Skoči na vsebino

Recommended Posts

Živjo,

 

OK, čas sem nekako z Z4 uspel spravit dol na nizkih 2:22 in mislil, da sem zdaj počasi že car :) Pol pa vidiš čas z Z4 2:16.

 

Ko sem začel sem vedel, da imam rezervo in da nisem hiter. Sedaj imam nekaj idej, kje bi še kej zbrskal, vendar 6s je drugi planet. Je tle kakšen trik v igri ali bolje da prodam vse skupaj, ker to enostavno ni zame :)

Link to post
Deli na drugih straneh

Za začetnika 2.22 sploh ni slab cajt. Medium al soft gume? Ko se učiš progo in vožnje nasploh, je bolš uporabljat medium, ker soft so dost "živčne" in tut omogočajo samo 1 hiter krog.

Link to post
Deli na drugih straneh

Če si šele začetnik, ne poznas dobro proge itd, pol je tole čist uredu... Tisti s časi 2:16 imamo za sabo pomoje več kot 200.000 virtualnih km. Nekateri tukaj smo vozili takšne igre že v prejšnjem tisočletju.

 

Tko da nimaš kej stran metat, vstrajaj če ti je fajn, časi in racecraft pridejo potem sami od sebe... :)

Link to post
Deli na drugih straneh

Marko, moja taktika je vedno: nafilaj tank (ali pol v tem primeru), obuj mediumke in furaj dokler ne zmanjka benza. Drugič naredi isto, gume bodo nove in občutek bo odličen. Tretjič nalij par litrov in daj soft gume. Pol boš car :)

Ne vem koliko maš kilometrine sicer. Jaz sem na začetku kroge meril v stotinah na teden, da sem bil vsaj približno konkurenčen. Z leti pa pride rezultat malo hitreje. Še vedno pa ne morem v rang npr. peka ki spije en pir in je že vrhunski :)

Link to post
Deli na drugih straneh

Jaz sem z IR zacel na polovici januarja z MX5, z AC pa 2 tedna od tega. Upam, da bom v prihodnjih sezonah začel od začetka.

 

V slošnem na neki novi progi dokaj hitro uspem priti 2~3s od konkurenčnega časa naprej pa imam težave. Sploh opažam, da ne znam voziti, ko avto pleše sem in tja in ga je potrebno lovit. Hiter čas ponavadi naredim, ko sem "čist", vendar pravočasno na plinu. 20 krogov tako na limitu še ne gre :)

 

Pri učenju uporabljam nasvet, ko neprestano vozim v 5. brzini in poskušam naredi kar se da hiter čas. Ko ne gre več uporabim 4. in 5. Ko spet ne gre več dodam še eno prestavo in tako naprej.

 

Drugo, kar me ovira je FOV. Z enim monitorjem imam težavo, ko ne vidim apexa v ovinku in pol morem na pamet zavijat. Tu si pomagam z Real Head Motion, ki pogled malo obrne, ko obrneš volan in s tem nekako umetno razširi FOV.

Link to post
Deli na drugih straneh

Tole s spreminjanjem FOVa oziroma pogleda levo-desno bi blo za mene zlo moteče... Čim bolj je pri miru cockpit, lazje bos upravljal avto, če mene prašaš. 

In ja kot je rekel Tomaž, MEDIUM pa 100L parkrat odpelat, pol pa SOFT in z malo bencina... :P

Link to post
Deli na drugih straneh

Jaz sem si nastavil FOV na 71 in sedež pomaknil malo naprej.Pa je lažje zadeti apex kot prej....samo ja, čim manj spreminjat da se navadiš.... jest po parih krogih na SPA z original nastavitvami 2.22.507... je še rezerva.. Drugače pa trening.... Ko smo na core-racing vozil (še rFactor) sm tisti dan prej treniral.. zvečer nažical setup pa je blo vedno zanimivo....Se še spomnim prve dirke BMW e90 Oulton Park....prvi ovinek.... Glavač...takoj za njemu pa jest....hehe  Samo se na koncu ni tako izšlo...je bla pa vseeno dobra uvrstitev.

   
Link to post
Deli na drugih straneh

Živjo,

 

OK, čas sem nekako z Z4 uspel spravit dol na nizkih 2:22 in mislil, da sem zdaj počasi že car :) Pol pa vidiš čas z Z4 2:16.

 

Ko sem začel sem vedel, da imam rezervo in da nisem hiter. Sedaj imam nekaj idej, kje bi še kej zbrskal, vendar 6s je drugi planet. Je tle kakšen trik v igri ali bolje da prodam vse skupaj, ker to enostavno ni zame :)

 

Z online dirkanjem si začel pred dobrima dvema mesecima pa bi ti že prodajal...si pa vstrajen, res... [ok]

 

Jaz bi ti svetoval, da se še nekaj časa sploh ne ukvarjaš z časi (sploh ne z časi najhitrejših na svetu) ampak z vožnjo. Kot so napisali moji predhodniki se posveti sami vožnji...se pravi občutku na pospeševanjih, zaviranjih, v zavojih ter da si konstanten.

Pusti ti čase. Še jaz se ne primerjam z najboljšimi, pa mam že skor 10 let online izkušenj.

Link to post
Deli na drugih straneh

 

Živjo,

 

OK, čas sem nekako z Z4 uspel spravit dol na nizkih 2:22 in mislil, da sem zdaj počasi že car :) Pol pa vidiš čas z Z4 2:16.

 

Ko sem začel sem vedel, da imam rezervo in da nisem hiter. Sedaj imam nekaj idej, kje bi še kej zbrskal, vendar 6s je drugi planet. Je tle kakšen trik v igri ali bolje da prodam vse skupaj, ker to enostavno ni zame :)

 

Z online dirkanjem si začel pred dobrima dvema mesecima pa bi ti že prodajal...si pa vstrajen, res... [ok]

 

Jaz bi ti svetoval, da se še nekaj časa sploh ne ukvarjaš z časi (sploh ne z časi najhitrejših na svetu) ampak z vožnjo. Kot so napisali moji predhodniki se posveti sami vožnji...se pravi občutku na pospeševanjih, zaviranjih, v zavojih ter da si konstanten.

Pusti ti čase. Še jaz se ne primerjam z najboljšimi, pa mam že skor 10 let online izkušenj.

 

 

Prodajal  :blink: Kaj pa ?

 

Dirkanje je tekmovanje na čas menda. Če se ne primerjaš kej je pol sploh smisel vsega. Smo si pač različni. Ne se preveč ozirat na moj post. Me je zgolj zanimalo kako delajo 2:16, ker se mi zdi svetlobna leta proč. 

 

Odkrito sem povedal, da imam občutek, da na par točkah sam vidim, da ni to to.

 

Počasi. Cilj za testno dirko je priti do konca nepopraskan, pa če je to 2:16 ali 2:26 v povprečju ;)

 

M.

Link to post
Deli na drugih straneh

Živjo,

 

OK, čas sem nekako z Z4 uspel spravit dol na nizkih 2:22 in mislil, da sem zdaj počasi že car :) Pol pa vidiš čas z Z4 2:16.

 

Ko sem začel sem vedel, da imam rezervo in da nisem hiter. Sedaj imam nekaj idej, kje bi še kej zbrskal, vendar 6s je drugi planet. Je tle kakšen trik v igri ali bolje da prodam vse skupaj, ker to enostavno ni zame :)

 

Prodajal ja...Preberi si svoj zadnji stavek. Pa pustimo zdej to...

 

Mogoče sem prej mal čudno napisal...sej lahko primerjaš čase, sam mogoče ni glih priporočljivo z najboljšimi na svetu. Ko sem jaz začenjal z online dirkanjem sem se tut primerjal z najboljšimi, pa sem sam voljo zgubil, ker mi ni blo jasno kako do takih časov.

Jaz na dirkanje ne gledam kot na tekmovanje na čas...OK razen rallya in GHD...ampak na dirkanje z nasprotniki. Pri tem pa je vožnja malo drugačna kot, če si sam na progi.

 

To je sam moje mnenje, ki se lahko razlikuje od mnenja drugih... [ok]

Link to post
Deli na drugih straneh

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...