Skoči na vsebino

Volani in pedala


mAxL

Recommended Posts

  • Odgovori 1,3k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pride tudi kak video , ampak je prvo treba mount naredit. Ker ga ne moram zašraufat na pisalno mizo , dokler pa nisem v hiši nimam prostora za rig . Drugače pa sem sedaj še bolj prepričan kot pred nak

Na mizi pa zgleda zaenkrat tako

Dragi Božiček spreminjam svojo željo . Kupi mi karto za fitnes ,da bom lahko jaz obračal volan ne pa on mene

Posted Images

2 hours ago, Sparco755 said:

alkoro je verjetno mislil tale load cell pedala, ki se delajo v EU http://www.h-engineering.net/shop/sim-pedals-pro/

+2 za Goranov popoldanski s.p.

700+ € z load cell vs CSPv3???? Not worth it, če se mene vpraša.
Raje se pol izprsim za tele sexy kompaktne hidravlične pedala: http://www.hppsimulation.com/hpp-3-pedal/24-phtv2p.html, al pa sam naredim. Po delavnic sem že kup kosov nabral (cilindr, lajtnge, senzor(sicer bolj švoh)), samo še pogruntat moram kako vse to transformirat z g27 pedali :D 

Link to post

Sem prestavil debato v to temo, da ne smetimo tiste s Fanatec opremo...

Kaj pa Ricmotech? Tuki je spet glavni problem poštnina, carina in DDV, kar naredi vsa ta pedala vsaj 50% dražja...Bodnar ima samo volan,... Drugih pa iz EU ne poznam...

Bo treba res zagrabit in začet delat pedala za EU trg. Pomoje bi kar laufalo... :)

Link to post
47 minutes ago, Matjaž Murn said:

Bo treba res zagrabit in začet delat pedala za EU trg. Pomoje bi kar laufalo... :)

Jaz sem lansko zimo prišel na to idejo. Naredil par testov za prototip, modificiral bremzo na G27 pedalih na load-cell in jih še danes vozim, kljub temu, da imam Fanatec-ova, na katerih se nabira prah. "Moja" bremza je neprimerljivo boljša od CSP V2. Verjetno tudi od CSP V3.

Projekt pa ni prišel dlje od tega prototipa, ker sem od takrat naprej zasut z delom. :( Ampak če je kdo s časom in primernim znanjem, ki bi se to šel, pa rade volje pomagam. Pomojem bi tudi "laufalo" ... In verjetno se ni potrebno omejevati samo na EU trg.

Link to post

@Sparco755 - nisem mislil, da bi se omejil na EU trg - pravim samo, da tega pri nas primanjkuje. Načeloma ni noben problem pošiljat robe worldwide, če so stranke pripravljene plačat stroške poštnine...

P.S.: Daj malo predstavi svoj projekt, ki si ga izdelal. Mogoče še kdo dobi kakšen navdih :)

Link to post

Za foro sem šel sešteti cene večine komponent , in če dodam še nekaj zase , za vložen čas ker nenazadnje vzame neserijska izelava  kr nekaj časa  , se mi pod 300€ ne splača sploh kaj migat .  Pa smo skoraj že na ClubSport Pedals V3 .

Zaj pa se odloči kot uporabnik :( Boš vzel od ennega xy home bouilderja al nekaj kar zgleda lepo kot fanatec .

Je pa treba vzeti v račun da nudi DSD controler še mnogo več kar se lahko doda naknadno . Button box , shifterji ...

Res pa je tudi da zase nisem šparal pri komonentah in če bi delal še kake bi jih izdelal enako .

Glede vzdržljivosti pa si skoraj upam trditi da na mojih ne more iti nič narobe . 

 

Link to post

@Domc

Dobiš samo niso iste kvalitete. Na Ebayu sem našel take z 1-2% linearno natančnostjo.
HPP trdi da ima njihov senzor 0.25% linearno natančnost.

Ravno tako ni vsak load cell enako dober.
To kar na primer uporabljajo CSP v2 pedala je najbolj poceni load cell, katerega lahko uporabiš za tako aplikacijo.
4 kose dobiš za 7 USD, oni prodajajo enega za 20 EUR :D 

Pri V3 sem videl da so dodali nekaj svojega gor, tako da še ta cheap replacement opcija odpade.

To kar je naredil Goran, je edino vredno besede load cell zavora. [ok] 

@Sparco755
Pravilno si ugotovil. V2 bremza ni ravno dobra.
Ne vem če si jih že kdaj razdrl, ampak celoten občutek dobiš iz tiste stisljive pene, ki se stiska med dvema kovinama. Stock blažilec in vzmet, sta tam za okras, saj čisto nič ne spremenita občutka, če je zadeva gor ali pa če jo ni.

Jaz sem zadevo rešil tako, da sem nabavil Mugen blažilec in doma najdeno/narejeno vzmet, za katero ni šanse da jo stisneš na roko.

Link to post
1 hour ago, alkoro said:

Dobiš samo niso iste kvalitete. Na Ebayu sem našel take z 1-2% linearno natančnostjo.
HPP trdi da ima njihov senzor 0.25% linearno natančnost.

1-2% je še ok. Folk dela s takimi, pa nimajo nobenih problemov.

Link to post

@ingange 300 € je super cena. Tisti, ki jih rabi za dirkat, bo vzel tvoje, če bodo kvalitetno in prav narejene. Ker Fanatecova bremza to ni.

@alkoro Imaš prav. Sem jih razstavil in videl kaj je narobe. Poleg tega, kar si ti naštel, ni tudi fizika na njihovi strani. Problem je, da load cell zazna samo en del sile s katero pritiskaš na bremzo. Odpade sila, ki se prenaša preko blažilca (OK ta z original blažilcem ni ravno velika, ampak vseeno ne zanemarljiva) in pa še bolj pomembno, tista pena v "tulcu", ko se razširi se upre ob stene tulca, kar pri vedno večji sili nelinearno povzroča vedno več upora. Ta sila za premagovanje upora spet ni upoštevana na load cellu, ker je ta "tulec" pritrjen na ogrodje pedal in ne na load cell. Poleg vsega sumim, da kako se tista pena deformira tudi ni povsem ponovljivo, se pravi ni za pričakovati, da če dvakrat pritisneš z enako silo, da bo load cell zaznal enako silo.
Na žalost ima bremza na V3 pedalih še vedno vse iste pomanjkljivosti pri zasnovi, samo izvedba je verjetno malo bolj kvalitetna.

Na ostalih (boljših) load cell pedalih pritiska celoten mehanizem bremze na load cell neposredno ali kvečemu preko vzvoda oz. "tehtnice".

@Domc Se strinjam. 1-2% je OK. Mislim, da nihče od povprečnih ali tudi nadpovprečnih virtualnih dirkačev nima svoje noge skalibrirane na 1% natančno. Daleč od tega.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...