en kup dobrih reči, sicer nekaj tudi slabših, zavarovanje, zdravstvo, vseen se vse da...

da ne govorim od plač, neka dobra snažilka , ajde da ne puca glih sekretov, da čisti malo ono sam ke, pro fata se ji reče, od 20 do 25 dolarjev, relano 2k eur plača mesečna za 5dni dela v tednu, da si pa faca odpreš sp popoldanski delaš vikedne nekje od 200% do 400% plačane nadure, ....

primer sestrična moja je dol 5let, in fant, ok imata mal bolje plače, glede šole, v 5 letih sta si našparala, da sta si kupila zemlo, delata bajto,...

pa od podnebja niti nebi zgubljal besed, kaj pa vem, ko enkrat gledaš vse, te prokleto vleče, ...najemnina bajt, ma nekje enako kto pri nas, odvinso kje si, in če je notri ne vem 4 folka, relana plača 2k eur, se da prokleto uživat.., najemnina po galvi max do 200 do 300e, ++ ostali stroški itd...

Bral ja, eh ta Moja je res ena Moja, sej kul, sm ni šla ona dol s takim namenom kot gre običajen folk..

Realna ocena je da 100% poznaš nekoga ki ne laže, ne bluzi, je dol 3 do 10let in ti pove točno in vse izkreno, ni dol med, počitnice, nč delat pa keš leti, ampka je pa če se priden rad delaš, bohnedaj da delaš kaj popoldan ali vikende, tukaj je keč, + vse ostalo kar ti država nudi, kako dela s tabo, kaj delaš ti, tle je ves keč...

še en primer, model je bil star 41 let, baba, tri otroki, 9let je doli, ko so šli dol niso imel skor dobesedno nič, danes pa plačna cela bjata, šolani otroki, otroki imajo take hobye da pri nas ti to niti ne rata, firma njegova odlična, 2 kamijona plačana, bajta....res da so bili vsaj 5let nazaj še mal drugačni časi, ampak po pravici, je razlike max 5%, in vse ostale reči se peljejo dalje...

sm en sydney ima trenutno razpisanih preko 23,000 zaspolitev v mstu, kjer je 4 miljone folka...

še en ini pdoatek, v slo nas je 2miljona, imam par trgovin glede igralnih konzol, naštejem jih na eno roko, dol je 23-24 miljona folka, le ebgames.com.au, ima 320+trgovin, zaposlenih le pri njih prek 5000+ za au, in kaj ti da to vedeti, kupna moč je 2,3 x večja k v slo, ...tudi če so celotni stroški proti slo dražji za 20, do 30% pa niso, ti vseen ostane dosti več...

že tuki je mala hiba, služb ni, a menjaš jih lahko tkoj, naj se mal odloči...

enprimer kolega k ima dol firmo, model je delal za njega 3 leta, fural kamijon zanga, 27 naj bi bila plača, hotel mu je dati 28, modela ni blo, dobil tkoj drugo službo...., to leto dni nazaj...

Mojca pa tkole piše

Avstralija je dolgo veljala za deželo priložnosti, kjer službe malodane ležijo po cesti in odprtih rok sprejemajo prišleke. Ampak stvari se spreminjajo in ta predstava ni več najbolj točna, mar ne?

Prosim, naj gre že enkrat uradno v eter, da ti tu služb ne ponujajo kot taksije na letališču. Ne vem, kdo je to spravil ven, ampak položaj je vsako leto težji. Službe so, seveda, precej je poklicev, ki so iskani, službe so bolje plačane kot doma in vsaj v strežbi - kavarnah, restavracijah – in supermarketih mladi lahko dobijo službe. Ampak službe so, če nisi izbirčen. Ali pa si zares vztrajen ali uvrščen visoko na lestvici poklicev SOL (Skilled Occupation List). Za nižje izobražene s slabo angleščino pa je težje in tudi moji prijatelji Avstralci ostajajo brez služb tudi dalj časa. Res pa je, da nimajo večjih težav z menjavanjem služb kot po tekočem traku, medtem ko pri nas velja bolj prepričanje, da se moraš ene službe držati.

Link to post

Kupna moč je 10x večja kot pri nas, samo je s tem tudi večja konkurenca. 

 

Jaz v tujino ne bi šel. Službo tu imam, lajf mi je zaenkrat kul, z državo se ne obremenjujem. Seveda vsak sanjari o tem kaj bi vse mel, ampak jaz sem trenutno zadovoljen s tem kar imam.

 

Če bi šel v tujino sem spet na nuli in jovo na novo začet - ne da se mi.

 

 

Vsakemu ki gre - pravim vsaka čast. Problem je, da jih veliko pride nazaj, vendar se o njih ne govori. Jaz tudi ne bi na široko razlagal kako sem prej frajaril, da bom šel v tujino in služil bajne cekine, potem pa se čez 3 mesece vrnil brez ficka.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...