Skoči na vsebino

Splošna debata - iRacing


mAxL

Recommended Posts

  • Odgovori 5,2k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Danes odpeljal prvo GrandAM dirko z mixed class. Moram rečt, da sem si naredu celo paniko - preden joinaš session piše, da je 50 min. Potem grem not, nalijem cca 15 litrov več bencina kokr se mi je zd

Pogled znotraj novega bolida

Post of the year

Posted Images

Živjo ! Moj prvi post....

 

Kakor vidim je tukaj precej popularen AC. Sam sem aktiven na iracing platformi, pa še to sem komaj zares začel.

 

Zakaj ste torej tukaj na AC ? Je razlog cena "letne vinjete in ostalih cestnih taks" ?

 

Kaj pa če to zanemarimo, kako ocenjujete obe simulaciji ?

 

Sprašujem, ker IR finančno težko vzdržujem v primerjavi z AC, po drugi strani se mi pa IR zdi boljši v smislu kompeticije i nsame simulacije kot take. Se motim ?

 

Hvala, Marko

Link to post

Jaz v iRacingu enostavno nimam pravega občutka pri vožnji. Nekako ne dobim pravih povratnih informacij na volan in v slušalke. Grafika je meni sicer čisto solidna v iRacingu, je pa v AC mnogo boljša.

 

Če zanemarim te dve stvari, je iRacing svetlobna leta pred AC. Je pa res, da mi je prva stvar zelo pomembna. Poleg tega raje dirkam s slovenci, ki jih vsaj delno poznam (čeprav večino samo preko foruma), kot pa proti popolnim neznancem...

 

 

BTW, dobrodošel na forumu...

Uredil - Matjaž Murn
Link to post

Kreganje je tam tudi dobro poštimano :) Je chat odprt takoj po dirki, ko so glave še čisto vroče. Če se ne motim je tudi voice chat med dirko mogoč. Sicer so moje izkušnje tudi glede tega pozitvne. En kontakt sva tam ne reply takoj analizirala in razčistila. Res ni slovencev tam, škoda.

 

Meni se zdi IR dosti težji. Vsaka napaka v liniji, bremzanju in poznem pospeševanju se drago plača. Ko presedlam iz IR na AC se mi AC zdi skoraj arkada. Se motim ?

 

FFB mi pri IR tudi ni najbolj vseč. Pri AC se mi pa zdi brutalen in se mi zdi da gre iz nič v saturacijo.

 

Vse to so zgolj moji začetniški občutki, ki jih še pridobivam.

 

M.

Link to post

Daleč od arkade, avti se v resničnem življenju tudi ne vozijo tako težko dokler nisi na meji. Huttu je sam rekel da dirkalniki preveč drsijo v iracingu napram resničnem življenju ko je testiral.

Link to post

Zanimivo to okoli Huttuja.

 

Še nekaj. Pri IR mi je izjemno všeč "open practice", kjer lahko treniraš z drugimi in malo povadiš tudi kako je če so drugi na stezi. Linije, prehitevanje, odmikanje,...

 

A za AC obstajajo tudi kakšni serverji 24/7, razen teh dirk, ki se jih organizira tukaj ?

Link to post

Ne, pri AC je princip drugačen. Lahko pač vsak sam postavi server in potem pride gor folk in trenira... Nekih uradnih serverjev od Kunosa pa ni, ker tudi nimajo uradnega tekmovanja in lig...

Link to post

Ne gre vse offline. V špilu imaš opcijo online kjer je vedno malo morje različnih serverjev. Seveda, če želiš točno določeno kombinacijo avtov in proge ni nujno, da da je tisti trenutek postavljen kkšen tak server, če ti je pa vseeno kakšna je kombinacija, imaš pa vedno dovolj opcij...

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...