Skoči na vsebino

Telemetrija


markop

Recommended Posts

Se strinjam glede tega delta timinga. In bolj preproste stvari kot to ne more bit - iz ovinka v ovinek, oz. za vsak sklop ovinkov sproti točno vidiš kakšna linija je hitrejša. Prava telemetrija je pa zanimiva za pogledat, to je pa tut vse :D

Link to post

Prava telemetrija je zelo uporabna. Tam vidiš kako nimaš pojma :)

 

Zopet primerjava z IR in iSpeed. Tam si lahko recimo nastavis t.i. points of interest in pol ti med "practice" recimo rece "daj gas" ali pa bremzaj v neki točki. Ali pa ti recimo pove hitrost, ko si prevozil neko točko. Da ne govorimo, da lahko pregledaš linijo in recimo vidiš, da si pospešil 10m po apexu,... Na koncu je stvar vsakega posameznika koliko povleče ven iz tega orodja. Zame precej uporabno. Pogoj pa ostaja, da moreš biti konstanten, če hočeš da ti to pomaga.

 

Delta time je pa realtime telemetrija. Zame zelo uporabno. Škoda, da ne deluje.

Link to post

Narobe kaže. Tik pred črto včasih piše -0,2xx, pa je zaostanek, ali pa +0,3xx, pa je skoraj nov best lap. Kaj ti potem to pomaga.

Mogoče pa kaže delta time od zadnjega odseka ? Mogoče se da nastavit.

Link to post
  • 4 months later...

Včeraj sem sledil zgornjemu linku in si postavil telemtrijo. Postopek niti ni tako zakompliciran. Lepo je opisan v priloženi PDF datoteki.

 

Zadeva deluje. Nisem še uspel pogruntat kako bi pridobil podatke od drugih dirkačev na serverju (a se to sploh da ?), da bi lahko primerjal krog. Samo moj krog mi ne koristi prav veliko oz. ga jaz ne znam izkoristiti.

 

Drugo, kar se mi je 2x zgodilo, da se ob prehodu qualify->race AC zažene v windowed načinu. To povezujem z ACTI aplikacijo, ker se sama zazen v ozadju, ko grem ven iz boksov. Ima še kdo te težave ?

Uredil - MarkoP
Link to post
  • 1 month later...

Včeraj sem se malo igral z telemetrijo in ugotovil, da se da iz *.rpy datoteke, torej replaya potegnit ven telemetrijo za Motec preco ACTI plugina. Tako sem recimo uspel za replay, ki ga je objavil Alen ustvarit telemetrijo in jo primerjat z mojo. Uporabno za učenje. Bi bilo fanj, če tisti, ki objavljajo demo posnetke objavijo *.rpy datoteko. Jasno to zahteva precej "open source" naravnanosti, da ne rečem razmišljanja.

Hvala Alen !

Uredil - MarkoP
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...