Skoči na vsebino

BES serija - call for drivers


markop

Recommended Posts

  • Odgovori 83
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

A vozi kdo tole ? Je mogoče šel na dirko ob 11h ?  Jaz in Danijel sva se nekako zmenila in bova vozila BES do konca sezone in najbrž tudi naslednjo sezono.Danes greva ob 21h po dooolgem času spet

Upam,da mi @Matjaž Murn oprosti in pogleda skozi prste tale double post,ker drugače bo moj povzetek dirke zgledal preklemano dolg,če ga združim z zgornjim postom   Torej z @MarkoP sva uspešno pre

Evo sem probal tvoj setup na brzake. Zgleda da je tvoj hitrejši samo je potreben drugačen stil vožnje kot z mojim. Predvsem turn in je veliko boljši s tvojim (najbrž zaradi ride height) je pa tud

Posted Images

@MarkoP na to sem tudi sam pomislil,ampak zadek odnese tudi,če ne zaviram v ta ovinek. Torej prevelik sunek z volanom odnese zadek. Dokaj nervozno deluje in moram zelo lepo delati z njim. Sicer pa sem dal krilca 1klik + in postavil spet svoj najboljši čas 1:54:8xx. Sem nekako skapiral kje ga lahko začnem tiščati in kje ima mejo,čeprav imam občutek,da bi lahko prišel z tem setupom tudi na 1:53 ali pa se mu le dobro približal. Sicer pa je danes en Riccardo odpeljal 1:52:xxx [Joj]

Link to post

Enak problem(krizo sem imel jaz dva dni nazaj),ko sem napisal,da nikakor ne morem več ponoviti rezultata,ki sem ga dosegel. Krivo je bilo,da nisem bil sproščen!! naslednji dan enak setup,podobne temperature in sem naredil dva zelo velika preskoka. Iz 1:59:xxx sem prišel na 1:54:xxx. 

Link to post

Jaz bi streamal ampak bom vozil z OR in je cela umetnost kako spraviti sliko v OBS pa še tvegal bi lag. Bo pa zagotovo v naslednjem tednu posnetek oz. povzetek dirke. 

Tako,kot je že @MarkoP napisal sva imela včeraj kratek skupen trening na katerem sva malce potrenirala kako se dirkalnik obnaša z polnim rezervoarjem in kako temperatura asfalta vpliva na pnevmatike z tem setupom,ki ga imava. Moram reči,da se pri temperaturi asfalta,ki je bil včeraj (49°C) gume obnašajo kot žvečilka in bo potrebno prilagajati setup glede na okoliščine. Delal sem skoraj 4 sekunde slabše čase,prav tako Marko. Seveda sem želel vedeti ali morda delava midva kaj narobe ampak je temu tako tudi pri ostalih dirkačih. Sem včeraj gledal dirko v živo,kjer so vozili Blancpain sprint series in so prav tako vozili pri enakih temperaturah podobne čase.

Konkurenca je seveda velika in potrebno bo ohraniti trezno glavo,ter opraviti prve 3-4 kroge zares previdno,kajti gneča in ostali faktorji presenečenja so na preizkušnji vse dokler se gruča ne porazdeli po dirkališču. Upam seveda,da se bo najina dirka končala z prihodom v cilj,ko bo odbila zadnja sekunda na uri in ne glede na rezultat bom zelo zadovoljen,če dirko sploh zaključiva. Škoda je,da nama ni uspelo pridobiti še enega člana v ekipo.

Link to post

Upam,da mi @Matjaž Murn oprosti in pogleda skozi prste tale double post,ker drugače bo moj povzetek dirke zgledal preklemano dolg,če ga združim z zgornjim postom :D 

Torej z @MarkoP sva uspešno prestala krst krajše vzdržljivostne dirke,ki pa za to ni bila nič kaj lahka,vsaj zame,ki zares še nisem tako dolgo sedel za volanom :D 

Q: Zmanjkalo časa,ker 5 minut nalaga to progo in nekje na sredini kvalifikacijskega kroga me je že vrglo na štartno črto.

R: Dirko sem začel jaz z 28.mesta in to zelo klaverno,saj sem se že takoj na začetku zapletel v hujšo nesrečo,ki je zvila pločevino in poškodovala desno obeso. Nujen postanek v boksih,kjer so popravili kar se je pač dalo popraviti. Volan je bil še vedno malce pod kotom,ampak glavno,da vozila ni več vleklo v desno. Zaradi zvite pločevine,je avto seveda zgubil prepotrebno aerodinamiko,kar se je poznalo tudi na končni hitrosti.

No potem je sledilo še nekaj dotikov in spet obrat (kriv sem bil jaz seveda). Nekako mi je spoter poročal več informacij,kje se kdo nahaja,zadaj vozečega sem spregledal in tresk.

Potem je sledila menjava voznikov in Markotova vožnja je bila  ODLIČNA [ok], prispeval je levji delež, ter popravil kar sem jaz zaje**l. Odpeljal je odlične kroge,ter nizal super čase,kljub temu,da je bil avto zelo poškodovan.

No na koncu sem za zaključek še sam odpeljal zadnjih nekaj krogov,ter srečno pripeljal najinega BMW-ja v cilj. Zasedla sva 30.mesto od 51,kar mislim,da je več kot super in sem zelo vesel,da sem lahko bil del tega cirkusa. Veselim se še naslednjih dirk,do takrat pa moram zares trdno trenirati,da bom lahko morda tudi jaz kdaj prispeval kakšno točko naši ekipi.

Hvala @MarkoP ,da si se me usmilil,ter se mi pridružil v tej dirki. Upam,da se udeleživa še kakšne,saj sedaj vsaj veva kako to poteka.

 

Link to post

No, no @silicijeva dolina, nigorar se nisem usmilil :) Pav fino sva se imela. Tudi zame 1. driver swap in team racing izkušnja.

Ja, z "Nurburgring" progami imajo malo težave, saj se nalaga res dolgo časa. Mislim, da nalagajo vse, tudi šlajfo. Skratka, prostora za optimizacijo je zgleda kar nekaj.

Štart je vedno malo kaotičen. Eni so takoj agresivni, drugi spet čakajao da se razmere malo umirijo. @silicijeva dolina je takoj za njim dobil enega agresivca, ki ga je presiral in pol je moral tudi sam bolj agresivno vozit.

Moj stint je bil miren, čeprav sem jih kar nekaj prehitel. Avto je res vleklo v stran. Sploh pri bremzanju sem se bal, da me bo zasukalo. Šikane so mi bile še najbolj kritične. Sem se pa po dveh krogih nekako privadil in je šlo. Je pa dober očbutek, ko štarta 50 ekip. 

Ob priliki za ponovit. Idealno bi bilo, da so 3 vozniki.

 

Link to post
  • 2 months later...

A vozi kdo tole ? Je mogoče šel na dirko ob 11h ? 

Jaz in Danijel sva se nekako zmenila in bova vozila BES do konca sezone in najbrž tudi naslednjo sezono.Danes greva ob 21h po dooolgem času spet na dirko skupaj, iščeva pa še enega pilota (za naslednje dirke), tako da je če kdo resen naj se javi :) 

Štenge z hostesami bova napadala s spodnjim monstrumom :D

 

Untitled-3_zpsscflr3lg.jpg

Untitled-2_zpsmgb5vhyp.jpg

Untitled-4_zpsbkinw63y.jpg

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...