Skoči na vsebino

WEC


daks

Recommended Posts

  • Odgovori 45
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zanimiv volan z zanimivimi funkcijami  

Mislim, da smo priča zlati dobi WEC-ja. Tole je neverjetno... vsako dirko bitka, kakršne f1 ni vidla 20 let  

Ta vikend se začne nova sezona WEC s 6h Silverstona. tukaj je casovnica, tv kanali kjer boste dirko lahko spremljali v zivo ter lista prijavljenih: http://www.fiawec.com/races/6-hours-of-silverst

Nekaj časa sem mislil, da v F1 ni prehitevanja, ker je preveč denarja in odgovornosti na pladnju za kake nore poteze. Sezona 2015 WEC-ja mi je dokazala, da temu ni tako. Res zakon, ja. Samo, da toyota nardi tisti turbak o katerem so govorili za 2016, pa bo.

Link to post
  • 2 months later...

Danes je zadnja dirka v dirkaški seriji WEC. Dirkači so opravili že vse treninge in tudi kvalifikacije. V LMGTE Am so se  najbolje odrezali v ekipi Aston Martina Vantage V8 (Paul DALLA LANA, Pedro LAMY, Mathias LAUDA) z časom 1:59:428.

V LMGTE Pro se bo z prvega mesta pognala ekipa oz. dirkaški duo (Gianmaria BRUNI, Toni VILANDER ) z dirkalnikom Ferrari 458 Italia.

Ekipa z dirkalnikom Nissan Alpine A450b v LMP2 (Nelson PANCIATICI, Paul Loup CHATIN, Tom DILLMANNGianmaria BRUNI, Toni VILANDER) se je najbolje odrezala in bo startala z prvega mesta.

V elitni skupini LMP1 se bo z prvega mesta (pričakovano) zapodila ekipa Porsche 919 Hybrid (Timo BERNHARD, Mark WEBBER, Brendon HARTLEY) . Prav tako je Porsche zabeležil tudi drugi najboljši čas na kvalifikacijah in se bo tako ekipa  Romain DUMAS, Neel JANI, Marc LIEB pognala z drugega mesta in poskusila "zagreniti" Marku Webru,Timu Bernhardu in Hartleyu položaj na dirki. 

Na tretjo in četrto startno mesto na dirki sta se zavihteli ekipi Audi-ja R18 e-tron quattro Marcel FÄSSLER, André LOTTERER, Benoît TRÉLUYER in Lucas DI GRASSI, Loïc DUVAL ter Oliver JARVIS.

Pri ekipi Toyota TS 040 - Hybrid z vozniki Anthony DAVIDSON, Sébastien BUEMI, Kazuki NAKAJIMA niso opravili najboljšega dela in bodo startali z petega mesta. Takoj za njimi je druga ekipa Toyote Alexander WURZ, Stéphane SARRAZIN, Mike CONWAY.

Ekipi Rebellion R-One - AER sta se morali zadovoljti z 7.(Alexandre IMPERATORI, Dominik KRAIHAMER, Mathéo TUSCHER) in 8. mestom (Nicolas PROST, Mathias BECHE).

Zadnje mesto v tej elitni dirkaški skupini pripada duetu CLM P1/01 - AER z dirkačema Simon TRUMMER in  Pierre KAFFER-jem. 

Torej obeta se nam napet boj v Bahrajnu in 6 urna dirka bo zagotovo poskrbela,da ne bomo zaspali za TV ekranom.

 

Link to post
  • 4 months later...

sej to da je vec kategorij na eni progi in posledicno prehitevanje za krog zaostalih v popolnoma drugacnem autu je ena od stvari ki ustvarijo zanimivo djrko ampak po drugi strani me precej jezi ker zgleda da so danes porscheji imeli precej nesrece ravno s tem...dirko sem spremljal samo prek live timinga.

Link to post
  • 3 weeks later...

to je tolko zanimivo da f1 zgleda kot neka tretja liga drzavnega prvenstva :D tisti ford zgleda kot da bi eksplodiral ko prleti v gume, dobro videt, da je voznik ok in ja tisto prehitevanje je 1. klasa 8)  komaj cakam le mans. upam da mi bo letos tudi uspelo pogledat celo dirko :)

Link to post
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...